SCOREBOARD

Preliminary Round I
Tinex Norik Medvode   New Wave Basket
9091
46-42   44-49  
First game: New Wave Basket - Tinex Norik Medvode   99 - 85
New Wave Basket wins 190 - 175
Dinamo   Asto Basket
9386
50-50   43-36  
First game: Asto Basket - Dinamo   86 - 85
Dinamo wins 178 - 172
Slavia Vis-II   Luxol Fitgar
10058
44-26   56-32  
First game: Luxol Fitgar - Slavia Vis-II   82 - 104
Slavia Vis-II wins 204 - 140
FC 01 Bamberg   Arkadia Lions
11383
42-38   71-45  
First game: Arkadia Lions - FC 01 Bamberg   104 - 108
FC 01 Bamberg wins 221 - 187
Pro-Specs   BC BVV Brno
8862
40-31   48-31  
First game: BC BVV Brno - Pro-Specs   73 - 101
Pro-Specs wins 189 - 135
KS Dinamo   Tungsram Honved BT
62115
26-69   36-46  
Second game: Tungsram Honved BT - KS Dinamo   103 - 47
Nasas Genclik   KBBK Ast
8074
36-34   44-40  
First game: KBBK Ast - Nasas Genclik   78 - 81
Nasas Genclik wins 161 - 152
Preliminary Round II
Ideal Job Pully   New Wave Basket
112105
50-43   62-62  
First game: New Wave Basket - Ideal Job Pully   77 - 91
Ideal Job Pully wins 203 - 182
Spartak   Dinamo
02
First game: Dinamo - Spartak   2 - 0
Bic Trieste   Slavia Vis-II
10153
55-30   46-23  
First game: Slavia Vis-II - Bic Trieste   71 - 75
Bic Trieste wins 176 - 124
Natwest Zaragoza   FC 01 Bamberg
8151
43-31   38-20  
First game: FC 01 Bamberg - Natwest Zaragoza   66 - 69
Natwest Zaragoza wins 150 - 117
Pro-Specs   STG-Stroitel
9581
57-47   38-34  
First game: STG-Stroitel - Pro-Specs   91 - 101
Pro-Specs wins 196 - 172
SC "Nikolaev"   Tungsram Honved BT
9694
46-39   50-55  
First game: Tungsram Honved BT - SC "Nikolaev"   108 - 76
Tungsram Honved BT wins 202 - 172
Ovarense Aerosoles   Nasas Genclik
10293
55-46   47-47  
First game: Nasas Genclik - Ovarense Aerosoles   98 - 92
Ovarense Aerosoles wins 194 - 191
Hapoel Galil Elyon   Atletas
9895
55-46   43-49  
First game: Atletas - Hapoel Galil Elyon   87 - 94
Hapoel Galil Elyon wins 192 - 182
Aris BSA   RTI Minsk
10770
47-34   60-36  
First game: RTI Minsk - Aris BSA   59 - 117
Aris BSA wins 224 - 129
Cholet Basket   T71
9245
46-25   46-20  
First game: T71 - Cholet Basket   53 - 114
Cholet Basket wins 206 - 98
Split Croatia Insurance   Achilleas
8670
48-28   38-42  
First game: Achilleas - Split Croatia Insurance   90 - 86
Split Croatia Insurance wins 172 - 160
Preliminary Round III
Ideal Job Pully   Union Olimpija
10295
58-40   44-55  
First game: Union Olimpija - Ideal Job Pully   107 - 86
Union Olimpija wins 202 - 188
Natwest Zaragoza   Pro-Specs
9588
54-43   41-45  
Second game: Pro-Specs - Natwest Zaragoza   79 - 73
Guildford Kings   ASK Brocéni
7676
34-33   42-43  
First game: ASK Brocéni - Guildford Kings   80 - 77
ASK Brocéni wins 156 - 153
Dinamo   Efes Pilsen
6481
28-35   36-46  
First game: Efes Pilsen - Dinamo   96 - 54
Efes Pilsen wins 177 - 118
CSKA   USK Erpet Praha
10889
57-43   51-46  
First game: USK Erpet Praha - CSKA   96 - 113
CSKA wins 221 - 185
CSKA Sofia   Lisboa e Benfica
8084
38-37   42-47  
First game: Lisboa e Benfica - CSKA Sofia   111 - 83
Lisboa e Benfica wins 195 - 163
Tungsram Honved BT   Hapoel Philips
6962
35-31   34-31  
First game: Hapoel Philips - Tungsram Honved BT   92 - 74
Hapoel Philips wins 154 - 143
Hapoel Galil Elyon   Bic Trieste
9994
54-46   45-48  
First game: Bic Trieste - Hapoel Galil Elyon   69 - 69
Hapoel Galil Elyon wins 168 - 163
Aris BSA   ZEPTER IDEA
10275
47-39   55-36  
First game: ZEPTER IDEA - Aris BSA   80 - 90
Aris BSA wins 192 - 155
Cholet Basket   Ovarense Aerosoles
8661
42-37   44-24  
First game: Ovarense Aerosoles - Cholet Basket   91 - 85
Cholet Basket wins 171 - 152
BC Budivelnik Kiev   Helsingin NMKY
7072
44-29   26-43  
First game: Helsingin NMKY - BC Budivelnik Kiev   89 - 100
BC Budivelnik Kiev wins 170 - 161

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. EFES PILSEN ISTANBUL109/1787/70719
2. NATWEST ZARAGOZA107/3788/70117
3. UNION OLIMPIJA LJUBLJANA106/4800/81116
4. CSKA MOSCOW103/7871/90213
5. HAPOEL PHILIPS TEL AVIV103/7816/83713
6. ASK BROCENI LMT102/8821/92512
CSKA   ASK Brocéni
8390
43-48   40-42  
Efes Pilsen   Union Olimpija
6952
35-20   34-32  
Hapoel Philips   Natwest Zaragoza
7372
34-36   39-36  
CSKA   Natwest Zaragoza
7697
35-45   41-52  
ASK Brocéni   Efes Pilsen
7293
31-51   41-42  
Union Olimpija   Hapoel Philips
7877
44-45   34-32  
Hapoel Philips    CSKA
9683
45-39   51-44  
Union Olimpija   ASK Brocéni
9371
51-35   42-36  
Natwest Zaragoza   Efes Pilsen
6365
32-33   31-32  
ASK Brocéni   Hapoel Philips
10391
54-38   49-53  
Efes Pilsen    CSKA
8582
44-38   41-44  
Natwest Zaragoza   Union Olimpija
9177
38-31   53-46  
ASK Brocéni   Natwest Zaragoza
92103
48-59   44-44  
CSKA   Union Olimpija
8289
39-46   43-43  
Hapoel Philips   Efes Pilsen
8790
40-43   47-47  
ASK Brocéni    CSKA
97102
44-54   53-48  
Union Olimpija   Efes Pilsen
7775
34-31   43-44  
Natwest Zaragoza   Hapoel Philips
7169
47-28   24-41  
Efes Pilsen   ASK Brocéni
8972
51-34   38-38  
Hapoel Philips   Union Olimpija
8992
40-45   49-47  
Natwest Zaragoza    CSKA
8673
31-27   55-46  
CSKA   Hapoel Philips
8562
41-25   44-37  
ASK Brocéni   Union Olimpija
7375
32-37   41-38  
Efes Pilsen   Natwest Zaragoza
5049
25-25   25-24  
CSKA   Efes Pilsen
8796
42-47   45-49  
Hapoel Philips   ASK Brocéni
10688
47-39   59-49  
Union Olimpija   Natwest Zaragoza
6366
30-34   33-32  
Efes Pilsen   Hapoel Philips
7566
43-40   32-26  
Union Olimpija    CSKA
104118
51-55   53-63  
Natwest Zaragoza   ASK Brocéni
9063
47-26   43-37  
 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI109/1815/68919
2. HAPOEL GALIL ELYON107/3818/78517
3. SPLIT CROATIA INSURANCE107/3741/69817
4. SPORT LISBOA E BENFICA104/6768/77014
5. CHOLET BASKET102/8758/84412
6. BC BUDIVELNIK KIEV101/9736/85011
Split Croatia Insurance   BC Budivelnik Kiev
8773
45-43   42-30  
Cholet Basket   Lisboa e Benfica
8298
40-46   42-52  
Aris BSA   Hapoel Galil Elyon
8875
45-38   43-37  
Lisboa e Benfica   Split Croatia Insurance
6070
31-35   29-35  
Aris BSA   Cholet Basket
10472
51-43   53-29  
Hapoel Galil Elyon   BC Budivelnik Kiev
10082
59-44   41-38  
BC Budivelnik Kiev   Cholet Basket
7376
27-36   46-40  
Split Croatia Insurance   Hapoel Galil Elyon
7770
35-33   42-37  
Lisboa e Benfica   Aris BSA
6775
36-30   31-45  
BC Budivelnik Kiev   Lisboa e Benfica
7977
35-45   44-32  
Cholet Basket   Hapoel Galil Elyon
6773
42-43   25-30  
Aris BSA   Split Croatia Insurance
8956
42-23   47-33  
Split Croatia Insurance   Cholet Basket
7162
28-39   43-23  
Hapoel Galil Elyon   Lisboa e Benfica
7493
36-40   38-53  
Aris BSA   BC Budivelnik Kiev
6761
42-28   25-33  
BC Budivelnik Kiev   Split Croatia Insurance
4777
30-33   17-44  
Lisboa e Benfica   Cholet Basket
8473
40-38   44-35  
Hapoel Galil Elyon   Aris BSA
8069
49-40   31-29  
Cholet Basket   Aris BSA
6070
30-36   30-34  
BC Budivelnik Kiev   Hapoel Galil Elyon
7584
39-39   36-45  
Split Croatia Insurance   Lisboa e Benfica
7956
39-28   40-28  
Cholet Basket   BC Budivelnik Kiev
10091
46-46   38-38   16-7  
Aris BSA   Lisboa e Benfica
8372
47-30   36-42  
Hapoel Galil Elyon   Split Croatia Insurance
8575
49-44   36-31  
Split Croatia Insurance   Aris BSA
6676
38-37   28-39  
Lisboa e Benfica   BC Budivelnik Kiev
8875
42-40   46-35  
Hapoel Galil Elyon   Cholet Basket
9786
50-35   47-51  
BC Budivelnik Kiev   Aris BSA
8094
36-45   44-49  
Cholet Basket   Split Croatia Insurance
8083
47-52   33-31  
Lisboa e Benfica   Hapoel Galil Elyon
7380
34-40   39-40  
Play-Offs
Efes Pilsen   Hapoel Galil Elyon
6562
34-23   31-39  
Game 1: Hapoel Galil Elyon - Efes Pilsen 71-73
Play-off standings2 - 0
Aris BSA   Natwest Zaragoza
8266
39-38   43-28  
Game 1: Natwest Zaragoza - Aris BSA 84-86
Play-off standings2 - 0

Final

Efes Pilsen   Aris BSA
4850
32-29   16-21