SCOREBOARD

Additional Preliminary Round
Maribor Ovni   Arkadia Lions
11682
64-36   52-46  
First game: Arkadia Lions - Maribor Ovni   76 - 94
Maribor Ovni wins 210 - 158
New Wave Basket   Castors Dr. Pepper
91103
43-52   48-51  
First game: Castors Dr. Pepper - New Wave Basket   98 - 80
Castors Dr. Pepper wins 201 - 171
KK Beobanka   UBC Oberwart Gunners
8949
39-20   50-29  
First game: UBC Oberwart Gunners - KK Beobanka   69 - 94
KK Beobanka wins 183 - 118
Go Pass Pepinster   AB Contern
9660
45-26   51-34  
First game: AB Contern - Go Pass Pepinster   63 - 114
Go Pass Pepinster wins 210 - 123
SK Partizani   Zorka Pharma
5175
28-28   23-47  
First game: Zorka Pharma - SK Partizani   135 - 61
Zorka Pharma wins 210 - 112
Omonia   Tcherno More
8599
44-45   41-54  
First game: Tcherno More - Omonia   85 - 58
Tcherno More wins 184 - 143
Interier   Nová Hut
8778
43-38   44-40  
First game: Nová Hut - Interier   64 - 81
Interier wins 168 - 142
KK Idrija   Albacomp-UPC
7272
36-30   36-42  
First game: Albacomp-UPC - KK Idrija   89 - 70
Albacomp-UPC wins 161 - 142
BK Baník Cígel   BBC Okapi Maes
7864
35-31   43-33  
First game: BBC Okapi Maes - BK Baník Cígel   81 - 84
BK Baník Cígel wins 162 - 145
Chemosvit   Spartak
5759
29-30   28-29  
First game: Spartak - Chemosvit   74 - 65
Spartak wins 133 - 122
BC Compakt   KK Crvena Zvezda
6687
32-38   34-49  
First game: KK Crvena Zvezda - BC Compakt   83 - 69
KK Crvena Zvezda wins 170 - 135
Ovarense Aerosoles   Hiefenech Telekurs
9354
44-36   49-18  
First game: Hiefenech Telekurs - Ovarense Aerosoles   78 - 88
Ovarense Aerosoles wins 181 - 132
Keravnos Keo   Rogaska Donat
5564
29-31   26-33  
First game: Rogaska Donat - Keravnos Keo   72 - 73
Rogaska Donat wins 136 - 128
Mlekarna Kunin   Echo Houthalen BC
7764
31-34   46-30  
First game: Echo Houthalen BC - Mlekarna Kunin   110 - 85
Echo Houthalen BC wins 174 - 162
Hans Verkerk   Clube Atlético
7371
41-40   32-31  
First game: Clube Atlético - Hans Verkerk   78 - 73
Clube Atlético wins 149 - 146
USK Erpet Praha   BC Orka
10473
54-30   50-43  
First game: BC Orka - USK Erpet Praha   78 - 77
USK Erpet Praha wins 181 - 151
Dendi-Basket   Metropole-I.O.S.
9275
53-37   39-38  
First game: Metropole-I.O.S. - Dendi-Basket   82 - 75
Dendi-Basket wins 167 - 157
BC Slovakofarma   AZS Elana
9785
48-40   49-45  
First game: AZS Elana - BC Slovakofarma   82 - 81
BC Slovakofarma wins 178 - 167
Debreceni Vadkakasok   Nikol Fert
7056
29-29   41-27  
First game: Nikol Fert - Debreceni Vadkakasok   74 - 43
Nikol Fert wins 130 - 113
Luhta   BC Siauliai
7558
41-32   34-26  
First game: BC Siauliai - Luhta   70 - 61
Luhta wins 136 - 128
Danone Honved   Mazowiecki KS
10195
51-50   50-45  
First game: Mazowiecki KS - Danone Honved   88 - 74
Mazowiecki KS wins 183 - 175
Bipa Moda   Erbasu-Dinamo
8881
41-37   47-44  
First game: Erbasu-Dinamo - Bipa Moda   58 - 80
Bipa Moda wins 168 - 139
BC Kalev   BC Lugan
11674
63-40   53-34  
First game: BC Lugan - BC Kalev   86 - 86
BC Kalev wins 202 - 160
CR Estrelas   Plannja Basket
6188
20-38   41-50  
First game: Plannja Basket - CR Estrelas   89 - 44
Plannja Basket wins 177 - 105
KK Zito   ZTE KK
6971
30-35   39-36  
First game: ZTE KK - KK Zito   98 - 75
ZTE KK wins 169 - 144
Polonia-Parte   CSA Sparta
7068
35-28   35-40  
First game: CSA Sparta - Polonia-Parte   72 - 64
CSA Sparta wins 140 - 134
Forbo-Komfort   Montan
7461
38-35   36-26  
First game: Montan - Forbo-Komfort   89 - 85
Forbo-Komfort wins 159 - 150
Sodertälje Kings   Ferro
10187
52-39   49-48  
First game: Ferro - Sodertälje Kings   71 - 72
Sodertälje Kings wins 173 - 158
Zemaitijos Lokiai   Dinamo
7960
39-28   40-32  
First game: Dinamo - Zemaitijos Lokiai   73 - 80
Zemaitijos Lokiai wins 159 - 133
Aveiro Esgueira   Versoix Basket
7785
35-49   42-36  
First game: Versoix Basket - Aveiro Esgueira   76 - 90
Aveiro Esgueira wins 167 - 161

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI66/0467/41612
2. KK MARIBOR OVNI62/4470/4848
3. USK ERPET PRAHA62/4478/4938
4. BC OLIMPIJA-SLAVONING62/4468/4908
USK Erpet Praha   Aris BSA
8890
44-49   44-41  
BC Olimpija   Maribor Ovni
79101
35-51   44-50  
Maribor Ovni   Aris BSA
7075
35-41   35-34  
BC Olimpija   USK Erpet Praha
8773
46-33   41-40  
USK Erpet Praha   Maribor Ovni
8782
43-36   44-46  
Aris BSA   BC Olimpija
7467
33-37   41-30  
Aris BSA   USK Erpet Praha
7765
42-47   35-18  
Maribor Ovni   BC Olimpija
8188
40-36   41-52  
USK Erpet Praha   BC Olimpija
8776
37-29   50-47  
Aris BSA   Maribor Ovni
7755
48-32   29-23  
Maribor Ovni   USK Erpet Praha
8178
43-35   38-43  
BC Olimpija   Aris BSA
7174
37-40   34-34  
 TeamPW/LF/APts
1. UNICAJA MALAGA65/1501/40811
2. BESIKTAS JK ISTANBUL63/3427/4429
3. HAPOEL HOLON DANKNER62/4489/4918
4. CLUBE ATLETICO DE QUELUZ62/4429/5058
Besiktas JK   Hapoel Holon
7767
28-37   49-30  
Clube Atlético   UNICAJA
7083
42-42   28-41  
Besiktas JK   Clube Atlético
7252
33-29   39-23  
Hapoel Holon   UNICAJA
7980
38-42   41-38  
UNICAJA   Besiktas JK
9046
48-18   42-28  
Clube Atlético   Hapoel Holon
7672
41-38   35-34  
Hapoel Holon   Besiktas JK
8279
38-37   44-42  
UNICAJA   Clube Atlético
8465
48-38   36-27  
UNICAJA   Hapoel Holon
9068
45-37   45-31  
Clube Atlético   Besiktas JK
7773
32-37   45-36  
Besiktas JK   UNICAJA
8074
38-39   42-35  
Hapoel Holon   Clube Atlético
12189
54-47   67-42  
 TeamPW/LF/APts
1. KK BEOBANKA66/0489/38212
2. BC SAMARA62/4463/5088
3. MONTPELLIER BASKET62/4448/4828
4. BC SLOVAKOFARMA PEZINOK62/4447/4758
BC Slovakofarma   Montpellier Basket
7865
36-33   42-32  
BC Samara   KK Beobanka
5888
23-40   35-48  
KK Beobanka   Montpellier Basket
8760
39-29   48-31  
BC Samara   BC Slovakofarma
8981
43-35   46-46  
BC Slovakofarma   KK Beobanka
6770
39-40   28-30  
Montpellier Basket   BC Samara
9483
44-41   50-42  
KK Beobanka   BC Samara
8756
47-29   40-27  
Montpellier Basket   BC Slovakofarma
8665
39-33   47-32  
Montpellier Basket   KK Beobanka
6872
39-40   29-32  
BC Slovakofarma   BC Samara
8380
36-41   47-39  
KK Beobanka   BC Slovakofarma
8573
50-35   35-38  
BC Samara   Montpellier Basket
9775
43-31   54-44  
 TeamPW/LF/APts
1. OLIMPIA BASKET PISTOIA SPA64/2462/44210
2. CASTORS DR. PEPPER BRAINE63/3494/4899
3. DENDI-BASKET63/3469/5019
4. TTL UNIVERSA BAMBERG62/4434/4278
Dendi-Basket   Olimpia Pistoia
7977
27-40   52-37  
TTL Universa   Castors Dr. Pepper
8680
50-41   36-39  
Castors Dr. Pepper   Olimpia Pistoia
8278
34-50   48-28  
TTL Universa   Dendi-Basket
7476
31-31   43-45  
Dendi-Basket   Castors Dr. Pepper
8379
35-42   48-37  
Olimpia Pistoia   TTL Universa
6762
36-26   31-36  
Castors Dr. Pepper   TTL Universa
7872
34-35   44-37  
Olimpia Pistoia   Dendi-Basket
9778
55-27   42-51  
Dendi-Basket   TTL Universa
6176
28-38   33-38  
Olimpia Pistoia   Castors Dr. Pepper
7877
40-33   32-39   6-5  
Castors Dr. Pepper   Dendi-Basket
9892
49-46   49-46  
TTL Universa   Olimpia Pistoia
6465
32-32   32-33  
 TeamPW/LF/APts
1. TAU CERAMICA66/0557/41312
2. KK TELECOMP62/4438/4788
3. ROYAL GO PASS-B-PEPINSTER62/4441/4808
4. NIKOL FERT GOSTIVAR62/4431/4968
Go Pass Pepinster   Nikol Fert
8065
35-27   45-38  
TAU CERAMICA   KK Telecomp
9660
50-31   46-29  
KK Telecomp   Nikol Fert
6648
35-26   31-22  
TAU CERAMICA   Go Pass Pepinster
8766
34-29   53-37  
Nikol Fert   TAU CERAMICA
7274
40-39   32-35  
Go Pass Pepinster   KK Telecomp
8070
33-36   47-34  
Nikol Fert   Go Pass Pepinster
9083
47-43   43-40  
KK Telecomp   TAU CERAMICA
8398
36-44   47-54  
Nikol Fert   KK Telecomp
8375
45-41   38-34  
Go Pass Pepinster   TAU CERAMICA
5984
31-45   28-39  
KK Telecomp   Go Pass Pepinster
8473
43-23   41-50  
TAU CERAMICA   Nikol Fert
11873
56-29   62-44  
 TeamPW/LF/APts
1. MEYSU SPOR65/1427/41811
2. SLUC NANCY BASKET63/3471/4369
3. INTERIER KRSKO62/4417/4358
4. BIPA MODA SKA62/4443/4698
Interier   Bipa Moda
8871
44-24   44-47  
SLUC Basket   Meysu Spor
7250
29-28   43-22  
Meysu Spor   Bipa Moda
6462
35-35   29-27  
SLUC Basket   Interier
8287
43-48   39-39  
Bipa Moda   SLUC Basket
7164
30-24   41-40  
Interier   Meysu Spor
5465
23-26   31-39  
Meysu Spor   SLUC Basket
8475
32-36   52-39  
Bipa Moda   Interier
6761
34-33   33-28  
Bipa Moda   Meysu Spor
97104
53-49   44-55  
Interier   SLUC Basket
6990
35-31   34-59  
SLUC Basket   Bipa Moda
8875
45-33   43-42  
Meysu Spor   Interier
6058
28-23   32-35  
 TeamPW/LF/APts
1. RADIO KORASIDI ATHENS66/0533/38812
2. ZORKA PHARMA63/3499/4929
3. AVITOS GIESSEN63/3441/4469
4. LUHTA LAHTI60/6393/5406
Zorka Pharma   Luhta
9472
52-35   42-37  
Radio Korasidi   Avitos
8263
41-34   41-29  
Radio Korasidi   Zorka Pharma
8467
49-39   35-28  
Avitos   Luhta
7563
35-33   40-30  
Zorka Pharma   Avitos
9181
47-48   44-33  
Luhta   Radio Korasidi
5088
22-45   28-43  
Luhta   Zorka Pharma
87107
47-59   40-48  
Avitos   Radio Korasidi
7087
36-48   34-39  
Zorka Pharma   Radio Korasidi
6891
37-42   31-49  
Luhta   Avitos
5175
25-37   26-38  
Radio Korasidi   Luhta
10170
49-37   52-33  
Avitos   Zorka Pharma
7772
29-32   48-40  
 TeamPW/LF/APts
1. MAZOWIECKI KS SSA PRUSZKOW64/2533/52810
2. VARESE ROOSTERS63/3505/4899
3. BNEI HERZLIYA63/3496/5009
4. TCHERNO MORE VARNA62/4516/5338
Tcherno More   Mazowiecki KS
8591
42-49   43-42  
Bnei Herzliya   Varese Roosters
8487
43-41   41-46  
Bnei Herzliya   Mazowiecki KS
8976
49-43   40-33  
Varese Roosters   Tcherno More
9772
46-32   51-40  
Mazowiecki KS   Varese Roosters
8583
41-49   44-34  
Tcherno More   Bnei Herzliya
9873
49-45   49-28  
Mazowiecki KS   Tcherno More
10299
50-55   52-44  
Varese Roosters   Bnei Herzliya
7967
36-34   43-33  
Mazowiecki KS   Bnei Herzliya
8384
28-34   35-29   20-21  
Tcherno More   Varese Roosters
8571
42-41   43-30  
Bnei Herzliya   Tcherno More
9977
57-32   42-45  
Varese Roosters   Mazowiecki KS
8896
50-46   38-50  
 TeamPW/LF/APts
1. AEROPORTI DI ROMA65/1476/42611
2. TOFAS SC BURSA64/2510/41410
3. KK SPARTAK SUBOTICA63/3466/5049
4. Zalaegerszegi TE60/6399/5076
ZTE KK   Aeroporti
7083
26-51   44-32  
Tofas SC   Spartak
9271
46-37   46-34  
ZTE KK   Tofas SC
6689
36-44   30-45  
Aeroporti   Spartak
8778
46-36   41-42  
Spartak   ZTE KK
7673
40-35   36-38  
Tofas SC   Aeroporti
8669
46-34   40-35  
Spartak   Tofas SC
8480
43-33   41-47  
Aeroporti   ZTE KK
7358
40-33   33-25  
Spartak   Aeroporti
6890
29-41   39-49  
Tofas SC   ZTE KK
9750
48-26   49-24  
ZTE KK   Spartak
8289
38-39   44-50  
Aeroporti   Tofas SC
7466
38-26   36-40  
 TeamPW/LF/APts
1. BC TALLINN KALEV65/1529/49811
2. TURISMO ANDALUZ64/2507/48710
3. STEINER BAYREUTH63/3482/4729
4. ALBACOMP-UPC60/6447/5086
BC Kalev   Turismo Andaluz
9669
56-35   40-34  
Steiner Bayreuth   Albacomp-UPC
7267
44-28   28-39  
Steiner Bayreuth   BC Kalev
8691
33-43   53-48  
Turismo Andaluz   Albacomp-UPC
9380
44-44   49-36  
Albacomp-UPC   BC Kalev
7277
42-37   30-40  
Steiner Bayreuth   Turismo Andaluz
8166
38-30   43-36  
Albacomp-UPC   Steiner Bayreuth
8390
41-38   42-52  
Turismo Andaluz   BC Kalev
11390
58-48   55-42  
Albacomp-UPC   Turismo Andaluz
6691
35-53   31-38  
BC Kalev   Steiner Bayreuth
9079
47-39   43-40  
BC Kalev   Albacomp-UPC
8579
47-49   38-30  
Turismo Andaluz   Steiner Bayreuth
7574
39-40   36-34  
 TeamPW/LF/APts
1. A.C. SPORTING66/0495/39412
2. ARSENAL TULA63/3503/5129
3. PLANNJA BASKET LULEA62/4449/4858
4. BK BANIK CIGEL61/5462/5187
Arsenal   BK Baník Cígel
9892
54-33   44-59  
Plannja Basket   AC Sporting
6792
32-43   35-49  
AC Sporting   BK Baník Cígel
7463
36-39   38-24  
Plannja Basket   Arsenal
7770
38-29   39-41  
BK Baník Cígel   Plannja Basket
8582
35-34   50-48  
Arsenal   AC Sporting
7980
45-43   34-37  
BK Baník Cígel   Arsenal
9699
52-48   44-51  
AC Sporting   Plannja Basket
8555
39-23   46-32  
Arsenal   Plannja Basket
9379
54-38   39-41  
BK Baník Cígel   AC Sporting
6676
27-37   39-39  
AC Sporting   Arsenal
8864
45-44   43-20  
Plannja Basket   BK Baník Cígel
8960
42-30   47-30  
 TeamPW/LF/APts
1. DONA DUBRAVA ZAGREB66/0468/38312
2. MACCABI RISHON LE ZION64/2501/46110
3. LEVALLOIS SPORTING CLUB BASKET62/4449/4498
4. CSA SPARTA PRAHA60/6357/4826
CSA Sparta   Levallois SC
5972
32-26   27-46  
DONA Dubrava   Maccabi
8369
37-29   46-40  
CSA Sparta   DONA Dubrava
6390
35-52   28-38  
Levallois SC   Maccabi
7390
32-48   41-42  
Maccabi   CSA Sparta
9469
41-26   53-43  
DONA Dubrava   Levallois SC
8875
35-41   53-34  
Levallois SC   CSA Sparta
8245
41-34   41-11  
Maccabi   DONA Dubrava
7074
38-40   32-34  
DONA Dubrava   CSA Sparta
6041
31-24   29-17  
Maccabi   Levallois SC
9482
44-44   50-38  
CSA Sparta   Maccabi
8084
38-34   42-50  
Levallois SC   DONA Dubrava
6573
39-34   26-39  
 TeamPW/LF/APts
1. PAOK THESSALONIKI BC66/0587/42412
2. OVARENSE AEROSOLES OVAR63/3489/4899
3. GALATASARAY ISTANBUL63/3422/4869
4. SÖDERTÄLJE KINGS60/6451/5506
PAOK BC   Galatasaray
9361
53-27   40-34  
Ovarense Aerosoles   Sodertälje Kings
9388
45-40   48-48  
Sodertälje Kings   Galatasaray
7179
26-45   45-34  
Ovarense Aerosoles   PAOK BC
8599
48-68   37-31  
PAOK BC   Sodertälje Kings
12063
56-29   64-34  
Galatasaray   Ovarense Aerosoles
5958
31-30   28-28  
Sodertälje Kings   Ovarense Aerosoles
7384
41-37   32-47  
Galatasaray   PAOK BC
6490
32-47   32-43  
PAOK BC   Ovarense Aerosoles
9772
52-33   45-39  
Galatasaray   Sodertälje Kings
8677
42-33   44-44  
Sodertälje Kings   PAOK BC
7988
42-44   37-44  
Ovarense Aerosoles   Galatasaray
9773
53-34   44-39  
 TeamPW/LF/APts
1. CACERES CLUB BALONCESTO66/0554/47112
2. KK CRVENA ZVEZDA BELGRADE64/2520/46810
3. FORBO-KOMFORT61/5447/5117
4. BC SPARTAK LENINGRAD61/5482/5537
KK Crvena Zvezda   Forbo-Komfort
9264
48-31   44-33  
Caceres CB   Spartak Leningrad
9471
55-42   39-29  
KK Crvena Zvezda   Caceres CB
9093
49-38   41-55  
Forbo-Komfort   Spartak Leningrad
9071
39-38   51-33  
Spartak Leningrad   KK Crvena Zvezda
85101
44-49   41-52  
Caceres CB   Forbo-Komfort
8768
44-41   43-27  
Forbo-Komfort   KK Crvena Zvezda
5870
40-30   18-40  
Spartak Leningrad   Caceres CB
76100
40-54   36-46  
Spartak Leningrad   Forbo-Komfort
9678
48-38   48-40  
Caceres CB   KK Crvena Zvezda
8577
44-44   41-33  
Forbo-Komfort   Caceres CB
8995
41-55   48-40  
KK Crvena Zvezda   Spartak Leningrad
9083
44-41   46-42  
 TeamPW/LF/APts
1. BENETTON TREVISO65/1624/49511
2. BC ZRINJEVAC ZAGREB65/1553/49111
3. ZEMAITIJOS LOKIAI62/4496/5388
4. ROGASKA DONAT MG60/6464/6136
Rogaska Donat   Zemaitijos Lokiai
6979
33-27   36-52  
Benetton   BC Zrinjevac
11584
55-39   60-45  
Zemaitijos Lokiai   BC Zrinjevac
7782
33-39   44-43  
Rogaska Donat   Benetton
80106
37-45   43-61  
BC Zrinjevac   Rogaska Donat
9758
55-29   42-29  
Benetton   Zemaitijos Lokiai
11590
71-35   44-55  
Zemaitijos Lokiai   Rogaska Donat
10383
51-42   52-41  
BC Zrinjevac   Benetton
8378
45-33   38-45  
BC Zrinjevac   Zemaitijos Lokiai
10376
51-39   52-37  
Benetton   Rogaska Donat
12487
70-43   54-44  
Rogaska Donat   BC Zrinjevac
87104
47-56   40-48  
Zemaitijos Lokiai   Benetton
7186
38-41   33-45  
 TeamPW/LF/APts
1. SV-TALLY OBERELCHINGEN65/1520/45811
2. SAOS JDA DIJON BOURGOGNE64/2475/43910
3. ECHO HOUTHALEN BC62/4510/5358
4. AVEIRO ESGUEIRA BASKET SAD61/5457/5307
Echo Houthalen BC   Aveiro Esgueira
9481
48-43   46-38  
SAOS JDA Dijon   SV-Tally
8085
42-31   38-54  
Aveiro Esgueira   SV-Tally
8499
48-43   36-56  
Echo Houthalen BC   SAOS JDA Dijon
7875
39-41   32-30   7-4  
SAOS JDA Dijon   Aveiro Esgueira
7561
38-38   37-23  
SV-Tally   Echo Houthalen BC
9383
55-42   38-41  
SV-Tally   SAOS JDA Dijon
6975
38-34   31-41  
Aveiro Esgueira   Echo Houthalen BC
10797
56-45   51-52  
SAOS JDA Dijon   Echo Houthalen BC
8877
47-40   41-37  
SV-Tally   Aveiro Esgueira
8355
44-25   39-30  
Aveiro Esgueira   SAOS JDA Dijon
6982
27-43   42-39  
Echo Houthalen BC   SV-Tally
8191
39-51   42-40  
Sixteenth-Finals
UNICAJA   Maribor Ovni
5960
37-27   22-33  
First game: Maribor Ovni - UNICAJA   65 - 90
UNICAJA wins 149 - 125
Aris BSA   Besiktas JK
7764
43-29   34-35  
First game: Besiktas JK - Aris BSA   64 - 65
Aris BSA wins 142 - 128
Olimpia Pistoia   BC Samara
10576
49-33   56-43  
First game: BC Samara - Olimpia Pistoia   48 - 74
Olimpia Pistoia wins 179 - 124
KK Beobanka   Castors Dr. Pepper
9861
44-34   54-27  
First game: Castors Dr. Pepper - KK Beobanka   77 - 69
KK Beobanka wins 167 - 138
Meysu Spor   KK Telecomp
6263
36-38   26-25  
First game: KK Telecomp - Meysu Spor   70 - 72
Meysu Spor wins 134 - 133
TAU CERAMICA   SLUC Basket
10280
57-41   45-39  
First game: SLUC Basket - TAU CERAMICA   84 - 78
TAU CERAMICA wins 180 - 164
Mazowiecki KS   Zorka Pharma
9984
41-33   39-43   19-8  
First game: Zorka Pharma - Mazowiecki KS   81 - 77
Mazowiecki KS wins 176 - 165
Radio Korasidi   Varese Roosters
9281
45-40   47-41  
First game: Varese Roosters - Radio Korasidi   78 - 72
Radio Korasidi wins 164 - 159
BC Kalev   Tofas SC
6362
29-27   34-35  
First game: Tofas SC - BC Kalev   69 - 63
Tofas SC wins 131 - 126
Aeroporti   Turismo Andaluz
9465
47-32   47-33  
First game: Turismo Andaluz - Aeroporti   88 - 70
Aeroporti wins 164 - 153
DONA Dubrava   Arsenal
9371
43-38   50-33  
First game: Arsenal - DONA Dubrava   74 - 86
DONA Dubrava wins 179 - 145
AC Sporting   Maccabi
7976
43-44   36-32  
First game: Maccabi - AC Sporting   62 - 61
AC Sporting wins 140 - 138
Caceres CB   Ovarense Aerosoles
10281
55-46   47-35  
First game: Ovarense Aerosoles - Caceres CB   79 - 73
Caceres CB wins 175 - 160
PAOK BC   KK Crvena Zvezda
10087
54-39   46-48  
First game: KK Crvena Zvezda - PAOK BC   99 - 102
PAOK BC wins 202 - 186
SV-Tally   BC Zrinjevac
7880
39-37   39-43  
First game: BC Zrinjevac - SV-Tally   100 - 89
BC Zrinjevac wins 180 - 167
Benetton   SAOS JDA Dijon
8987
56-39   33-48  
First game: SAOS JDA Dijon - Benetton   62 - 87
Benetton wins 176 - 149
Eighth-Finals
Olimpia Pistoia   UNICAJA
5678
30-39   26-39  
First game: UNICAJA - Olimpia Pistoia   63 - 61
UNICAJA wins 141 - 117
KK Beobanka   Aris BSA
7061
33-23   37-38  
First game: Aris BSA - KK Beobanka   80 - 68
Aris BSA wins 141 - 138
Mazowiecki KS   Meysu Spor
9769
44-33   53-36  
First game: Meysu Spor - Mazowiecki KS   72 - 80
Mazowiecki KS wins 177 - 141
Radio Korasidi   TAU CERAMICA
6651
39-30   27-21  
First game: TAU CERAMICA - Radio Korasidi   83 - 70
Radio Korasidi wins 136 - 134
DONA Dubrava   Tofas SC
5651
32-25   24-26  
First game: Tofas SC - DONA Dubrava   64 - 57
Tofas SC wins 115 - 113
AC Sporting   Aeroporti
8176
36-36   45-40  
First game: Aeroporti - AC Sporting   78 - 66
Aeroporti wins 154 - 147
BC Zrinjevac   Caceres CB
7888
40-41   38-47  
First game: Caceres CB - BC Zrinjevac   81 - 74
Caceres CB wins 169 - 152
Benetton   PAOK BC
8460
44-35   40-25  
First game: PAOK BC - Benetton   85 - 78
Benetton wins 162 - 145
Quarter-Finals
Mazowiecki KS   UNICAJA
8457
46-29   38-28  
First game: UNICAJA - Mazowiecki KS   74 - 60
Mazowiecki KS wins 144 - 131
Radio Korasidi   Aris BSA
7164
43-28   28-36  
First game: Aris BSA - Radio Korasidi   75 - 65
Aris BSA wins 139 - 136
Caceres CB   Tofas SC
7581
31-34   44-47  
First game: Tofas SC - Caceres CB   64 - 59
Tofas SC wins 145 - 134
Benetton   Aeroporti
9162
44-31   47-31  
First game: Aeroporti - Benetton   73 - 63
Benetton wins 154 - 135
Semi-Finals
Tofas SC   Mazowiecki KS
9076
49-32   41-44  
First game: Mazowiecki KS - Tofas SC   74 - 77
Tofas SC wins 167 - 150
Benetton   Aris BSA
8786
29-42   43-26   15-18  
First game: Aris BSA - Benetton   77 - 73
Aris BSA wins 163 - 160
Final
Tofas SC   Aris BSA
7088
34-37   36-51  
First game: Aris BSA - Tofas SC   66 - 77
Aris BSA wins 154 - 147