SCOREBOARD

Preliminary Round I
Drava Visual   KK Jedinstvo
8052
37-23   43-29  
First game: KK Jedinstvo - Drava Visual   54 - 87
Drava Visual wins 167 - 106
Ethnikos Olimpiakos   Sportclub
6658
30-22   36-36  
First game: Sportclub - Ethnikos Olimpiakos   77 - 63
Sportclub wins 135 - 129
Stomana   Fenerbahçe SK
6656
35-21   31-35  
First game: Fenerbahçe SK - Stomana   77 - 61
Fenerbahçe SK wins 133 - 127
Mini-Flat Dames   BBC Résidence
7448
37-22   37-26  
First game: BBC Résidence - Mini-Flat Dames   49 - 69
Mini-Flat Dames wins 143 - 97
Odeja-Marmor   Deniz Nakliyat
6754
29-24   38-30  
First game: Deniz Nakliyat - Odeja-Marmor   70 - 62
Odeja-Marmor wins 129 - 124
Elitzur Delek   A.E.L.
10049
57-27   43-22  
First game: A.E.L. - Elitzur Delek   41 - 97
Elitzur Delek wins 197 - 90
Pagrati A.C.   KK Jabuka
5755
27-31   30-24  
First game: KK Jabuka - Pagrati A.C.   49 - 54
Pagrati A.C. wins 111 - 104
Preliminary Round II
Sporitelna   Drava Visual
6451
24-24   40-27  
First game: Drava Visual - Sporitelna   71 - 69
Sporitelna wins 133 - 122
CB Navarra   Sportclub
7247
44-18   28-29  
First game: Sportclub - CB Navarra   66 - 54
CB Navarra wins 126 - 113
Kozachka - Zalk   ACRO
7367
29-33   44-34  
First game: ACRO - Kozachka - Zalk   82 - 79
Kozachka - Zalk wins 152 - 149
BSE ESMA   HKK Busovaca
14044
60-24   80-20  
First game: HKK Busovaca - BSE ESMA   41 - 107
BSE ESMA wins 247 - 85
Force-Majeure   Lotos VBW Clima
7176
35-48   36-28  
First game: Lotos VBW Clima - Force-Majeure   70 - 90
Force-Majeure wins 161 - 146
SK Slovan   ZKD Kograd
6758
33-27   34-31  
First game: ZKD Kograd - SK Slovan   75 - 77
SK Slovan wins 144 - 133
IMOS-Gambrinus   Mibex Ilirija
10745
49-33   58-12  
First game: Mibex Ilirija - IMOS-Gambrinus   52 - 88
IMOS-Gambrinus wins 195 - 97
DKSK BorsodChem   Istanbul Universitesi SBK
9857
50-31   48-26  
First game: Istanbul Universitesi SBK - DKSK BorsodChem   57 - 97
DKSK BorsodChem wins 195 - 114
Botasspor Club Adana   Meoba
11588
51-40   64-48  
First game: Meoba - Botasspor Club Adana   112 - 100
Botasspor Club Adana wins 215 - 200
FTC Diego   Panathinaikos AC
8176
34-37   47-39  
First game: Panathinaikos AC - FTC Diego   64 - 62
FTC Diego wins 143 - 140
Aypara   Chaika
020
First game: Chaika - Aypara   20 - 0
KK Hemofarm Vrsac   BC Icim
11852
53-26   65-26  
First game: BC Icim - KK Hemofarm Vrsac   58 - 77
KK Hemofarm Vrsac wins 195 - 110
Gysev Ringa   Fenerbahçe SK
7168
41-38   30-30  
First game: Fenerbahçe SK - Gysev Ringa   65 - 90
Gysev Ringa wins 161 - 133
BCSS Namur   CAB Levi's
9372
46-39   47-33  
First game: CAB Levi's - BCSS Namur   61 - 80
BCSS Namur wins 173 - 133
Halcon Viajes Alba   Wemex Berlin
8570
44-46   41-24  
First game: Wemex Berlin - Halcon Viajes Alba   71 - 71
Halcon Viajes Alba wins 156 - 141
DJK Wildcats   Delta Management
5680
20-37   36-43  
First game: Delta Management - DJK Wildcats   87 - 64
Delta Management wins 167 - 120
Tarbes GB   Mini-Flat Dames
7240
40-16   32-24  
First game: Mini-Flat Dames - Tarbes GB   65 - 61
Tarbes GB wins 133 - 105
BBC Morgins   BC Copenhagen
8274
40-36   42-38  
First game: BC Copenhagen - BBC Morgins   79 - 64
BC Copenhagen wins 153 - 146
Lachen Ramat Hasharon   Universitatea
5451
32-16   22-35  
First game: Universitatea - Lachen Ramat Hasharon   62 - 80
Lachen Ramat Hasharon wins 134 - 113
Montmontaza   TJ Spartak
8085
34-36   33-35   13-14  
First game: TJ Spartak - Montmontaza   75 - 79
TJ Spartak wins 160 - 159
MGS Apollon   SK Luftetari
9047
48-27   42-20  
First game: SK Luftetari - MGS Apollon   42 - 109
MGS Apollon wins 199 - 89
Riunita Messinese   Odeja-Marmor
9067
47-35   43-32  
First game: Odeja-Marmor - Riunita Messinese   44 - 83
Riunita Messinese wins 173 - 111
Wolfenbüttel e.V.   ZKK Merkur
7063
41-28   29-35  
First game: ZKK Merkur - Wolfenbüttel e.V.   63 - 89
Wolfenbüttel e.V. wins 159 - 126
BC Red Star   BK SAM
9549
45-27   50-22  
First game: BK SAM - BC Red Star   55 - 57
BC Red Star wins 152 - 104
Sport Club Alcamo   BC Arlesheim
8544
45-22   40-22  
First game: BC Arlesheim - Sport Club Alcamo   52 - 79
Sport Club Alcamo wins 164 - 96
Pagrati A.C.   Elitzur Delek
6574
31-31   34-43  
First game: Elitzur Delek - Pagrati A.C.   63 - 57
Elitzur Delek wins 137 - 122
Preliminary Round III
CB Navarra   Sporitelna
6579
37-44   28-35  
First game: Sporitelna - CB Navarra   66 - 66
Sporitelna wins 145 - 131
BSE ESMA   Kozachka - Zalk
8053
39-29   41-24  
First game: Kozachka - Zalk - BSE ESMA   93 - 68
BSE ESMA wins 148 - 146
USV Olympic   Force-Majeure
8486
38-34   46-52  
First game: Force-Majeure - USV Olympic   87 - 97
USV Olympic wins 181 - 173
Caja Rural   SK Slovan
10498
45-28   36-45   23-25  
First game: SK Slovan - Caja Rural   66 - 58
SK Slovan wins 164 - 162
DKSK BorsodChem   IMOS-Gambrinus
10680
54-40   52-40  
First game: IMOS-Gambrinus - DKSK BorsodChem   121 - 92
IMOS-Gambrinus wins 201 - 198
FTC Diego   Botasspor Club Adana
11543
54-22   61-21  
First game: Botasspor Club Adana - FTC Diego   69 - 74
FTC Diego wins 189 - 112
Aix en Provence BB   Chaika
8759
45-32   42-27  
First game: Chaika - Aix en Provence BB   67 - 74
Aix en Provence BB wins 161 - 126
Gysev Ringa   KK Hemofarm Vrsac
6168
36-33   25-35  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Gysev Ringa   88 - 81
KK Hemofarm Vrsac wins 156 - 142
Halcon Viajes Alba   BCSS Namur
6856
23-17   45-39  
First game: BCSS Namur - Halcon Viajes Alba   89 - 92
Halcon Viajes Alba wins 160 - 145
Tarbes GB   Delta Management
7967
42-33   37-34  
First game: Delta Management - Tarbes GB   62 - 85
Tarbes GB wins 164 - 129
Symel   BC Copenhagen
8976
54-35   35-41  
First game: BC Copenhagen - Symel   62 - 76
Symel wins 165 - 138
TJ Spartak   Lachen Ramat Hasharon
8684
42-52   44-32  
First game: Lachen Ramat Hasharon - TJ Spartak   96 - 82
Lachen Ramat Hasharon wins 180 - 168
Riunita Messinese   MGS Apollon
10280
57-37   45-43  
First game: MGS Apollon - Riunita Messinese   82 - 75
Riunita Messinese wins 177 - 162
Challes Savoie   Wolfenbüttel e.V.
7059
27-32   43-27  
First game: Wolfenbüttel e.V. - Challes Savoie   61 - 63
Challes Savoie wins 133 - 120
Sport Club Alcamo   BC Red Star
9175
47-35   44-40  
First game: BC Red Star - Sport Club Alcamo   57 - 50
Sport Club Alcamo wins 141 - 132
Lavezzini Parma   Elitzur Delek
6961
36-34   33-27  
First game: Elitzur Delek - Lavezzini Parma   62 - 66
Lavezzini Parma wins 135 - 123

Eighth-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. IMOS-GAMBRINUS ZABOVRESKY BRNO64/2495/45610
2. AIX EN PROVENCE BASKET BALL63/3474/4539
3. CESTISTICA RIUNITA MESSINESE63/3470/4909
4. FTC DIEGO BUDAPEST62/4443/4838
FTC Diego   Aix en Provence BB
7975
39-36   40-39  
Riunita Messinese   IMOS-Gambrinus
7774
43-47   34-27  
IMOS-Gambrinus   Aix en Provence BB
8584
55-48   30-36  
Riunita Messinese   FTC Diego
7770
44-23   33-47  
FTC Diego   IMOS-Gambrinus
6779
24-49   43-30  
Aix en Provence BB   Riunita Messinese
9065
46-33   44-32  
IMOS-Gambrinus   Riunita Messinese
9076
38-40   52-36  
Aix en Provence BB   FTC Diego
7460
36-32   38-28  
FTC Diego   Riunita Messinese
9489
42-42   52-47  
Aix en Provence BB   IMOS-Gambrinus
7978
47-46   32-32  
IMOS-Gambrinus   FTC Diego
8973
46-34   43-39  
Riunita Messinese   Aix en Provence BB
8672
45-37   41-35  
 TeamPW/LF/APts
1. HALCON VIAJES ALBA SALAMANCA64/2474/43810
2. TARBES GESPE BIGORRE64/2458/39910
3. KK HEMOFARM VRSAC64/2423/40810
4. BK SPORITELNA BRATISLAVA60/6357/4676
KK Hemofarm Vrsac   Sporitelna
8171
34-33   47-38  
Tarbes GB   Halcon Viajes Alba
8480
41-44   43-36  
Tarbes GB   KK Hemofarm Vrsac
8166
37-37   44-29  
Halcon Viajes Alba   Sporitelna
7764
50-29   27-35  
KK Hemofarm Vrsac   Halcon Viajes Alba
8572
42-35   43-37  
Sporitelna   Tarbes GB
4974
24-36   25-38  
Sporitelna   KK Hemofarm Vrsac
5564
23-28   32-36  
Halcon Viajes Alba   Tarbes GB
8777
41-35   46-42  
KK Hemofarm Vrsac   Tarbes GB
6351
36-29   27-22  
Sporitelna   Halcon Viajes Alba
6480
32-44   32-36  
Halcon Viajes Alba   KK Hemofarm Vrsac
7864
38-34   40-30  
Tarbes GB   Sporitelna
9154
46-20   45-34  
 TeamPW/LF/APts
1. S.C. ALCAMO-BANCA DON RIZZO65/1482/43211
2. BSE ESMA BUDAPEST64/2537/44710
3. CHALLES SAVOIE BASKET62/4408/4998
4. SK SLOVAN BRATISLAVA61/5444/4937
Challes Savoie   BSE ESMA
7472
36-31   38-41  
SK Slovan   Sport Club Alcamo
7880
32-43   46-37  
BSE ESMA   SK Slovan
10774
47-36   60-38  
Challes Savoie   Sport Club Alcamo
6569
30-40   35-29  
SK Slovan   Challes Savoie
7471
30-44   44-27  
Sport Club Alcamo   BSE ESMA
8678
54-46   32-32  
BSE ESMA   Challes Savoie
10756
57-29   50-27  
Sport Club Alcamo   SK Slovan
7061
35-32   35-29  
SK Slovan   BSE ESMA
7783
39-41   38-42  
Sport Club Alcamo   Challes Savoie
9760
48-30   49-30  
BSE ESMA   Sport Club Alcamo
9080
42-47   48-33  
Challes Savoie   SK Slovan
8280
48-48   34-32  
 TeamPW/LF/APts
1. LAVEZZINI PARMA65/1486/36311
2. US VALENCIENNES OLYMPIC65/1522/37211
3. LACHEN RAMAT HASHARON62/4396/4988
4. SYMEL TENERIFE60/6360/5316
Lavezzini Parma   Lachen Ramat Hasharon
7548
40-23   35-25  
USV Olympic   Symel
6865
33-37   35-28  
Lachen Ramat Hasharon   Symel
7771
39-32   38-39  
Lavezzini Parma   USV Olympic
7274
42-41   30-33  
Symel   Lavezzini Parma
5373
29-30   24-43  
USV Olympic   Lachen Ramat Hasharon
10666
50-36   56-30  
Lachen Ramat Hasharon   Lavezzini Parma
6278
35-37   27-41  
Symel   USV Olympic
42109
28-51   14-58  
Symel   Lachen Ramat Hasharon
7794
45-52   32-42  
USV Olympic   Lavezzini Parma
7478
45-45   29-33  
Lachen Ramat Hasharon   USV Olympic
4991
27-49   22-42  
Lavezzini Parma   Symel
11052
62-28   48-24  
Quarter-Finals
IMOS-Gambrinus   Tarbes GB
6979
38-49   31-30  
First game: Tarbes GB - IMOS-Gambrinus   85 - 75
Tarbes GB wins 164 - 144
Halcon Viajes Alba   Aix en Provence BB
7377
45-38   28-39  
First game: Aix en Provence BB - Halcon Viajes Alba   86 - 63
Aix en Provence BB wins 163 - 136
Sport Club Alcamo   USV Olympic
7459
40-28   34-31  
First game: USV Olympic - Sport Club Alcamo   78 - 70
Sport Club Alcamo wins 144 - 137
Lavezzini Parma   BSE ESMA
7659
45-27   31-32  
First game: BSE ESMA - Lavezzini Parma   103 - 84
BSE ESMA wins 162 - 160
Semi-Finals
BSE ESMA   Tarbes GB
6593
34-44   31-49  
First game: Tarbes GB - BSE ESMA   93 - 63
Tarbes GB wins 186 - 128
Sport Club Alcamo   Aix en Provence BB
10194
35-35   36-32   11-11   8-8   11-8  
First game: Aix en Provence BB - Sport Club Alcamo   76 - 72
Sport Club Alcamo wins 173 - 170
Final
Tarbes GB   Sport Club Alcamo
8263
34-36   48-27  
First game: Sport Club Alcamo - Tarbes GB   63 - 81
Tarbes GB wins 163 - 126