SCOREBOARD

Preliminary Round I
Helsingin NMKY   Vaerlose
12485
68-34   56-51  
First game: Vaerlose - Helsingin NMKY   93 - 107
Helsingin NMKY wins 231 - 178
Panionios BC   Slavia Vis-II
9870
60-39   38-31  
First game: Slavia Vis-II - Panionios BC   77 - 83
Panionios BC wins 181 - 147
Basket Flyers   K.R. Basket
7465
45-30   29-35  
First game: K.R. Basket - Basket Flyers   87 - 89
Basket Flyers wins 163 - 152
Stadt Sport   VEF Riga
7996
36-45   43-51  
First game: VEF Riga - Stadt Sport   109 - 99
VEF Riga wins 205 - 178
Pro-Specs   BBK Solna / Täby Vikings
8675
50-33   36-42  
First game: BBK Solna / Täby Vikings - Pro-Specs   72 - 68
Pro-Specs wins 154 - 147
KKS Lech   Budapest Honvéd SE
8192
43-48   38-44  
First game: Budapest Honvéd SE - KKS Lech   84 - 69
Budapest Honvéd SE wins 176 - 150
Preliminary Round II
ALBA   Helsingin NMKY
8164
42-32   39-32  
First game: Helsingin NMKY - ALBA   71 - 69
ALBA wins 150 - 135
Panionios BC   CSA Sparta
10384
44-33   59-51  
First game: CSA Sparta - Panionios BC   87 - 81
Panionios BC wins 184 - 171
Hapoel Galil Elyon   Basket Flyers
9369
47-27   46-42  
First game: Basket Flyers - Hapoel Galil Elyon   67 - 87
Hapoel Galil Elyon wins 180 - 136
Union Olimpija   VEF Riga
7775
35-32   42-43  
First game: VEF Riga - Union Olimpija   81 - 89
Union Olimpija wins 166 - 156
Real Madrid Teka   Pro-Specs
9675
47-35   49-40  
First game: Pro-Specs - Real Madrid Teka   94 - 94
Real Madrid Teka wins 190 - 169
Hapoel Holon   Budapest Honvéd SE
11167
46-31   65-36  
First game: Budapest Honvéd SE - Hapoel Holon   90 - 99
Hapoel Holon wins 210 - 157
FC Porto   Spartak Leningrad
8477
46-41   38-36  
First game: Spartak Leningrad - FC Porto   109 - 69
Spartak Leningrad wins 186 - 153
PAOK BC   Elma Apoel
10654
65-26   41-28  
First game: Elma Apoel - PAOK BC   53 - 111
PAOK BC wins 217 - 107
Telindus   Bestmate Akrides
8866
41-28   47-38  
First game: Bestmate Akrides - Telindus   68 - 63
Telindus wins 151 - 134
Limoges CSP   BBC Etzella
11972
57-29   62-43  
First game: BBC Etzella - Limoges CSP   68 - 123
Limoges CSP wins 242 - 140
Scaligera Basket   Tofas SC
9867
54-29   44-38  
First game: Tofas SC - Scaligera Basket   77 - 101
Scaligera Basket wins 199 - 144
EB PAU Orthez   Universitatea
10089
46-43   54-46  
First game: Universitatea - EB PAU Orthez   107 - 101
EB PAU Orthez wins 201 - 196
Preliminary Round III
Maccabi   Slask-ESKA
10186
63-37   38-49  
First game: Slask-ESKA - Maccabi   92 - 85
Maccabi wins 186 - 178
Limoges CSP   KTP
9874
43-47   55-27  
First game: KTP - Limoges CSP   86 - 110
Limoges CSP wins 208 - 160
Scaligera Basket   Astra Basket
9571
49-42   46-29  
First game: Astra Basket - Scaligera Basket   81 - 88
Scaligera Basket wins 183 - 152
Vevey Basket   Union Olimpija
8887
31-40   57-47  
First game: Union Olimpija - Vevey Basket   114 - 86
Union Olimpija wins 201 - 174
Telindus   Spartak Leningrad
8892
39-42   49-50  
First game: Spartak Leningrad - Telindus   75 - 86
Telindus wins 174 - 167
AEK   Panionios BC
85104
33-51   52-53  
First game: Panionios BC - AEK   118 - 95
Panionios BC wins 222 - 180
Fenerbahçe SK   ALBA
7882
31-39   47-43  
First game: ALBA - Fenerbahçe SK   99 - 83
ALBA wins 181 - 161
Hapoel Holon   Hapoel Galil Elyon
8190
35-47   46-43  
First game: Hapoel Galil Elyon - Hapoel Holon   100 - 89
Hapoel Galil Elyon wins 190 - 170
Mol-Szolnok   Lisboa e Benfica
8475
39-50   45-25  
First game: Lisboa e Benfica - Mol-Szolnok   100 - 69
Lisboa e Benfica wins 175 - 153

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. PAOK THESSALONIKI BC109/1829/76219
2. SCALIGERA BASKET VERONA108/2862/81818
3. LIMOGES CSP104/6855/84114
4. TELINDUS OOSTENDE104/6935/90314
5. MACCABI RISHON LE ZION103/7891/95913
6. ALBA BERLIN BASKETBALLTEAM EV102/8758/84712
Telindus   ALBA
12190
66-46   55-44  
Scaligera Basket   Limoges CSP
9289
48-43   44-46  
Maccabi   PAOK BC
9297
51-41   41-56  
Limoges CSP   Telindus
10989
58-47   51-42  
Maccabi   ALBA
8076
32-37   48-39  
PAOK BC   Scaligera Basket
7173
34-36   37-37  
Telindus   Maccabi
11196
53-48   58-48  
ALBA   Scaligera Basket
8075
41-39   39-36  
Limoges CSP   PAOK BC
7981
32-42   47-39  
ALBA   Limoges CSP
7275
43-46   29-29  
Scaligera Basket   Maccabi
10076
50-35   50-41  
PAOK BC   Telindus
8170
35-39   46-31  
Telindus   Scaligera Basket
8588
46-37   39-51  
Maccabi   Limoges CSP
88100
42-56   46-44  
PAOK BC   ALBA
8379
38-43   45-36  
ALBA   Telindus
5281
27-46   25-35  
PAOK BC   Maccabi
9580
40-38   55-42  
Limoges CSP   Scaligera Basket
7376
35-40   38-36  
Telindus   Limoges CSP
11097
63-51   47-46  
ALBA   Maccabi
8697
47-45   39-52  
Scaligera Basket   PAOK BC
7576
36-36   39-40  
Maccabi   Telindus
10897
50-44   58-53  
Scaligera Basket   ALBA
8381
49-47   34-34  
PAOK BC   Limoges CSP
7968
35-33   44-35  
Telindus   PAOK BC
8187
32-45   49-42  
Maccabi   Scaligera Basket
97105
46-50   51-55  
Limoges CSP   ALBA
7377
33-36   40-41  
Scaligera Basket   Telindus
9590
46-50   49-40  
ALBA   PAOK BC
6579
32-32   33-47  
Limoges CSP   Maccabi
9277
48-43   44-34  
 TeamPW/LF/APts
1. REAL MADRID TEKA109/1917/83219
2. UNION OLIMPIJA LJUBLJANA107/3878/82917
3. ELAN BEARNAIS PAU ORTHEZ106/4899/88916
4. PANIONIOS BC ATHENS103/7832/84713
5. SPORT LISBOA E BENFICA103/7787/85113
6. HAPOEL GALIL ELYON102/8877/94212
Hapoel Galil Elyon   Real Madrid Teka
100106
48-52   52-54  
Union Olimpija   Lisboa e Benfica
9188
46-43   45-45  
Panionios BC   EB PAU Orthez
10176
62-40   39-36  
Real Madrid Teka   Union Olimpija
9690
54-47   42-43  
Panionios BC   Lisboa e Benfica
8977
41-41   48-36  
EB PAU Orthez   Hapoel Galil Elyon
108103
55-48   53-55  
Union Olimpija   Panionios BC
9583
47-34   48-49  
Real Madrid Teka   EB PAU Orthez
7983
46-44   33-39  
Lisboa e Benfica   Hapoel Galil Elyon
7974
33-37   46-37  
Hapoel Galil Elyon   Panionios BC
9385
49-37   44-48  
Lisboa e Benfica   Real Madrid Teka
7578
44-38   31-40  
EB PAU Orthez   Union Olimpija
8973
41-38   48-35  
Union Olimpija   Hapoel Galil Elyon
9182
39-31   52-51  
Panionios BC   Real Madrid Teka
7488
33-48   41-40  
EB PAU Orthez   Lisboa e Benfica
8980
48-33   41-47  
Real Madrid Teka   Hapoel Galil Elyon
9481
37-46   57-35  
Lisboa e Benfica   Union Olimpija
4784
28-36   19-48  
EB PAU Orthez   Panionios BC
8782
33-41   54-41  
Union Olimpija   Real Madrid Teka
8991
37-44   52-47  
Lisboa e Benfica   Panionios BC
8876
46-32   42-44  
Hapoel Galil Elyon   EB PAU Orthez
108101
52-52   56-49  
Panionios BC   Union Olimpija
8085
41-47   39-38  
EB PAU Orthez   Real Madrid Teka
9096
35-51   55-45  
Hapoel Galil Elyon   Lisboa e Benfica
7895
41-51   37-44  
Union Olimpija   EB PAU Orthez
8886
46-43   42-43  
Real Madrid Teka   Lisboa e Benfica
10279
49-35   53-44  
Panionios BC   Hapoel Galil Elyon
9171
38-39   53-32  
Real Madrid Teka   Panionios BC
8771
40-43   47-28  
Lisboa e Benfica   EB PAU Orthez
7990
42-48   37-42  
Hapoel Galil Elyon   Union Olimpija
8792
36-46   51-46  
Play-Offs
PAOK BC   Union Olimpija
10486
47-35   57-51  
Game 1: Union Olimpija - PAOK BC 81-68
Game 2: PAOK BC - Union Olimpija 79-61
Play-off standings2 - 1
Real Madrid Teka   Scaligera Basket
7472
35-38   39-34  
Game 1: Scaligera Basket - Real Madrid Teka 71-79
Play-off standings2 - 0

Final

PAOK BC   Real Madrid Teka
6365
28-43   35-22