SCOREBOARD

Regional Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. KHIMIK YUZHNY44/0428/2948
2. DINAMO TBILISI42/2397/3466
3. NTD DEVON BAKU40/4295/4804
Dinamo   Khimik
7984
21-23   18-23   22-17   18-21  
Khimik   NTD Devon
13159
36-18   36-10   32-10   27-21  
NTD Devon   Dinamo
67101
12-34   7-24   20-25   28-18  
Khimik   Dinamo
9686
23-25   26-18   28-19   19-24  
NTD Devon   Khimik
70117
13-31   20-22   24-35   13-29  
Dinamo   NTD Devon
13199
29-22   31-26   39-21   32-30  
 TeamPW/LF/APts
1. KAPOSVARI KLIMA-VILL KK65/1584/47111
2. TSV BAYER 04 LEVERKUSEN64/2537/51810
3. ECM NYMBURK63/3550/5239
4. NETCOM ASKER ALIENS60/6444/6036
ECM Nymburk   Netcom Aliens
10967
22-18   29-14   28-16   30-19  
Klima-Vill KK   TSV Bayer 04
11586
25-24   31-18   29-28   30-16  
TSV Bayer 04   ECM Nymburk
8967
26-15   28-15   19-22   16-15  
Netcom Aliens   Klima-Vill KK
66101
21-26   14-18   12-33   19-24  
ECM Nymburk   Klima-Vill KK
7580
18-22   22-20   22-11   13-27  
TSV Bayer 04   Netcom Aliens
8677
26-19   9-24   21-17   30-17  
Netcom Aliens   ECM Nymburk
89106
17-31   20-24   23-28   29-23  
TSV Bayer 04   Klima-Vill KK
8580
23-18   24-19   18-33   20-10  
ECM Nymburk   TSV Bayer 04
9793
31-13   29-31   17-28   20-21  
Klima-Vill KK   Netcom Aliens
10363
18-8   26-17   26-17   33-21  
Klima-Vill KK   ECM Nymburk
10596
Netcom Aliens   TSV Bayer 04
8298
 TeamPW/LF/APts
1. ALBACOMP SZÉKESFEHÉRVÁR65/1546/45011
2. E.S.O. LUCENEC63/3473/4819
3. TSK FRANKEN WÜRZBURG63/3451/4409
4. ULRIKEN EAGLES61/5410/5097
E.S.O. Lucenec   Ulriken Eagles
10067
26-16   26-14   25-19   23-18  
Albacomp   TSK Franken
7967
22-12   18-18   22-13   17-24  
Ulriken Eagles   Albacomp
94109
21-31   24-18   18-29   31-31  
TSK Franken   E.S.O. Lucenec
7883
18-17   27-17   13-19   13-18   7-12  
E.S.O. Lucenec   Albacomp
7586
16-19   23-23   23-21   13-23  
TSK Franken   Ulriken Eagles
8564
18-16   15-16   26-15   26-17  
TSK Franken   Albacomp
7866
19-25   9-13   20-9   30-19  
Ulriken Eagles   E.S.O. Lucenec
6749
13-15   15-21   20-12   19-1  
Albacomp   Ulriken Eagles
10257
29-15   22-10   27-9   24-23  
E.S.O. Lucenec   TSK Franken
8779
24-22   21-22   20-18   22-17  
Albacomp   E.S.O. Lucenec
10479
Ulriken Eagles   TSK Franken
6164
 TeamPW/LF/APts
1. BC AZOVMASH MARIUPOL44/0413/2688
2. LAPPEENRANTA42/2323/3146
3. TROMSO STORM40/4269/4234
Storm   BC Azovmash
82115
15-20   18-30   24-32   25-33  
BC Azovmash   Lappeenranta
9567
25-14   18-13   29-18   23-22  
Lappeenranta   Storm
10565
31-18   28-22   14-12   32-13  
BC Azovmash   Storm
11853
20-19   38-11   28-7   32-16  
Lappeenranta   BC Azovmash
6685
19-18   15-33   18-19   14-15  
Storm   Lappeenranta
6985
 TeamPW/LF/APts
1. HONKA PLAYBOYS ESPOO43/1310/2757
2. BC TTÜ/A.LE COQ43/1336/3027
3. KONGSBERG PENGUINS40/4266/3354
Honka Playboys   BC TTÜ/A.Le Coq
9475
18-21   27-27   18-7   31-20  
BC TTÜ/A.Le Coq   Kongsberg Penguins
10276
27-15   28-13   20-22   27-26  
Kongsberg Penguins   Honka Playboys
6467
22-18   18-16   5-20   19-13  
Honka Playboys   Kongsberg Penguins
8261
23-21   10-10   29-17   20-13  
BC TTÜ/A.Le Coq   Honka Playboys
7567
20-22   14-10   19-19   22-16  
Kongsberg Penguins   BC TTÜ/A.Le Coq
6584
15-23   16-14   16-27   18-20  

Play-Offs

Dinamo   BC Azovmash
91106
19-25   21-31   21-26   30-24  
Khimik   Honka Playboys
9262
28-22   17-14   24-14   23-12  
E.S.O. Lucenec   Klima-Vill KK
6970
12-16   32-18   13-22   12-14  
TSV Bayer 04   Albacomp
9481
Albacomp   TSV Bayer 04
9287
23-25   21-19   29-17   19-26  
Klima-Vill KK   E.S.O. Lucenec
8959
30-20   18-12   21-17   20-10  
Honka Playboys   Khimik
8378
21-29   24-16   21-14   17-19  
BC Azovmash   Dinamo
11195
34-23   22-15   27-15   28-42  

Semi-Finals

Khimik   BC Azovmash
6295
15-27   11-31   16-14   20-23  
TSV Bayer 04   Klima-Vill KK
9174
23-19   25-18   24-21   19-16  

Finals

Klima-Vill KK   Khimik
8659
26-16   24-12   20-16   16-15  
BC Azovmash   TSV Bayer 04
8861
23-11   24-30   19-12   22-8