SCOREBOARD

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. PAMESA VALENCIA BC SAD107/3806/73517
2. SNAIDERO BASKETBALL UDINE107/3790/75617
3. TÜRK TELEKOM SC ANKARA106/4892/85016
4. STRASBOURG IG106/4852/81816
5. PORTUGAL TELECOM LISBOA102/8852/88912
6. LUGANO SNAKES102/8802/94612
Strasbourg IG   Türk Telekom SC
9384
24-24   18-22   28-10   23-28  
Pamesa BC SAD   Snaidero Basketball
8062
26-20   18-6   18-19   18-17  
Portugal Telecom   Lugano Snakes
11578
30-9   36-25   23-27   26-17  
Snaidero Basketball   Türk Telekom SC
8489
24-24   20-20   20-23   20-22  
Pamesa BC SAD   Lugano Snakes
8364
13-15   27-19   20-15   23-15  
Portugal Telecom   Strasbourg IG
9198
24-15   19-19   19-27   19-20   10-17  
Türk Telekom SC   Portugal Telecom
8775
19-23   24-15   10-16   34-21  
Strasbourg IG   Pamesa BC SAD
8880
28-21   20-24   14-15   26-20  
Snaidero Basketball   Lugano Snakes
8468
27-10   22-22   19-22   16-14  
Türk Telekom SC   Lugano Snakes
10171
25-14   17-19   27-16   32-22  
Strasbourg IG   Snaidero Basketball
7684
19-27   17-22   19-11   21-24  
Pamesa BC SAD   Portugal Telecom
8668
28-15   16-15   22-26   20-12  
Türk Telekom SC   Pamesa BC SAD
7579
12-21   17-21   20-21   26-16  
Lugano Snakes   Strasbourg IG
7978
21-16   17-26   22-18   19-18  
Snaidero Basketball   Portugal Telecom
9180
22-25   21-19   18-17   30-19  
Türk Telekom SC   Strasbourg IG
9280
22-22   25-24   18-16   27-18  
Snaidero Basketball   Pamesa BC SAD
7469
19-27   16-18   22-13   17-11  
Lugano Snakes   Portugal Telecom
10388
24-24   25-17   30-25   24-22  
Türk Telekom SC   Snaidero Basketball
7379
23-22   13-18   14-20   23-19  
Strasbourg IG   Portugal Telecom
8075
23-20   23-28   21-23   13-4  
Lugano Snakes   Pamesa BC SAD
7287
12-17   29-27   17-21   14-22  
Lugano Snakes   Snaidero Basketball
7788
17-22   19-26   25-23   16-17  
Pamesa BC SAD   Strasbourg IG
7873
18-28   22-12   19-13   19-20  
Portugal Telecom   Türk Telekom SC
108104
29-17   24-33   16-26   23-16   16-12  
Lugano Snakes   Türk Telekom SC
105110
34-20   25-29   17-30   29-31  
Snaidero Basketball   Strasbourg IG
7074
21-20   24-15   12-15   13-24  
Portugal Telecom   Pamesa BC SAD
8288
20-27   13-21   23-17   26-23  
Strasbourg IG   Lugano Snakes
11285
27-24   33-13   25-27   27-21  
Pamesa BC SAD   Türk Telekom SC
7677
29-10   17-13   15-22   15-32  
Portugal Telecom   Snaidero Basketball
7074
19-18   17-19   18-18   16-19  
 TeamPW/LF/APts
1. MONTEPASCHI SIENA107/3851/76017
2. PANIONIOS BC ATHENS106/4876/84716
3. HAPOEL MIGDAL JERUSALEM106/4785/75516
4. ADECCO ESTUDIANTES MADRID106/4883/84816
5. LE MANS SARTHE BASKET104/6743/80713
6. DARÜSSAFAKA DERNEGI ISTANBUL101/9758/87911
Montepaschi   Adecco Estudiantes
10693
29-15   30-27   23-28   24-23  
Panionios BC   Darüssafaka Dernegi
8379
22-26   21-14   22-14   18-25  
Sarthe Basket   Hapoel Migdal Jerusalem
8982
20-21   16-21   24-24   29-16  
Darüssafaka Dernegi   Montepaschi
5860
21-17   12-16   12-13   13-14  
Adecco Estudiantes   Sarthe Basket
10881
24-22   21-18   30-22   33-19  
Hapoel Migdal Jerusalem   Panionios BC
8580
22-20   19-14   17-19   27-27  
Panionios BC   Sarthe Basket
10883
28-25   24-22   25-16   31-20  
Adecco Estudiantes   Darüssafaka Dernegi
9185
9-14   21-20   10-17   36-25   15-9  
Hapoel Migdal Jerusalem   Montepaschi
8771
30-17   17-21   21-13   19-20  
Darüssafaka Dernegi   Sarthe Basket
7293
10-24   28-21   15-22   19-26  
Montepaschi   Panionios BC
7471
25-14   16-18   20-25   13-14  
Adecco Estudiantes   Hapoel Migdal Jerusalem
8382
22-18   27-28   21-20   13-16  
Sarthe Basket   Montepaschi
4694
8-28   11-19   16-29   11-18  
Panionios BC   Adecco Estudiantes
10096
27-19   20-27   23-25   30-25  
Hapoel Migdal Jerusalem   Darüssafaka Dernegi
9477
19-17   25-17   31-14   19-29  
Darüssafaka Dernegi   Panionios BC
8887
22-27   31-23   22-17   13-20  
Adecco Estudiantes   Montepaschi
6864
21-14   16-20   16-10   15-20  
Hapoel Migdal Jerusalem   Sarthe Basket
200
Sarthe Basket   Adecco Estudiantes
8696
16-34   22-13   25-25   23-24  
Montepaschi   Darüssafaka Dernegi
10683
35-18   23-26   31-30   17-9  
Panionios BC   Hapoel Migdal Jerusalem
9786
15-27   25-18   25-20   32-21  
Darüssafaka Dernegi   Adecco Estudiantes
7686
21-21   14-22   19-24   22-19  
Sarthe Basket   Panionios BC
8875
22-16   24-21   17-17   25-21  
Montepaschi   Hapoel Migdal Jerusalem
9977
26-11   18-19   22-19   33-28  
Panionios BC   Montepaschi
9186
23-22   24-19   24-17   20-28  
Sarthe Basket   Darüssafaka Dernegi
9161
24-22   14-13   30-11   23-15  
Hapoel Migdal Jerusalem   Adecco Estudiantes
8480
22-23   14-10   21-25   27-22  
Darüssafaka Dernegi   Hapoel Migdal Jerusalem
7988
24-27   24-15   17-25   14-21  
Adecco Estudiantes   Panionios BC
8284
25-18   21-30   24-22   12-14  
Montepaschi   Sarthe Basket
9186
25-18   27-21   19-21   20-26  
 TeamPW/LF/APts
1. BC LIETUVOS RYTAS VILNIUS109/1912/74619
2. TELEKOM BASKETS BONN EV107/3854/80417
3. UNICS KAZAN107/3876/74317
4. ANWIL WLOCLAWEK105/5791/79315
5. RICOH ASTRONAUTS AMSTERDAM102/8710/78412
6. ARKADIA TRAISKIRCHEN LIONS100/10686/95910
Anwil   BC Lietuvos Rytas
7289
22-23   15-24   18-13   17-29  
Telekom Baskets   UNICS
9576
19-18   25-17   26-18   25-23  
Arkadia Lions   Ricoh Astronauts
6682
15-26   20-21   16-28   15-7  
BC Lietuvos Rytas   Telekom Baskets
9582
29-15   26-24   18-27   22-16  
Ricoh Astronauts   Anwil
5961
17-15   6-9   20-20   16-17  
Arkadia Lions   UNICS
6693
13-17   16-18   18-28   19-30  
Telekom Baskets   Arkadia Lions
9278
33-20   16-22   26-15   17-21  
BC Lietuvos Rytas   Ricoh Astronauts
9775
27-18   19-12   30-19   21-26  
UNICS   Anwil
8890
18-19   24-21   14-21   20-15   12-14  
Anwil   Arkadia Lions
8467
24-14   19-22   19-7   22-24  
Ricoh Astronauts   Telekom Baskets
5772
10-22   10-22   13-14   24-14  
UNICS   BC Lietuvos Rytas
8464
26-17   24-19   19-16   15-12  
Telekom Baskets   Anwil
8973
26-21   21-18   24-12   18-22  
Ricoh Astronauts   UNICS
7078
17-27   18-22   10-20   25-9  
Arkadia Lions   BC Lietuvos Rytas
75111
25-22   12-33   26-24   12-32  
UNICS   Telekom Baskets
8671
20-17   21-15   19-20   26-19  
BC Lietuvos Rytas   Anwil
9166
24-12   25-15   20-17   22-22  
Ricoh Astronauts   Arkadia Lions
7265
23-21   13-15   19-15   17-14  
Anwil   Ricoh Astronauts
7967
25-13   19-18   23-13   12-23  
Telekom Baskets   BC Lietuvos Rytas
8196
20-27   18-26   22-19   21-24  
UNICS   Arkadia Lions
11249
23-12   25-14   38-12   26-11  
Anwil   UNICS
7985
22-23   14-24   26-21   17-17  
Ricoh Astronauts   BC Lietuvos Rytas
7082
18-24   14-18   16-23   22-17  
Arkadia Lions   Telekom Baskets
81102
22-36   22-20   19-29   18-17  
Telekom Baskets   Ricoh Astronauts
8680
23-17   20-21   21-18   22-24  
BC Lietuvos Rytas   UNICS
8176
21-19   18-24   16-20   26-13  
Arkadia Lions   Anwil
74105
20-27   13-29   25-23   16-26  
UNICS   Ricoh Astronauts
9878
26-17   18-17   24-22   30-22  
BC Lietuvos Rytas   Arkadia Lions
10665
28-15   23-15   31-10   24-25  
Anwil   Telekom Baskets
8284
16-19   18-19   23-19   25-27  
 TeamPW/LF/APts
1. BC SLOVAKOFARMA PEZINOK108/2827/73618
2. IRAKLIS BC SA THESSALONIKI107/3815/70717
3. BC FMP ZELEZNIK BELGRADE107/3818/77017
4. SPLIT CROATIA INSURANCE105/5863/87315
5. KK IGOKEA ALEKSANDROVAC103/7768/82713
6. KERAVNOS KEO NICOSIA100/10696/87410
BC FMP Zeleznik   BC Slovakofarma
8192
25-31   19-20   14-22   23-19  
Keravnos Keo   Iraklis BC SA
7280
12-20   14-19   24-24   22-17  
Split Croatia Insurance   KK Igokea
8284
21-18   23-26   23-15   15-25  
Keravnos Keo   BC Slovakofarma
5487
19-20   13-25   13-16   9-26  
Iraklis BC SA   Split Croatia Insurance
8878
25-20   17-22   25-17   21-19  
KK Igokea   BC FMP Zeleznik
7778
23-14   21-21   9-27   24-16  
BC Slovakofarma   Split Croatia Insurance
8589
16-16   23-25   21-20   15-14   10-14  
BC FMP Zeleznik   Keravnos Keo
8264
26-22   20-19   21-8   15-15  
KK Igokea   Iraklis BC SA
8190
22-22   20-22   23-24   16-22  
BC Slovakofarma   KK Igokea
6258
18-8   20-12   9-19   15-19  
Iraklis BC SA   BC FMP Zeleznik
7176
23-19   13-18   15-18   20-21  
Split Croatia Insurance   Keravnos Keo
8784
26-25   16-22   28-22   17-15  
BC FMP Zeleznik   Split Croatia Insurance
9683
21-17   23-22   28-18   24-26  
Keravnos Keo   KK Igokea
8386
21-24   24-22   18-20   20-20  
Iraklis BC SA   BC Slovakofarma
6266
12-18   21-19   12-11   17-18  
BC Slovakofarma   BC FMP Zeleznik
9592
22-21   15-30   21-24   37-17  
KK Igokea   Split Croatia Insurance
99110
29-22   20-32   25-30   25-26  
Iraklis BC SA   Keravnos Keo
8048
17-16   25-12   15-11   23-9  
Split Croatia Insurance   Iraklis BC SA
8792
15-14   22-19   23-26   19-20   8-13  
BC Slovakofarma   Keravnos Keo
9362
24-16   20-11   20-12   29-23  
BC FMP Zeleznik   KK Igokea
7264
12-21   22-4   16-27   22-12  
Split Croatia Insurance   BC Slovakofarma
8680
24-21   19-12   17-25   26-22  
Keravnos Keo   BC FMP Zeleznik
59100
17-28   10-28   18-20   14-24  
Iraklis BC SA   KK Igokea
8650
25-20   22-13   27-6   12-11  
BC FMP Zeleznik   Iraklis BC SA
6392
16-20   17-28   17-26   13-18  
Keravnos Keo   Split Croatia Insurance
8788
28-20   18-20   21-22   20-26  
KK Igokea   BC Slovakofarma
7881
25-18   14-19   21-20   18-24  
Split Croatia Insurance   BC FMP Zeleznik
7378
19-30   15-12   19-14   20-22  
BC Slovakofarma   Iraklis BC SA
8674
23-17   29-13   19-23   15-21  
KK Igokea   Keravnos Keo
9183
18-23   18-22   31-18   24-20  
Eighth-Finals
Pamesa BC SAD   Adecco Estudiantes
8968
23-13   22-18   25-17   19-20  
First game: Adecco Estudiantes - Pamesa BC SAD   77 - 80
Pamesa BC SAD wins 169 - 145
Snaidero Basketball   Hapoel Migdal Jerusalem
7887
18-23   16-20   22-27   22-17  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - Snaidero Basketball   71 - 74
Hapoel Migdal Jerusalem wins 158 - 152
Panionios BC   Türk Telekom SC
7163
17-19   21-16   17-11   16-17  
First game: Türk Telekom SC - Panionios BC   80 - 74
Panionios BC wins 145 - 143
Montepaschi   Strasbourg IG
7466
16-22   19-14   16-10   23-20  
First game: Strasbourg IG - Montepaschi   78 - 78
Montepaschi wins 152 - 144
BC Lietuvos Rytas   Split Croatia Insurance
8470
22-17   17-20   10-16   35-17  
First game: Split Croatia Insurance - BC Lietuvos Rytas   67 - 100
BC Lietuvos Rytas wins 184 - 137
Telekom Baskets   BC FMP Zeleznik
8384
23-19   22-29   16-20   22-16  
First game: BC FMP Zeleznik - Telekom Baskets   88 - 91
Telekom Baskets wins 174 - 172
Iraklis BC SA   UNICS
8476
18-13   20-19   22-18   16-14   8-12  
First game: UNICS - Iraklis BC SA   91 - 79
UNICS wins 167 - 163
BC Slovakofarma   Anwil
7468
18-15   21-16   13-15   22-22  
First game: Anwil - BC Slovakofarma   95 - 78
Anwil wins 163 - 152
Quarter-Finals
Pamesa BC SAD   Telekom Baskets
8468
17-16   26-20   15-13   26-19  
First game: Telekom Baskets - Pamesa BC SAD   88 - 92
Pamesa BC SAD wins 176 - 156
Montepaschi   UNICS
6858
17-13   18-15   15-17   18-13  
First game: UNICS - Montepaschi   73 - 70
Montepaschi wins 138 - 131
BC Lietuvos Rytas   Hapoel Migdal Jerusalem
6575
12-20   14-15   21-18   18-22  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - BC Lietuvos Rytas   88 - 90
Hapoel Migdal Jerusalem wins 163 - 155
Anwil   Panionios BC
7559
17-14   11-14   24-17   23-14  
First game: Panionios BC - Anwil   83 - 74
Anwil wins 149 - 142
Semi-Finals
Anwil   Pamesa BC SAD
5358
12-23   18-16   12-6   11-13  
First game: Pamesa BC SAD - Anwil   77 - 65
Pamesa BC SAD wins 135 - 118
Hapoel Migdal Jerusalem   Montepaschi
7194
18-25   23-13   20-26   10-30  
First game: Montepaschi - Hapoel Migdal Jerusalem   98 - 69
Montepaschi wins 192 - 140

Final

Pamesa BC SAD   Montepaschi
7181
17-14   14-22   22-23   18-22