SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. LKS SOMMER KOMFORT43/1361/3167
2. SAMARA SPORT ARMY CLUB42/2329/3536
3. CHAIKA41/3317/3385
Chaika   Sommer Komfort
6880
41-49   27-31  
Samara Army Club   Sommer Komfort
9591
51-36   44-55  
Chaika   Samara Army Club
9093
49-41   41-52  
Sommer Komfort   Chaika
9384
52-36   41-48  
Sommer Komfort   Samara Army Club
9769
53-39   44-30  
Samara Army Club   Chaika
7275
36-39   36-36  
 TeamPW/LF/APts
1. TARBES GESPE BIGORRE66/0471/38212
2. USK BLEX KV PRAHA64/2384/36010
3. FTC DIEGO BUDAPEST61/5423/4397
4. VFL BLUE BASKET BOCHUM 1848 EV61/5378/4757
FTC Diego   USK Blex KV
6364
34-33   29-31  
Tarbes GB   VFL Bochum
9264
47-32   45-32  
USK Blex KV   VFL Bochum
7048
32-13   38-35  
FTC Diego   Tarbes GB
7581
33-43   42-38  
Tarbes GB   USK Blex KV
7155
40-21   31-34  
VFL Bochum   FTC Diego
7971
39-37   40-34  
USK Blex KV   FTC Diego
6556
37-34   28-22  
VFL Bochum   Tarbes GB
6874
29-32   39-42  
VFL Bochum   USK Blex KV
4766
22-33   25-33  
Tarbes GB   FTC Diego
7856
42-37   36-19  
USK Blex KV   Tarbes GB
6475
33-37   31-38  
FTC Diego   VFL Bochum
10272
58-33   44-39  
 TeamPW/LF/APts
1. ZKK PROFI D PANCEVO65/1531/32811
2. CULTURAL-SPORT CENTER "STAL"65/1440/37511
3. FENERBAHCE SK ISTANBUL61/5352/4747
4. KK AGROOPREMA61/5313/4597
S.C. Stal   Fenerbahçe SK
9652
53-27   43-25  
Zkk Profi   KK Agrooprema
8745
52-18   35-27  
Fenerbahçe SK   KK Agrooprema
6049
29-30   31-19  
S.C. Stal   Zkk Profi
8584
44-37   41-47  
Zkk Profi   Fenerbahçe SK
8856
49-30   39-26  
KK Agrooprema   S.C. Stal
5269
18-36   34-33  
Fenerbahçe SK   S.C. Stal
4674
26-33   20-41  
KK Agrooprema   Zkk Profi
3695
20-46   16-49  
KK Agrooprema   Fenerbahçe SK
7470
36-37   38-33  
Zkk Profi   S.C. Stal
8438
44-22   40-16  
Fenerbahçe SK   Zkk Profi
6893
30-50   38-43  
S.C. Stal   KK Agrooprema
7857
36-30   42-27  
 TeamPW/LF/APts
1. LAVEZZINI BASKET PARMA43/1326/2677
2. Elitzur Holon43/1296/2747
3. A.C. PALEO FALIRO40/4246/3274
Lavezzini Basket   A.C.Faliro
7459
43-30   31-29  
Elitzur Holon   Lavezzini Basket
7573
42-40   33-33  
A.C.Faliro   Elitzur Holon
6883
35-39   33-44  
A.C.Faliro   Lavezzini Basket
6897
32-44   36-53  
Lavezzini Basket   Elitzur Holon
8265
41-33   41-32  
Elitzur Holon   A.C.Faliro
7351
33-26   40-25  
 TeamPW/LF/APts
1. RACING CLUB STRASBOURG44/0318/2878
2. A.S.A. JERUSALEM41/3285/2885
3. BOTAS SPOR CLUB ADANA41/3309/3375
ASA Jerusalem   Racing Club
5259
25-29   27-30  
Botasspor Club Adana   ASA Jerusalem
7972
37-36   42-36  
Racing Club   Botasspor Club Adana
8469
46-38   38-31  
Racing Club   ASA Jerusalem
7976
41-47   38-29  
ASA Jerusalem   Botasspor Club Adana
8571
39-42   46-29  
Botasspor Club Adana   Racing Club
9096
48-43   32-37   10-16  
 TeamPW/LF/APts
1. CESTISTICA RIUNITA MESSINESE43/1306/2807
2. OSNABRÜCKER SPORTCLUB43/1313/2907
3. CAB LEVI'S FUNCHAL40/4295/3444
CAB Levi's   Sportclub
7493
35-50   39-43  
Riunita Messinese   CAB Levi's
9571
52-39   43-32  
Sportclub   Riunita Messinese
7964
40-36   39-28  
Sportclub   CAB Levi's
8180
38-41   43-39  
CAB Levi's   Riunita Messinese
7075
33-34   37-41  
Riunita Messinese   Sportclub
7260
44-30   28-30  
 TeamPW/LF/APts
1. GUSTINO SCHNITZELPLATZL WELS44/0331/2998
2. ZKK MERKUR CELJE41/3315/3175
3. BK ISTROBANKA LS UK BRATISLAVA41/3318/3485
ZKK Merkur   BK Istrobanka
10286
44-46   58-40  
Gustino Schnitzelpl.   ZKK Merkur
8778
49-43   38-35  
BK Istrobanka   Gustino Schnitzelpl.
7579
35-46   40-33  
BK Istrobanka   ZKK Merkur
7472
40-31   34-41  
ZKK Merkur   Gustino Schnitzelpl.
6370
38-44   25-26  
Gustino Schnitzelpl.   BK Istrobanka
9583
47-43   48-40  
 TeamPW/LF/APts
1. GYSEV RINGA SOPRON42/2253/2426
2. BC MONTMONTAZA ZAGREB42/2272/2686
3. BK SAM MYJAVA42/2256/2716
BK SAM   Gysev Ringa
5549
31-26   24-23  
Montmontaza   BK SAM
7559
36-29   39-30  
Gysev Ringa   Montmontaza
7266
42-35   30-31  
Gysev Ringa   BK SAM
7958
33-29   46-29  
BK SAM   Montmontaza
8468
41-35   43-33  
Montmontaza   Gysev Ringa
6353
30-30   33-23  
 TeamPW/LF/APts
1. G.A.S. KOMOTINI21/1144/1303
2. BC RED STAR BELGRADE21/1130/1443
BC Red Star   G.A.S. Komotini
8069
56-29   24-40  
G.A.S. Komotini   BC Red Star
7550
43-25   32-25  
 TeamPW/LF/APts
1. BSE ESMA BUDAPEST65/1544/40911
2. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE64/2506/41210
3. FARTEC BRASOV63/3454/4329
4. SC TIRANA60/6321/5726
Fartec Brasov   Kozachka - Zalk
8682
43-38   43-44  
SC Tirana   BSE ESMA
6398
26-58   37-40  
BSE ESMA   Kozachka - Zalk
9189
52-38   39-51  
SC Tirana   Fartec Brasov
5679
28-38   28-41  
Fartec Brasov   BSE ESMA
5971
34-44   25-27  
Kozachka - Zalk   SC Tirana
10547
65-27   40-20  
BSE ESMA   SC Tirana
12759
75-25   52-34  
Kozachka - Zalk   Fartec Brasov
8771
35-43   52-28  
Fartec Brasov   SC Tirana
9851
55-24   43-27  
Kozachka - Zalk   BSE ESMA
7872
37-44   41-28  
BSE ESMA   Fartec Brasov
8561
46-22   39-39  
SC Tirana   Kozachka - Zalk
4565
21-44   24-21  
 TeamPW/LF/APts
1. LOTOS VBW CLIMA GDYNIA66/0515/43512
2. FAMILA SCHIO64/2480/47110
3. FORCE-MAJEURE62/4475/4808
4. BK CZ STRAKONICE60/6412/4966
Lotos VBW Clima   BK Strakonice
8062
40-33   40-29  
Force-Majeure   Famila
7981
42-40   37-41  
Force-Majeure   Lotos VBW Clima
8388
52-38   31-50  
Famila   BK Strakonice
8670
51-33   35-37  
Lotos VBW Clima   Famila
9178
47-37   44-41  
BK Strakonice   Force-Majeure
7578
33-44   42-34  
BK Strakonice   Lotos VBW Clima
7090
27-51   43-39  
Famila   Force-Majeure
8482
37-50   47-32  
Lotos VBW Clima   Force-Majeure
8971
39-39   50-32  
BK Strakonice   Famila
7280
44-41   28-39  
Force-Majeure   BK Strakonice
8263
37-23   45-40  
Famila   Lotos VBW Clima
7177
39-35   32-42  
 TeamPW/LF/APts
1. A.S.MONTFERRANDAISE43/1315/2657
2. BRISASPOR IZMIT42/2281/2816
3. SANTAREM CITY OF THE WORLD41/3240/2905
Brisaspor   City of the World
7051
45-20   25-31  
Montferrandaise   City of the World
8052
35-26   45-26  
Brisaspor   Montferrandaise
7681
42-44   34-37  
City of the World   Brisaspor
6372
27-37   36-35  
City of the World   Montferrandaise
7468
45-35   29-33  
Montferrandaise   Brisaspor
8663
35-27   51-36  
 TeamPW/LF/APts
1. CSKA MOSCOW64/2442/33910
2. KK HEMOFARM VRSAC64/2437/38810
3. PANATHINAIKOS AC ATHENS64/2420/40810
4. ACRO - OLIMPIA BUCAREST60/6384/5486
ACRO   Panathinaikos AC
5984
32-44   27-40  
KK Hemofarm Vrsac   CSKA
5856
29-26   29-30  
ACRO   KK Hemofarm Vrsac
6870
28-36   40-34  
CSKA   Panathinaikos AC
7037
42-22   28-15  
KK Hemofarm Vrsac   Panathinaikos AC
7660
31-31   45-29  
CSKA   ACRO
11064
53-27   57-37  
CSKA   KK Hemofarm Vrsac
6152
34-22   27-30  
Panathinaikos AC   ACRO
9368
51-44   42-24  
Panathinaikos AC   CSKA
6968
43-29   26-39  
KK Hemofarm Vrsac   ACRO
11466
53-38   61-28  
Panathinaikos AC   KK Hemofarm Vrsac
7767
36-34   41-33  
ACRO   CSKA
5977
38-39   21-38  
 TeamPW/LF/APts
1. AIX EN PROVENCE BASKET BALL44/0364/1728
2. WOLFENBÜTTEL BASKETS E.V.41/3219/3145
3. UBBC KRESTO HERZOGENBURG41/3196/2935
UBBC Kresto   Aix en Provence BB
4882
22-40   26-42  
Wolfenbüttel e.V.   UBBC Kresto
7744
35-18   42-26  
Aix en Provence BB   Wolfenbüttel e.V.
9253
40-25   52-28  
Aix en Provence BB   UBBC Kresto
7838
40-26   38-12  
UBBC Kresto   Wolfenbüttel e.V.
6656
34-22   32-34  
Wolfenbüttel e.V.   Aix en Provence BB
33112
23-54   10-58  
 TeamPW/LF/APts
1. DKSK BORSODCHEM MISKOLC65/1572/44211
2. ZKK BACKA PALANKA65/1457/42411
3. MENT THESSALONIKI62/4471/4928
4. DENIZ NAKLIYAT SPORT CLUB60/6406/5486
DKSK BorsodChem   Deniz Nakliyat
10366
48-33   55-33  
Backa Palanka   MENT
6558
32-24   33-34  
MENT   Deniz Nakliyat
9070
49-35   41-35  
Backa Palanka   DKSK BorsodChem
7587
37-51   38-36  
MENT   DKSK BorsodChem
78107
45-50   33-57  
Deniz Nakliyat   Backa Palanka
7177
40-38   31-39  
MENT   Backa Palanka
5962
34-29   25-33  
Deniz Nakliyat   DKSK BorsodChem
5186
27-49   24-37  
DKSK BorsodChem   Backa Palanka
8084
51-42   29-42  
Deniz Nakliyat   MENT
7998
38-56   41-42  
DKSK BorsodChem   MENT
10988
54-41   55-47  
Backa Palanka   Deniz Nakliyat
9469
46-39   48-30  
 TeamPW/LF/APts
1. CAJA RURAL DE CANARIAS43/1300/2147
2. BCSS NAMUR43/1251/2347
3. CD NACIONAL FUNCHAL40/4201/3044
BCSS Namur   Caja Rural
5249
20-22   32-27  
CD Nacional   BCSS Namur
4970
27-33   22-37  
Caja Rural   CD Nacional
7854
40-18   38-36  
Caja Rural   BCSS Namur
9254
45-26   47-28  
BCSS Namur   CD Nacional
7544
43-25   32-19  
CD Nacional   Caja Rural
5481
30-39   24-42  
Sixteenth-Finals
Tarbes GB   Samara Army Club
8568
35-36   50-32  
First game: Samara Army Club - Tarbes GB   73 - 73
Tarbes GB wins 158 - 141
Sommer Komfort   USK Blex KV
6950
34-24   35-26  
First game: USK Blex KV - Sommer Komfort   97 - 59
USK Blex KV wins 147 - 128
Lavezzini Basket   S.C. Stal
9459
49-33   45-26  
First game: S.C. Stal - Lavezzini Basket   73 - 98
Lavezzini Basket wins 192 - 132
Zkk Profi   Elitzur Holon
9567
44-39   51-28  
First game: Elitzur Holon - Zkk Profi   82 - 69
Zkk Profi wins 164 - 149
Sportclub   ASA Jerusalem
8786
43-38   44-48  
First game: ASA Jerusalem - Sportclub   74 - 87
Sportclub wins 174 - 160
Racing Club   Riunita Messinese
7256
44-35   28-21  
First game: Riunita Messinese - Racing Club   71 - 44
Riunita Messinese wins 127 - 116
Gysev Ringa   ZKK Merkur
10076
50-43   50-33  
First game: ZKK Merkur - Gysev Ringa   69 - 80
Gysev Ringa wins 180 - 145
Gustino Schnitzelpl.   Montmontaza
9066
51-30   39-36  
First game: Montmontaza - Gustino Schnitzelpl.   76 - 70
Gustino Schnitzelpl. wins 160 - 142
BSE ESMA   BC Red Star
10475
58-35   46-40  
First game: BC Red Star - BSE ESMA   55 - 84
BSE ESMA wins 188 - 130
G.A.S. Komotini   Kozachka - Zalk
7158
27-27   44-31  
First game: Kozachka - Zalk - G.A.S. Komotini   92 - 70
Kozachka - Zalk wins 150 - 141
Montferrandaise   Famila
6663
31-30   35-33  
First game: Famila - Montferrandaise   81 - 63
Famila wins 144 - 129
Lotos VBW Clima   Brisaspor
7356
38-37   35-19  
First game: Brisaspor - Lotos VBW Clima   43 - 76
Lotos VBW Clima wins 149 - 99
Aix en Provence BB   KK Hemofarm Vrsac
9289
44-30   28-43   8-8   12-8  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Aix en Provence BB   81 - 82
Aix en Provence BB wins 174 - 170
CSKA   Wolfenbüttel e.V.
12249
63-27   59-22  
First game: Wolfenbüttel e.V. - CSKA   34 - 103
CSKA wins 225 - 83
Caja Rural   Backa Palanka
7781
33-34   44-47  
First game: Backa Palanka - Caja Rural   83 - 78
Backa Palanka wins 164 - 155
DKSK BorsodChem   BCSS Namur
8170
42-33   39-37  
First game: BCSS Namur - DKSK BorsodChem   87 - 91
DKSK BorsodChem wins 172 - 157
Eighth-Finals
Lavezzini Basket   Tarbes GB
7862
36-39   42-23  
First game: Tarbes GB - Lavezzini Basket   77 - 75
Lavezzini Basket wins 153 - 139
Zkk Profi   USK Blex KV
9075
41-35   37-33   12-7  
First game: USK Blex KV - Zkk Profi   66 - 56
Zkk Profi wins 146 - 141
Gysev Ringa   Sportclub
8480
44-37   40-43  
First game: Sportclub - Gysev Ringa   67 - 73
Gysev Ringa wins 157 - 147
Gustino Schnitzelpl.   Riunita Messinese
8085
47-49   33-36  
First game: Riunita Messinese - Gustino Schnitzelpl.   57 - 68
Gustino Schnitzelpl. wins 148 - 142
Famila   BSE ESMA
11086
50-42   42-38   18-6  
First game: BSE ESMA - Famila   85 - 73
Famila wins 183 - 171
Lotos VBW Clima   Kozachka - Zalk
6553
29-32   36-21  
First game: Kozachka - Zalk - Lotos VBW Clima   83 - 77
Lotos VBW Clima wins 142 - 136
Backa Palanka   Aix en Provence BB
5859
29-27   29-32  
First game: Aix en Provence BB - Backa Palanka   55 - 49
Aix en Provence BB wins 114 - 107
DKSK BorsodChem   CSKA
7082
44-48   26-34  
First game: CSKA - DKSK BorsodChem   75 - 59
CSKA wins 157 - 129
Quarter-Finals
Gysev Ringa   Lavezzini Basket
5855
24-35   34-20  
First game: Lavezzini Basket - Gysev Ringa   85 - 74
Lavezzini Basket wins 140 - 132
Gustino Schnitzelpl.   Zkk Profi
9181
53-39   38-42  
First game: Zkk Profi - Gustino Schnitzelpl.   91 - 67
Zkk Profi wins 172 - 158
Aix en Provence BB   Famila
7559
35-20   40-39  
First game: Famila - Aix en Provence BB   66 - 62
Aix en Provence BB wins 137 - 125
CSKA   Lotos VBW Clima
8269
39-31   43-38  
First game: Lotos VBW Clima - CSKA   51 - 73
CSKA wins 155 - 120
Semi-Finals
Aix en Provence BB   Lavezzini Basket
6064
20-25   40-39  
First game: Lavezzini Basket - Aix en Provence BB   62 - 58
Lavezzini Basket wins 126 - 118
CSKA   Zkk Profi
6865
41-36   27-29  
First game: Zkk Profi - CSKA   77 - 98
CSKA wins 166 - 142
Final
Lavezzini Basket   CSKA
5971
30-38   29-33  
First game: CSKA - Lavezzini Basket   72 - 54
CSKA wins 143 - 113