SCOREBOARD

Additional Preliminary Round
Olivais FC Ceres   ASSB Oberpullendorf
8264
39-27   43-37  
First game: ASSB Oberpullendorf - Olivais FC Ceres   60 - 81
Olivais FC Ceres wins 163 - 124
Lotos VBW Clima   BK Strakonice
8248
45-32   37-16  
First game: BK Strakonice - Lotos VBW Clima   38 - 78
Lotos VBW Clima wins 160 - 86
PAO Thriamvos   ZKK Merkur
7076
39-48   31-28  
First game: ZKK Merkur - PAO Thriamvos   60 - 80
PAO Thriamvos wins 150 - 136
BK Unipetrol   ZKK
8165
37-28   44-37  
First game: ZKK - BK Unipetrol   46 - 82
BK Unipetrol wins 163 - 111
CD Nacional   BBC Résidence
8851
33-20   55-31  
First game: BBC Résidence - CD Nacional   69 - 74
CD Nacional wins 162 - 120
Hrvatski Dragovoljac   Fenerbahçe SK
6439
35-23   29-16  
First game: Fenerbahçe SK - Hrvatski Dragovoljac   59 - 57
Hrvatski Dragovoljac wins 121 - 98
ZKK Kovin   BC Icim
8377
42-42   41-35  
First game: BC Icim - ZKK Kovin   85 - 71
BC Icim wins 162 - 154
ACRO   Tim Skuf
7157
37-34   34-23  
First game: Tim Skuf - ACRO   56 - 56
ACRO wins 127 - 113
BK Klosterneuburg   Electra Galil
8872
43-30   45-42  
First game: Electra Galil - BK Klosterneuburg   88 - 80
BK Klosterneuburg wins 168 - 160
City of the World   Mosa Jambes
8448
36-23   48-25  
First game: Mosa Jambes - City of the World   70 - 85
City of the World wins 169 - 118
Lachen Ramat Hasharon   Pembroke BC
9158
44-34   47-24  
First game: Pembroke BC - Lachen Ramat Hasharon   70 - 91
Lachen Ramat Hasharon wins 182 - 128
USK Blex KV   Montmontaza
7258
38-27   34-31  
First game: Montmontaza - USK Blex KV   64 - 80
USK Blex KV wins 152 - 122
CAB Levi's   AB Contern
7862
32-38   46-24  
First game: AB Contern - CAB Levi's   60 - 73
CAB Levi's wins 151 - 122

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. GYSEV RINGA SOPRON44/0351/2948
2. BK UNIPETROL KRALUPY41/3310/3345
3. BOTAS SPOR CLUB ADANA41/3304/3375
BK Unipetrol   Botasspor Club Adana
9180
41-42   50-38  
Gysev Ringa   BK Unipetrol
8764
49-33   38-31  
Botasspor Club Adana   Gysev Ringa
8190
39-49   42-41  
BK Unipetrol   Gysev Ringa
8489
42-44   42-45  
Botasspor Club Adana   BK Unipetrol
7871
39-38   39-33  
Gysev Ringa   Botasspor Club Adana
8565
56-34   29-31  
 TeamPW/LF/APts
1. LOTOS VBW CLIMA GDYNIA43/1312/2487
2. ZKK CROATIA ZAGREB42/2255/2776
3. SK SLOVAN BRATISLAVA41/3245/2875
SK Slovan   Lotos VBW Clima
6387
32-41   31-46  
SK Slovan   ZKK Croatia
7056
30-31   40-25  
Lotos VBW Clima   SK Slovan
7852
47-26   31-26  
ZKK Croatia   Lotos VBW Clima
6968
33-37   36-31  
ZKK Croatia   SK Slovan
6660
33-26   33-34  
Lotos VBW Clima   ZKK Croatia
7964
38-34   41-30  
 TeamPW/LF/APts
1. DKSK BORSODCHEM MISKOLC43/1308/2527
2. PAO THRIAMVOS ATHENS42/2246/2986
3. FAMILA SCHIO41/3282/2865
DKSK BorsodChem   Famila
8673
44-40   42-33  
PAO Thriamvos   DKSK BorsodChem
7260
36-28   36-32  
Famila   PAO Thriamvos
8165
38-34   43-31  
DKSK BorsodChem   PAO Thriamvos
9343
43-25   50-18  
Famila   DKSK BorsodChem
6469
31-27   33-42  
PAO Thriamvos   Famila
6664
35-32   31-32  
 TeamPW/LF/APts
1. AIX EN PROVENCE BASKET BALL44/0255/1888
2. DJK WILDCATS ASCHAFFENBURG42/2246/2106
3. OLIVAIS FC CERES40/4185/2884
Olivais FC Ceres   DJK Wildcats
3973
25-36   14-37  
Aix en Provence BB   Olivais FC Ceres
7351
40-22   33-29  
DJK Wildcats   Aix en Provence BB
5658
22-33   34-25  
DJK Wildcats   Olivais FC Ceres
8150
29-20   52-30  
Olivais FC Ceres   Aix en Provence BB
4561
28-30   17-31  
Aix en Provence BB   DJK Wildcats
6336
37-15   26-21  
 TeamPW/LF/APts
1. ISAB ENERGY PRIOLO43/1227/2057
2. ZKK HRVATSKI DRAGOVOLJAC42/2263/2636
3. DELTA MANAGEMENT LOKOMOTIVA41/3263/2855
Isab Energy   Delta Management
6456
34-34   30-22  
Delta Management   Isab Energy
4958
26-27   23-31  
Delta Management   Hrvatski Dragovoljac
8390
40-36   26-30   17-24  
Hrvatski Dragovoljac   Isab Energy
5150
27-20   24-30  
Isab Energy   Hrvatski Dragovoljac
5549
32-22   23-27  
Hrvatski Dragovoljac   Delta Management
7375
33-37   40-38  
 TeamPW/LF/APts
1. Elitzur Holon43/1295/2857
2. PANATHINAIKOS AC ATHENS42/2287/2486
3. BASKET CLUB ICIM ARAD41/3280/3295
Elitzur Holon   Panathinaikos AC
6757
28-33   39-24  
BC Icim   Elitzur Holon
7494
38-41   36-53  
Panathinaikos AC   BC Icim
7447
35-31   39-16  
Panathinaikos AC   Elitzur Holon
7851
31-32   47-19  
Elitzur Holon   BC Icim
8376
43-35   40-41  
BC Icim   Panathinaikos AC
8378
34-24   49-54  
 TeamPW/LF/APts
1. TARBES GESPE BIGORRE44/0254/2078
2. BCSS NAMUR42/2244/2316
3. CD NACIONAL FUNCHAL40/4214/2744
Tarbes GB   CD Nacional
7545
33-28   42-17  
BCSS Namur   Tarbes GB
5256
22-22   26-26   4-8  
BCSS Namur   CD Nacional
7654
33-24   43-30  
CD Nacional   Tarbes GB
5661
28-35   28-26  
Tarbes GB   BCSS Namur
6254
32-34   30-20  
CD Nacional   BCSS Namur
5962
26-34   33-28  
 TeamPW/LF/APts
1. BSE ESMA BUDAPEST44/0305/2688
2. GUSTINO SCHNITZELPLATZL WELS42/2290/2566
3. ZKK VOJVODINA NIS-GAS NOVI SAD40/4283/3544
Vojvodina NIS-GAS   BSE ESMA
8085
40-44   40-41  
Gustino Schnitzelpl.   Vojvodina NIS-GAS
9975
44-35   55-40  
BSE ESMA   Gustino Schnitzelpl.
6865
31-39   37-26  
BSE ESMA   Vojvodina NIS-GAS
9770
57-28   40-42  
Vojvodina NIS-GAS   Gustino Schnitzelpl.
5873
38-36   20-37  
Gustino Schnitzelpl.   BSE ESMA
5355
29-40   24-15  
 TeamPW/LF/APts
1. ELITZUR DELEK RAMLA43/1279/2267
2. BRISASPOR IZMIT42/2232/2466
3. MENT THESSALONIKI41/3226/2655
Brisaspor   MENT
6659
33-26   33-33  
Elitzur Delek   Brisaspor
7450
35-20   39-30  
MENT   Elitzur Delek
5466
26-34   28-32  
MENT   Brisaspor
5948
31-25   28-23  
Brisaspor   Elitzur Delek
6854
32-24   36-30  
Elitzur Delek   MENT
8554
38-25   47-29  
 TeamPW/LF/APts
1. CAJA RURAL DE CANARIAS43/1316/2927
2. SANTAREM CITY OF THE WORLD42/2273/3146
3. LIMOGES ABC41/3289/2725
City of the World   Limoges ABC
7971
38-33   41-38  
Caja Rural   City of the World
8970
42-42   47-28  
Limoges ABC   Caja Rural
7074
33-37   26-22   11-15  
Limoges ABC   City of the World
7644
34-26   42-18  
City of the World   Caja Rural
8078
40-36   40-42  
Caja Rural   Limoges ABC
7572
24-38   51-34  
 TeamPW/LF/APts
1. BK SAM MYJAVA43/1271/2417
2. OSNABRÜCKER SPORTCLUB42/2269/2536
3. ACRO - OLIMPIA BUCAREST41/3250/2965
BK SAM   ACRO
7654
30-24   46-30  
Sportclub   BK SAM
5061
28-29   22-32  
ACRO   BK SAM
7167
33-30   26-29   12-8  
ACRO   Sportclub
6783
41-44   26-39  
BK SAM   Sportclub
6766
35-36   32-30  
Sportclub   ACRO
7058
29-28   41-30  
 TeamPW/LF/APts
1. BK KLOSTERNEUBURG43/1281/2417
2. MGS APOLLON KALAMARIAS42/2241/2346
3. CESTISTICA RIUNITA MESSINESE41/3232/2795
MGS Apollon   BK Klosterneuburg
4654
15-36   31-18  
Riunita Messinese   MGS Apollon
4454
31-25   13-29  
BK Klosterneuburg   Riunita Messinese
9358
50-30   43-28  
BK Klosterneuburg   MGS Apollon
7370
45-31   28-39  
MGS Apollon   Riunita Messinese
7163
30-32   41-31  
Riunita Messinese   BK Klosterneuburg
6761
34-27   33-34  
 TeamPW/LF/APts
1. W BORDEAUX BASKET44/0352/2228
2. DJK S. OLIVER WÜRZBURG41/3224/2905
3. CAB LEVI'S FUNCHAL41/3217/2815
DJK S. Oliver   W Basket
6779
28-53   39-26  
CAB Levi's   DJK S. Oliver
5546
20-23   35-23  
W Basket   CAB Levi's
9755
53-32   44-23  
W Basket   DJK S. Oliver
10445
47-25   57-20  
DJK S. Oliver   CAB Levi's
6652
35-41   31-11  
CAB Levi's   W Basket
5572
24-39   31-33  
 TeamPW/LF/APts
1. LKS SOMMER KOMFORT44/0331/2288
2. ENERGOBASKET42/2303/2766
3. TAPIOLAN HONKA40/4219/3494
Energobasket   Sommer Komfort
7079
33-35   37-44  
Tapiolan Honka   Energobasket
7178
43-40   28-38  
Sommer Komfort   Tapiolan Honka
9943
46-21   53-22  
Sommer Komfort   Energobasket
7066
37-29   23-31   10-6  
Energobasket   Tapiolan Honka
8956
49-30   40-26  
Tapiolan Honka   Sommer Komfort
4983
19-36   30-47  
 TeamPW/LF/APts
1. USK BLEX KV PRAHA44/0270/2058
2. TORY KOSICE42/2227/2496
3. BC UNIVERSA MARBURG E.V.40/4236/2794
USK Blex KV   BC uniVersa Marburg
6759
32-32   35-27  
Tory Kosice   USK Blex KV
5167
32-28   19-39  
USK Blex KV   Tory Kosice
6040
27-23   33-17  
BC uniVersa Marburg   Tory Kosice
6370
29-36   34-34  
Tory Kosice   BC uniVersa Marburg
6659
33-24   33-35  
BC uniVersa Marburg   USK Blex KV
5576
35-41   20-35  
 TeamPW/LF/APts
1. LACHEN RAMAT HASHARON44/0355/3368
2. SEA LOGISTIC SYSTEMS PAVIA42/2319/2896
3. BESIKTAS JK ISTANBUL40/4288/3374
Lachen Ramat Hasharon   Sea Logistic System
8483
42-38   42-45  
Besiktas JK   Lachen Ramat Hasharon
7580
43-49   32-31  
Sea Logistic System   Besiktas JK
7850
36-24   42-26  
Sea Logistic System   Lachen Ramat Hasharon
8387
49-37   34-50  
Lachen Ramat Hasharon   Besiktas JK
10495
56-44   48-51  
Besiktas JK   Sea Logistic System
6875
33-41   35-34  
Sixteenth-Finals
Lotos VBW Clima   BK Unipetrol
9662
47-35   49-27  
First game: BK Unipetrol - Lotos VBW Clima   66 - 67
Lotos VBW Clima wins 163 - 128
Gysev Ringa   ZKK Croatia
9065
50-34   40-31  
First game: ZKK Croatia - Gysev Ringa   81 - 74
Gysev Ringa wins 164 - 146
Aix en Provence BB   PAO Thriamvos
7944
39-13   40-31  
First game: PAO Thriamvos - Aix en Provence BB   78 - 58
Aix en Provence BB wins 137 - 122
DKSK BorsodChem   DJK Wildcats
6248
23-29   39-19  
First game: DJK Wildcats - DKSK BorsodChem   78 - 76
DKSK BorsodChem wins 138 - 126
Elitzur Holon   Hrvatski Dragovoljac
7457
36-30   38-27  
First game: Hrvatski Dragovoljac - Elitzur Holon   72 - 81
Elitzur Holon wins 155 - 129
Isab Energy   Panathinaikos AC
5363
31-26   22-37  
First game: Panathinaikos AC - Isab Energy   60 - 54
Panathinaikos AC wins 123 - 107
BSE ESMA   BCSS Namur
7756
39-10   38-46  
First game: BCSS Namur - BSE ESMA   64 - 75
BSE ESMA wins 152 - 120
Tarbes GB   Gustino Schnitzelpl.
9459
48-30   46-29  
First game: Gustino Schnitzelpl. - Tarbes GB   68 - 70
Tarbes GB wins 164 - 127
Caja Rural   Brisaspor
8153
35-28   46-25  
First game: Brisaspor - Caja Rural   63 - 86
Caja Rural wins 167 - 116
Elitzur Delek   City of the World
7959
43-21   36-38  
First game: City of the World - Elitzur Delek   48 - 74
Elitzur Delek wins 153 - 107
BK Klosterneuburg   Sportclub
7867
36-39   42-28  
First game: Sportclub - BK Klosterneuburg   91 - 68
Sportclub wins 158 - 146
BK SAM   MGS Apollon
5840
30-17   28-23  
First game: MGS Apollon - BK SAM   72 - 71
BK SAM wins 129 - 112
Sommer Komfort   DJK S. Oliver
8647
42-25   44-22  
First game: DJK S. Oliver - Sommer Komfort   60 - 94
Sommer Komfort wins 180 - 107
W Basket   Energobasket
8556
41-30   44-26  
First game: Energobasket - W Basket   84 - 66
W Basket wins 151 - 140
Lachen Ramat Hasharon   Tory Kosice
6853
38-25   30-28  
First game: Tory Kosice - Lachen Ramat Hasharon   70 - 63
Lachen Ramat Hasharon wins 131 - 123
USK Blex KV   Sea Logistic System
5147
24-26   27-21  
First game: Sea Logistic System - USK Blex KV   67 - 56
Sea Logistic System wins 114 - 107
Eighth-Finals
Aix en Provence BB   Lotos VBW Clima
6940
31-22   38-18  
First game: Lotos VBW Clima - Aix en Provence BB   60 - 46
Aix en Provence BB wins 115 - 100
DKSK BorsodChem   Gysev Ringa
7267
40-38   32-29  
First game: Gysev Ringa - DKSK BorsodChem   99 - 59
Gysev Ringa wins 166 - 131
BSE ESMA   Elitzur Holon
7870
39-29   39-41  
First game: Elitzur Holon - BSE ESMA   69 - 52
Elitzur Holon wins 139 - 130
Tarbes GB   Panathinaikos AC
4651
23-32   23-19  
First game: Panathinaikos AC - Tarbes GB   61 - 61
Panathinaikos AC wins 112 - 107
Sportclub   Caja Rural
7864
35-36   43-28  
First game: Caja Rural - Sportclub   74 - 73
Sportclub wins 151 - 138
BK SAM   Elitzur Delek
5462
25-35   29-27  
First game: Elitzur Delek - BK SAM   75 - 64
Elitzur Delek wins 137 - 118
Lachen Ramat Hasharon   Sommer Komfort
6773
41-35   26-38  
First game: Sommer Komfort - Lachen Ramat Hasharon   75 - 60
Sommer Komfort wins 148 - 127
Sea Logistic System   W Basket
8263
41-24   41-39  
First game: W Basket - Sea Logistic System   68 - 70
Sea Logistic System wins 152 - 131
Quarter-Finals
Elitzur Holon   Aix en Provence BB
5959
25-27   34-32  
First game: Aix en Provence BB - Elitzur Holon   95 - 63
Aix en Provence BB wins 154 - 122
Panathinaikos AC   Gysev Ringa
5772
35-42   22-30  
First game: Gysev Ringa - Panathinaikos AC   75 - 63
Gysev Ringa wins 147 - 120
Sommer Komfort   Sportclub
7559
39-38   36-21  
First game: Sportclub - Sommer Komfort   60 - 59
Sommer Komfort wins 134 - 119
Sea Logistic System   Elitzur Delek
6047
31-26   29-21  
First game: Elitzur Delek - Sea Logistic System   75 - 61
Elitzur Delek wins 122 - 121
Semi-Finals
Sommer Komfort   Aix en Provence BB
6060
24-25   36-35  
First game: Aix en Provence BB - Sommer Komfort   52 - 47
Aix en Provence BB wins 112 - 107
Elitzur Delek   Gysev Ringa
7674
34-38   42-36  
First game: Gysev Ringa - Elitzur Delek   72 - 54
Gysev Ringa wins 146 - 130
Final
Aix en Provence BB   Gysev Ringa
7072
37-42   33-30  
First game: Gysev Ringa - Aix en Provence BB   70 - 65
Gysev Ringa wins 142 - 135