SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. PINTURAS BRUGUER BADALONA109/1884/78219
2. TOFAS SC BURSA107/3793/69817
3. BIPA MODA SKA107/3731/64417
4. TEAMWARE HELSINKI105/5738/73515
5. ZEMAITIJOS LOKIAI102/8734/85412
6. KK RABOTNICKI SKOPJE100/10653/82010
Tofas SC   KK Rabotnicki
7347
42-20   31-27  
Bipa Moda   Pinturas Bruguer
7080
45-41   25-39  
Zemaitijos Lokiai   Teamware
6979
34-39   35-40  
Zemaitijos Lokiai   Pinturas Bruguer
8889
37-43   51-46  
KK Rabotnicki   Bipa Moda
5777
27-43   30-34  
Teamware   Tofas SC
6361
34-33   29-28  
Bipa Moda   Zemaitijos Lokiai
8661
41-29   45-32  
KK Rabotnicki   Teamware
8081
40-34   31-37   9-10  
Pinturas Bruguer   Tofas SC
8878
40-40   48-38  
Tofas SC   Zemaitijos Lokiai
8966
37-24   52-42  
Pinturas Bruguer   KK Rabotnicki
10572
59-39   46-33  
Teamware   Bipa Moda
3961
26-33   13-28  
Zemaitijos Lokiai   KK Rabotnicki
8670
42-32   44-38  
Bipa Moda   Tofas SC
8281
39-44   43-37  
Teamware   Pinturas Bruguer
8590
51-36   34-54  
KK Rabotnicki   Tofas SC
7677
39-41   32-30   5-6  
Pinturas Bruguer   Bipa Moda
7473
36-40   38-33  
Teamware   Zemaitijos Lokiai
8671
39-38   47-33  
Tofas SC   Teamware
8473
43-33   41-40  
Bipa Moda   KK Rabotnicki
7863
37-23   41-40  
Pinturas Bruguer   Zemaitijos Lokiai
11279
59-39   53-40  
Zemaitijos Lokiai   Bipa Moda
6178
31-40   30-38  
Tofas SC   Pinturas Bruguer
9682
41-38   55-44  
Teamware   KK Rabotnicki
8555
49-28   36-27  
Zemaitijos Lokiai   Tofas SC
6587
31-47   34-40  
KK Rabotnicki   Pinturas Bruguer
5570
28-37   27-33  
Bipa Moda   Teamware
7061
34-27   36-34  
KK Rabotnicki   Zemaitijos Lokiai
7888
39-40   39-48  
Pinturas Bruguer   Teamware
9486
39-42   55-44  
Tofas SC   Bipa Moda
6756
31-30   36-26  
 TeamPW/LF/APts
1. Sport Club Moderne Le Mans107/3794/79217
2. ZEPTER SLASK IDEA WROCLAW106/4760/75116
3. PIVOVARNA LASKO106/4800/78316
4. FENERBAHCE SK ISTANBUL105/5783/76315
5. ASK BROCENI LMT105/5879/83215
6. BK OPAVA101/9745/84011
Fenerbahçe SK   ASK Brocéni
7470
41-37   33-33  
Pivovarna   ZEPTER IDEA
6573
31-31   34-42  
SC Moderne   BK Opava
6963
36-29   33-34  
Fenerbahçe SK   SC Moderne
8385
48-46   35-39  
ZEPTER IDEA   BK Opava
8777
49-38   38-39  
ASK Brocéni   Pivovarna
7985
43-40   36-45  
BK Opava   Fenerbahçe SK
7773
37-35   40-38  
ZEPTER IDEA   ASK Brocéni
7793
35-43   42-50  
SC Moderne   Pivovarna
7768
38-28   39-40  
ASK Brocéni   BK Opava
10071
52-39   48-32  
Pivovarna   Fenerbahçe SK
7382
38-40   35-42  
SC Moderne   ZEPTER IDEA
6459
35-34   29-25  
BK Opava   Pivovarna
8386
39-29   38-48   6-9  
Fenerbahçe SK   ZEPTER IDEA
8184
33-34   48-50  
ASK Brocéni   SC Moderne
8290
42-44   40-46  
Pivovarna   ASK Brocéni
9492
47-39   47-53  
BK Opava   SC Moderne
8087
36-47   44-40  
ZEPTER IDEA   Pivovarna
7666
40-44   36-22  
ASK Brocéni   Fenerbahçe SK
7793
43-49   34-44  
BK Opava   ZEPTER IDEA
7985
35-46   44-39  
SC Moderne   Fenerbahçe SK
8892
46-46   42-46  
Fenerbahçe SK   BK Opava
7761
36-28   41-33  
ASK Brocéni   ZEPTER IDEA
9485
56-52   38-33  
Pivovarna   SC Moderne
9276
45-39   47-37  
ZEPTER IDEA   SC Moderne
6674
29-40   37-34  
BK Opava   ASK Brocéni
7985
43-33   36-52  
Fenerbahçe SK   Pivovarna
7080
39-42   31-38  
ZEPTER IDEA   Fenerbahçe SK
6858
41-25   27-33  
Pivovarna   BK Opava
9175
36-37   55-38  
SC Moderne   ASK Brocéni
84107
46-54   38-53  
 TeamPW/LF/APts
1. BC ZALGIRIS KAUNAS107/3777/67217
2. ASVEL LYON VILLEURBANNE107/3677/64217
3. MAZOWIECKI KS SSA PRUSZKOW106/4827/79016
4. KK ZAGREB106/4776/70416
5. BC TALLINN KALEV104/6690/73714
6. MZT SKOPJE 2000100/10634/83610
BC Zalgiris   BC Kalev
8756
45-33   42-23  
MZT 2000   KK Zagreb
5279
16-44   36-35  
ASVEL Lyon   Mazowiecki KS
8365
40-34   43-31  
Mazowiecki KS   MZT 2000
11064
64-28   46-36  
BC Kalev   ASVEL Lyon
5567
28-36   27-31  
BC Zalgiris   KK Zagreb
6369
33-30   30-39  
Mazowiecki KS   BC Kalev
7678
46-48   30-30  
KK Zagreb   ASVEL Lyon
8789
46-45   41-44  
MZT 2000   BC Zalgiris
9395
39-43   41-37   13-15  
KK Zagreb   Mazowiecki KS
8790
36-50   51-40  
BC Kalev   MZT 2000
7754
41-26   36-28  
ASVEL Lyon   BC Zalgiris
6562
28-29   27-26   10-7  
BC Kalev   KK Zagreb
7967
39-35   40-32  
BC Zalgiris   Mazowiecki KS
8772
42-28   45-44  
MZT 2000   ASVEL Lyon
5358
38-26   15-32  
Mazowiecki KS   ASVEL Lyon
8064
37-33   43-31  
KK Zagreb   MZT 2000
7761
41-26   36-35  
BC Kalev   BC Zalgiris
5864
29-28   29-36  
KK Zagreb   BC Zalgiris
7657
36-24   40-33  
ASVEL Lyon   BC Kalev
6957
28-26   41-31  
MZT 2000   Mazowiecki KS
7985
36-41   43-44  
BC Kalev   Mazowiecki KS
7383
36-36   37-47  
BC Zalgiris   MZT 2000
9749
44-21   53-28  
ASVEL Lyon   KK Zagreb
5660
34-32   22-28  
Mazowiecki KS   KK Zagreb
9085
41-32   49-53  
BC Zalgiris   ASVEL Lyon
7558
40-31   35-27  
MZT 2000   BC Kalev
8190
28-53   53-37  
Mazowiecki KS   BC Zalgiris
7690
35-46   41-44  
KK Zagreb   BC Kalev
8967
50-38   39-29  
ASVEL Lyon   MZT 2000
6848
38-25   30-23  
 TeamPW/LF/APts
1. CACERES CLUB BALONCESTO106/4836/76716
2. BC SAMARA106/4801/77416
3. BC FMP ZELEZNIK BELGRADE106/4793/71916
4. KERAVNOS KEO NICOSIA105/5681/74315
5. UNIAO DESPORTIVA OLIVEIRENSE104/6713/78714
6. PLANNJA BASKET LULEA103/7819/85313
Plannja Basket   Caceres CB
90104
48-40   42-64  
BC Samara   UD Oliveirense
8960
43-27   46-33  
BC FMP Zeleznik   Keravnos Keo
7247
39-29   33-18  
BC Samara   Keravnos Keo
7466
39-23   35-43  
BC FMP Zeleznik   Caceres CB
8780
47-37   40-43  
UD Oliveirense   Plannja Basket
8171
37-36   44-35  
Plannja Basket   BC FMP Zeleznik
8162
36-32   45-30  
Caceres CB   BC Samara
8867
51-36   37-31  
UD Oliveirense   Keravnos Keo
6263
31-26   31-37  
BC Samara   BC FMP Zeleznik
7269
35-38   37-31  
Keravnos Keo   Plannja Basket
8073
37-39   43-34  
UD Oliveirense   Caceres CB
7266
37-36   35-30  
Keravnos Keo   Caceres CB
7972
31-39   48-33  
BC FMP Zeleznik   UD Oliveirense
9476
35-35   59-41  
BC Samara   Plannja Basket
9481
50-41   44-40  
Keravnos Keo   BC FMP Zeleznik
5471
26-39   28-32  
Caceres CB   Plannja Basket
9681
55-34   41-47  
UD Oliveirense   BC Samara
8277
40-36   42-41  
Plannja Basket   UD Oliveirense
7976
38-34   41-42  
Keravnos Keo   BC Samara
8079
37-36   31-32   12-11  
Caceres CB   BC FMP Zeleznik
8583
44-40   41-43  
BC Samara   Caceres CB
7482
34-43   40-39  
Keravnos Keo   UD Oliveirense
6976
29-41   40-35  
BC FMP Zeleznik   Plannja Basket
9280
42-37   50-43  
BC FMP Zeleznik   BC Samara
8284
44-47   38-37  
Caceres CB   UD Oliveirense
9868
43-37   55-31  
Plannja Basket   Keravnos Keo
9977
41-37   58-40  
Plannja Basket   BC Samara
8491
43-48   41-43  
Caceres CB   Keravnos Keo
6566
28-29   37-37  
UD Oliveirense   BC FMP Zeleznik
6081
35-43   25-38  
 TeamPW/LF/APts
1. ADECCO MILANO108/2840/72918
2. KK BEOBANKA107/3784/71617
3. HAPOEL CLUB HOTEL EILAT107/3805/78717
4. SKYLINERS FRANKFURT105/5765/81415
5. DANONE HONVED BT102/8721/77912
6. HARIBO LONDON TOWERS101/9692/78211
Danone Honved   Skyliners
6466
32-26   32-40  
Hapoel   Haribo London Towers
9381
48-34   45-47  
Adecco   KK Beobanka
8274
45-36   37-38  
KK Beobanka   Danone Honved
7974
43-35   36-39  
Hapoel   Skyliners
10771
50-47   57-24  
Haribo London Towers   Adecco
6556
31-25   34-31  
Danone Honved   Hapoel
7677
32-32   44-45  
Skyliners   Adecco
5872
31-35   27-37  
KK Beobanka   Haribo London Towers
7565
38-29   37-36  
Skyliners   KK Beobanka
8575
39-50   46-25  
Haribo London Towers   Danone Honved
6773
26-37   41-36  
Adecco   Hapoel
9075
48-39   42-36  
Danone Honved   Adecco
6089
30-48   30-41  
Haribo London Towers   Skyliners
6984
33-41   36-43  
Hapoel   KK Beobanka
7170
37-40   34-30  
Skyliners   Danone Honved
8478
43-40   41-38  
KK Beobanka   Adecco
8079
40-35   33-38   7-6  
Haribo London Towers   Hapoel
6978
28-38   41-40  
Danone Honved   KK Beobanka
6671
32-29   34-42  
Skyliners   Hapoel
8082
40-41   34-33   6-8  
Adecco   Haribo London Towers
10286
56-42   46-44  
Hapoel   Danone Honved
8579
36-47   49-32  
Haribo London Towers   KK Beobanka
5665
23-32   33-33  
Adecco   Skyliners
9390
45-36   48-54  
Danone Honved   Haribo London Towers
8570
40-38   45-32  
Hapoel   Adecco
7586
45-47   30-39  
KK Beobanka   Skyliners
11076
58-33   52-43  
Skyliners   Haribo London Towers
7164
26-24   45-40  
KK Beobanka   Hapoel
8562
41-36   44-26  
Adecco   Danone Honved
9166
48-47   43-19  
 TeamPW/LF/APts
1. REGION WALLONNE CHARLEROI108/2855/71018
2. AC APOLLON PATRAS107/3910/79517
3. BC ZRINJEVAC ZAGREB106/4836/82216
4. KK SAVINJSKI HOPSI POLZELA105/5859/84215
5. LIBERTEL DOLPHINS103/7761/88913
6. USK ERPET PRAHA101/9730/89311
USK Erpet Praha   AC Apollon
86108
36-47   50-61  
BC Zrinjevac   Region Wallonne
8476
43-39   41-37  
Libertel Dolphins   KK Savinjski Hopsi
9694
36-43   45-38   15-13  
Region Wallonne   USK Erpet Praha
9458
53-24   41-34  
KK Savinjski Hopsi   AC Apollon
11099
45-45   65-54  
Libertel Dolphins   BC Zrinjevac
7978
36-26   43-52  
AC Apollon   BC Zrinjevac
9068
38-41   52-27  
USK Erpet Praha   KK Savinjski Hopsi
7579
41-43   34-36  
Region Wallonne   Libertel Dolphins
10554
57-26   48-28  
AC Apollon   Region Wallonne
9684
46-43   50-41  
BC Zrinjevac   KK Savinjski Hopsi
104102
36-40   52-48   16-14  
Libertel Dolphins   USK Erpet Praha
7766
34-27   43-39  
AC Apollon   Libertel Dolphins
10780
52-41   55-39  
KK Savinjski Hopsi   Region Wallonne
7382
39-38   34-44  
USK Erpet Praha   BC Zrinjevac
95115
41-62   54-53  
AC Apollon   USK Erpet Praha
9969
51-38   48-31  
KK Savinjski Hopsi   Libertel Dolphins
9973
55-34   44-39  
Region Wallonne   BC Zrinjevac
9168
50-29   41-39  
AC Apollon   KK Savinjski Hopsi
8459
39-38   45-21  
BC Zrinjevac   Libertel Dolphins
8786
57-45   30-41  
USK Erpet Praha   Region Wallonne
6171
28-40   33-31  
KK Savinjski Hopsi   USK Erpet Praha
9368
39-37   54-31  
Libertel Dolphins   Region Wallonne
7073
40-29   30-44  
BC Zrinjevac   AC Apollon
7362
42-37   31-25  
USK Erpet Praha   Libertel Dolphins
8467
43-42   41-25  
KK Savinjski Hopsi   BC Zrinjevac
7369
36-43   37-26  
Region Wallonne   AC Apollon
8769
43-36   44-33  
BC Zrinjevac   USK Erpet Praha
9068
44-38   46-30  
Libertel Dolphins   AC Apollon
7996
32-47   47-49  
Region Wallonne   KK Savinjski Hopsi
9277
45-39   47-38  
 TeamPW/LF/APts
1. Pallacanestro Polti Cantu109/1916/76219
2. TELINDUS OOSTENDE107/3860/82017
3. BC MARC KÖRMEND106/4822/80716
4. TSV BAYER 04 LEVERKUSEN105/5820/88415
5. PORTUGAL TELECOM LISBOA103/7863/87313
6. KK SLOBODA DITA TUZLA100/10735/87010
BC Marc   Pall. Polti Cantu
7890
41-43   37-47  
Portugal Telecom   KK Sloboda Dita
9276
49-40   43-36  
TSV Bayer 04   Telindus
8480
35-44   49-36  
KK Sloboda Dita   TSV Bayer 04
7881
38-37   40-44  
Telindus   BC Marc
8879
39-39   49-40  
Portugal Telecom   Pall. Polti Cantu
6972
38-34   31-38  
BC Marc   Portugal Telecom
8770
39-43   48-27  
Telindus   KK Sloboda Dita
8174
39-38   42-36  
Pall. Polti Cantu   TSV Bayer 04
10571
52-30   53-41  
KK Sloboda Dita   BC Marc
7081
35-40   35-41  
TSV Bayer 04   Portugal Telecom
10285
54-44   48-41  
Pall. Polti Cantu   Telindus
8884
41-36   47-48  
KK Sloboda Dita   Pall. Polti Cantu
7792
32-50   45-42  
BC Marc   TSV Bayer 04
9077
45-37   45-40  
Portugal Telecom   Telindus
83101
35-54   48-47  
KK Sloboda Dita   Portugal Telecom
80109
43-57   37-52  
Telindus   TSV Bayer 04
8380
37-29   46-51  
Pall. Polti Cantu   BC Marc
9068
50-35   40-33  
BC Marc   Telindus
8277
35-37   47-40  
Pall. Polti Cantu   Portugal Telecom
10486
60-48   44-38  
TSV Bayer 04   KK Sloboda Dita
7975
34-36   45-39  
KK Sloboda Dita   Telindus
7879
41-37   37-42  
TSV Bayer 04   Pall. Polti Cantu
7687
38-38   38-49  
Portugal Telecom   BC Marc
8085
36-44   44-41  
BC Marc   KK Sloboda Dita
7565
37-35   38-30  
Telindus   Pall. Polti Cantu
9187
42-47   49-40  
Portugal Telecom   TSV Bayer 04
10470
49-33   55-37  
Telindus   Portugal Telecom
9685
39-39   57-46  
Pall. Polti Cantu   KK Sloboda Dita
10162
47-30   54-32  
TSV Bayer 04   BC Marc
10097
49-55   51-42  
 TeamPW/LF/APts
1. PANATHINAIKOS BSA ATHENS109/1865/64519
2. AVTODOR SARATOV108/2879/83418
3. MACCABI NESS RAANANA105/5778/78415
4. BC SLOVAKOFARMA PEZINOK104/6756/85614
5. UKJ SÜBA ST.PÖLTEN102/8707/80212
6. BC BUDIVELNIK KIEV102/8695/75912
BC Slovakofarma   Panathinaikos AC
7085
32-54   38-31  
Avtodor   BC Budivelnik Kiev
8170
36-39   45-31  
Maccabi Ness   UKJ Süba
7670
36-43   40-27  
BC Budivelnik Kiev   BC Slovakofarma
9669
49-24   47-45  
UKJ Süba   Avtodor
7781
33-41   44-40  
Maccabi Ness   Panathinaikos AC
7484
39-44   35-40  
BC Budivelnik Kiev   UKJ Süba
6155
32-27   29-28  
BC Slovakofarma   Maccabi Ness
8372
51-41   32-31  
Panathinaikos AC   Avtodor
9757
54-29   43-28  
UKJ Süba   BC Slovakofarma
7982
40-42   33-31   6-9  
Panathinaikos AC   BC Budivelnik Kiev
6841
36-21   32-20  
Avtodor   Maccabi Ness
102101
55-45   35-45   12-11  
UKJ Süba   Panathinaikos AC
5788
23-56   34-32  
BC Slovakofarma   Avtodor
99115
44-59   55-56  
Maccabi Ness   BC Budivelnik Kiev
7772
41-37   36-35  
BC Budivelnik Kiev   Avtodor
7986
40-49   39-37  
Panathinaikos AC   BC Slovakofarma
8760
47-33   40-27  
UKJ Süba   Maccabi Ness
7967
36-41   43-26  
BC Slovakofarma   BC Budivelnik Kiev
8373
40-34   43-39  
Avtodor   UKJ Süba
9778
52-41   45-37  
Panathinaikos AC   Maccabi Ness
8970
45-32   44-38  
UKJ Süba   BC Budivelnik Kiev
8369
40-28   43-41  
Avtodor   Panathinaikos AC
8377
34-32   35-37   14-8  
Maccabi Ness   BC Slovakofarma
8463
38-32   46-31  
BC Slovakofarma   UKJ Süba
8067
51-41   29-26  
BC Budivelnik Kiev   Panathinaikos AC
7189
35-52   36-37  
Maccabi Ness   Avtodor
8979
47-39   42-40  
Avtodor   BC Slovakofarma
9867
48-30   50-37  
Panathinaikos AC   UKJ Süba
10162
58-31   43-31  
BC Budivelnik Kiev   Maccabi Ness
6368
34-36   29-32  
Sixteenth-Finals
Pinturas Bruguer   Fenerbahçe SK
8772
44-34   43-38  
First game: Fenerbahçe SK - Pinturas Bruguer   78 - 75
Pinturas Bruguer wins 162 - 150
Tofas SC   Pivovarna
8578
34-40   51-38  
First game: Pivovarna - Tofas SC   79 - 85
Tofas SC wins 170 - 157
ZEPTER IDEA   Bipa Moda
8769
44-29   43-40  
First game: Bipa Moda - ZEPTER IDEA   74 - 84
ZEPTER IDEA wins 171 - 143
SC Moderne   Teamware
6267
33-30   29-37  
First game: Teamware - SC Moderne   77 - 69
Teamware wins 144 - 131
BC Zalgiris   Keravnos Keo
7340
34-15   39-25  
First game: Keravnos Keo - BC Zalgiris   61 - 57
BC Zalgiris wins 130 - 101
ASVEL Lyon   BC FMP Zeleznik
7965
43-33   36-32  
First game: BC FMP Zeleznik - ASVEL Lyon   71 - 66
ASVEL Lyon wins 145 - 136
BC Samara   Mazowiecki KS
7072
31-31   39-41  
First game: Mazowiecki KS - BC Samara   78 - 94
BC Samara wins 164 - 150
Caceres CB   KK Zagreb
8353
35-26   48-27  
First game: KK Zagreb - Caceres CB   98 - 63
KK Zagreb wins 151 - 146
Adecco   KK Savinjski Hopsi
7055
28-25   42-30  
First game: KK Savinjski Hopsi - Adecco   56 - 98
Adecco wins 168 - 111
KK Beobanka   BC Zrinjevac
6055
30-22   30-33  
First game: BC Zrinjevac - KK Beobanka   59 - 59
KK Beobanka wins 119 - 114
AC Apollon   Hapoel
8979
43-46   46-33  
First game: Hapoel - AC Apollon   101 - 84
Hapoel wins 180 - 173
Region Wallonne   Skyliners
8294
40-39   42-55  
First game: Skyliners - Region Wallonne   83 - 77
Skyliners wins 177 - 159
Pall. Polti Cantu   BC Slovakofarma
7959
42-25   37-34  
First game: BC Slovakofarma - Pall. Polti Cantu   95 - 87
Pall. Polti Cantu wins 166 - 154
Telindus   Maccabi Ness
7469
45-39   29-30  
First game: Maccabi Ness - Telindus   86 - 82
Telindus wins 156 - 155
Avtodor   BC Marc
9976
59-37   40-39  
First game: BC Marc - Avtodor   83 - 85
Avtodor wins 184 - 159
Panathinaikos AC   TSV Bayer 04
8371
45-29   38-42  
First game: TSV Bayer 04 - Panathinaikos AC   64 - 86
Panathinaikos AC wins 169 - 135
Eighth-Finals
Pinturas Bruguer   ASVEL Lyon
7882
34-33   44-49  
First game: ASVEL Lyon - Pinturas Bruguer   82 - 74
ASVEL Lyon wins 164 - 152
Teamware   BC Samara
5150
32-24   19-26  
First game: BC Samara - Teamware   77 - 74
BC Samara wins 127 - 125
BC Zalgiris   Tofas SC
7165
37-35   34-30  
First game: Tofas SC - BC Zalgiris   66 - 62
BC Zalgiris wins 133 - 131
KK Zagreb   ZEPTER IDEA
7166
34-24   37-42  
First game: ZEPTER IDEA - KK Zagreb   76 - 60
ZEPTER IDEA wins 142 - 131
Adecco   Telindus
8272
43-35   39-37  
First game: Telindus - Adecco   68 - 80
Adecco wins 162 - 140
Skyliners   Avtodor
7689
39-44   37-45  
First game: Avtodor - Skyliners   71 - 50
Avtodor wins 160 - 126
Pall. Polti Cantu   KK Beobanka
7875
37-36   41-39  
First game: KK Beobanka - Pall. Polti Cantu   88 - 58
KK Beobanka wins 163 - 136
Panathinaikos AC   Hapoel
8668
52-28   34-40  
First game: Hapoel - Panathinaikos AC   80 - 78
Panathinaikos AC wins 164 - 148
Quarter-Finals
Adecco   ASVEL Lyon
6270
33-32   29-38  
First game: ASVEL Lyon - Adecco   58 - 67
Adecco wins 129 - 128
BC Samara   Avtodor
11089
45-37   65-52  
First game: Avtodor - BC Samara   92 - 65
Avtodor wins 181 - 175
KK Beobanka   BC Zalgiris
5459
24-28   30-31  
First game: BC Zalgiris - KK Beobanka   78 - 65
BC Zalgiris wins 137 - 119
ZEPTER IDEA   Panathinaikos AC
6161
32-34   29-27  
First game: Panathinaikos AC - ZEPTER IDEA   82 - 58
Panathinaikos AC wins 143 - 119
Semi-Finals
Adecco   Panathinaikos AC
8661
45-30   41-31  
First game: Panathinaikos AC - Adecco   77 - 58
Adecco wins 144 - 138
Avtodor   BC Zalgiris
7763
32-31   45-32  
First game: BC Zalgiris - Avtodor   96 - 74
BC Zalgiris wins 159 - 151

Final

Adecco   BC Zalgiris
6782
33-37   34-45