SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. ADECCO MILANO107/3751/69317
2. BC TALLINN KALEV106/4764/69916
3. KK SAVINJSKI HOPSI POLZELA106/4705/70916
4. CENTRO RECREATIVO ESTRELAS105/5730/73715
5. TCHERNO MORE VARNA103/7755/80713
6. ATLETAS103/7709/76913
Atletas   Tcherno More
7077
23-37   47-40  
Adecco   KK Savinjski Hopsi
6667
28-29   38-38  
CR Estrelas   BC Kalev
8276
37-43   45-33  
BC Kalev   Atletas
8163
39-42   42-21  
KK Savinjski Hopsi   CR Estrelas
8068
44-37   36-31  
Adecco   Tcherno More
8663
39-33   47-30  
Tcherno More   CR Estrelas
7581
39-35   36-46  
BC Kalev   KK Savinjski Hopsi
7962
37-32   42-30  
Atletas   Adecco
6277
24-33   38-44  
Tcherno More   BC Kalev
8092
36-42   44-50  
KK Savinjski Hopsi   Atletas
7388
40-37   33-51  
CR Estrelas   Adecco
7877
36-33   32-35   10-9  
BC Kalev   CR Estrelas
7261
35-30   37-31  
Atletas   CR Estrelas
6862
30-31   38-31  
KK Savinjski Hopsi   Tcherno More
6765
35-30   32-35  
BC Kalev   Adecco
6951
39-25   30-26  
Atletas   BC Kalev
7069
30-29   40-40  
Tcherno More   Atletas
7978
43-34   36-44  
KK Savinjski Hopsi   Adecco
6366
27-34   36-32  
Tcherno More   Adecco
8587
44-44   41-43  
CR Estrelas   KK Savinjski Hopsi
5760
24-31   33-29  
KK Savinjski Hopsi   BC Kalev
7863
44-30   34-33  
Adecco   Atletas
8262
39-37   43-25  
CR Estrelas   Tcherno More
9484
30-29   41-42   23-13  
Atletas   KK Savinjski Hopsi
7683
40-41   36-42  
BC Kalev   Tcherno More
8066
41-34   39-32  
Adecco   CR Estrelas
7361
29-32   44-29  
Tcherno More   KK Savinjski Hopsi
8172
48-45   33-27  
Adecco   BC Kalev
8683
47-48   39-35  
CR Estrelas   Atletas
8672
45-29   41-43  
 TeamPW/LF/APts
1. CHOLET BASKET108/2815/67518
2. TÜRK TELEKOM SC ANKARA107/3768/72217
3. BC SPLIT105/5800/76015
4. BC SLOVAKOFARMA PEZINOK105/5759/77115
5. MZT SKOPJE 2000103/7738/80513
6. MLEKARNA KUNIN NOVY JICIN102/8755/90212
Türk Telekom SC   BC Slovakofarma
7766
40-33   37-33  
MZT 2000   Mlekarna Kunin
10074
47-35   53-39  
Cholet Basket   BC Split
8457
43-23   41-34  
Mlekarna Kunin   Türk Telekom SC
7767
42-36   35-31  
Cholet Basket   BC Slovakofarma
8564
49-28   36-36  
BC Split   MZT 2000
8574
41-44   44-30  
Mlekarna Kunin   BC Split
71113
35-55   36-58  
Türk Telekom SC   Cholet Basket
8477
48-36   36-41  
BC Slovakofarma   MZT 2000
7560
40-25   35-35  
MZT 2000   Cholet Basket
7186
43-42   28-44  
BC Slovakofarma   Mlekarna Kunin
8268
39-40   43-28  
BC Split   Türk Telekom SC
6877
32-40   36-37  
Türk Telekom SC   MZT 2000
7557
28-32   47-25  
BC Split   BC Slovakofarma
9283
48-31   44-52  
Cholet Basket   Mlekarna Kunin
9668
52-34   44-34  
Mlekarna Kunin   MZT 2000
9487
54-28   40-59  
BC Slovakofarma   Türk Telekom SC
8078
48-43   32-35  
BC Split   Cholet Basket
6376
29-40   34-36  
Türk Telekom SC   Mlekarna Kunin
8971
54-36   35-35  
BC Slovakofarma   Cholet Basket
6362
33-32   30-30  
MZT 2000   BC Split
7169
36-31   35-38  
Cholet Basket   Türk Telekom SC
7965
42-33   37-32  
BC Split   Mlekarna Kunin
9770
41-40   56-30  
MZT 2000   BC Slovakofarma
8476
41-32   43-44  
Mlekarna Kunin   BC Slovakofarma
8391
42-46   41-45  
Türk Telekom SC   BC Split
7574
35-42   40-32  
Cholet Basket   MZT 2000
9061
51-28   39-33  
Mlekarna Kunin   Cholet Basket
7980
44-40   35-40  
BC Slovakofarma   BC Split
7982
40-51   39-31  
MZT 2000   Türk Telekom SC
7381
36-32   37-49  
 TeamPW/LF/APts
1. PAMESA VALENCIA BC SAD1010/0805/67820
2. KK BUDUCNOST106/4780/76716
3. ZEPTER SLASK IDEA WROCLAW105/5729/70615
4. ASK BROCENI LMT105/5798/81515
5. UKJ SÜBA ST.PÖLTEN102/8701/76812
6. HAPOEL CLUB HOTEL EILAT102/8771/85012
UKJ Süba   ZEPTER IDEA
5769
26-40   31-29  
Pamesa BC SAD   ASK Brocéni
9873
48-35   50-38  
KK Buducnost   Hapoel
7580
31-32   44-48  
Hapoel   ZEPTER IDEA
7583
39-45   36-38  
UKJ Süba   Pamesa BC SAD
5874
25-42   33-32  
KK Buducnost   ASK Brocéni
8784
29-42   44-31   14-11  
ASK Brocéni   ZEPTER IDEA
7773
42-52   35-21  
Pamesa BC SAD   KK Buducnost
7868
35-43   43-25  
Hapoel   UKJ Süba
9277
52-44   40-33  
ZEPTER IDEA   KK Buducnost
6870
29-35   39-35  
Hapoel   Pamesa BC SAD
8086
38-41   42-45  
ASK Brocéni   UKJ Süba
6165
24-28   31-27   6-10  
UKJ Süba   KK Buducnost
6669
34-36   32-33  
Pamesa BC SAD   ZEPTER IDEA
7159
31-24   40-35  
Hapoel   ASK Brocéni
97109
53-60   44-49  
ASK Brocéni   Pamesa BC SAD
8185
44-46   37-39  
ZEPTER IDEA   UKJ Süba
8077
44-40   36-37  
Hapoel   KK Buducnost
7678
44-45   32-33  
ASK Brocéni   KK Buducnost
8678
45-46   41-32  
Pamesa BC SAD   UKJ Süba
7963
36-36   43-27  
ZEPTER IDEA   Hapoel
7558
38-30   37-28  
UKJ Süba   Hapoel
9372
49-41   44-31  
ZEPTER IDEA   ASK Brocéni
7667
36-28   40-39  
KK Buducnost   Pamesa BC SAD
7178
43-36   28-42  
Pamesa BC SAD   Hapoel
9161
45-35   46-26  
KK Buducnost   ZEPTER IDEA
8982
45-41   44-41  
UKJ Süba   ASK Brocéni
7677
36-35   40-42  
ASK Brocéni   Hapoel
8380
41-50   42-30  
ZEPTER IDEA   Pamesa BC SAD
6465
29-25   35-40  
KK Buducnost   UKJ Süba
9569
40-30   55-39  
 TeamPW/LF/APts
1. Partizan 109/1850/74419
2. PIVOVARNA LASKO107/3836/80317
3. AEK BC ATHENS107/3757/69517
4. ATOMERÖMÜ SE PAKS103/7758/81613
5. KK ZAGREB103/7701/78013
6. TEAMWARE HELSINKI101/9727/79111
Pivovarna   Teamware
9279
52-31   40-48  
Partizan    KK Zagreb
7664
49-28   27-36  
AEK   Atomerömü SE
6659
42-28   24-31  
KK Zagreb   Pivovarna
7880
35-38   43-42  
Partizan    Atomerömü SE
9285
53-41   39-44  
Teamware   AEK
7176
28-31   43-45  
Atomerömü SE   Pivovarna
7384
38-42   35-42  
AEK   Partizan
7162
37-35   34-27  
Teamware   KK Zagreb
5863
34-24   24-39  
KK Zagreb   AEK
6279
37-37   25-42  
Pivovarna   Partizan
7186
42-42   29-44  
Teamware   Atomerömü SE
9072
53-28   37-44  
KK Zagreb   Atomerömü SE
9385
53-39   40-46  
Partizan    Teamware
9581
45-36   50-45  
AEK   Pivovarna
8772
43-44   44-28  
Atomerömü SE   AEK
7876
38-33   40-43  
Teamware   Pivovarna
8588
29-42   56-46  
KK Zagreb   Partizan
8797
45-38   34-41   8-18  
Atomerömü SE   Partizan
6484
31-42   33-42  
AEK   Teamware
7260
28-30   44-30  
Pivovarna   KK Zagreb
8968
37-34   52-34  
Partizan    AEK
8782
43-46   44-36  
KK Zagreb   Teamware
7362
31-32   42-30  
Pivovarna   Atomerömü SE
9987
48-42   51-45  
Atomerömü SE   Teamware
7870
37-38   41-32  
Partizan    Pivovarna
8968
44-41   45-27  
AEK   KK Zagreb
7751
40-28   37-23  
Atomerömü SE   KK Zagreb
7762
43-27   34-35  
Pivovarna   AEK
9371
51-35   42-36  
Teamware   Partizan
7182
40-38   31-44  
 TeamPW/LF/APts
1. TOFAS SC BURSA107/3774/65017
2. HAPOEL MIGDAL JERUSALEM107/3770/70717
3. REGION WALLONNE CHARLEROI107/3680/68217
4. BC LIETUVOS RYTAS VILNIUS106/4757/77616
5. BC MARC KÖRMEND102/8723/84112
6. BOSNA ASA SARAJEVO101/9672/72011
BC Marc   Tofas SC
8372
42-38   41-34  
Region Wallonne   Bosna Asa
6563
34-33   31-30  
Hapoel Migdal Jerusalem   BC Lietuvos Rytas
8973
39-29   50-44  
Hapoel Migdal Jerusalem   Region Wallonne
7160
33-29   38-31  
BC Lietuvos Rytas   BC Marc
9284
52-34   40-50  
Bosna Asa   Tofas SC
5071
23-38   27-33  
Tofas SC   BC Lietuvos Rytas
8472
39-36   45-36  
BC Marc   Region Wallonne
7279
39-47   33-32  
Bosna Asa   Hapoel Migdal Jerusalem
5961
33-33   26-28  
BC Marc   Bosna Asa
7669
36-30   40-39  
Region Wallonne   BC Lietuvos Rytas
5563
42-32   13-31  
Hapoel Migdal Jerusalem   Tofas SC
7674
39-37   37-37  
Tofas SC   Region Wallonne
8345
42-26   41-19  
BC Lietuvos Rytas   Bosna Asa
8584
45-47   40-37  
Hapoel Migdal Jerusalem   BC Marc
8961
48-30   41-31  
Tofas SC   BC Marc
9257
47-30   45-27  
BC Lietuvos Rytas   Hapoel Migdal Jerusalem
7978
46-29   33-49  
Bosna Asa   Region Wallonne
6572
34-32   31-40  
BC Marc   BC Lietuvos Rytas
7680
41-46   35-34  
Region Wallonne   Hapoel Migdal Jerusalem
6664
25-32   41-32  
Tofas SC   Bosna Asa
7260
41-26   31-34  
BC Lietuvos Rytas   Tofas SC
6678
26-40   40-38  
Region Wallonne   BC Marc
9567
49-35   46-32  
Hapoel Migdal Jerusalem   Bosna Asa
7867
40-26   38-41  
Tofas SC   Hapoel Migdal Jerusalem
8474
37-37   32-32   15-5  
BC Lietuvos Rytas   Region Wallonne
7076
35-37   35-39  
Bosna Asa   BC Marc
8363
47-22   36-41  
Bosna Asa   BC Lietuvos Rytas
7277
30-41   42-36  
Region Wallonne   Tofas SC
6764
43-31   24-33  
BC Marc   Hapoel Migdal Jerusalem
8490
37-32   39-44   8-14  
 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI109/1799/63719
2. LIMOGES CSP107/3711/63717
3. WATCO ANTWERPEN105/5708/73615
4. HERZOGTEL TRIER104/6741/78114
5. PLANNJA BASKET LULEA103/7756/80213
6. CBC SIROKI BRIJEG102/8653/77512
Aris BSA   Plannja Basket
9260
48-31   44-29  
Limoges CSP   HERZOGtel
8260
46-33   36-27  
WATCO   CBC Siroki
8075
35-31   45-44  
CBC Siroki   Aris BSA
5389
26-47   27-42  
Limoges CSP   Plannja Basket
6158
31-30   30-28  
HERZOGtel   WATCO
7275
37-35   35-40  
Aris BSA   Limoges CSP
5557
45-25   10-32  
Plannja Basket   WATCO
6677
25-37   41-40  
CBC Siroki   HERZOGtel
6975
28-34   41-41  
Plannja Basket   CBC Siroki
8665
49-32   37-33  
WATCO   Limoges CSP
7976
45-39   34-37  
HERZOGtel   Aris BSA
6585
34-39   31-46  
Aris BSA   WATCO
8262
37-20   45-42  
HERZOGtel   Plannja Basket
8380
43-48   40-32  
Limoges CSP   CBC Siroki
8660
48-24   38-36  
Plannja Basket   Aris BSA
80103
36-52   44-51  
CBC Siroki   WATCO
7270
40-43   32-27  
HERZOGtel   Limoges CSP
7168
41-41   30-27  
Aris BSA   CBC Siroki
6757
33-33   34-24  
Plannja Basket   Limoges CSP
7283
29-38   43-45  
WATCO   HERZOGtel
8378
36-46   47-32  
Limoges CSP   Aris BSA
7379
32-40   41-39  
HERZOGtel   CBC Siroki
8565
42-43   43-22  
WATCO   Plannja Basket
7588
38-40   37-48  
CBC Siroki   Plannja Basket
8278
44-31   38-47  
Aris BSA   HERZOGtel
8671
46-37   40-34  
Limoges CSP   WATCO
6648
37-24   29-24  
Plannja Basket   HERZOGtel
8881
46-36   42-45  
WATCO   Aris BSA
5961
22-26   37-35  
CBC Siroki   Limoges CSP
5559
23-28   32-31  
 TeamPW/LF/APts
1. PINTURAS BRUGUER BADALONA109/1855/70319
2. RATIOPHARM ULM107/3775/75917
3. BK VENTSPILS105/5860/81315
4. MAZOWIECKI KS SSA PRUSZKOW104/6751/78314
5. ELMA APOEL NICOSIA103/7689/73613
6. SPARTAK MOSCOW102/8770/90612
Mazowiecki KS   BK Ventspils
8184
43-47   38-37  
Pinturas Bruguer   Elma Apoel
8366
36-30   47-36  
Ratiopharm   Spartak
8677
44-46   42-31  
BK Ventspils   Pinturas Bruguer
8391
37-47   46-44  
Ratiopharm   Mazowiecki KS
8875
43-28   45-47  
Elma Apoel   Spartak
7282
43-45   29-37  
BK Ventspils   Ratiopharm
7484
37-43   37-41  
Elma Apoel   Mazowiecki KS
6374
36-33   27-41  
Pinturas Bruguer   Spartak
8671
41-31   45-40  
Mazowiecki KS   Spartak
8874
39-36   49-38  
Elma Apoel   BK Ventspils
7366
38-37   35-29  
Ratiopharm   Pinturas Bruguer
7975
38-27   41-48  
Spartak   BK Ventspils
85119
47-59   38-60  
Pinturas Bruguer   Mazowiecki KS
9670
47-35   49-35  
Ratiopharm   Elma Apoel
6549
27-23   38-26  
Spartak   Ratiopharm
8191
49-49   32-42  
Elma Apoel   Pinturas Bruguer
7779
45-42   32-37  
BK Ventspils   Mazowiecki KS
8661
40-25   46-36  
Mazowiecki KS   Ratiopharm
8564
31-38   54-26  
Spartak   Elma Apoel
8174
46-44   35-30  
Pinturas Bruguer   BK Ventspils
7868
47-34   31-34  
Mazowiecki KS   Elma Apoel
6063
29-30   31-33  
Spartak   Pinturas Bruguer
6695
33-43   33-52  
Ratiopharm   BK Ventspils
9695
36-44   48-40   12-11  
BK Ventspils   Elma Apoel
8582
32-43   40-29   13-10  
Spartak   Mazowiecki KS
7195
37-39   34-56  
Pinturas Bruguer   Ratiopharm
7861
40-25   38-36  
Mazowiecki KS   Pinturas Bruguer
6294
25-46   37-48  
BK Ventspils   Spartak
10082
44-33   56-49  
Elma Apoel   Ratiopharm
7061
26-31   44-30  
 TeamPW/LF/APts
1. BENETTON TREVISO1010/0822/64420
2. UNICS KAZAN105/5757/74815
3. OVARENSE AEROSOLES OVAR104/6682/69714
4. UBC OBERWART GUNNERS104/6691/74814
5. HANS VERKERK KEUKENS104/6593/63914
6. BIPA MODA SKA103/7655/72412
Bipa Moda   Hans Verkerk
6458
38-28   26-30  
UBC Oberwart Gunners   Benetton
6884
34-42   34-42  
UNICS   Ovarense Aerosoles
7452
35-25   39-27  
UNICS   UBC Oberwart Gunners
8267
54-31   28-36  
Benetton   Hans Verkerk
8245
40-20   42-25  
Ovarense Aerosoles   Bipa Moda
7867
26-41   52-26  
UBC Oberwart Gunners   Bipa Moda
7886
40-35   32-37   6-14  
Hans Verkerk   Ovarense Aerosoles
5874
24-32   34-42  
Benetton   UNICS
7461
32-28   42-33  
UBC Oberwart Gunners   Hans Verkerk
6057
26-27   34-30  
Bipa Moda   UNICS
7982
46-30   33-52  
Ovarense Aerosoles   Benetton
7178
42-41   29-37  
UNICS   Hans Verkerk
7274
39-38   33-36  
Benetton   Bipa Moda
9671
44-32   52-39  
Ovarense Aerosoles   UBC Oberwart Gunners
7250
39-32   33-18  
Hans Verkerk   Bipa Moda
200
Benetton   UBC Oberwart Gunners
7770
36-38   41-32  
Ovarense Aerosoles   UNICS
6871
26-35   42-36  
Bipa Moda   Ovarense Aerosoles
8467
43-25   41-42  
UBC Oberwart Gunners   UNICS
8975
41-35   48-40  
Hans Verkerk   Benetton
6380
31-45   32-35  
Bipa Moda   UBC Oberwart Gunners
7179
40-43   31-36  
UNICS   Benetton
7695
44-44   32-51  
Ovarense Aerosoles   Hans Verkerk
7761
47-28   30-33  
UNICS   Bipa Moda
9171
35-29   56-42  
Hans Verkerk   UBC Oberwart Gunners
7857
43-28   35-29  
Benetton   Ovarense Aerosoles
8157
38-20   43-37  
Bipa Moda   Benetton
6275
34-28   28-47  
UBC Oberwart Gunners   Ovarense Aerosoles
7366
39-25   34-41  
Hans Verkerk   UNICS
7973
35-39   44-34  
Sixteenth-Finals
Adecco   BC Slovakofarma
7572
33-29   42-43  
First game: BC Slovakofarma - Adecco   89 - 77
BC Slovakofarma wins 161 - 152
BC Kalev   BC Split
6269
40-40   22-29  
First game: BC Split - BC Kalev   83 - 77
BC Split wins 152 - 139
Türk Telekom SC   KK Savinjski Hopsi
7753
32-17   45-36  
First game: KK Savinjski Hopsi - Türk Telekom SC   70 - 64
Türk Telekom SC wins 141 - 123
Cholet Basket   CR Estrelas
8455
46-37   38-18  
First game: CR Estrelas - Cholet Basket   59 - 75
Cholet Basket wins 159 - 114
Pamesa BC SAD   Atomerömü SE
8263
38-28   44-35  
First game: Atomerömü SE - Pamesa BC SAD   70 - 71
Pamesa BC SAD wins 153 - 133
KK Buducnost   AEK
7463
30-24   32-33   12-6  
First game: AEK - KK Buducnost   66 - 61
KK Buducnost wins 135 - 129
Pivovarna   ZEPTER IDEA
7168
29-42   42-26  
First game: ZEPTER IDEA - Pivovarna   81 - 82
Pivovarna wins 153 - 149
Partizan    ASK Brocéni
8789
42-42   45-47  
First game: ASK Brocéni - Partizan   84 - 97
Partizan wins 184 - 173
Tofas SC   HERZOGtel
8070
44-42   36-28  
First game: HERZOGtel - Tofas SC   70 - 92
Tofas SC wins 172 - 140
Hapoel Migdal Jerusalem   WATCO
9466
54-35   40-31  
First game: WATCO - Hapoel Migdal Jerusalem   67 - 64
Hapoel Migdal Jerusalem wins 158 - 133
Limoges CSP   Region Wallonne
6976
42-45   27-31  
First game: Region Wallonne - Limoges CSP   60 - 61
Region Wallonne wins 136 - 130
Aris BSA   BC Lietuvos Rytas
8572
35-38   50-34  
First game: BC Lietuvos Rytas - Aris BSA   77 - 76
Aris BSA wins 161 - 149
Pinturas Bruguer   UBC Oberwart Gunners
9564
43-33   52-31  
First game: UBC Oberwart Gunners - Pinturas Bruguer   66 - 92
Pinturas Bruguer wins 187 - 130
Ratiopharm   Ovarense Aerosoles
7963
39-36   40-27  
First game: Ovarense Aerosoles - Ratiopharm   66 - 62
Ratiopharm wins 141 - 129
UNICS   BK Ventspils
7479
42-37   32-42  
First game: BK Ventspils - UNICS   88 - 73
BK Ventspils wins 167 - 147
Benetton   Mazowiecki KS
8360
40-28   43-32  
First game: Mazowiecki KS - Benetton   70 - 62
Benetton wins 145 - 130
Eighth-Finals
BC Slovakofarma   KK Buducnost
8185
39-48   42-37  
First game: KK Buducnost - BC Slovakofarma   86 - 68
KK Buducnost wins 171 - 149
Cholet Basket   Pivovarna
8682
47-37   39-45  
First game: Pivovarna - Cholet Basket   77 - 68
Pivovarna wins 159 - 154
Pamesa BC SAD   BC Split
8475
39-41   45-34  
First game: BC Split - Pamesa BC SAD   76 - 79
Pamesa BC SAD wins 163 - 151
Partizan    Türk Telekom SC
7643
43-17   33-26  
First game: Türk Telekom SC - Partizan   70 - 85
Partizan wins 161 - 113
Tofas SC   Ratiopharm
7970
43-30   36-40  
First game: Ratiopharm - Tofas SC   65 - 74
Tofas SC wins 153 - 135
Aris BSA   BK Ventspils
7964
25-29   54-35  
First game: BK Ventspils - Aris BSA   73 - 65
Aris BSA wins 144 - 137
Pinturas Bruguer   Hapoel Migdal Jerusalem
9374
52-37   41-37  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - Pinturas Bruguer   81 - 73
Pinturas Bruguer wins 166 - 155
Benetton   Region Wallonne
7561
34-34   41-27  
First game: Region Wallonne - Benetton   66 - 70
Benetton wins 145 - 127
Quarter-Finals
Tofas SC   KK Buducnost
6482
36-37   28-45  
First game: KK Buducnost - Tofas SC   67 - 65
KK Buducnost wins 149 - 129
Pivovarna   Aris BSA
7263
41-24   31-39  
First game: Aris BSA - Pivovarna   95 - 72
Aris BSA wins 158 - 144
Pinturas Bruguer   Pamesa BC SAD
6966
33-27   36-39  
First game: Pamesa BC SAD - Pinturas Bruguer   57 - 50
Pamesa BC SAD wins 123 - 119
Partizan    Benetton
7373
42-36   31-37  
First game: Benetton - Partizan   90 - 77
Benetton wins 163 - 150
Semi-Finals
Benetton   KK Buducnost
7660
48-35   28-25  
Second game:
Aris BSA   Pamesa BC SAD
5058
28-26   22-32  
First game: Pamesa BC SAD - Aris BSA   70 - 64
Pamesa BC SAD wins 128 - 114

Final

Benetton   Pamesa BC SAD
6460
38-27   26-33