SCOREBOARD

Elimination Round I
Triglav Osiguranje   KK Kaposvári
6580
17-24   15-20   17-15   16-21  
First game: KK Kaposvári - Triglav Osiguranje   90 - 73
KK Kaposvári wins 170 - 138
Geoplin Slovan   WTC San Marino
12331
35-8   27-10   28-7   33-6  
First game: WTC San Marino - Geoplin Slovan   47 - 121
Geoplin Slovan wins 244 - 78
Wörthersee Piraten   Garmon San Marino
9265
28-25   19-13   23-12   22-15  
First game: Garmon San Marino - Wörthersee Piraten   54 - 76
Wörthersee Piraten wins 168 - 119
Elimination Round II
Scaligera Basket   Wörthersee Piraten
8382
20-19   21-26   27-16   15-21  
First game: Wörthersee Piraten - Scaligera Basket   59 - 103
Scaligera Basket wins 186 - 141
GS Amaroussi   CBC Siroki
8761
27-13   20-15   21-18   19-15  
First game: CBC Siroki - GS Amaroussi   94 - 85
GS Amaroussi wins 172 - 155
Elan Chalon   UD Oliveirense
7967
23-22   25-15   9-15   22-15  
First game: UD Oliveirense - Elan Chalon   76 - 73
Elan Chalon wins 152 - 143
Paris Basket Racing   Liege BC
8874
25-22   29-16   24-17   10-19  
First game: Liege BC - Paris Basket Racing   62 - 83
Paris Basket Racing wins 171 - 136
Avtodor   Maccabi Brinkford
14564
37-11   33-22   41-14   34-17  
First game: Maccabi Brinkford - Avtodor   91 - 141
Avtodor wins 286 - 155
FC Porto   BBC Amicale
11353
31-14   30-17   33-11   19-11  
First game: BBC Amicale - FC Porto   65 - 109
FC Porto wins 222 - 118
KK Hemofarm   Montan
8658
22-15   15-13   25-15   24-15  
First game: Montan - KK Hemofarm   56 - 66
KK Hemofarm wins 152 - 114
PAOK BC   Pizzaexpress Apollon
9571
31-10   25-23   18-24   21-14  
First game: Pizzaexpress Apollon - PAOK BC   65 - 69
PAOK BC wins 164 - 136
Fenerbahçe SK   EURAS
7877
17-13   20-20   20-18   21-26  
First game: EURAS - Fenerbahçe SK   71 - 62
EURAS wins 148 - 140
Mazowiecki KS   KK Kaposvári
9893
17-26   29-22   34-19   18-26  
First game: KK Kaposvári - Mazowiecki KS   96 - 81
KK Kaposvári wins 189 - 179
Pivovarna   CSA Sparta
10265
34-26   22-10   27-12   19-17  
First game: CSA Sparta - Pivovarna   86 - 111
Pivovarna wins 213 - 151
SAOS JDA Dijon   BBC Etzella
10965
30-12   31-11   18-18   30-24  
First game: BBC Etzella - SAOS JDA Dijon   40 - 118
SAOS JDA Dijon wins 227 - 105
KK Zagreb   BK Opava
8284
24-21   23-16   21-22   14-25  
First game: BK Opava - KK Zagreb   96 - 72
BK Opava wins 180 - 154
Maccabi Ironi   AEK
7861
25-11   15-19   21-15   17-16  
First game: AEK - Maccabi Ironi   77 - 87
Maccabi Ironi wins 165 - 138
BC Khimki   Lukoil Academic
6555
25-10   14-11   16-12   10-22  
First game: Lukoil Academic - BC Khimki   74 - 76
BC Khimki wins 141 - 129
BC Zrinjevac   Geoplin Slovan
6785
21-12   17-16   14-29   15-28  
First game: Geoplin Slovan - BC Zrinjevac   87 - 64
Geoplin Slovan wins 172 - 131
FORUM VALLADOLID   CAB Madeira
7870
24-21   16-17   19-15   19-17  
First game: CAB Madeira - FORUM VALLADOLID   85 - 84
FORUM VALLADOLID wins 162 - 155
Jabones Pardo   Stretch Top BBC
8490
17-25   22-20   19-26   26-19  
First game: Stretch Top BBC - Jabones Pardo   77 - 92
Jabones Pardo wins 176 - 167
HERZOGtel   Telindus Mons
92101
15-16   23-19   21-19   19-24   14-23  
First game: Telindus Mons - HERZOGtel   87 - 87
Telindus Mons wins 188 - 179
Mlekarna Kunin   Debreceni Vadkakasok
7878
15-20   17-21   20-17   26-20  
First game: Debreceni Vadkakasok - Mlekarna Kunin   81 - 95
Mlekarna Kunin wins 173 - 159
WATCO   EiffelTowers Nijmegen
8883
28-20   27-23   25-19   8-21  
First game: EiffelTowers Nijmegen - WATCO   60 - 80
WATCO wins 168 - 143
Besiktas JK   KK Zdravlje
8470
17-19   12-13   23-8   20-21   12-9  
First game: KK Zdravlje - Besiktas JK   88 - 77
Besiktas JK wins 161 - 158
TSV Bayer 04   Racing Club
10946
23-12   25-8   33-15   28-11  
First game: Racing Club - TSV Bayer 04   70 - 111
TSV Bayer 04 wins 220 - 116
Maccabi Ness   Elma Apoel
8472
19-16   12-27   29-13   24-16  
First game: Elma Apoel - Maccabi Ness   70 - 84
Maccabi Ness wins 168 - 142
Roseto Basket   AEL Limassol
020
First game: AEL Limassol - Roseto Basket   20 - 0
SLUC Basket   Stadt Sport
10380
33-19   26-26   23-18   21-17  
First game: Stadt Sport - SLUC Basket   74 - 93
SLUC Basket wins 196 - 154
Ovarense Aerosoles   Avitos
8578
22-7   15-23   16-23   32-25  
First game: Avitos - Ovarense Aerosoles   90 - 85
Ovarense Aerosoles wins 170 - 168
Prokom Trefl   BC BVV Brno
10560
15-11   33-20   31-11   26-18  
First game: BC BVV Brno - Prokom Trefl   84 - 103
Prokom Trefl wins 208 - 144
Lokomotiv   West Petrom
10447
33-13   21-11   24-16   26-7  
First game: West Petrom - Lokomotiv   65 - 105
Lokomotiv wins 209 - 112
Büyük Kolej SK   Zenica Celik
6363
15-21   10-8   22-14   16-20  
First game: Zenica Celik - Büyük Kolej SK   54 - 68
Büyük Kolej SK wins 131 - 117
UKJ Süba   AB Contern
9482
27-22   14-13   20-25   33-22  
First game: AB Contern - UKJ Süba   68 - 112
UKJ Süba wins 206 - 150
DONA Dubrava   Atomerömü SE
6786
18-19   23-24   6-25   20-18  
First game: Atomerömü SE - DONA Dubrava   89 - 68
Atomerömü SE wins 175 - 135

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. JABONES PARDO FUENLABRADA63/3501/4659
2. TSV BAYER 04 LEVERKUSEN63/3458/4459
3. TELINDUS MONS63/3454/4799
4. ELAN CHALON63/3431/4559
TSV Bayer 04   Elan Chalon
7766
12-7   22-18   17-19   26-22  
Jabones Pardo   Telindus Mons
10477
29-22   28-15   20-16   27-24  
Telindus Mons   Elan Chalon
6867
21-16   10-20   20-10   17-21  
Jabones Pardo   TSV Bayer 04
9371
21-15   28-14   17-16   27-26  
Elan Chalon   Jabones Pardo
8575
24-17   17-23   23-10   21-25  
TSV Bayer 04   Telindus Mons
7677
19-17   28-21   20-16   9-23  
Telindus Mons   Jabones Pardo
9483
26-17   28-23   24-15   16-28  
Elan Chalon   TSV Bayer 04
8179
17-23   22-27   17-16   25-13  
TSV Bayer 04   Jabones Pardo
8363
21-13   22-11   26-14   14-25  
Elan Chalon   Telindus Mons
7773
21-15   17-24   22-15   17-19  
Telindus Mons   TSV Bayer 04
6572
7-21   15-11   21-24   22-16  
Jabones Pardo   Elan Chalon
8355
22-17   21-13   23-10   17-15  
 TeamPW/LF/APts
1. SLUC NANCY BASKET65/1555/51111
2. FC PORTO63/3547/5789
3. SCALIGERA BASKET VERONA62/4521/5208
4. WATCO ANTWERPEN62/4486/5008
SLUC Basket   FC Porto
10682
22-13   32-26   29-25   23-18  
Scaligera Basket   WATCO
8272
21-9   23-24   26-15   12-24  
SLUC Basket   Scaligera Basket
9079
21-22   23-16   27-20   19-21  
FC Porto   WATCO
9180
24-33   26-13   19-28   22-6  
WATCO   SLUC Basket
7880
27-23   24-21   18-25   9-11  
Scaligera Basket   FC Porto
11498
28-26   29-20   28-17   29-35  
WATCO   Scaligera Basket
7675
16-17   23-15   11-22   26-21  
FC Porto   SLUC Basket
10198
22-25   25-20   31-21   23-32  
WATCO   FC Porto
9988
24-25   27-20   23-23   25-20  
Scaligera Basket   SLUC Basket
9097
21-23   22-24   20-29   27-21  
SLUC Basket   WATCO
8481
26-18   17-17   22-23   19-23  
FC Porto   Scaligera Basket
8781
23-19   27-17   16-23   21-22  
 TeamPW/LF/APts
1. MAROUSSI ATHENS65/1464/46811
2. SAOS JDA DIJON BOURGOGNE63/3486/4539
3. OVARENSE AEROSOLES OVAR62/4447/4638
4. FORUM VALLADOLID CB62/4451/4648
GS Amaroussi   FORUM VALLADOLID
7162
23-12   25-20   6-11   17-19  
Ovarense Aerosoles   SAOS JDA Dijon
7464
12-15   15-23   19-9   28-17  
SAOS JDA Dijon   FORUM VALLADOLID
8581
16-21   25-24   11-20   33-16  
Ovarense Aerosoles   GS Amaroussi
8186
19-18   19-27   25-19   18-22  
GS Amaroussi   SAOS JDA Dijon
8679
19-22   22-13   18-25   27-19  
FORUM VALLADOLID   Ovarense Aerosoles
7675
21-19   18-17   12-18   25-21  
FORUM VALLADOLID   GS Amaroussi
7781
23-19   21-25   19-25   14-12  
SAOS JDA Dijon   Ovarense Aerosoles
9262
27-11   16-19   24-10   25-22  
GS Amaroussi   Ovarense Aerosoles
7775
17-14   22-15   20-20   18-26  
FORUM VALLADOLID   SAOS JDA Dijon
8772
22-27   20-17   21-14   24-14  
Ovarense Aerosoles   FORUM VALLADOLID
8068
33-6   16-21   11-26   20-15  
SAOS JDA Dijon   GS Amaroussi
9463
19-22   19-6   19-12   37-23  
 TeamPW/LF/APts
1. MACCABI NESS RAANANA64/2399/34810
2. KK HEMOFARM VRSAC63/3436/4529
3. PARIS BASKET RACING63/3378/3888
4. BESIKTAS JK ISTANBUL62/4463/4888
Besiktas JK   KK Hemofarm
7961
22-20   21-13   15-11   21-17  
Paris Basket Racing   Maccabi Ness
6669
24-11   12-18   19-19   11-21  
KK Hemofarm   Maccabi Ness
7267
18-19   16-17   20-16   18-15  
Besiktas JK   Paris Basket Racing
7385
21-20   12-28   26-13   14-24  
Paris Basket Racing   KK Hemofarm
6967
14-19   14-21   19-9   13-11   9-7  
Maccabi Ness   Besiktas JK
8668
23-15   22-22   15-12   26-19  
KK Hemofarm   Besiktas JK
9583
20-20   27-22   20-20   28-21  
Maccabi Ness   Paris Basket Racing
200
Maccabi Ness   KK Hemofarm
8261
21-17   20-14   19-16   22-14  
Paris Basket Racing   Besiktas JK
8679
25-11   16-19   28-24   17-25  
Besiktas JK   Maccabi Ness
8175
18-15   19-16   19-24   25-20  
KK Hemofarm   Paris Basket Racing
8072
21-15   16-16   20-18   23-23  
 TeamPW/LF/APts
1. LOKOMOTIV MINERALNYE VODY65/1549/43811
2. MACCABI IRONI RAMAT GAN64/2468/47410
3. PAOK THESSALONIKI BC63/3464/4449
4. AEL LIMASSOL60/6475/6006
Maccabi Ironi   PAOK BC
8171
18-19   22-13   16-21   25-18  
AEL Limassol   Lokomotiv
84108
27-31   18-23   18-29   21-25  
PAOK BC   Lokomotiv
6382
19-25   8-20   15-17   21-20  
Maccabi Ironi   AEL Limassol
10785
27-22   27-21   26-21   27-21  
Lokomotiv   Maccabi Ironi
8666
22-24   29-16   13-13   22-13  
AEL Limassol   PAOK BC
9092
25-23   27-27   28-19   10-23  
Lokomotiv   AEL Limassol
10874
36-12   24-19   27-22   21-21  
PAOK BC   Maccabi Ironi
7244
26-20   19-5   14-12   13-7  
Lokomotiv   PAOK BC
8564
22-12   19-15   20-12   24-25  
AEL Limassol   Maccabi Ironi
8083
19-26   19-19   22-22   20-16  
PAOK BC   AEL Limassol
10262
26-18   19-13   31-14   26-17  
Maccabi Ironi   Lokomotiv
8780
25-21   21-15   26-28   15-16  
 TeamPW/LF/APts
1. BK OPAVA65/1560/51011
2. ATOMERÖMÜ SE PAKS64/2513/48910
3. BC KHIMKI63/3530/5259
4. BÜYÜK KOLEJ SK ANKARA60/6459/5386
Büyük Kolej SK   BK Opava
8891
21-26   25-20   19-19   23-26  
Atomerömü SE   BC Khimki
8264
18-20   24-12   20-16   20-16  
Atomerömü SE   BK Opava
7981
18-17   16-21   15-18   22-15   8-10  
Büyük Kolej SK   BC Khimki
6990
15-24   19-27   16-22   19-17  
Büyük Kolej SK   Atomerömü SE
8387
21-18   11-25   21-21   30-23  
BC Khimki   BK Opava
9580
27-18   24-23   16-20   28-19  
BK Opava   Büyük Kolej SK
8870
19-18   16-20   30-16   23-16  
BC Khimki   Atomerömü SE
8799
23-28   21-21   13-23   30-27  
BK Opava   Atomerömü SE
10384
25-21   24-17   30-24   24-22  
BC Khimki   Büyük Kolej SK
10078
21-16   25-20   25-25   29-17  
BK Opava   BC Khimki
11794
25-17   44-27   19-33   29-17  
Atomerömü SE   Büyük Kolej SK
8271
29-19   22-17   12-13   19-22  
 TeamPW/LF/APts
1. PROKOM TREFL SOPOT65/1569/49511
2. PIVOVARNA LASKO64/2555/51410
3. MLEKARNA KUNIN NOVY JICIN63/3560/5659
4. EURAS EKATERINBURG60/6467/5776
Pivovarna   EURAS
9879
27-18   28-20   21-20   22-21  
Mlekarna Kunin   Prokom Trefl
8896
17-29   22-25   22-25   27-17  
EURAS   Prokom Trefl
8187
17-18   18-21   18-26   28-22  
Pivovarna   Mlekarna Kunin
9588
27-28   19-17   24-16   25-27  
Prokom Trefl   Pivovarna
9979
16-18   25-24   27-18   31-19  
Mlekarna Kunin   EURAS
10584
35-22   27-20   14-12   29-30  
Prokom Trefl   Mlekarna Kunin
10789
31-23   21-25   28-21   27-20  
EURAS   Pivovarna
6996
14-21   12-24   20-24   23-27  
Mlekarna Kunin   Pivovarna
103101
28-27   27-21   20-23   28-30  
Prokom Trefl   EURAS
10472
30-14   26-19   19-16   29-23  
EURAS   Mlekarna Kunin
8287
22-31   25-22   18-19   17-15  
Pivovarna   Prokom Trefl
8676
14-24   25-19   26-19   21-14  
 TeamPW/LF/APts
1. AVTODOR SARATOV64/2564/48710
2. KLIMA-VILL KK KAPOSVARI64/2531/48310
3. GEOPLIN SLOVAN LJUBLJANA64/2478/46610
4. UKJ SÜBA ST.PÖLTEN60/6460/5976
KK Kaposvári   UKJ Süba
10183
20-21   25-15   22-21   34-26  
Avtodor   Geoplin Slovan
8086
20-25   26-12   20-28   14-21  
KK Kaposvári   Avtodor
9776
23-14   21-15   22-22   31-25  
UKJ Süba   Geoplin Slovan
6688
13-21   24-17   15-29   14-21  
Avtodor   UKJ Süba
11882
34-20   33-23   32-19   19-20  
Geoplin Slovan   KK Kaposvári
7670
26-13   18-20   20-20   12-17  
UKJ Süba   KK Kaposvári
77111
20-34   19-27   20-24   18-26  
Geoplin Slovan   Avtodor
7395
22-21   19-22   13-21   19-31  
Avtodor   KK Kaposvári
9774
24-14   26-17   23-27   24-16  
Geoplin Slovan   UKJ Süba
8177
19-18   23-16   16-14   23-29  
KK Kaposvári   Geoplin Slovan
7874
26-11   18-23   19-26   15-14  
UKJ Süba   Avtodor
7598
23-22   17-25   15-27   20-24  
Eighth-Finals
SLUC Basket   TSV Bayer 04
10495
39-22   22-19   18-30   25-24  
First game: TSV Bayer 04 - SLUC Basket   87 - 80
SLUC Basket wins 184 - 182
Jabones Pardo   FC Porto
10171
30-16   22-16   22-17   27-22  
First game: FC Porto - Jabones Pardo   85 - 85
Jabones Pardo wins 186 - 156
Maccabi Ness   SAOS JDA Dijon
6864
22-13   7-17   22-15   17-19  
First game: SAOS JDA Dijon - Maccabi Ness   71 - 66
SAOS JDA Dijon wins 135 - 134
GS Amaroussi   KK Hemofarm
8571
25-25   20-14   14-19   26-13  
First game: KK Hemofarm - GS Amaroussi   69 - 71
GS Amaroussi wins 156 - 140
BK Opava   Maccabi Ironi
8069
15-16   30-16   13-22   22-15  
First game: Maccabi Ironi - BK Opava   86 - 64
Maccabi Ironi wins 155 - 144
Lokomotiv   Atomerömü SE
9289
22-25   32-13   22-22   16-29  
First game: Atomerömü SE - Lokomotiv   88 - 90
Lokomotiv wins 182 - 177
Avtodor   Pivovarna
9281
28-16   21-21   29-25   14-19  
First game: Pivovarna - Avtodor   96 - 74
Pivovarna wins 177 - 166
Prokom Trefl   KK Kaposvári
9895
27-27   21-20   32-19   18-29  
First game: KK Kaposvári - Prokom Trefl   78 - 88
Prokom Trefl wins 186 - 173
Quarter-Finals
SAOS JDA Dijon   SLUC Basket
7966
18-18   28-17   10-13   23-18  
First game: SLUC Basket - SAOS JDA Dijon   95 - 72
SLUC Basket wins 161 - 151
GS Amaroussi   Jabones Pardo
7363
17-21   17-14   20-12   19-16  
First game: Jabones Pardo - GS Amaroussi   84 - 82
GS Amaroussi wins 155 - 147
Pivovarna   Maccabi Ironi
7565
21-15   20-11   17-23   17-16  
First game: Maccabi Ironi - Pivovarna   58 - 68
Pivovarna wins 143 - 123
Prokom Trefl   Lokomotiv
6693
18-23   13-30   19-21   16-19  
First game: Lokomotiv - Prokom Trefl   87 - 74
Lokomotiv wins 180 - 140
Semi-Finals
Lokomotiv   GS Amaroussi
7567
17-15   16-16   17-19   25-17  
First game: GS Amaroussi - Lokomotiv   91 - 86
Lokomotiv wins 161 - 158
Pivovarna   SLUC Basket
9483
31-19   16-13   21-23   26-28  
First game: SLUC Basket - Pivovarna   89 - 58
SLUC Basket wins 172 - 152
Final
Lokomotiv   SLUC Basket
9574
17-12   22-21   26-17   30-24  
First game: SLUC Basket - Lokomotiv   98 - 72
SLUC Basket wins 172 - 167