SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SK ISTANBUL108/2883/79218
2. ASK RIGA106/4943/89616
3. ANWIL WLOCLAWEK106/4853/86416
4. KK SAVINJSKI HOPSI POLZELA105/5835/85015
5. SCAVOLINI PALLACANESTRO PESARO104/6831/84714
6. RABOTNICKI SKOPJE101/9775/87111
ASK Riga   Anwil
10395
55-50   35-40   13-5  
Fenerbahçe SK   KK Savinjski Hopsi
8979
46-48   43-31  
Scavolini Basket   Rabotnicki
9577
53-35   42-42  
Anwil   Fenerbahçe SK
6980
31-40   38-40  
ASK Riga   Rabotnicki
9980
53-45   46-35  
KK Savinjski Hopsi   Scavolini Basket
9085
49-43   41-42  
KK Savinjski Hopsi   Anwil
8070
39-37   41-33  
Rabotnicki   Fenerbahçe SK
7884
35-46   43-38  
Scavolini Basket   ASK Riga
8682
37-47   49-35  
Anwil   Scavolini Basket
9387
53-40   40-47  
Fenerbahçe SK   ASK Riga
10788
54-42   53-46  
Rabotnicki   KK Savinjski Hopsi
8991
42-49   47-42  
Anwil   Rabotnicki
8276
36-41   46-35  
ASK Riga   KK Savinjski Hopsi
9978
52-41   47-37  
Scavolini Basket   Fenerbahçe SK
7388
36-51   37-37  
Anwil   ASK Riga
9392
49-46   44-46  
Rabotnicki   Scavolini Basket
7871
48-36   30-35  
KK Savinjski Hopsi   Fenerbahçe SK
9181
47-44   44-37  
Fenerbahçe SK   Anwil
10597
58-45   47-52  
Rabotnicki   ASK Riga
8497
47-59   37-38  
Scavolini Basket   KK Savinjski Hopsi
9488
60-43   34-45  
Fenerbahçe SK   Rabotnicki
9061
44-31   46-30  
Anwil   KK Savinjski Hopsi
7263
39-39   33-24  
ASK Riga   Scavolini Basket
9476
60-39   34-37  
ASK Riga   Fenerbahçe SK
8496
45-50   39-46  
KK Savinjski Hopsi   Rabotnicki
7466
41-27   33-39  
Scavolini Basket   Anwil
9294
50-49   42-45  
Fenerbahçe SK   Scavolini Basket
6372
46-30   17-42  
Rabotnicki   Anwil
8688
46-44   40-44  
KK Savinjski Hopsi   ASK Riga
101105
52-61   49-44  
 TeamPW/LF/APts
1. BC ZALGIRIS KAUNAS107/3733/62717
2. KK ZAGREB107/3755/70917
3. OLYMPIQUE D'ANTIBES106/4724/70916
4. KK ZM MARIBOR OVNI105/5764/76415
5. UKJ SÜBA ST.PÖLTEN104/6738/74114
6. KK SLOBODA DITA TUZLA101/9679/84311
KK Zagreb   Maribor Ovni
7465
46-35   28-30  
KK Sloboda Dita   BC Zalgiris
5594
29-50   26-44  
Olympique d'Antibes   UKJ Süba
7570
23-35   52-35  
KK Sloboda Dita   UKJ Süba
8365
31-26   52-39  
BC Zalgiris   KK Zagreb
7542
31-31   44-11  
Maribor Ovni   Olympique d'Antibes
6774
29-35   38-39  
UKJ Süba   KK Zagreb
6869
36-32   32-37  
Olympique d'Antibes   KK Sloboda Dita
9669
54-33   42-36  
Maribor Ovni   BC Zalgiris
7775
38-45   39-30  
KK Zagreb   KK Sloboda Dita
9065
46-28   44-37  
BC Zalgiris   Olympique d'Antibes
6557
35-24   30-33  
UKJ Süba   Maribor Ovni
7870
28-34   50-36  
KK Sloboda Dita   Maribor Ovni
7084
34-45   36-39  
BC Zalgiris   UKJ Süba
5171
26-38   25-33  
Olympique d'Antibes   KK Zagreb
8267
41-20   41-47  
BC Zalgiris   KK Sloboda Dita
8855
43-21   45-34  
UKJ Süba   Olympique d'Antibes
6062
40-31   20-31  
Maribor Ovni   KK Zagreb
7875
39-38   39-37  
KK Zagreb   BC Zalgiris
7764
38-33   39-31  
UKJ Süba   KK Sloboda Dita
8071
40-31   40-40  
Olympique d'Antibes   Maribor Ovni
7082
30-43   40-39  
KK Sloboda Dita   Olympique d'Antibes
5972
33-33   26-39  
KK Zagreb   UKJ Süba
9680
44-34   52-46  
BC Zalgiris   Maribor Ovni
6950
34-32   35-18  
KK Sloboda Dita   KK Zagreb
7377
41-32   32-45  
Maribor Ovni   UKJ Süba
94100
42-49   52-51  
Olympique d'Antibes   BC Zalgiris
7782
47-39   30-43  
KK Zagreb   Olympique d'Antibes
8859
47-23   41-36  
UKJ Süba   BC Zalgiris
6670
23-34   43-36  
Maribor Ovni   KK Sloboda Dita
9779
47-42   50-37  
 TeamPW/LF/APts
1. REAL MADRID TEKA107/3815/71517
2. RATIOPHARM ULM105/5875/84415
3. SPORT LISBOA E BENFICA105/5799/79015
4. MZT SKOPJE 2000105/5778/81415
5. HAPOEL GALIL ELYON104/6823/84014
6. BC PLAMA104/6892/97914
BC Plama   Lisboa e Benfica
11198
50-48   61-50  
Real Madrid Teka   MZT 2000
9265
42-42   50-23  
Ratiopharm   Hapoel Galil Elyon
9288
46-51   46-37  
BC Plama   MZT 2000
10394
64-45   39-49  
Lisboa e Benfica   Ratiopharm
9181
53-38   38-43  
Real Madrid Teka   Hapoel Galil Elyon
7666
33-32   43-34  
Real Madrid Teka   BC Plama
11172
54-38   57-34  
MZT 2000   Ratiopharm
9289
38-38   33-33   7-7   14-11  
Lisboa e Benfica   Hapoel Galil Elyon
7864
29-31   49-33  
Ratiopharm   BC Plama
10380
49-43   54-37  
Real Madrid Teka   Lisboa e Benfica
5960
19-35   40-25  
MZT 2000   Hapoel Galil Elyon
6555
33-31   32-24  
Ratiopharm   Real Madrid Teka
7075
29-38   41-37  
Lisboa e Benfica   MZT 2000
7775
42-35   29-36   6-4  
BC Plama   Hapoel Galil Elyon
9185
52-47   39-38  
Hapoel Galil Elyon   Ratiopharm
9087
44-51   46-36  
Lisboa e Benfica   BC Plama
9575
50-40   45-35  
MZT 2000   Real Madrid Teka
6968
40-41   29-27  
Ratiopharm   Lisboa e Benfica
8269
44-34   38-35  
Hapoel Galil Elyon   Real Madrid Teka
7077
39-39   31-38  
MZT 2000   BC Plama
9168
45-38   46-30  
BC Plama   Real Madrid Teka
9384
51-50   42-34  
Ratiopharm   MZT 2000
9473
46-39   48-34  
Hapoel Galil Elyon   Lisboa e Benfica
9285
38-45   54-40  
BC Plama   Ratiopharm
89100
30-52   59-48  
Lisboa e Benfica   Real Madrid Teka
7376
35-35   38-41  
Hapoel Galil Elyon   MZT 2000
9579
44-39   51-40  
Real Madrid Teka   Ratiopharm
9777
56-38   41-39  
MZT 2000   Lisboa e Benfica
7573
39-38   36-35  
Hapoel Galil Elyon   BC Plama
118110
55-47   43-51   20-12  
 TeamPW/LF/APts
1. FC PORTO1010/0866/72120
2. PARIS BASKET RACING107/3872/69717
3. HAPOEL MIGDAL JERUSALEM107/3851/80617
4. BRANDT HAGEN E.V.104/6768/79414
5. NEW WAVE GÖTEBORG101/9731/86511
6. ELMA APOEL NICOSIA101/9626/83111
New Wave   FC Porto
6688
35-43   31-45  
Paris Basket Racing   Elma Apoel
10662
52-26   54-36  
Brandt Hagen   Hapoel Migdal Jerusalem
7882
33-36   38-35   7-11  
FC Porto   Brandt Hagen
8870
41-42   47-28  
Hapoel Migdal Jerusalem   Paris Basket Racing
8074
56-42   24-32  
Elma Apoel   New Wave
7460
30-28   44-32  
Paris Basket Racing   New Wave
8559
47-22   38-37  
Hapoel Migdal Jerusalem   FC Porto
8791
49-54   38-37  
Brandt Hagen   Elma Apoel
9883
46-36   52-47  
FC Porto   Paris Basket Racing
9079
41-41   49-38  
Brandt Hagen   New Wave
7972
38-31   41-41  
Elma Apoel   Hapoel Migdal Jerusalem
7689
34-45   42-44  
Paris Basket Racing   Brandt Hagen
9761
46-27   51-34  
New Wave   Hapoel Migdal Jerusalem
7786
34-38   43-48  
FC Porto   Elma Apoel
9743
41-19   56-24  
Hapoel Migdal Jerusalem   Brandt Hagen
9790
50-48   47-42  
FC Porto   New Wave
11097
61-46   49-51  
Elma Apoel   Paris Basket Racing
7090
29-40   41-50  
Paris Basket Racing   Hapoel Migdal Jerusalem
8362
50-31   33-31  
New Wave   Elma Apoel
7454
39-22   35-32  
Brandt Hagen   FC Porto
7078
46-40   24-38  
New Wave   Paris Basket Racing
70104
33-49   37-55  
Elma Apoel   Brandt Hagen
5476
26-26   28-50  
FC Porto   Hapoel Migdal Jerusalem
8980
42-40   47-40  
Paris Basket Racing   FC Porto
8184
43-39   38-45  
New Wave   Brandt Hagen
7087
36-50   34-37  
Hapoel Migdal Jerusalem   Elma Apoel
9062
48-21   42-41  
Brandt Hagen   Paris Basket Racing
5973
31-45   28-28  
Elma Apoel   FC Porto
4851
33-21   15-30  
Hapoel Migdal Jerusalem   New Wave
9886
61-50   37-36  
 TeamPW/LF/APts
1. IRAKLIS BC SA THESSALONIKI108/2914/77518
2. ZEPTER SLASK IDEA WROCLAW107/3853/81117
3. KBBK AST GENT106/4803/77016
4. KK ZADAR106/4817/81016
5. LIBERTEL DOLPHINS103/7847/89513
6. ACHILLEAS NICOSIA100/10760/93310
Iraklis BC SA   Achilleas
10076
56-36   44-40  
KK Zadar   KBBK Ast
7164
35-31   36-33  
Libertel Dolphins   ZEPTER IDEA
8285
39-49   43-36  
ZEPTER IDEA   KK Zadar
8064
39-38   41-26  
KBBK Ast   Iraklis BC SA
7787
42-48   35-39  
Libertel Dolphins   Achilleas
9084
43-45   47-39  
Iraklis BC SA   Libertel Dolphins
10484
51-49   53-35  
Achilleas   KK Zadar
8093
48-38   32-55  
KBBK Ast   ZEPTER IDEA
8380
42-45   41-35  
ZEPTER IDEA   Iraklis BC SA
8684
42-41   44-43  
Achilleas   KBBK Ast
7291
36-41   36-50  
KK Zadar   Libertel Dolphins
6987
42-51   27-36  
Iraklis BC SA   KK Zadar
8873
44-43   44-30  
ZEPTER IDEA   Achilleas
7876
48-35   30-41  
Libertel Dolphins   KBBK Ast
7387
39-41   34-46  
ZEPTER IDEA   Libertel Dolphins
9477
49-29   45-48  
KBBK Ast   KK Zadar
8069
40-40   40-29  
Achilleas   Iraklis BC SA
7498
42-49   32-49  
Iraklis BC SA   KBBK Ast
8660
41-26   45-34  
KK Zadar   ZEPTER IDEA
9990
47-42   52-48  
Achilleas   Libertel Dolphins
87104
36-42   51-62  
ZEPTER IDEA   KBBK Ast
8677
46-37   40-40  
KK Zadar   Achilleas
8966
42-31   47-35  
Libertel Dolphins   Iraklis BC SA
7894
39-46   39-48  
KBBK Ast   Achilleas
9062
46-24   44-38  
Libertel Dolphins   KK Zadar
8897
45-44   43-53  
Iraklis BC SA   ZEPTER IDEA
8674
51-36   35-38  
KBBK Ast   Libertel Dolphins
9484
49-41   45-43  
KK Zadar   Iraklis BC SA
9387
51-45   42-42  
Achilleas   ZEPTER IDEA
83100
50-49   33-51  
 TeamPW/LF/APts
1. AC APOLLON PATRAS108/2924/76118
2. BUDIVELNIK108/2849/71818
3. TELINDUS OOSTENDE107/3825/70117
4. BC BVV BRNO104/6822/81514
5. BASKETBALL CLUB AQUARIUS103/7767/87813
6. UNIVERSITATEA-S.M. INVEST100/10702/101610
Universitatea   Budivelnik
69117
26-60   43-57  
AC Apollon   BC BVV Brno
9271
49-36   43-35  
BC Aquarius   Telindus
6974
42-44   27-30  
Universitatea   BC BVV Brno
7496
35-47   39-49  
Budivelnik   BC Aquarius
8656
42-35   44-21  
Telindus   AC Apollon
7471
36-36   38-35  
Telindus   Budivelnik
8974
47-40   42-34  
BC BVV Brno   BC Aquarius
10880
56-44   52-36  
AC Apollon   Universitatea
12261
64-27   58-34  
BC BVV Brno   Telindus
6570
41-40   24-30  
Budivelnik   AC Apollon
8979
40-45   49-34  
BC Aquarius   Universitatea
9880
46-40   52-40  
Universitatea   Telindus
5492
29-51   25-41  
Budivelnik   BC BVV Brno
7657
41-32   35-25  
AC Apollon   BC Aquarius
9876
46-44   52-32  
BC BVV Brno   AC Apollon
7684
38-38   38-46  
Budivelnik   Universitatea
7651
34-26   42-25  
Telindus   BC Aquarius
9464
47-32   47-32  
BC BVV Brno   Universitatea
10979
51-39   58-40  
BC Aquarius   Budivelnik
7082
44-40   26-42  
AC Apollon   Telindus
8173
47-44   34-29  
Universitatea   AC Apollon
86107
46-59   40-48  
Budivelnik   Telindus
7969
47-32   32-37  
BC Aquarius   BC BVV Brno
8068
42-35   38-33  
Universitatea   BC Aquarius
8387
45-43   38-44  
Telindus   BC BVV Brno
7879
40-42   28-26   10-11  
AC Apollon   Budivelnik
8568
40-24   45-44  
BC BVV Brno   Budivelnik
93102
43-57   50-45  
BC Aquarius   AC Apollon
87105
43-44   44-61  
Telindus   Universitatea
11265
56-32   56-33  
 TeamPW/LF/APts
1. AVTODOR SARATOV109/1871/81019
2. TDK MANRESA106/4853/76616
3. TEAMWARE HELSINKI106/4858/80816
4. KK BFC BEOCIN106/4809/73816
5. SHAKHTYOR DONETSK102/8788/92212
6. INTER SLOVNAFT BRATISLAVA101/9755/89011
Shakhtyor   Teamware
6185
31-51   30-34  
TDK   Inter Slovnaft
8263
38-27   44-36  
Avtodor   KK BFC Beocin
7573
36-33   39-40  
Teamware   Inter Slovnaft
7560
47-32   28-28  
Shakhtyor   Avtodor
88104
45-63   43-41  
KK BFC Beocin   TDK
8161
40-36   41-25  
Inter Slovnaft   Avtodor
7891
38-51   40-40  
KK BFC Beocin   Shakhtyor
10779
48-27   59-52  
TDK   Teamware
8584
50-47   35-37  
Inter Slovnaft   KK BFC Beocin
5976
32-45   27-31  
Shakhtyor   TDK
9085
44-40   46-45  
Avtodor   Teamware
8481
45-41   39-40  
Shakhtyor   Inter Slovnaft
10690
54-48   52-42  
Teamware   KK BFC Beocin
9086
46-45   44-41  
TDK   Avtodor
7380
32-36   41-44  
Inter Slovnaft   TDK
7895
37-41   41-54  
KK BFC Beocin   Avtodor
8870
40-37   48-33  
Teamware   Shakhtyor
8168
31-41   50-27  
Inter Slovnaft   Teamware
9195
36-46   55-49  
TDK   KK BFC Beocin
8461
43-36   41-25  
Avtodor   Shakhtyor
8685
46-38   40-47  
Shakhtyor   KK BFC Beocin
6178
31-43   30-35  
Teamware   TDK
8795
51-48   36-47  
Avtodor   Inter Slovnaft
9466
42-35   52-31  
Teamware   Avtodor
98105
44-55   54-50  
KK BFC Beocin   Inter Slovnaft
8677
42-43   44-34  
TDK   Shakhtyor
11360
55-32   58-28  
Inter Slovnaft   Shakhtyor
9390
42-49   51-41  
KK BFC Beocin   Teamware
7382
34-42   39-40  
Avtodor   TDK
8280
42-44   40-36  
 TeamPW/LF/APts
1. SCALIGERA BASKET VERONA108/2816/70018
2. TÜRK TELEKOM SC ANKARA107/3750/71117
3. BC MARC KÖRMEND106/4828/82516
4. HARIBO LONDON TOWERS104/6713/73114
5. KK BUDUCNOST103/7803/80913
6. "VITA" TBILISI102/8729/86312
Türk Telekom SC   KK Buducnost
9082
43-39   47-43  
Vita   BC Marc
7271
30-31   42-40  
Scaligera Basket   Haribo London Towers
7648
38-28   38-20  
Vita   Haribo London Towers
7887
44-45   34-42  
BC Marc   Türk Telekom SC
8273
37-30   45-43  
KK Buducnost   Scaligera Basket
6670
35-34   31-36  
Vita   Scaligera Basket
73104
31-60   42-44  
KK Buducnost   BC Marc
7781
34-37   43-44  
Haribo London Towers   Türk Telekom SC
6172
29-37   32-35  
Türk Telekom SC   Vita
9280
48-33   44-47  
BC Marc   Scaligera Basket
9793
43-52   45-36   9-5  
KK Buducnost   Haribo London Towers
10396
50-53   53-43  
Vita   KK Buducnost
10486
50-33   54-53  
Scaligera Basket   Türk Telekom SC
7664
34-34   42-30  
Haribo London Towers   BC Marc
7459
37-24   37-35  
BC Marc   Vita
9778
55-30   42-48  
KK Buducnost   Türk Telekom SC
6253
35-25   27-28  
Haribo London Towers   Scaligera Basket
6471
28-27   27-28   9-16  
Türk Telekom SC   BC Marc
9381
49-40   44-41  
Scaligera Basket   KK Buducnost
8575
47-35   38-40  
Haribo London Towers   Vita
7260
28-30   44-30  
Türk Telekom SC   Haribo London Towers
7061
33-27   37-34  
Scaligera Basket   Vita
9266
32-26   60-40  
BC Marc   KK Buducnost
103101
42-46   45-41   16-14  
Vita   Türk Telekom SC
6269
27-26   35-43  
Scaligera Basket   BC Marc
8573
45-38   40-35  
Haribo London Towers   KK Buducnost
7158
44-27   27-31  
Türk Telekom SC   Scaligera Basket
7464
38-24   36-40  
BC Marc   Haribo London Towers
8479
41-40   43-39  
KK Buducnost   Vita
9356
54-25   39-31  
Sixteenth-Finals
Fenerbahçe SK   Maribor Ovni
8676
39-33   47-43  
First game: Maribor Ovni - Fenerbahçe SK   67 - 69
Fenerbahçe SK wins 155 - 143
ASK Riga   Olympique d'Antibes
8680
40-41   46-39  
First game: Olympique d'Antibes - ASK Riga   75 - 75
ASK Riga wins 161 - 155
KK Zagreb   Anwil
8583
42-43   43-40  
First game: Anwil - KK Zagreb   84 - 79
Anwil wins 167 - 164
BC Zalgiris   KK Savinjski Hopsi
7376
34-39   39-37  
First game: KK Savinjski Hopsi - BC Zalgiris   71 - 76
BC Zalgiris wins 149 - 147
Real Madrid Teka   Brandt Hagen
8680
43-44   43-36  
First game: Brandt Hagen - Real Madrid Teka   71 - 98
Real Madrid Teka wins 184 - 151
Ratiopharm   Hapoel Migdal Jerusalem
8087
32-47   48-40  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - Ratiopharm   99 - 97
Hapoel Migdal Jerusalem wins 186 - 177
Paris Basket Racing   Lisboa e Benfica
8086
38-45   42-41  
First game: Lisboa e Benfica - Paris Basket Racing   63 - 81
Paris Basket Racing wins 161 - 149
FC Porto   MZT 2000
8074
43-45   37-29  
First game: MZT 2000 - FC Porto   73 - 69
FC Porto wins 149 - 147
Iraklis BC SA   BC BVV Brno
7661
42-35   34-26  
First game: BC BVV Brno - Iraklis BC SA   86 - 78
Iraklis BC SA wins 154 - 147
ZEPTER IDEA   Telindus
8868
48-30   40-38  
First game: Telindus - ZEPTER IDEA   66 - 62
ZEPTER IDEA wins 150 - 134
Budivelnik   KBBK Ast
10159
51-32   50-27  
First game: KBBK Ast - Budivelnik   65 - 70
Budivelnik wins 171 - 124
AC Apollon   KK Zadar
8264
46-35   36-29  
First game: KK Zadar - AC Apollon   56 - 75
AC Apollon wins 157 - 120
Avtodor   Haribo London Towers
6868
35-34   33-34  
First game: Haribo London Towers - Avtodor   70 - 75
Avtodor wins 143 - 138
TDK   BC Marc
8979
47-39   42-40  
First game: BC Marc - TDK   83 - 77
TDK wins 166 - 162
Türk Telekom SC   Teamware
9689
47-44   49-45  
First game: Teamware - Türk Telekom SC   82 - 84
Türk Telekom SC wins 180 - 171
Scaligera Basket   KK BFC Beocin
9488
38-44   56-44  
First game: KK BFC Beocin - Scaligera Basket   73 - 74
Scaligera Basket wins 168 - 161
Eighth-Finals
Fenerbahçe SK   Hapoel Migdal Jerusalem
6957
34-28   35-29  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - Fenerbahçe SK   91 - 78
Hapoel Migdal Jerusalem wins 148 - 147
BC Zalgiris   Paris Basket Racing
7677
35-31   34-36   7-10  
First game: Paris Basket Racing - BC Zalgiris   60 - 58
Paris Basket Racing wins 137 - 134
Real Madrid Teka   ASK Riga
8488
45-50   39-38  
First game: ASK Riga - Real Madrid Teka   83 - 98
Real Madrid Teka wins 182 - 171
FC Porto   Anwil
9565
53-29   42-36  
First game: Anwil - FC Porto   91 - 81
FC Porto wins 176 - 156
Iraklis BC SA   TDK
6158
24-31   37-27  
First game: TDK - Iraklis BC SA   74 - 79
Iraklis BC SA wins 140 - 132
AC Apollon   Türk Telekom SC
6766
37-30   30-36  
First game: Türk Telekom SC - AC Apollon   89 - 73
Türk Telekom SC wins 155 - 140
Avtodor   ZEPTER IDEA
95104
46-44   49-60  
First game: ZEPTER IDEA - Avtodor   90 - 94
ZEPTER IDEA wins 194 - 189
Scaligera Basket   Budivelnik
9073
57-41   33-32  
First game: Budivelnik - Scaligera Basket   80 - 90
Scaligera Basket wins 180 - 153
Quarter-Finals
Iraklis BC SA   Hapoel Migdal Jerusalem
7058
31-17   39-41  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - Iraklis BC SA   68 - 63
Iraklis BC SA wins 133 - 126
Paris Basket Racing   Türk Telekom SC
9250
44-27   48-23  
First game: Türk Telekom SC - Paris Basket Racing   72 - 92
Paris Basket Racing wins 184 - 122
ZEPTER IDEA   Real Madrid Teka
9193
44-44   47-49  
First game: Real Madrid Teka - ZEPTER IDEA   112 - 66
Real Madrid Teka wins 205 - 157
FC Porto   Scaligera Basket
6072
25-27   35-45  
First game: Scaligera Basket - FC Porto   96 - 78
Scaligera Basket wins 168 - 138
Semi-Finals
Iraklis BC SA   Scaligera Basket
7656
42-31   34-25  
First game: Scaligera Basket - Iraklis BC SA   96 - 62
Scaligera Basket wins 152 - 138
Paris Basket Racing   Real Madrid Teka
5658
28-21   28-37  
First game: Real Madrid Teka - Paris Basket Racing   62 - 57
Real Madrid Teka wins 120 - 113

Final

Scaligera Basket   Real Madrid Teka
6478
30-36   34-42