SCOREBOARD

Preliminary Round I
Sportul Studentesc   Interoil
7770
34-35   32-29   11-6  
First game: Interoil - Sportul Studentesc   64 - 62
Sportul Studentesc wins 139 - 134
MiZo Pecsi VSK   Flamurtari
10139
42-26   59-13  
First game: Flamurtari - MiZo Pecsi VSK   54 - 64
MiZo Pecsi VSK wins 165 - 93
Brisaspor   Dzu-AD
6362
35-25   28-37  
First game: Dzu-AD - Brisaspor   89 - 69
Dzu-AD wins 151 - 132
KS Wlókniarz   SK Zabevresky
8268
39-39   43-29  
First game: SK Zabevresky - KS Wlókniarz   81 - 68
KS Wlókniarz wins 150 - 149
Preliminary Round II
Ethnikos Olimpiakos   Odeja-Marmor
8446
37-32   47-14  
First game: Odeja-Marmor - Ethnikos Olimpiakos   49 - 87
Ethnikos Olimpiakos wins 171 - 95
DKSK BorsodChem   Montana
7660
35-23   41-37  
First game: Montana - DKSK BorsodChem   93 - 81
DKSK BorsodChem wins 157 - 153
Maccabi Ramat Chen Blich   Sportul Studentesc
5656
33-29   23-27  
First game: Sportul Studentesc - Maccabi Ramat Chen Blich   59 - 63
Maccabi Ramat Chen Blich wins 119 - 115
CJM Bourges Basket   BBC Résidence
11326
57-12   56-14  
First game: BBC Résidence - CJM Bourges Basket   38 - 102
CJM Bourges Basket wins 215 - 64
Besiktas JK   Somes S.A.
4667
20-37   26-30  
First game: Somes S.A. - Besiktas JK   85 - 44
Somes S.A. wins 152 - 90
Isab Energy   Lachen Ramat Hasharon
7751
49-24   28-27  
First game: Lachen Ramat Hasharon - Isab Energy   87 - 62
Isab Energy wins 139 - 138
Symel   BC Copenhagen
8369
39-39   44-30  
First game: BC Copenhagen - Symel   70 - 77
Symel wins 160 - 139
Wemex Berlin   Lotos VBW Clima
6849
31-31   37-18  
First game: Lotos VBW Clima - Wemex Berlin   69 - 60
Wemex Berlin wins 128 - 118
Hrvatski Dragovoljac   MiZo Pecsi VSK
3465
13-33   21-32  
First game: MiZo Pecsi VSK - Hrvatski Dragovoljac   86 - 45
MiZo Pecsi VSK wins 151 - 79
Rila COOP   Energobasket
8765
42-37   45-28  
First game: Energobasket - Rila COOP   66 - 60
Rila COOP wins 147 - 131
Elitzur Delek   Panathinaikos AC
8667
51-28   35-39  
First game: Panathinaikos AC - Elitzur Delek   74 - 59
Elitzur Delek wins 145 - 141
Basket Astarac   KZO Wetzikon
9143
38-32   53-11  
First game: KZO Wetzikon - Basket Astarac   66 - 90
Basket Astarac wins 181 - 109
CB Navarra   City of the World
9133
46-18   45-15  
First game: City of the World - CB Navarra   31 - 83
CB Navarra wins 174 - 64
Tory Kosice   Dzu-AD
8568
38-28   47-40  
First game: Dzu-AD - Tory Kosice   54 - 77
Tory Kosice wins 162 - 122
Istanbul Universitesi SBK   KK Stella
10851
42-29   66-22  
First game: KK Stella - Istanbul Universitesi SBK   32 - 107
Istanbul Universitesi SBK wins 215 - 83
Sporitelna   Mini-Flat Dames
6950
32-17   37-33  
First game: Mini-Flat Dames - Sporitelna   73 - 70
Sporitelna wins 139 - 123
Gysev Ringa   KS Wlókniarz
7170
36-37   35-33  
First game: KS Wlókniarz - Gysev Ringa   68 - 75
Gysev Ringa wins 146 - 138
Universitatea   MENT
7562
40-31   35-31  
First game: MENT - Universitatea   64 - 57
Universitatea wins 132 - 126
Nilena-Skif   Meoba
8490
50-43   34-47  
First game: Meoba - Nilena-Skif   62 - 75
Nilena-Skif wins 159 - 152
ZKK Croatia   Acadimia 75
8566
42-32   43-34  
First game: Acadimia 75 - ZKK Croatia   77 - 86
ZKK Croatia wins 171 - 143
Sportclub   Grasshoppers
6754
33-23   34-31  
First game: Grasshoppers - Sportclub   48 - 60
Sportclub wins 127 - 102
Caja Rural   CAB Levi's
11044
51-13   59-31  
First game: CAB Levi's - Caja Rural   54 - 113
Caja Rural wins 223 - 98
MTK Polfa   Basket Ladies Praha
7070
39-41   31-29  
First game: Basket Ladies Praha - MTK Polfa   54 - 84
MTK Polfa wins 154 - 124
MTK   Botasspor Club Adana
9765
39-31   58-34  
First game: Botasspor Club Adana - MTK   64 - 85
MTK wins 182 - 129
UMB UMB OSG   ZKD Kograd
7948
38-25   41-23  
First game: ZKD Kograd - UMB UMB OSG   90 - 70
UMB UMB OSG wins 149 - 138
Kozachka - Zalk   BC Etar
020
First game: BC Etar - Kozachka - Zalk   78 - 70
Repros Kralovo Pole   Montmontaza
7774
38-37   30-30   9-7  
First game: Montmontaza - Repros Kralovo Pole   62 - 61
Repros Kralovo Pole wins 138 - 136
BK SAM   Sommer Komfort
6476
34-40   30-36  
First game: Sommer Komfort - BK SAM   75 - 54
Sommer Komfort wins 151 - 118
Preliminary Round III
DKSK BorsodChem   Ethnikos Olimpiakos
8080
43-43   37-37  
First game: Ethnikos Olimpiakos - DKSK BorsodChem   71 - 70
Ethnikos Olimpiakos wins 151 - 150
CJM Bourges Basket   Maccabi Ramat Chen Blich
8049
34-24   46-25  
First game: Maccabi Ramat Chen Blich - CJM Bourges Basket   50 - 88
CJM Bourges Basket wins 168 - 99
Isab Energy   Somes S.A.
8039
45-8   35-31  
First game: Somes S.A. - Isab Energy   56 - 77
Isab Energy wins 157 - 95
Wemex Berlin   Symel
8366
40-37   43-29  
First game: Symel - Wemex Berlin   80 - 60
Symel wins 146 - 143
Rila COOP   MiZo Pecsi VSK
5764
33-27   24-37  
First game: MiZo Pecsi VSK - Rila COOP   73 - 63
MiZo Pecsi VSK wins 137 - 120
Basket Astarac   Elitzur Delek
8860
46-27   42-33  
First game: Elitzur Delek - Basket Astarac   71 - 68
Basket Astarac wins 156 - 131
Tory Kosice   CB Navarra
6866
28-32   40-34  
First game: CB Navarra - Tory Kosice   88 - 69
CB Navarra wins 154 - 137
Sporitelna   Istanbul Universitesi SBK
6155
32-29   29-26  
First game: Istanbul Universitesi SBK - Sporitelna   78 - 59
Istanbul Universitesi SBK wins 133 - 120
Universitatea   Gysev Ringa
6364
38-30   25-34  
First game: Gysev Ringa - Universitatea   69 - 54
Gysev Ringa wins 133 - 117
ZKK Croatia   Nilena-Skif
9364
44-27   49-37  
First game: Nilena-Skif - ZKK Croatia   71 - 98
ZKK Croatia wins 191 - 135
Caja Rural   Sportclub
9862
49-26   49-36  
First game: Sportclub - Caja Rural   53 - 75
Caja Rural wins 173 - 115
MTK   MTK Polfa
9178
46-27   45-51  
First game: MTK Polfa - MTK   62 - 67
MTK wins 158 - 140
Challes Savoie   UMB UMB OSG
20
First game: UMB UMB OSG - Challes Savoie   51 - 68
Tarbes GB   BC Etar
9551
46-23   49-28  
First game: BC Etar - Tarbes GB   70 - 79
Tarbes GB wins 174 - 121
CB Vigo   Repros Kralovo Pole
6956
40-29   29-27  
First game: Repros Kralovo Pole - CB Vigo   75 - 77
CB Vigo wins 146 - 131
Lavezzini Parma   Sommer Komfort
9771
57-40   40-31  
First game: Sommer Komfort - Lavezzini Parma   84 - 82
Lavezzini Parma wins 179 - 155

Eighth-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. ISAB ENERGY PRIOLO65/1432/37811
2. TARBES GESPE BIGORRE64/2486/41610
3. CAJA RURAL DE CANARIAS63/3455/4239
4. AO ETHNIKOS OLIMPIAKOS60/6363/5196
Ethnikos Olimpiakos   Caja Rural
7986
37-43   42-43  
Isab Energy   Tarbes GB
8077
46-43   34-34  
Caja Rural   Tarbes GB
7975
52-42   27-33  
Ethnikos Olimpiakos   Isab Energy
4985
30-51   19-34  
Isab Energy   Caja Rural
7060
44-39   26-21  
Tarbes GB   Ethnikos Olimpiakos
8769
42-34   45-35  
Caja Rural   Ethnikos Olimpiakos
8951
45-20   44-31  
Tarbes GB   Isab Energy
7351
35-32   38-19  
Isab Energy   Ethnikos Olimpiakos
7754
42-28   35-26  
Tarbes GB   Caja Rural
7976
35-40   44-36  
Ethnikos Olimpiakos   Tarbes GB
6195
34-42   27-53  
Caja Rural   Isab Energy
6569
40-33   25-36  
 TeamPW/LF/APts
1. CJM BOURGES BASKET65/1454/30411
2. Celta Baloncesto Vigo65/1463/36511
3. MTK-BUDAPEST61/5371/4587
4. Istanbul Universitesi SBK61/5327/4887
MTK   Istanbul Universitesi SBK
8560
51-30   34-30  
CB Vigo   CJM Bourges Basket
7062
23-36   47-26  
CB Vigo   MTK
9155
45-25   46-30  
CJM Bourges Basket   Istanbul Universitesi SBK
8039
40-20   40-19  
MTK   CJM Bourges Basket
6474
38-37   26-37  
Istanbul Universitesi SBK   CB Vigo
5091
32-45   18-46  
Istanbul Universitesi SBK   MTK
8160
44-30   37-30  
CJM Bourges Basket   CB Vigo
8441
50-21   34-20  
MTK   CB Vigo
6372
29-43   34-29  
Istanbul Universitesi SBK   CJM Bourges Basket
4674
18-40   28-34  
CB Vigo   Istanbul Universitesi SBK
9851
48-23   50-28  
CJM Bourges Basket   MTK
8044
48-23   32-21  
 TeamPW/LF/APts
1. ZKK CROATIA ZAGREB65/1531/45811
2. SYMEL TENERIFE63/3471/4819
3. BASKET ASTARAC CLUB63/3491/4779
4. GYSEV RINGA SOPRON61/5414/4917
Symel   Basket Astarac
8476
44-44   40-32  
Gysev Ringa   ZKK Croatia
8086
31-40   38-29   7-7   4-10  
Gysev Ringa   Symel
8371
43-40   40-31  
ZKK Croatia   Basket Astarac
8578
46-47   39-31  
Symel   ZKK Croatia
6389
30-40   33-49  
Basket Astarac   Gysev Ringa
9269
48-37   44-32  
ZKK Croatia   Gysev Ringa
9759
53-33   44-26  
Basket Astarac   Symel
8491
34-44   50-47  
Symel   Gysev Ringa
7355
41-31   32-24  
Basket Astarac   ZKK Croatia
8980
43-43   46-37  
ZKK Croatia   Symel
9489
47-48   47-41  
Gysev Ringa   Basket Astarac
6872
39-35   29-37  
 TeamPW/LF/APts
1. LAVEZZINI PARMA65/1462/41111
2. CHALLES SAVOIE BASKET63/3407/4089
3. MIZO PECSI VSK PECS62/4455/4758
4. C.B. NAVARRA62/4448/4788
MiZo Pecsi VSK   CB Navarra
7883
45-38   30-37   3-8  
Challes Savoie   Lavezzini Parma
5167
27-34   24-33  
MiZo Pecsi VSK   Challes Savoie
8384
39-37   35-37   9-10  
CB Navarra   Lavezzini Parma
7280
27-33   38-32   7-15  
Challes Savoie   CB Navarra
8366
39-32   44-34  
Lavezzini Parma   MiZo Pecsi VSK
9575
48-43   47-32  
CB Navarra   MiZo Pecsi VSK
7686
40-49   36-37  
Lavezzini Parma   Challes Savoie
6754
30-27   37-27  
Lavezzini Parma   CB Navarra
8379
50-34   33-45  
Challes Savoie   MiZo Pecsi VSK
6753
33-23   34-30  
MiZo Pecsi VSK   Lavezzini Parma
8070
49-39   31-31  
CB Navarra   Challes Savoie
7268
32-38   40-30  
Quarter-Finals
Isab Energy   CB Vigo
6655
39-28   27-27  
First game: CB Vigo - Isab Energy   63 - 66
Isab Energy wins 132 - 118
CJM Bourges Basket   Tarbes GB
6842
24-19   44-23  
First game: Tarbes GB - CJM Bourges Basket   59 - 54
CJM Bourges Basket wins 122 - 101
ZKK Croatia   Challes Savoie
8481
30-40   54-41  
First game: Challes Savoie - ZKK Croatia   75 - 68
Challes Savoie wins 156 - 152
Lavezzini Parma   Symel
6956
34-31   35-25  
First game: Symel - Lavezzini Parma   61 - 52
Lavezzini Parma wins 121 - 117
Semi-Finals
Lavezzini Parma   Isab Energy
7867
42-37   36-30  
First game: Isab Energy - Lavezzini Parma   75 - 65
Lavezzini Parma wins 143 - 142
Challes Savoie   CJM Bourges Basket
6453
29-14   35-39  
First game: CJM Bourges Basket - Challes Savoie   70 - 39
CJM Bourges Basket wins 123 - 103
Final
Lavezzini Parma   CJM Bourges Basket
5356
32-33   21-23  
First game: CJM Bourges Basket - Lavezzini Parma   56 - 47
CJM Bourges Basket wins 112 - 100