SCOREBOARD

Additional Preliminary Round
Aveiro Esgueira   BBC Résidence
10178
57-39   44-39  
First game: BBC Résidence - Aveiro Esgueira   81 - 89
Aveiro Esgueira wins 190 - 159
KK Strumica Tabac   Erbasu-Dinamo
8872
37-38   51-34  
First game: Erbasu-Dinamo - KK Strumica Tabac   63 - 53
KK Strumica Tabac wins 141 - 135
Slavia Vis-II   SC "Nikolaev"
6661
30-32   36-29  
First game: SC "Nikolaev" - Slavia Vis-II   66 - 67
Slavia Vis-II wins 133 - 127
Astra Basket   SAS - Uusikaupunki
8379
45-34   38-45  
First game: SAS - Uusikaupunki - Astra Basket   80 - 83
Astra Basket wins 166 - 159
Albacomp-UPC   Montan
7465
40-21   22-23   12-21  
First game: Montan - Albacomp-UPC   78 - 60
Montan wins 143 - 134
PAO Panathinaikos   KK Crvena Zvezda
7789
34-50   43-39  
First game: KK Crvena Zvezda - PAO Panathinaikos   90 - 54
KK Crvena Zvezda wins 179 - 131
Dinamo   KK Cesko 93
7764
40-29   37-35  
First game: KK Cesko 93 - Dinamo   72 - 68
Dinamo wins 145 - 136
Benetton Olympic   Lisboa e Benfica
6378
31-33   32-45  
First game: Lisboa e Benfica - Benetton Olympic   66 - 67
Lisboa e Benfica wins 144 - 130
Basket Sparta   Hans Verkerk
4754
21-31   26-23  
First game: Hans Verkerk - Basket Sparta   93 - 64
Hans Verkerk wins 147 - 111
Polonia-Parte   CSA Sparta
6775
30-36   37-39  
First game: CSA Sparta - Polonia-Parte   63 - 60
CSA Sparta wins 138 - 127
Arkadia Lions   Echo Houthalen BC
9279
43-46   49-33  
First game: Echo Houthalen BC - Arkadia Lions   88 - 74
Echo Houthalen BC wins 167 - 166
BC Orka   Ficosota
10596
53-39   34-48   18-9  
First game: Ficosota - BC Orka   85 - 85
BC Orka wins 190 - 181
BC Compakt   KK Zito
8171
42-37   39-34  
First game: KK Zito - BC Compakt   84 - 70
KK Zito wins 155 - 151
DONA Dubrava   UBC 49ers
6750
34-22   33-28  
First game: UBC 49ers - DONA Dubrava   75 - 83
DONA Dubrava wins 150 - 125
Dexia Hainaut   Ricoh Astronauts
7971
38-32   41-39  
First game: Ricoh Astronauts - Dexia Hainaut   57 - 81
Dexia Hainaut wins 160 - 128
BK Ventspils   Luhta
7473
40-39   34-34  
First game: Luhta - BK Ventspils   80 - 89
BK Ventspils wins 163 - 153
Falco Leptek   HKK Brotnjo
200
First game: HKK Brotnjo - Falco Leptek   0 - 20
UBC Oberwart Gunners   Clube Atlético
6865
38-29   30-36  
First game: Clube Atlético - UBC Oberwart Gunners   67 - 66
UBC Oberwart Gunners wins 134 - 132
Estonian Fairs   Azot Rustavi
9067
40-26   50-41  
First game: Azot Rustavi - Estonian Fairs   81 - 75
Estonian Fairs wins 165 - 148
KK Vojvodina    Nemetali-Ograzden
9653
44-22   52-31  
First game: Nemetali-Ograzden - KK Vojvodina   66 - 108
KK Vojvodina wins 204 - 119
Spartak   Tcherno More
9889
46-39   52-50  
First game: Tcherno More - Spartak   97 - 70
Tcherno More wins 186 - 168

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. BALONCESTO LEON CAJA ESPANA66/0549/46512
2. MONTEPASCHI SIENA64/2498/47710
3. AVEIRO ESGUEIRA BASKET SAD61/5469/5217
4. SV-TALLY OBERELCHINGEN61/5453/5067
SV-Tally   Montepaschi
6567
27-30   38-37  
Leon Caja España   Aveiro Esgueira
8061
45-26   35-35  
SV-Tally   Leon Caja España
7685
34-43   42-42  
Montepaschi   Aveiro Esgueira
8874
42-43   46-31  
Leon Caja España   Montepaschi
7673
42-35   34-38  
Aveiro Esgueira   SV-Tally
8387
41-44   42-43  
Aveiro Esgueira   Leon Caja España
87109
36-52   51-57  
Montepaschi   SV-Tally
8981
44-37   45-44  
Aveiro Esgueira   Montepaschi
7782
38-42   39-40  
Leon Caja España   SV-Tally
9569
54-36   41-33  
SV-Tally   Aveiro Esgueira
7587
38-39   37-48  
Montepaschi   Leon Caja España
99104
49-40   50-64  
 TeamPW/LF/APts
1. KK CRVENA ZVEZDA BELGRADE65/1513/43111
2. RADIO KORASIDI ATHENS64/2472/41910
3. BNEI HERZLIYA62/4446/4718
4. MONTAN KAPFENBERG61/5430/5407
Radio Korasidi   Bnei Herzliya
8262
41-32   41-30  
Montan   KK Crvena Zvezda
87104
47-52   40-52  
Montan   Radio Korasidi
7488
44-45   30-43  
KK Crvena Zvezda   Bnei Herzliya
9271
40-33   52-38  
Bnei Herzliya   Montan
9778
53-38   44-40  
Radio Korasidi   KK Crvena Zvezda
6082
22-44   38-38  
KK Crvena Zvezda   Montan
8659
42-38   44-21  
Bnei Herzliya   Radio Korasidi
7168
29-30   30-29   12-9  
Radio Korasidi   Montan
9153
47-19   44-34  
Bnei Herzliya   KK Crvena Zvezda
7172
40-42   31-30  
KK Crvena Zvezda   Radio Korasidi
7783
37-37   30-30   10-16  
Montan   Bnei Herzliya
7974
36-32   43-42  
 TeamPW/LF/APts
1. BC LIETUVOS RYTAS VILNIUS64/2516/46610
2. FORBO-KOMFORT63/3446/4339
3. UNICS KAZAN63/3447/4749
4. ASTRA BASKET62/4500/5368
BC Lietuvos Rytas   UNICS
8775
43-40   44-35  
Astra Basket   Forbo-Komfort
9586
59-50   23-32   13-4  
UNICS   Forbo-Komfort
6274
33-36   29-38  
BC Lietuvos Rytas   Astra Basket
10074
49-31   51-43  
Forbo-Komfort   BC Lietuvos Rytas
6473
42-33   22-40  
Astra Basket   UNICS
8591
28-29   57-62  
Forbo-Komfort   Astra Basket
8267
45-37   37-30  
UNICS   BC Lietuvos Rytas
7587
29-40   46-47  
Forbo-Komfort   UNICS
6465
32-31   32-34  
Astra Basket   BC Lietuvos Rytas
10298
49-37   53-61  
UNICS   Astra Basket
7977
40-41   39-36  
BC Lietuvos Rytas   Forbo-Komfort
7176
34-40   37-36  
 TeamPW/LF/APts
1. DARÜSSAFAKA DERNEGI ISTANBUL65/1476/39911
2. KK BUDUCNOST65/1506/43411
3. SLAVIA VIS-II61/5490/5307
4. KK STRUMICA TABAC61/5446/5557
KK Buducnost   Slavia Vis-II
9478
58-41   36-37  
Darüssafaka Dernegi   KK Strumica Tabac
9261
48-25   44-36  
Slavia Vis-II   KK Strumica Tabac
10776
50-38   57-38  
KK Buducnost   Darüssafaka Dernegi
6964
38-37   31-27  
Darüssafaka Dernegi   Slavia Vis-II
9272
49-39   43-33  
KK Strumica Tabac   KK Buducnost
7190
32-46   39-44  
Slavia Vis-II   KK Buducnost
8397
44-54   39-43  
KK Strumica Tabac   Darüssafaka Dernegi
7087
36-37   34-50  
KK Strumica Tabac   Slavia Vis-II
9882
54-43   44-39  
Darüssafaka Dernegi   KK Buducnost
6859
38-28   30-31  
Slavia Vis-II   Darüssafaka Dernegi
6873
40-37   28-36  
KK Buducnost   KK Strumica Tabac
9770
36-33   61-37  
 TeamPW/LF/APts
1. HAPOEL GALIL ELYON65/1471/44111
2. TAK PAPAGOS KATSELIS63/3424/3929
3. DINAMO BUCAREST63/3450/4619
4. AEL LIMASSOL61/5469/5207
Hapoel Galil Elyon   TAK Papagos
6560
29-24   36-36  
Dinamo   AEL Limassol
8681
43-38   43-43  
Dinamo   Hapoel Galil Elyon
7678
43-45   33-33  
AEL Limassol   TAK Papagos
8192
32-47   49-45  
Hapoel Galil Elyon   AEL Limassol
9178
45-40   46-38  
TAK Papagos   Dinamo
7544
37-29   38-15  
TAK Papagos   Hapoel Galil Elyon
6268
24-32   38-36  
AEL Limassol   Dinamo
8490
39-47   45-43  
TAK Papagos   AEL Limassol
7857
33-34   45-23  
Hapoel Galil Elyon   Dinamo
8677
43-45   43-32  
Dinamo   TAK Papagos
7757
30-27   47-30  
AEL Limassol   Hapoel Galil Elyon
8883
38-50   50-33  
 TeamPW/LF/APts
1. TTL UNIVERSA BAMBERG66/0515/43912
2. MONTPELLIER BASKET64/2462/44010
3. SPORT LISBOA E BENFICA62/4479/4658
4. HANS VERKERK KEUKENS60/6350/4626
Montpellier Basket   TTL Universa
8990
36-37   33-32   9-9   11-12  
Lisboa e Benfica   Hans Verkerk
8056
36-28   44-28  
TTL Universa   Hans Verkerk
8847
42-28   46-19  
Montpellier Basket   Lisboa e Benfica
8678
46-34   40-44  
Lisboa e Benfica   TTL Universa
9395
41-51   52-44  
Hans Verkerk   Montpellier Basket
5463
43-30   11-33  
TTL Universa   Montpellier Basket
7670
40-42   36-28  
Hans Verkerk   Lisboa e Benfica
6376
44-47   19-29  
Hans Verkerk   TTL Universa
6377
30-41   33-36  
Lisboa e Benfica   Montpellier Basket
7576
37-35   29-31   9-10  
TTL Universa   Lisboa e Benfica
8977
51-32   38-45  
Montpellier Basket   Hans Verkerk
7867
42-36   36-31  
 TeamPW/LF/APts
1. SCALIGERA BASKET VERONA64/2495/45710
2. KOMBASSAN KONYA SPOR KULÜBÜ64/2430/40210
3. BC ORKA63/3446/4889
4. KK ZADAR61/5408/4327
Kombassan Konya   BC Orka
7963
38-33   41-30  
Scaligera Basket   KK Zadar
7664
38-30   38-34  
Kombassan Konya   Scaligera Basket
6968
36-32   33-36  
BC Orka   KK Zadar
7569
36-25   39-44  
KK Zadar   Kombassan Konya
6265
30-33   32-32  
Scaligera Basket   BC Orka
10179
51-45   50-34  
KK Zadar   Scaligera Basket
7581
34-38   41-43  
BC Orka   Kombassan Konya
7368
32-29   41-39  
KK Zadar   BC Orka
8970
42-41   47-29  
Scaligera Basket   Kombassan Konya
8784
48-39   39-45  
BC Orka   Scaligera Basket
8682
41-36   45-46  
Kombassan Konya   KK Zadar
6549
35-26   30-23  
 TeamPW/LF/APts
1. SLUC NANCY BASKET65/1517/42511
2. TAU CERAMICA64/2491/38910
3. ECHO HOUTHALEN BC62/4435/4898
4. CSA SPARTA PRAHA61/5374/5147
CSA Sparta   SLUC Basket
7785
52-46   25-39  
Echo Houthalen BC   TAU CERAMICA
8275
39-38   43-37  
CSA Sparta   Echo Houthalen BC
7876
39-42   39-34  
SLUC Basket   TAU CERAMICA
7657
40-20   36-37  
TAU CERAMICA   CSA Sparta
8949
44-27   45-22  
Echo Houthalen BC   SLUC Basket
7997
34-49   45-48  
TAU CERAMICA   Echo Houthalen BC
8665
42-38   44-27  
SLUC Basket   CSA Sparta
10356
60-19   43-37  
Echo Houthalen BC   CSA Sparta
7062
37-37   33-25  
TAU CERAMICA   SLUC Basket
9365
49-25   44-40  
CSA Sparta   TAU CERAMICA
5291
26-38   26-53  
SLUC Basket   Echo Houthalen BC
9163
43-35   48-28  
 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI65/1528/39111
2. HERZOGTEL TRIER64/2508/47810
3. FALCO LEPTEK KC63/3491/5359
4. KK ZM MARIBOR OVNI60/6376/4996
HERZOGtel   Falco Leptek
102108
56-63   46-45  
Maribor Ovni   Aris BSA
5371
29-34   24-37  
Aris BSA   HERZOGtel
9555
48-24   47-31  
Maribor Ovni   Falco Leptek
6772
32-40   35-32  
Aris BSA   Falco Leptek
10162
49-34   52-28  
HERZOGtel   Maribor Ovni
9571
49-41   46-30  
Aris BSA   Maribor Ovni
9459
41-25   53-34  
Falco Leptek   HERZOGtel
8195
49-53   32-42  
Falco Leptek   Maribor Ovni
8773
43-39   44-34  
HERZOGtel   Aris BSA
8170
45-37   36-33  
Falco Leptek   Aris BSA
8197
38-46   43-51  
Maribor Ovni   HERZOGtel
5380
30-44   23-36  
 TeamPW/LF/APts
1. CHOLET BASKET66/0454/38312
2. TDK MANRESA64/2479/45610
3. OVARENSE AEROSOLES OVAR61/5428/4677
4. DEXIA MONS HAINAUT61/5433/4887
Cholet Basket   Dexia Hainaut
7656
36-32   40-24  
Ovarense Aerosoles   TDK
7990
47-44   32-46  
TDK   Dexia Hainaut
7968
45-28   34-40  
Ovarense Aerosoles   Cholet Basket
6081
24-38   36-43  
Dexia Hainaut   Ovarense Aerosoles
7876
35-32   43-44  
Cholet Basket   TDK
8077
40-41   40-36  
TDK   Ovarense Aerosoles
7170
31-32   40-38  
Dexia Hainaut   Cholet Basket
6676
33-39   33-37  
Dexia Hainaut   TDK
7993
47-46   32-47  
Cholet Basket   Ovarense Aerosoles
6155
30-31   31-24  
TDK   Cholet Basket
6980
34-46   35-34  
Ovarense Aerosoles   Dexia Hainaut
8886
41-41   37-37   10-8  
 TeamPW/LF/APts
1. BK VENTSPILS64/2514/42310
2. SPARTAK MOSCOW64/2492/42610
3. CSCA UKRTATNAFTA KIEV64/2428/44310
4. ANWIL WLOCLAWEK60/6384/5266
Spartak   BK Ventspils
9284
43-45   49-39  
CSCA Ukrtatnafta   Anwil
7668
37-27   27-37   12-4  
Anwil   BK Ventspils
6297
40-34   22-63  
CSCA Ukrtatnafta   Spartak
6862
40-30   28-32  
Spartak   Anwil
9753
47-19   50-34  
BK Ventspils   CSCA Ukrtatnafta
8069
43-27   37-42  
Anwil   CSCA Ukrtatnafta
7077
29-44   41-33  
BK Ventspils   Spartak
8468
37-32   47-36  
Spartak   CSCA Ukrtatnafta
8961
48-31   41-30  
BK Ventspils   Anwil
9555
46-21   49-34  
Anwil   Spartak
7684
41-39   35-45  
CSCA Ukrtatnafta   BK Ventspils
7774
40-34   37-40  
 TeamPW/LF/APts
1. VARESE ROOSTERS65/1505/42411
2. GALATASARAY ISTANBUL64/2506/42810
3. DONA DUBRAVA ZAGREB63/3482/4769
4. KK ZITO60/6411/5766
KK Zito   Galatasaray
80103
47-53   33-50  
Varese Roosters   DONA Dubrava
7060
33-25   37-35  
DONA Dubrava   Galatasaray
8394
40-50   43-44  
Varese Roosters   KK Zito
10171
64-46   37-25  
Galatasaray   Varese Roosters
7077
45-46   25-31  
KK Zito   DONA Dubrava
7691
36-51   40-40  
Galatasaray   KK Zito
9548
53-23   42-25  
DONA Dubrava   Varese Roosters
9089
40-37   50-52  
Galatasaray   DONA Dubrava
7960
40-28   39-32  
KK Zito   Varese Roosters
6888
37-47   31-41  
DONA Dubrava   KK Zito
9868
48-31   50-37  
Varese Roosters   Galatasaray
8065
42-33   38-32  
 TeamPW/LF/APts
1. AEROPORTI DI ROMA66/0434/34312
2. MACCABI RISHON LE ZION63/3431/4179
3. KK Vojvodina 63/3378/4109
4. HELIOS DOMZALE60/6389/4626
Maccabi   Helios
9172
44-33   47-39  
KK Vojvodina    Aeroporti
6674
24-36   42-38  
Maccabi   KK Vojvodina
6162
29-28   32-34  
Helios   Aeroporti
6071
30-34   30-37  
KK Vojvodina    Helios
7873
42-26   36-47  
Aeroporti   Maccabi
7261
31-27   41-34  
Helios   Maccabi
6774
36-34   31-40  
Aeroporti   KK Vojvodina
6037
32-11   28-26  
KK Vojvodina    Maccabi
6777
32-30   35-47  
Aeroporti   Helios
8052
37-20   43-32  
Helios   KK Vojvodina
6568
38-33   27-35  
Maccabi   Aeroporti
6777
31-42   36-35  
 TeamPW/LF/APts
1. ERICSSON BOBRY BYTOM64/2487/47610
2. TCHERNO MORE VARNA63/3471/4649
3. TUBORG SPOR KULÜBÜ63/3514/4799
4. A.C. SPORTING62/4425/4788
Ericsson Bobry   Tcherno More
7472
44-34   30-38  
AC Sporting   Tuborg SK
8987
37-43   40-34   12-10  
Tuborg SK   Tcherno More
9287
50-46   42-41  
AC Sporting   Ericsson Bobry
9187
35-35   42-42   14-10  
Ericsson Bobry   Tuborg SK
9587
45-46   50-41  
Tcherno More   AC Sporting
7066
31-30   39-36  
Tcherno More   Ericsson Bobry
7585
37-38   38-47  
Tuborg SK   AC Sporting
7950
41-21   38-29  
Ericsson Bobry   AC Sporting
8065
43-29   37-36  
Tcherno More   Tuborg SK
9283
42-43   33-32   17-8  
Tuborg SK   Ericsson Bobry
8666
43-39   43-27  
AC Sporting   Tcherno More
6475
45-44   19-31  
 TeamPW/LF/APts
1. UNICAJA MALAGA65/1486/41111
2. SAOS JDA DIJON BOURGOGNE64/2454/43510
3. TELEKOM BASKETS BONN EV62/4475/4788
4. UBC OBERWART GUNNERS61/5453/5447
Telekom Baskets   SAOS JDA Dijon
6773
30-39   37-34  
UNICAJA   UBC Oberwart Gunners
8762
45-35   42-27  
UBC Oberwart Gunners   SAOS JDA Dijon
7792
53-48   24-44  
UNICAJA   Telekom Baskets
8378
48-33   35-45  
Telekom Baskets   UBC Oberwart Gunners
8387
41-40   42-47  
SAOS JDA Dijon   UNICAJA
6977
35-38   34-39  
UBC Oberwart Gunners   UNICAJA
6290
27-41   35-49  
SAOS JDA Dijon   Telekom Baskets
7362
47-32   26-30  
Telekom Baskets   UNICAJA
8078
45-30   35-48  
SAOS JDA Dijon   UBC Oberwart Gunners
8781
41-47   46-34  
UBC Oberwart Gunners   Telekom Baskets
84105
50-55   34-50  
UNICAJA   SAOS JDA Dijon
7160
42-29   29-31  
 TeamPW/LF/APts
1. DENDI-BASKET65/1494/44411
2. BC SIAULIAI64/2509/44610
3. SHAKHTER IRKUTSK62/4431/4598
4. ESTONIAN FAIRS61/5419/5047
Shakhter   BC Siauliai
8583
37-34   39-42   9-7  
Estonian Fairs   Dendi-Basket
5178
23-37   28-41  
Shakhter   Estonian Fairs
8861
42-30   46-31  
BC Siauliai   Dendi-Basket
10571
51-35   54-36  
Estonian Fairs   BC Siauliai
6895
30-49   38-46  
Dendi-Basket   Shakhter
7563
45-31   30-32  
BC Siauliai   Shakhter
7252
20-21   52-31  
Dendi-Basket   Estonian Fairs
9378
44-40   49-38  
Dendi-Basket   BC Siauliai
9269
53-26   39-43  
Estonian Fairs   Shakhter
8365
41-33   42-32  
Shakhter   Dendi-Basket
7885
38-44   40-41  
BC Siauliai   Estonian Fairs
8578
46-40   39-38  
Sixteenth-Finals
KK Crvena Zvezda   Montepaschi
9173
49-44   42-29  
First game: Montepaschi - KK Crvena Zvezda   81 - 72
KK Crvena Zvezda wins 163 - 154
Leon Caja España   Radio Korasidi
6867
30-31   38-36  
First game: Radio Korasidi - Leon Caja España   78 - 69
Radio Korasidi wins 145 - 137
Darüssafaka Dernegi   Forbo-Komfort
6855
43-31   25-24  
First game: Forbo-Komfort - Darüssafaka Dernegi   78 - 69
Darüssafaka Dernegi wins 137 - 133
BC Lietuvos Rytas   KK Buducnost
6961
35-30   34-31  
First game: KK Buducnost - BC Lietuvos Rytas   83 - 69
KK Buducnost wins 144 - 138
TTL Universa   TAK Papagos
4669
26-34   20-35  
First game: TAK Papagos - TTL Universa   60 - 71
TAK Papagos wins 129 - 117
Hapoel Galil Elyon   Montpellier Basket
8057
38-19   42-38  
First game: Montpellier Basket - Hapoel Galil Elyon   61 - 56
Hapoel Galil Elyon wins 136 - 118
SLUC Basket   Kombassan Konya
6966
36-38   33-28  
First game: Kombassan Konya - SLUC Basket   74 - 68
Kombassan Konya wins 140 - 137
Scaligera Basket   TAU CERAMICA
7985
35-38   44-47  
First game: TAU CERAMICA - Scaligera Basket   70 - 90
Scaligera Basket wins 169 - 155
Cholet Basket   HERZOGtel
8570
44-44   41-26  
First game: HERZOGtel - Cholet Basket   75 - 85
Cholet Basket wins 170 - 145
Aris BSA   TDK
9674
48-39   48-35  
First game: TDK - Aris BSA   84 - 67
Aris BSA wins 163 - 158
Varese Roosters   Spartak
9494
44-56   50-38  
First game: Spartak - Varese Roosters   79 - 104
Varese Roosters wins 198 - 173
BK Ventspils   Galatasaray
7064
32-36   38-28  
First game: Galatasaray - BK Ventspils   77 - 76
BK Ventspils wins 146 - 141
Ericsson Bobry   Maccabi
8286
37-38   45-48  
First game: Maccabi - Ericsson Bobry   63 - 81
Ericsson Bobry wins 163 - 149
Aeroporti   Tcherno More
8555
45-32   40-23  
First game: Tcherno More - Aeroporti   79 - 78
Aeroporti wins 163 - 134
Dendi-Basket   SAOS JDA Dijon
7386
43-44   30-42  
First game: SAOS JDA Dijon - Dendi-Basket   85 - 79
SAOS JDA Dijon wins 171 - 152
UNICAJA   BC Siauliai
6959
33-21   36-38  
First game: BC Siauliai - UNICAJA   74 - 73
UNICAJA wins 142 - 133
Eighth-Finals
Darüssafaka Dernegi   KK Crvena Zvezda
7781
44-44   33-37  
First game: KK Crvena Zvezda - Darüssafaka Dernegi   67 - 62
KK Crvena Zvezda wins 148 - 139
KK Buducnost   Radio Korasidi
7860
38-32   40-28  
First game: Radio Korasidi - KK Buducnost   76 - 57
Radio Korasidi wins 136 - 135
Kombassan Konya   TAK Papagos
6655
37-28   29-27  
First game: TAK Papagos - Kombassan Konya   79 - 76
Kombassan Konya wins 142 - 134
Scaligera Basket   Hapoel Galil Elyon
7160
40-27   31-33  
First game: Hapoel Galil Elyon - Scaligera Basket   86 - 83
Scaligera Basket wins 154 - 146
Varese Roosters   Cholet Basket
8982
47-45   42-37  
First game: Cholet Basket - Varese Roosters   95 - 70
Cholet Basket wins 177 - 159
BK Ventspils   Aris BSA
6773
33-32   34-41  
First game: Aris BSA - BK Ventspils   102 - 66
Aris BSA wins 175 - 133
SAOS JDA Dijon   Ericsson Bobry
7556
45-33   30-23  
First game: Ericsson Bobry - SAOS JDA Dijon   77 - 63
SAOS JDA Dijon wins 138 - 133
UNICAJA   Aeroporti
7465
34-23   40-42  
First game: Aeroporti - UNICAJA   73 - 55
Aeroporti wins 138 - 129
Quarter-Finals
Kombassan Konya   KK Crvena Zvezda
6763
38-30   29-33  
First game: KK Crvena Zvezda - Kombassan Konya   81 - 66
KK Crvena Zvezda wins 144 - 133
Scaligera Basket   Radio Korasidi
9079
42-29   48-50  
First game: Radio Korasidi - Scaligera Basket   72 - 68
Scaligera Basket wins 158 - 151
SAOS JDA Dijon   Cholet Basket
6257
35-30   27-27  
First game: Cholet Basket - SAOS JDA Dijon   82 - 62
Cholet Basket wins 139 - 124
Aeroporti   Aris BSA
8679
41-28   45-51  
First game: Aris BSA - Aeroporti   79 - 80
Aeroporti wins 166 - 158
Semi-Finals
Cholet Basket   KK Crvena Zvezda
9674
52-41   44-33  
First game: KK Crvena Zvezda - Cholet Basket   81 - 49
KK Crvena Zvezda wins 155 - 145
Aeroporti   Scaligera Basket
7270
34-36   38-34  
First game: Scaligera Basket - Aeroporti   96 - 82
Scaligera Basket wins 166 - 154
Final
KK Crvena Zvezda   Scaligera Basket
6473
29-32   35-41  
First game: Scaligera Basket - KK Crvena Zvezda   68 - 74
Scaligera Basket wins 141 - 138