SCOREBOARD

Preliminary Round I
Scania   Humboldt Univ.
8678
47-35   39-43  
First game: Humboldt Univ. - Scania   80 - 85
Scania wins 171 - 158
MiZo Pecsi VSK   Yükselis Genglik
8760
54-27   33-33  
First game: Yükselis Genglik - MiZo Pecsi VSK   63 - 75
MiZo Pecsi VSK wins 162 - 123
Racing Basket   MENT
7936
32-15   47-21  
First game: MENT - Racing Basket   43 - 78
Racing Basket wins 157 - 79
Aix en Provence BB   CAB Levi's
10929
59-13   50-16  
First game: CAB Levi's - Aix en Provence BB   46 - 86
Aix en Provence BB wins 195 - 75
Mini-Flat Dames   Lachen Ramat Hasharon
7565
35-28   40-37  
First game: Lachen Ramat Hasharon - Mini-Flat Dames   57 - 55
Mini-Flat Dames wins 130 - 122
Lotus München   BBC Sparta
7741
51-20   26-21  
First game: BBC Sparta - Lotus München   59 - 78
Lotus München wins 155 - 100
FTC Diego   CSM Metalul
8357
39-29   44-28  
First game: CSM Metalul - FTC Diego   89 - 72
FTC Diego wins 155 - 146
Karhun Pojat   Meblotap E Leclerc
10271
49-36   53-35  
First game: Meblotap E Leclerc - Karhun Pojat   84 - 98
Karhun Pojat wins 200 - 155
Delta Management   Fenerbahçe SK
6360
26-39   37-21  
First game: Fenerbahçe SK - Delta Management   52 - 75
Delta Management wins 138 - 112
Sportul Studentesc   Concern Podolsk
6384
36-48   27-36  
First game: Concern Podolsk - Sportul Studentesc   109 - 67
Concern Podolsk wins 193 - 130
Preliminary Round II
USK Blex KV   Scania
9279
49-35   43-44  
First game: Scania - USK Blex KV   81 - 63
Scania wins 160 - 155
KK Jedinstvo   MiZo Pecsi VSK
7877
41-30   37-47  
First game: MiZo Pecsi VSK - KK Jedinstvo   77 - 68
MiZo Pecsi VSK wins 154 - 146
Racing Basket   BSE ESMA
6953
43-26   26-27  
First game: BSE ESMA - Racing Basket   66 - 82
Racing Basket wins 151 - 119
Dzu-AD   KS Spojnia
10489
59-46   45-43  
First game: KS Spojnia - Dzu-AD   75 - 73
Dzu-AD wins 177 - 164
Ahena   Aix en Provence BB
8039
42-20   38-19  
First game: Aix en Provence BB - Ahena   61 - 77
Ahena wins 157 - 100
Basket Puglia Bari   Panathinaikos AC
9287
55-42   37-45  
First game: Panathinaikos AC - Basket Puglia Bari   81 - 87
Basket Puglia Bari wins 179 - 168
VIVO-Will Wood   Mini-Flat Dames
8858
42-26   46-32  
First game: Mini-Flat Dames - VIVO-Will Wood   52 - 75
VIVO-Will Wood wins 163 - 110
Vigo   Lotus München
8377
41-45   42-32  
First game: Lotus München - Vigo   77 - 84
Vigo wins 167 - 154
El Periodico   FTC Diego
9455
46-28   48-27  
First game: FTC Diego - El Periodico   120 - 100
El Periodico wins 194 - 175
BC Partizan   Karhun Pojat
6174
41-32   20-42  
First game: Karhun Pojat - BC Partizan   86 - 89
Karhun Pojat wins 160 - 150
WBC Jezica   USV Olympic
9079
34-46   56-33  
First game: USV Olympic - WBC Jezica   77 - 65
USV Olympic wins 156 - 155
BEAC   Delta Management
5953
27-26   32-27  
First game: Delta Management - BEAC   75 - 57
Delta Management wins 128 - 116
Slavia   Concern Podolsk
5777
28-38   29-39  
First game: Concern Podolsk - Slavia   79 - 74
Concern Podolsk wins 156 - 131
Isab Energy   Brisaspor
11136
46-21   65-15  
First game: Brisaspor - Isab Energy   43 - 111
Isab Energy wins 222 - 79
BBK Solna   Sommer Komfort
8468
41-34   43-34  
First game: Sommer Komfort - BBK Solna   76 - 69
BBK Solna wins 153 - 144
Basket Astarac   Grasshoppers
10147
56-12   45-35  
First game: Grasshoppers - Basket Astarac   39 - 86
Basket Astarac wins 187 - 86

Eighth-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. T.M.C. AHENA CESENA65/1508/42911
2. CONCERN PODOLSK63/3501/4979
3. KARHUN POJAT62/4500/5238
4. VIGO62/4419/4798
Vigo   Concern Podolsk
8966
43-39   46-27  
Ahena   Karhun Pojat
8765
50-41   37-24  
Concern Podolsk   Karhun Pojat
11079
53-43   57-36  
Vigo   Ahena
6071
26-33   34-38  
Karhun Pojat   Vigo
10975
56-38   53-37  
Ahena   Concern Podolsk
9265
46-33   46-32  
Concern Podolsk   Vigo
7956
29-20   50-36  
Karhun Pojat   Ahena
8387
32-38   51-49  
Karhun Pojat   Concern Podolsk
8278
41-46   41-32  
Ahena   Vigo
7253
36-25   36-28  
Concern Podolsk   Ahena
10399
42-37   36-41   12-12   13-9  
Vigo   Karhun Pojat
8682
41-35   45-47  
 TeamPW/LF/APts
1. EL PERIODICO DE ARAGON64/2436/37710
2. DZU-AD64/2470/45010
3. BASKET ASTARAC CLUB63/3462/4459
4. U.S. BASKET PUGLIA61/5400/4967
Basket Puglia Bari   Dzu-AD
9589
50-49   45-40  
El Periodico   Basket Astarac
6475
44-30   20-45  
Dzu-AD   Basket Astarac
8764
43-31   44-33  
Basket Puglia Bari   El Periodico
5871
23-37   35-34  
El Periodico   Dzu-AD
9142
41-30   50-12  
Basket Astarac   Basket Puglia Bari
8760
36-24   51-36  
Dzu-AD   Basket Puglia Bari
9751
49-25   48-26  
Basket Astarac   El Periodico
7174
42-36   29-38  
El Periodico   Basket Puglia Bari
6556
35-20   30-36  
Basket Astarac   Dzu-AD
7880
32-42   46-38  
Dzu-AD   El Periodico
7571
37-30   38-41  
Basket Puglia Bari   Basket Astarac
8087
48-38   32-49  
 TeamPW/LF/APts
1. ISAB ENERGY PRIOLO65/1504/41011
2. RACING PARIS BASKET64/2514/45710
3. SCANIA62/4462/5308
4. MIZO PECSI VSK PECS61/5428/5117
MiZo Pecsi VSK   Scania
8370
45-38   38-32  
Racing Basket   Isab Energy
6877
39-30   29-47  
MiZo Pecsi VSK   Racing Basket
6578
32-40   33-38  
Scania   Isab Energy
6084
34-41   26-43  
Isab Energy   MiZo Pecsi VSK
9174
51-33   40-41  
Racing Basket   Scania
9178
46-42   45-36  
Scania   MiZo Pecsi VSK
8681
38-42   48-39  
Isab Energy   Racing Basket
7379
40-32   33-47  
Isab Energy   Scania
8863
45-25   43-38  
Racing Basket   MiZo Pecsi VSK
9559
56-30   39-29  
Scania   Racing Basket
105103
43-49   51-45   11-9  
MiZo Pecsi VSK   Isab Energy
6691
34-39   32-52  
 TeamPW/LF/APts
1. AS VIVO BASKET-"WILL WOOD"65/1461/39611
2. US VALENCIENNES OLYMPIC64/2500/44210
3. BBK SOLNA63/3429/4239
4. DELTA MANAGEMENT LOKOMOTIVA60/6353/4826
BBK Solna   Delta Management
6345
31-26   32-19  
VIVO-Will Wood   USV Olympic
7972
47-39   32-33  
Delta Management   USV Olympic
5886
33-32   25-54  
BBK Solna   VIVO-Will Wood
7885
43-42   35-43  
VIVO-Will Wood   Delta Management
8462
45-39   39-23  
USV Olympic   BBK Solna
7074
37-36   33-38  
Delta Management   BBK Solna
4976
32-42   17-34  
USV Olympic   VIVO-Will Wood
7761
28-31   49-30  
USV Olympic   Delta Management
9683
45-39   51-44  
VIVO-Will Wood   BBK Solna
7551
37-25   38-26  
Delta Management   VIVO-Will Wood
5677
30-49   26-28  
BBK Solna   USV Olympic
8799
35-53   52-46  
Quarter-Finals
Ahena   Dzu-AD
8862
45-37   43-25  
First game: Dzu-AD - Ahena   66 - 69
Ahena wins 157 - 128
El Periodico   Concern Podolsk
8766
41-35   46-31  
First game: Concern Podolsk - El Periodico   96 - 81
El Periodico wins 168 - 162
Isab Energy   USV Olympic
7474
37-46   37-28  
First game: USV Olympic - Isab Energy   59 - 70
Isab Energy wins 144 - 133
VIVO-Will Wood   Racing Basket
6551
27-23   38-28  
First game: Racing Basket - VIVO-Will Wood   68 - 74
VIVO-Will Wood wins 139 - 119
Semi-Finals
VIVO-Will Wood   Ahena
7076
39-35   31-41  
First game: Ahena - VIVO-Will Wood   67 - 81
VIVO-Will Wood wins 151 - 143
Isab Energy   El Periodico
7769
37-29   26-31   14-9  
First game: El Periodico - Isab Energy   78 - 75
Isab Energy wins 152 - 147
Final
VIVO-Will Wood   Isab Energy
7669
32-30   44-39  
First game: Isab Energy - VIVO-Will Wood   67 - 78
VIVO-Will Wood wins 154 - 136