SCOREBOARD

Preliminary Round I
BC Slovakofarma   Hiefenech Telekurs
8178
45-38   36-40  
First game: Hiefenech Telekurs - BC Slovakofarma   83 - 96
BC Slovakofarma wins 177 - 161
Universitatea   Vllaznia
8372
41-32   42-40  
First game: Vllaznia - Universitatea   86 - 87
Universitatea wins 170 - 158
Hageby BK   ABB
9185
50-39   41-46  
First game: ABB - Hageby BK   85 - 90
Hageby BK wins 181 - 170
BC Marc   Zenica Celik
9268
42-33   50-35  
First game: Zenica Celik - BC Marc   55 - 76
BC Marc wins 168 - 123
Atletas   MZT 2000
6044
32-18   28-26  
First game: MZT 2000 - Atletas   80 - 74
Atletas wins 134 - 124
Anwil   Tapion Honka
9682
55-48   41-34  
First game: Tapion Honka - Anwil   81 - 90
Anwil wins 186 - 163
BHC SKP Pardubice   UKJ Süba
7176
35-36   36-40  
First game: UKJ Süba - BHC SKP Pardubice   89 - 86
UKJ Süba wins 165 - 157
Avtodor   Bonus
8891
42-44   46-47  
First game: Bonus - Avtodor   95 - 79
Bonus wins 186 - 167
BC Plama   Elma Apoel
9882
43-38   55-44  
First game: Elma Apoel - BC Plama   78 - 64
BC Plama wins 162 - 160
BV Commodore   Dendi-Basket
8970
39-37   50-33  
First game: Dendi-Basket - BV Commodore   89 - 63
Dendi-Basket wins 159 - 152
Preliminary Round II
TAU CERAMICA   BC Slovakofarma
9086
49-49   41-37  
First game: BC Slovakofarma - TAU CERAMICA   65 - 84
TAU CERAMICA wins 174 - 151
Strasbourg IG   Universitatea
8466
50-31   34-35  
First game: Universitatea - Strasbourg IG   54 - 88
Strasbourg IG wins 172 - 120
KK Zagreb   Hageby BK
9574
42-42   53-32  
First game: Hageby BK - KK Zagreb   83 - 74
KK Zagreb wins 169 - 157
Iraklis BC SA   BC Marc
8866
50-33   38-33  
First game: BC Marc - Iraklis BC SA   51 - 60
Iraklis BC SA wins 148 - 117
Hapoel Migdal Jerusalem   Atletas
7656
39-33   37-23  
First game: Atletas - Hapoel Migdal Jerusalem   77 - 62
Hapoel Migdal Jerusalem wins 138 - 133
Ovarense Aerosoles   Anwil
9984
52-48   47-36  
First game: Anwil - Ovarense Aerosoles   75 - 58
Anwil wins 159 - 157
Fenerbahçe SK   UKJ Süba
13167
60-29   71-38  
First game: UKJ Süba - Fenerbahçe SK   81 - 79
Fenerbahçe SK wins 210 - 148
KK Savinjski Hopsi   Bonus
8267
43-36   39-31  
First game: Bonus - KK Savinjski Hopsi   89 - 84
KK Savinjski Hopsi wins 166 - 156
Benetton   BC Plama
11076
56-44   54-32  
First game: BC Plama - Benetton   77 - 87
Benetton wins 197 - 153
Brandt Hagen   Dendi-Basket
9092
39-45   51-47  
First game: Dendi-Basket - Brandt Hagen   77 - 70
Dendi-Basket wins 169 - 160
Preliminary Round III
Split Croatia Insurance   Thames Tigers
7669
40-33   36-36  
First game: Thames Tigers - Split Croatia Insurance   77 - 72
Split Croatia Insurance wins 148 - 146
Dendi-Basket   BC Budivelnik Kiev
10195
54-43   47-52  
First game: BC Budivelnik Kiev - Dendi-Basket   91 - 118
Dendi-Basket wins 219 - 186
Anwil   BC Zalgiris
8973
43-41   46-32  
First game: BC Zalgiris - Anwil   99 - 88
Anwil wins 177 - 172
Olympique d'Antibes   KK Zagreb
8361
48-28   35-33  
First game: KK Zagreb - Olympique d'Antibes   82 - 79
Olympique d'Antibes wins 162 - 143
Hapoel Philips   BC BVV Brno
8666
40-21   46-45  
First game: BC BVV Brno - Hapoel Philips   72 - 79
Hapoel Philips wins 165 - 138
WATCO   Danone Honved
9170
48-33   43-37  
First game: Danone Honved - WATCO   80 - 94
WATCO wins 185 - 150
TAU CERAMICA   Hapoel Migdal Jerusalem
7966
48-30   31-36  
First game: Hapoel Migdal Jerusalem - TAU CERAMICA   91 - 82
TAU CERAMICA wins 161 - 157
Fidefinanz   Strasbourg IG
7773
38-29   39-44  
First game: Strasbourg IG - Fidefinanz   72 - 72
Fidefinanz wins 149 - 145
Iraklis BC SA   KK Savinjski Hopsi
9464
54-34   40-30  
First game: KK Savinjski Hopsi - Iraklis BC SA   66 - 69
Iraklis BC SA wins 163 - 130
New Wave   Fenerbahçe SK
9579
40-37   55-42  
First game: Fenerbahçe SK - New Wave   81 - 62
Fenerbahçe SK wins 160 - 157
Benetton   AEK
11049
59-32   51-17  
First game: AEK - Benetton   91 - 109
Benetton wins 219 - 140
BK Baník Cígel   ASK Brocéni
6682
29-31   37-51  
First game: ASK Brocéni - BK Baník Cígel   86 - 65
ASK Brocéni wins 168 - 131

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. OLYMPIQUE D'ANTIBES109/1857/75219
2. IRAKLIS BC SA THESSALONIKI109/1809/71519
3. SPLIT CROATIA INSURANCE105/5766/73115
4. WATCO ANTWERPEN104/6805/80714
5. DENDI-BASKET102/8817/93412
6. FIDEFINANZ BELLINZONA BASKET101/9669/78411
Olympique d'Antibes   Dendi-Basket
10188
57-42   44-46  
Iraklis BC SA   WATCO
8987
45-41   44-46  
Split Croatia Insurance   Fidefinanz
6857
32-31   36-26  
Dendi-Basket   Iraklis BC SA
7781
28-30   49-51  
Split Croatia Insurance   WATCO
7065
34-27   36-38  
Fidefinanz   Olympique d'Antibes
5376
26-36   27-40  
Dendi-Basket   Fidefinanz
10681
65-47   41-34  
WATCO   Olympique d'Antibes
7983
39-51   40-32  
Iraklis BC SA   Split Croatia Insurance
7570
38-35   37-35  
Olympique d'Antibes   Split Croatia Insurance
8678
44-29   42-49  
Fidefinanz   Iraklis BC SA
5466
29-36   25-30  
WATCO   Dendi-Basket
10753
48-25   59-28  
Split Croatia Insurance   Dendi-Basket
10174
50-39   51-35  
Iraklis BC SA   Olympique d'Antibes
7471
42-32   32-39  
Fidefinanz   WATCO
6668
40-33   26-35  
Dendi-Basket   Olympique d'Antibes
7779
40-45   37-34  
Fidefinanz   Split Croatia Insurance
6069
35-30   25-39  
WATCO   Iraklis BC SA
6992
31-61   38-31  
Olympique d'Antibes   Fidefinanz
8562
36-38   49-24  
Iraklis BC SA   Dendi-Basket
9866
47-28   51-38  
WATCO   Split Croatia Insurance
6584
29-37   36-47  
Fidefinanz   Dendi-Basket
9983
53-43   46-40  
Olympique d'Antibes   WATCO
10586
50-44   55-42  
Split Croatia Insurance   Iraklis BC SA
6371
33-31   30-40  
Dendi-Basket   WATCO
98101
44-54   54-47  
Split Croatia Insurance   Olympique d'Antibes
7783
28-40   49-43  
Iraklis BC SA   Fidefinanz
8570
43-32   42-38  
Dendi-Basket   Split Croatia Insurance
9586
43-47   52-39  
Olympique d'Antibes   Iraklis BC SA
8878
45-39   43-39  
WATCO   Fidefinanz
7867
43-42   35-25  
 TeamPW/LF/APts
1. TAU CERAMICA109/1909/84019
2. BENETTON TREVISO108/2967/84318
3. FENERBAHCE SK ISTANBUL104/6847/86314
4. ANWIL WLOCLAWEK103/7878/94813
5. HAPOEL PHILIPS TEL AVIV103/7824/89413
6. ASK BROCENI LMT103/7881/91813
Anwil   TAU CERAMICA
8088
37-44   43-44  
Fenerbahçe SK   Benetton
8072
44-38   36-34  
Hapoel Philips   ASK Brocéni
109103
55-43   54-60  
ASK Brocéni   Fenerbahçe SK
8572
40-37   45-35  
Benetton   Anwil
11181
58-37   53-44  
Hapoel Philips   TAU CERAMICA
7778
33-36   44-42  
TAU CERAMICA   Fenerbahçe SK
9082
48-43   42-39  
Anwil   Hapoel Philips
8281
46-27   36-54  
Benetton   ASK Brocéni
8883
42-43   46-40  
Fenerbahçe SK   Hapoel Philips
7063
32-25   38-38  
ASK Brocéni   Anwil
9992
48-47   51-45  
TAU CERAMICA   Benetton
8071
44-34   36-37  
Anwil   Fenerbahçe SK
9583
51-37   44-46  
ASK Brocéni   TAU CERAMICA
8794
39-46   48-48  
Hapoel Philips   Benetton
8295
47-40   35-55  
ASK Brocéni   Hapoel Philips
8570
40-34   45-36  
TAU CERAMICA   Anwil
11188
61-49   50-39  
Benetton   Fenerbahçe SK
9786
53-36   44-50  
Anwil   Benetton
85100
40-57   45-43  
Fenerbahçe SK   ASK Brocéni
8980
41-36   48-44  
TAU CERAMICA   Hapoel Philips
7774
38-35   39-39  
Fenerbahçe SK   TAU CERAMICA
9097
49-55   41-42  
Hapoel Philips   Anwil
9589
48-39   47-50  
ASK Brocéni   Benetton
95106
45-58   50-48  
Anwil   ASK Brocéni
9372
54-38   39-34  
Hapoel Philips   Fenerbahçe SK
9187
54-51   37-36  
Benetton   TAU CERAMICA
9989
57-42   42-47  
Fenerbahçe SK   Anwil
10893
59-46   49-47  
Benetton   Hapoel Philips
12882
70-40   58-42  
TAU CERAMICA   ASK Brocéni
10592
53-45   52-47  

Final

Benetton   TAU CERAMICA
9486
43-38   51-48