SCOREBOARD

Additional Preliminary Round
UD Oliveirense   Telindus
5557
32-32   23-25  
First game: Telindus - UD Oliveirense   117 - 78
Telindus wins 174 - 133
Basket Sparta   Skyliners
65104
34-55   31-49  
First game: Skyliners - Basket Sparta   101 - 67
Skyliners wins 205 - 132
Inter Slovnaft ZTS   BBC Résidence
10839
52-20   56-19  
First game: BBC Résidence - Inter Slovnaft ZTS   54 - 83
Inter Slovnaft ZTS wins 191 - 93
Norrköping Dolphins   Luhta
7766
43-37   34-29  
First game: Luhta - Norrköping Dolphins   88 - 85
Norrköping Dolphins wins 162 - 154
Forbo-Komfort   RTI OZAA
7562
41-26   34-36  
First game: RTI OZAA - Forbo-Komfort   56 - 48
Forbo-Komfort wins 123 - 118
Benetton Olympic   ZTE KK
8870
45-35   43-35  
First game: ZTE KK - Benetton Olympic   79 - 86
Benetton Olympic wins 174 - 149
Keravnos Keo   Arkadia Lions
6265
37-39   25-26  
First game: Arkadia Lions - Keravnos Keo   71 - 77
Keravnos Keo wins 139 - 136
Dinamo   HKK Brotnjo
5550
22-20   33-30  
First game: HKK Brotnjo - Dinamo   78 - 46
HKK Brotnjo wins 128 - 101
CSA Sparta   Achilleas
9765
51-35   46-30  
First game: Achilleas - CSA Sparta   71 - 54
CSA Sparta wins 151 - 136
AB Vacallo   Lisboa e Benfica
7284
46-43   26-41  
First game: Lisboa e Benfica - AB Vacallo   80 - 74
Lisboa e Benfica wins 164 - 146
Maccabi   CSU Balanta
9474
52-44   42-30  
First game: CSU Balanta - Maccabi   73 - 83
Maccabi wins 177 - 147
Dexia Hainaut   BK Klosterneuburg
9082
56-41   34-41  
First game: BK Klosterneuburg - Dexia Hainaut   74 - 75
Dexia Hainaut wins 165 - 156
Nová Hut   Lugano Snakes
8568
38-39   47-29  
First game: Lugano Snakes - Nová Hut   76 - 64
Nová Hut wins 149 - 144
Ericsson Bobry   Vllaznia
10169
51-33   50-36  
First game: Vllaznia - Ericsson Bobry   60 - 89
Ericsson Bobry wins 190 - 129
Falco Leptek   BC Svjetlost
8594
45-34   40-60  
First game: BC Svjetlost - Falco Leptek   61 - 72
Falco Leptek wins 157 - 155
Montan   KK Borac Nektar
6564
29-37   36-27  
First game: KK Borac Nektar - Montan   92 - 56
KK Borac Nektar wins 156 - 121
FC Porto   Ricoh Astronauts
6551
31-28   34-23  
First game: Ricoh Astronauts - FC Porto   65 - 74
FC Porto wins 139 - 116
Racing Club   Atomics
7487
31-39   43-48  
First game: Atomics - Racing Club   85 - 69
Atomics wins 172 - 143
Shakhtyor   Azot Rustavi
11087
47-37   63-50  
First game: Azot Rustavi - Shakhtyor   92 - 93
Shakhtyor wins 203 - 179
Kouvot   SSA Pogon
5378
21-36   32-42  
First game: SSA Pogon - Kouvot   94 - 74
SSA Pogon wins 172 - 127
AEL Limassol   BC Zrinjevac
7989
39-48   40-41  
First game: BC Zrinjevac - AEL Limassol   109 - 68
BC Zrinjevac wins 198 - 147
KK Sloboda Dita   Helios
7568
36-41   39-27  
First game: Helios - KK Sloboda Dita   64 - 70
KK Sloboda Dita wins 145 - 132
TSV Bayer 04   Aveiro Esgueira
8677
44-33   42-44  
First game: Aveiro Esgueira - TSV Bayer 04   94 - 100
TSV Bayer 04 wins 186 - 171
BBC Okapi Maes   UBC 49ers
9260
45-32   47-28  
First game: UBC 49ers - BBC Okapi Maes   50 - 83
BBC Okapi Maes wins 175 - 110
SBC Grodno 93   Azovbasket
7960
41-36   38-24  
First game: Azovbasket - SBC Grodno 93   79 - 54
Azovbasket wins 139 - 133
AZS Elana   Honka Playboys
10289
47-36   55-53  
First game: Honka Playboys - AZS Elana   87 - 73
Honka Playboys wins 176 - 175
Hapoel Galil Elyon   PAO Panathinaikos
9762
42-34   55-28  
First game: PAO Panathinaikos - Hapoel Galil Elyon   73 - 94
Hapoel Galil Elyon wins 191 - 135
BC KRKA Telekom   KK Kumanovo
7554
40-20   35-34  
First game: KK Kumanovo - BC KRKA Telekom   53 - 64
BC KRKA Telekom wins 139 - 107
Ficosota   Chemosvit
7373
37-36   36-37  
First game: Chemosvit - Ficosota   76 - 61
Chemosvit wins 149 - 134

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. GALATASARAY ISTANBUL43/1282/2367
2. RADNICKI JUGOPETROL BEOGRAD42/2301/2846
3. INTERNACIONAL SLOVNAFT ZTS41/3235/2985
Radnicki Jugopetrol   Inter Slovnaft ZTS
8052
49-27   31-25  
Galatasaray   Inter Slovnaft ZTS
7133
28-9   43-24  
Radnicki Jugopetrol   Galatasaray
6475
34-38   30-37  
Inter Slovnaft ZTS   Galatasaray
6762
26-27   41-35  
Inter Slovnaft ZTS   Radnicki Jugopetrol
8385
41-36   35-40   7-9  
Galatasaray   Radnicki Jugopetrol
7472
44-39   30-33  
 TeamPW/LF/APts
1. NORRKÖPING DOLPHINS64/2532/48810
2. BC ALITA ALYTUS64/2477/46610
3. BC SPARTAK LENINGRAD63/3516/5089
4. FORBO-KOMFORT61/5431/4947
BC Alita   Forbo-Komfort
8561
42-37   43-24  
Norrköping Dolphins   Spartak Leningrad
10990
49-46   60-44  
Forbo-Komfort   Spartak Leningrad
7985
32-43   40-29   7-13  
BC Alita   Norrköping Dolphins
9286
44-41   48-45  
Spartak Leningrad   BC Alita
7275
41-39   31-36  
Norrköping Dolphins   Forbo-Komfort
9075
39-47   51-28  
Forbo-Komfort   BC Alita
8772
35-37   52-35  
Spartak Leningrad   Norrköping Dolphins
9995
51-49   48-46  
Spartak Leningrad   Forbo-Komfort
9068
43-26   47-42  
Norrköping Dolphins   BC Alita
8071
35-32   45-39  
Forbo-Komfort   Norrköping Dolphins
6172
28-35   33-37  
BC Alita   Spartak Leningrad
8280
32-45   50-35  
 TeamPW/LF/APts
1. TELINDUS OOSTENDE64/2509/45910
2. BIPOP CARIRE PALL. REGGIANA63/3441/4759
3. SKYLINERS FRANKFURT63/3489/4619
4. UNICAJA MALAGA62/4420/4648
Skyliners   Bipop Carire
7168
38-33   33-35  
UNICAJA   Telindus
7871
40-35   38-36  
Skyliners   UNICAJA
8061
33-30   47-31  
Bipop Carire   Telindus
7690
36-42   40-48  
UNICAJA   Bipop Carire
5965
33-27   26-38  
Telindus   Skyliners
8887
40-42   37-35   11-10  
Telindus   UNICAJA
8970
44-42   45-28  
Bipop Carire   Skyliners
9284
44-43   48-41  
Telindus   Bipop Carire
9955
55-22   44-33  
UNICAJA   Skyliners
8074
32-38   48-36  
Bipop Carire   UNICAJA
8572
43-37   42-35  
Skyliners   Telindus
9372
43-29   50-43  
 TeamPW/LF/APts
1. PANIONIOS BC ATHENS65/1458/42011
2. KERAVNOS KEO NICOSIA63/3405/4059
3. BC FMP ZELEZNIK BELGRADE63/3421/4419
4. BENETTON FRIBOURG OLYMPIC61/5402/4207
Panionios BC   Benetton Olympic
6968
25-35   44-33  
Keravnos Keo   BC FMP Zeleznik
8167
36-37   45-30  
Keravnos Keo   Panionios BC
7665
33-28   43-37  
Benetton Olympic   Keravnos Keo
7953
32-27   47-26  
Panionios BC   BC FMP Zeleznik
8869
37-32   51-37  
BC FMP Zeleznik   Benetton Olympic
7263
23-30   33-26   16-7  
Benetton Olympic   Panionios BC
6576
35-39   25-21   5-16  
BC FMP Zeleznik   Keravnos Keo
5957
37-29   22-28  
Benetton Olympic   BC FMP Zeleznik
7386
41-41   32-45  
Panionios BC   Keravnos Keo
8174
47-43   34-31  
BC FMP Zeleznik   Panionios BC
6879
36-48   32-31  
Keravnos Keo   Benetton Olympic
6454
27-30   37-24  
 TeamPW/LF/APts
1. BESIKTAS JK ISTANBUL65/1480/45511
2. ERICSSON BOBRY BYTOM63/3462/4459
3. PEPSI BASKET FIERA DI RIMINI62/4433/4538
4. FALCO LEPTEK KC62/4458/4808
Besiktas JK   Falco Leptek
7471
36-41   38-30  
Pepsi Basket Fiera   Ericsson Bobry
6763
29-36   38-27  
Falco Leptek   Ericsson Bobry
7190
36-48   35-42  
Besiktas JK   Pepsi Basket Fiera
7972
47-26   32-46  
Ericsson Bobry   Besiktas JK
7074
37-34   33-40  
Pepsi Basket Fiera   Falco Leptek
8363
40-28   43-35  
Ericsson Bobry   Pepsi Basket Fiera
8072
44-37   36-35  
Falco Leptek   Besiktas JK
9483
48-47   46-36  
Ericsson Bobry   Falco Leptek
8474
45-38   39-36  
Pepsi Basket Fiera   Besiktas JK
7383
37-38   36-45  
Besiktas JK   Ericsson Bobry
8775
32-46   55-29  
Falco Leptek   Pepsi Basket Fiera
8566
39-31   46-35  
 TeamPW/LF/APts
1. SAOS JDA DIJON BOURGOGNE64/2502/47710
2. FORUM VALLADOLID CB64/2459/42210
3. DEXIA MONS HAINAUT63/3446/4519
4. BK NOVA HUT OSTRAVA61/5447/5047
Dexia Hainaut   SAOS JDA Dijon
8667
45-34   41-33  
FORUM VALLADOLID   Nová Hut
7366
41-41   32-25  
Nová Hut   Dexia Hainaut
7193
37-51   34-42  
SAOS JDA Dijon   FORUM VALLADOLID
8575
36-31   49-44  
Dexia Hainaut   FORUM VALLADOLID
5971
22-38   37-33  
SAOS JDA Dijon   Nová Hut
8675
46-38   40-37  
Nová Hut   FORUM VALLADOLID
7078
34-43   36-35  
SAOS JDA Dijon   Dexia Hainaut
8967
54-34   35-33  
Dexia Hainaut   Nová Hut
8470
45-36   39-34  
FORUM VALLADOLID   SAOS JDA Dijon
7985
39-33   31-37   9-15  
Nová Hut   SAOS JDA Dijon
9590
43-48   52-42  
FORUM VALLADOLID   Dexia Hainaut
8357
39-31   44-26  
 TeamPW/LF/APts
1. HKK BROTNJO CITLUK64/2409/37510
2. AC APOLLON PATRAS64/2442/41110
3. MACCABI NESS RAANANA64/2450/40910
4. CSA SPARTA PRAHA60/6352/4586
HKK Brotnjo   Maccabi Ness
7467
32-26   42-41  
CSA Sparta   AC Apollon
6285
33-41   29-44  
Maccabi Ness   AC Apollon
10083
45-52   55-31  
HKK Brotnjo   CSA Sparta
8567
47-41   38-26  
CSA Sparta   Maccabi Ness
6681
31-46   35-35  
AC Apollon   HKK Brotnjo
7967
35-37   44-30  
AC Apollon   CSA Sparta
7264
32-25   40-39  
Maccabi Ness   HKK Brotnjo
7062
25-21   33-37   12-4  
CSA Sparta   HKK Brotnjo
4355
26-34   17-21  
AC Apollon   Maccabi Ness
7452
29-33   45-19  
HKK Brotnjo   AC Apollon
6649
34-27   32-22  
Maccabi Ness   CSA Sparta
8050
40-17   40-33  
 TeamPW/LF/APts
1. MACCABI RISHON LE ZION64/2490/45410
2. FC 01 Bamberg64/2424/41610
3. Sport Club Moderne Le Mans63/3475/4809
4. SPORT LISBOA E BENFICA61/5429/4687
SC Moderne   FC 01 Bamberg
8687
30-26   34-38   7-7   15-16  
Lisboa e Benfica   Maccabi
9399
53-47   31-37   9-15  
FC 01 Bamberg   Maccabi
5768
31-30   26-38  
Lisboa e Benfica   SC Moderne
7278
38-39   34-39  
FC 01 Bamberg   Lisboa e Benfica
7059
35-35   35-24  
Maccabi   SC Moderne
8874
45-42   43-32  
FC 01 Bamberg   SC Moderne
7968
42-37   37-31  
Maccabi   Lisboa e Benfica
7477
41-36   33-41  
SC Moderne   Lisboa e Benfica
7865
40-25   38-40  
Maccabi   FC 01 Bamberg
7262
33-27   39-35  
SC Moderne   Maccabi
9189
37-42   41-36   13-11  
Lisboa e Benfica   FC 01 Bamberg
6369
35-34   28-35  
 TeamPW/LF/APts
1. ADECCO ESTUDIANTES MADRID65/1496/44911
2. FC PORTO64/2493/46310
3. BESANCON BASKET COMTE62/4437/4188
4. ATOMICS BRUXELLES61/5411/5077
FC Porto   Atomics
10570
50-36   55-34  
Basket Comte   Adecco Estudiantes
5964
33-30   26-34  
Atomics   Adecco Estudiantes
8185
40-43   41-42  
FC Porto   Basket Comte
6658
36-32   30-26  
Basket Comte   Atomics
8661
48-35   38-26  
Adecco Estudiantes   FC Porto
9877
43-44   55-33  
Atomics   FC Porto
6379
37-41   26-38  
Adecco Estudiantes   Basket Comte
8275
44-42   38-33  
Basket Comte   FC Porto
8671
46-42   40-29  
Adecco Estudiantes   Atomics
7962
37-24   42-38  
Atomics   Basket Comte
7473
42-45   32-28  
FC Porto   Adecco Estudiantes
9588
51-40   44-48  
 TeamPW/LF/APts
1. Comerson Siena64/2449/35910
2. DONA DUBRAVA ZAGREB64/2396/41710
3. KK BORAC NEKTAR BANJA LUKA63/3392/4019
4. TUBORG SPOR KULÜBÜ61/5398/4587
DONA Dubrava   KK Borac Nektar
5856
32-26   26-30  
Tuborg SK   Comerson Siena
6370
33-39   30-31  
KK Borac Nektar   Comerson Siena
5552
35-26   20-26  
DONA Dubrava   Tuborg SK
6659
33-38   33-21  
Comerson Siena   DONA Dubrava
9563
42-36   53-27  
Tuborg SK   KK Borac Nektar
8575
43-35   42-40  
KK Borac Nektar   DONA Dubrava
7760
33-29   44-31  
Comerson Siena   Tuborg SK
9156
48-32   43-24  
Tuborg SK   DONA Dubrava
6683
38-43   28-40  
Comerson Siena   KK Borac Nektar
7756
44-29   33-27  
DONA Dubrava   Comerson Siena
6664
35-32   31-32  
KK Borac Nektar   Tuborg SK
7369
44-28   29-41  
 TeamPW/LF/APts
1. TELEKOM BASKETS BONN EV64/2469/43910
2. TAK PAPAGOS KATSELIS64/2456/43310
3. KK SLOBODA DITA TUZLA63/3368/3959
4. BC ZRINJEVAC ZAGREB61/5413/4397
TAK Papagos   BC Zrinjevac
7873
35-31   43-42  
KK Sloboda Dita   Telekom Baskets
5957
31-29   28-28  
TAK Papagos   KK Sloboda Dita
8154
41-25   40-29  
BC Zrinjevac   Telekom Baskets
7483
26-42   48-41  
Telekom Baskets   TAK Papagos
8776
37-39   50-37  
KK Sloboda Dita   BC Zrinjevac
6461
34-29   30-32  
BC Zrinjevac   TAK Papagos
7179
31-42   40-37  
Telekom Baskets   KK Sloboda Dita
8367
42-37   41-30  
Telekom Baskets   BC Zrinjevac
7872
39-27   39-45  
KK Sloboda Dita   TAK Papagos
6751
46-26   21-25  
TAK Papagos   Telekom Baskets
9181
47-47   44-34  
BC Zrinjevac   KK Sloboda Dita
6257
32-35   30-22  
 TeamPW/LF/APts
1. BC SIAULIAI64/2538/48410
2. SSA POGON RUDA SLASKA64/2494/45310
3. LOKOMOTIV MINERALNYE VODY63/3503/5319
4. SHAKHTYOR DONETSK61/5495/5627
SSA Pogon   BC Siauliai
7595
33-44   42-51  
Lokomotiv   Shakhtyor
10090
48-46   52-44  
SSA Pogon   Lokomotiv
9877
54-42   44-35  
BC Siauliai   Shakhtyor
10888
55-50   53-38  
Lokomotiv   BC Siauliai
9687
47-55   49-32  
Shakhtyor   SSA Pogon
6872
39-34   29-38  
Shakhtyor   Lokomotiv
10092
46-43   54-49  
BC Siauliai   SSA Pogon
7279
35-38   37-41  
Lokomotiv   SSA Pogon
7672
30-35   46-37  
Shakhtyor   BC Siauliai
8492
40-49   44-43  
SSA Pogon   Shakhtyor
9865
45-33   53-32  
BC Siauliai   Lokomotiv
8462
48-28   36-34  
 TeamPW/LF/APts
1. AEROPORTI DI ROMA65/1477/42411
2. BC KRKA TELEKOM NOVO MESTO65/1465/42611
3. BC LOVCEN61/5414/4667
4. HAPOEL GALIL ELYON61/5444/4847
Aeroporti   BC KRKA Telekom
10275
52-42   50-33  
Hapoel Galil Elyon   BC Lovcen
9790
43-42   39-40   15-8  
BC KRKA Telekom   BC Lovcen
6249
31-24   31-25  
Aeroporti   Hapoel Galil Elyon
6559
33-39   32-20  
BC Lovcen   Aeroporti
6371
30-38   33-33  
Hapoel Galil Elyon   BC KRKA Telekom
8495
38-51   46-44  
BC KRKA Telekom   Aeroporti
8570
35-36   50-34  
BC Lovcen   Hapoel Galil Elyon
8469
42-38   42-31  
BC Lovcen   BC KRKA Telekom
6175
33-36   28-39  
Hapoel Galil Elyon   Aeroporti
7577
41-37   34-40  
BC KRKA Telekom   Hapoel Galil Elyon
7360
34-32   39-28  
Aeroporti   BC Lovcen
9267
50-39   42-28  
 TeamPW/LF/APts
1. FC BARCELONA66/0515/41112
2. BBC OKAPI MAES AALST63/3498/5249
3. PARIS BASKET RACING63/3466/4519
4. TSV BAYER 04 LEVERKUSEN60/6409/5026
TSV Bayer 04   BBC Okapi Maes
7990
51-39   28-51  
FC Barcelona   Paris Basket Racing
7055
32-21   38-34  
Paris Basket Racing   BBC Okapi Maes
7471
44-31   30-40  
FC Barcelona   TSV Bayer 04
9266
49-28   43-38  
TSV Bayer 04   Paris Basket Racing
5883
29-49   29-34  
BBC Okapi Maes   FC Barcelona
8298
42-50   40-48  
Paris Basket Racing   FC Barcelona
9596
28-47   56-37   11-12  
BBC Okapi Maes   TSV Bayer 04
9795
48-50   49-45  
TSV Bayer 04   FC Barcelona
5372
25-36   28-36  
BBC Okapi Maes   Paris Basket Racing
9891
47-49   51-42  
Paris Basket Racing   TSV Bayer 04
6858
33-34   35-24  
FC Barcelona   BBC Okapi Maes
8760
41-38   46-22  
 TeamPW/LF/APts
1. ARSENAL TULA65/1487/39811
2. NEPTUNAS KLAIPEDA64/2522/48510
3. HONKA PLAYBOYS ESPOO63/3449/4579
4. AZOVBASKET MARIUPOL60/6428/5466
Honka Playboys   Neptunas
9373
48-39   45-34  
Azovbasket   Arsenal
6190
29-51   32-39  
Arsenal   Neptunas
7463
32-38   42-25  
Azovbasket   Honka Playboys
6668
35-35   31-33  
Honka Playboys   Arsenal
5183
22-49   29-34  
Neptunas   Azovbasket
12088
64-40   56-48  
Arsenal   Azovbasket
8554
42-29   43-25  
Neptunas   Honka Playboys
8269
33-34   49-35  
Neptunas   Arsenal
9476
44-44   50-32  
Honka Playboys   Azovbasket
9374
51-46   42-28  
Arsenal   Honka Playboys
7975
47-41   32-34  
Azovbasket   Neptunas
8590
42-50   43-40  
 TeamPW/LF/APts
1. DARÜSSAFAKA DERNEGI ISTANBUL65/1523/42911
2. IRAKLIO BC MINOAN LINES64/2472/46410
3. KK BEOBANKA63/3482/4639
4. BK CHEMOSVIT SVIT60/6397/5186
Chemosvit   Darüssafaka Dernegi
6189
29-50   32-39  
KK Beobanka   Iraklio BC
100103
45-44   47-48   8-11  
Iraklio BC   Darüssafaka Dernegi
7472
45-30   29-42  
Chemosvit   Iraklio BC
7884
36-48   42-36  
Darüssafaka Dernegi   KK Beobanka
7574
33-33   42-41  
KK Beobanka   Chemosvit
9273
50-45   42-28  
Iraklio BC   KK Beobanka
6465
36-35   28-30  
Darüssafaka Dernegi   Chemosvit
10867
49-30   59-37  
Chemosvit   KK Beobanka
5764
34-37   23-27  
Darüssafaka Dernegi   Iraklio BC
8866
46-23   42-43  
Iraklio BC   Chemosvit
8161
39-30   42-31  
KK Beobanka   Darüssafaka Dernegi
8791
47-38   40-53  
Sixteenth-Finals
Norrköping Dolphins   Radnicki Jugopetrol
7970
40-35   39-35  
First game: Radnicki Jugopetrol - Norrköping Dolphins   107 - 93
Radnicki Jugopetrol wins 177 - 172
Galatasaray   BC Alita
7467
36-29   38-38  
First game: BC Alita - Galatasaray   75 - 70
Galatasaray wins 144 - 142
Panionios BC   Bipop Carire
8158
40-28   41-30  
First game: Bipop Carire - Panionios BC   79 - 69
Panionios BC wins 150 - 137
Telindus   Keravnos Keo
8054
48-31   32-23  
First game: Keravnos Keo - Telindus   70 - 73
Telindus wins 153 - 124
SAOS JDA Dijon   Ericsson Bobry
7167
36-34   35-33  
First game: Ericsson Bobry - SAOS JDA Dijon   78 - 79
SAOS JDA Dijon wins 150 - 145
Besiktas JK   FORUM VALLADOLID
8081
42-40   38-41  
First game: FORUM VALLADOLID - Besiktas JK   76 - 79
Besiktas JK wins 159 - 157
Maccabi   AC Apollon
7880
39-54   39-26  
First game: AC Apollon - Maccabi   75 - 75
AC Apollon wins 155 - 153
HKK Brotnjo   FC 01 Bamberg
8357
40-24   29-20   9-9   5-4  
First game: FC 01 Bamberg - HKK Brotnjo   79 - 54
HKK Brotnjo wins 137 - 136
Comerson Siena   FC Porto
8356
38-29   45-27  
First game: FC Porto - Comerson Siena   73 - 63
Comerson Siena wins 146 - 129
Adecco Estudiantes   DONA Dubrava
6159
30-30   31-29  
First game: DONA Dubrava - Adecco Estudiantes   49 - 72
Adecco Estudiantes wins 133 - 108
BC Siauliai   TAK Papagos
8064
35-27   45-37  
First game: TAK Papagos - BC Siauliai   74 - 67
BC Siauliai wins 147 - 138
Telekom Baskets   SSA Pogon
7671
23-33   53-38  
First game: SSA Pogon - Telekom Baskets   77 - 70
SSA Pogon wins 148 - 146
FC Barcelona   BC KRKA Telekom
8353
44-20   39-33  
First game: BC KRKA Telekom - FC Barcelona   66 - 75
FC Barcelona wins 158 - 119
Aeroporti   BBC Okapi Maes
8883
45-45   43-38  
First game: BBC Okapi Maes - Aeroporti   64 - 70
Aeroporti wins 158 - 147
Darüssafaka Dernegi   Neptunas
9483
46-38   48-45  
First game: Neptunas - Darüssafaka Dernegi   89 - 97
Darüssafaka Dernegi wins 191 - 172
Arsenal   Iraklio BC
9487
38-33   44-49   12-5  
First game: Iraklio BC - Arsenal   69 - 69
Arsenal wins 163 - 156
Eighth-Finals
Panionios BC   Radnicki Jugopetrol
8171
38-39   43-32  
First game: Radnicki Jugopetrol - Panionios BC   74 - 88
Panionios BC wins 169 - 145
Telindus   Galatasaray
8569
34-31   51-38  
First game: Galatasaray - Telindus   62 - 58
Telindus wins 143 - 131
AC Apollon   SAOS JDA Dijon
7067
43-27   27-40  
First game: SAOS JDA Dijon - AC Apollon   68 - 52
SAOS JDA Dijon wins 135 - 122
HKK Brotnjo   Besiktas JK
8058
31-29   49-29  
First game: Besiktas JK - HKK Brotnjo   84 - 53
Besiktas JK wins 142 - 133
BC Siauliai   Comerson Siena
6966
32-36   37-30  
First game: Comerson Siena - BC Siauliai   85 - 45
Comerson Siena wins 151 - 114
SSA Pogon   Adecco Estudiantes
7983
44-48   35-35  
First game: Adecco Estudiantes - SSA Pogon   76 - 71
Adecco Estudiantes wins 159 - 150
Darüssafaka Dernegi   FC Barcelona
7674
45-32   31-42  
First game: FC Barcelona - Darüssafaka Dernegi   83 - 71
FC Barcelona wins 157 - 147
Arsenal   Aeroporti
8177
39-32   42-45  
First game: Aeroporti - Arsenal   79 - 83
Arsenal wins 164 - 156
Quarter-Finals
SAOS JDA Dijon   Panionios BC
8474
37-39   47-35  
First game: Panionios BC - SAOS JDA Dijon   87 - 66
Panionios BC wins 161 - 150
Besiktas JK   Telindus
8278
35-25   47-53  
First game: Telindus - Besiktas JK   93 - 65
Telindus wins 171 - 147
FC Barcelona   Comerson Siena
7659
29-31   47-28  
First game: Comerson Siena - FC Barcelona   87 - 71
FC Barcelona wins 147 - 146
Arsenal   Adecco Estudiantes
6370
35-31   28-39  
First game: Adecco Estudiantes - Arsenal   77 - 59
Adecco Estudiantes wins 147 - 122
Semi-Finals
FC Barcelona   Panionios BC
9161
43-35   48-26  
First game: Panionios BC - FC Barcelona   71 - 80
FC Barcelona wins 171 - 132
Adecco Estudiantes   Telindus
7561
30-33   45-28  
First game: Telindus - Adecco Estudiantes   82 - 84
Adecco Estudiantes wins 159 - 143
Final
FC Barcelona   Adecco Estudiantes
9770
43-22   54-48  
First game: Adecco Estudiantes - FC Barcelona   93 - 77
FC Barcelona wins 174 - 163