SCOREBOARD

Regional Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. ISLA DE TENERIFE109/1804/73219
2. JDA DIJON BOURGOGNE106/4829/77616
3. BIRMINGHAM BULLETS106/4746/76416
4. DEXIA MONS-HAINAUT105/5806/79115
5. BENETTON FRIBOURG OLYMPIC102/8690/77612
6. UNIAO DESPORTIVA OLIVEIRENSE102/8797/83312
Dexia Mons-Hainaut   SAOS JDA Dijon
7978
21-23   14-12   10-13   25-22   9-8  
Isla de Tenerife   Benetton Olympic
7465
19-17   14-19   20-12   21-17  
UD Oliveirense   Birmingham Bullets
6863
22-19   15-20   11-14   20-10  
Dexia Mons-Hainaut   Birmingham Bullets
9596
19-24   20-20   30-18   15-22   11-12  
SAOS JDA Dijon   Isla de Tenerife
6872
17-15   16-20   10-15   25-22  
Benetton Olympic   UD Oliveirense
8180
27-21   18-22   20-22   16-15  
Benetton Olympic   SAOS JDA Dijon
7398
24-30   15-23   18-16   16-29  
UD Oliveirense   Dexia Mons-Hainaut
7890
19-25   23-17   18-24   18-24  
Birmingham Bullets    Isla de Tenerife
7675
19-20   21-16   16-23   20-16  
Birmingham Bullets    Benetton Olympic
6253
23-15   11-13   9-16   19-9  
SAOS JDA Dijon   UD Oliveirense
10493
22-21   37-19   17-19   28-34  
Isla de Tenerife   Dexia Mons-Hainaut
8769
26-22   22-19   19-17   20-11  
SAOS JDA Dijon   Birmingham Bullets
7865
22-18   11-18   23-14   22-15  
Dexia Mons-Hainaut   Benetton Olympic
7753
19-16   19-16   21-13   18-8  
UD Oliveirense   Isla de Tenerife
8992
27-23   11-26   22-18   29-25  
SAOS JDA Dijon   Dexia Mons-Hainaut
7560
16-16   20-12   13-14   26-18  
Benetton Olympic   Isla de Tenerife
6979
24-22   14-24   16-14   15-19  
Birmingham Bullets    UD Oliveirense
8177
25-17   17-16   13-27   26-17  
Birmingham Bullets    Dexia Mons-Hainaut
8987
18-24   24-25   27-18   20-20  
Isla de Tenerife   SAOS JDA Dijon
7877
15-19   31-21   14-21   18-16  
UD Oliveirense   Benetton Olympic
7281
11-21   19-19   21-21   21-20  
Dexia Mons-Hainaut   UD Oliveirense
8575
17-18   24-19   15-24   29-14  
SAOS JDA Dijon   Benetton Olympic
8680
23-21   23-14   13-24   27-21  
Isla de Tenerife   Birmingham Bullets
8360
15-18   18-12   28-12   22-18  
Dexia Mons-Hainaut   Isla de Tenerife
8688
22-25   21-20   18-16   17-17   8-10  
Benetton Olympic   Birmingham Bullets
6370
12-17   25-18   13-20   13-15  
UD Oliveirense   SAOS JDA Dijon
9280
25-24   22-18   12-19   33-19  
Birmingham Bullets    SAOS JDA Dijon
8485
25-22   20-26   22-17   17-20  
Benetton Olympic   Dexia Mons-Hainaut
7278
21-20   13-25   19-12   19-21  
Isla de Tenerife   UD Oliveirense
7673
12-15   21-11   18-28   25-19  
 TeamPW/LF/APts
1. STRASBOURG IG107/3865/81817
2. CLUB OURENSE BALONCESTO106/4910/86116
3. OVARENSE AEROSOLES105/5878/85115
4. PORTUGAL TELECOM LISBOA105/5819/82715
5. MONTAN KAPFENBERG104/6871/90614
6. BC EUPHONY LIEGE103/7799/87913
Montan   CB Ourense
75100
27-25   13-25   19-19   16-31  
Strasbourg IG   Euphony Liege
9368
27-21   19-7   29-21   18-19  
Portugal Telecom   Ovarense Aerosoles
7695
29-18   16-26   17-30   14-21  
Montan   Ovarense Aerosoles
9585
18-22   28-21   26-23   23-19  
CB Ourense   Strasbourg IG
9469
21-16   22-21   34-22   17-10  
Euphony Liege   Portugal Telecom
6775
14-23   18-6   16-23   19-23  
Euphony Liege   CB Ourense
8597
20-37   28-26   21-19   16-15  
Ovarense Aerosoles   Strasbourg IG
8495
20-21   19-18   23-23   22-33  
Strasbourg IG   Montan
9277
18-16   23-19   23-23   28-19  
Ovarense Aerosoles   Euphony Liege
9295
28-25   23-24   20-17   21-29  
Portugal Telecom   CB Ourense
9582
22-12   20-23   24-17   29-30  
Montan   Euphony Liege
8374
20-12   20-25   26-12   17-25  
Strasbourg IG   Portugal Telecom
7769
22-20   17-21   27-12   11-16  
CB Ourense   Ovarense Aerosoles
7472
13-17   24-20   21-19   16-16  
Portugal Telecom   Montan
9084
18-20   18-29   31-15   23-20  
Euphony Liege   Strasbourg IG
8087
14-25   20-22   24-16   22-24  
CB Ourense   Montan
9793
30-23   22-22   23-20   22-28  
Ovarense Aerosoles   Portugal Telecom
8187
22-16   24-23   13-22   22-26  
Strasbourg IG   CB Ourense
11095
21-22   28-23   32-31   29-19  
Ovarense Aerosoles   Montan
10681
30-32   39-19   15-18   22-12  
Portugal Telecom   Euphony Liege
8284
20-23   22-21   21-18   19-22  
Montan   Portugal Telecom
10895
26-28   25-15   27-19   30-33  
Strasbourg IG   Ovarense Aerosoles
8186
21-13   25-31   17-20   18-22  
CB Ourense   Euphony Liege
10788
19-24   27-21   31-16   30-27  
Montan   Strasbourg IG
9586
20-22   20-10   23-27   32-27  
Euphony Liege   Ovarense Aerosoles
7783
20-17   11-19   26-14   20-33  
CB Ourense   Portugal Telecom
7480
13-31   22-16   22-14   17-19  
Euphony Liege   Montan
8180
27-21   24-12   18-24   12-23  
Portugal Telecom   Strasbourg IG
7075
20-21   14-16   23-10   13-28  
Ovarense Aerosoles   CB Ourense
9490
24-31   14-19   36-17   20-23  
 TeamPW/LF/APts
1. EIFFELTOWERS NIJMEGEN108/2856/79418
2. BIPOP CARIRE REGGIO EMILIA107/3858/83817
3. PORTO FERPINTA105/5858/83015
4. SLUC NANCY BASKET105/5814/76415
5. QUATRO BASKET BREE103/7770/84813
6. CAB MADEIRA102/8812/89412
Quatro Basket Bree   SLUC Basket
7181
18-15   22-14   15-26   16-26  
CAB Madeira   Porto Ferpinta
8289
21-22   21-18   23-27   17-22  
Bipop Carire Reggio Emilia   EiffelTowers Nijmegen
8176
12-22   25-15   22-19   22-20  
SLUC Basket   Bipop Carire Reggio Emilia
7572
12-15   25-14   19-25   19-18  
EiffelTowers Nijmegen   CAB Madeira
8864
27-16   17-11   23-19   21-18  
Porto Ferpinta   Quatro Basket Bree
93102
23-23   21-33   30-23   19-23  
Porto Ferpinta   Bipop Carire Reggio Emilia
11182
27-25   33-22   28-16   23-19  
EiffelTowers Nijmegen   SLUC Basket
8276
17-18   28-20   16-15   21-23  
Quatro Basket Bree   CAB Madeira
7466
21-13   17-20   18-11   18-22  
SLUC Basket   CAB Madeira
9169
23-25   21-14   24-19   23-11  
Bipop Carire Reggio Emilia   Quatro Basket Bree
8766
19-15   18-14   26-21   24-16  
Porto Ferpinta   EiffelTowers Nijmegen
8392
26-27   18-25   21-19   18-21  
SLUC Basket   Porto Ferpinta
7174
15-19   16-11   25-26   15-18  
EiffelTowers Nijmegen   Quatro Basket Bree
8973
23-24   23-16   23-13   20-20  
CAB Madeira   Bipop Carire Reggio Emilia
106108
23-31   27-25   24-23   32-29  
EiffelTowers Nijmegen   Bipop Carire Reggio Emilia
9792
13-25   34-22   31-29   19-16  
SLUC Basket   Quatro Basket Bree
10164
18-18   22-23   27-9   34-14  
Porto Ferpinta   CAB Madeira
9381
28-21   26-22   19-16   20-22  
Quatro Basket Bree   Porto Ferpinta
7572
21-12   17-18   22-22   15-20  
Bipop Carire Reggio Emilia   SLUC Basket
7872
29-13   13-27   15-21   21-11  
CAB Madeira   EiffelTowers Nijmegen
98104
23-26   24-30   28-21   23-27  
SLUC Basket   EiffelTowers Nijmegen
8679
21-17   21-16   20-20   24-26  
Bipop Carire Reggio Emilia   Porto Ferpinta
9179
22-20   21-24   22-17   26-18  
CAB Madeira   Quatro Basket Bree
9291
25-23   24-21   20-25   23-22  
Quatro Basket Bree   Bipop Carire Reggio Emilia
9096
35-22   11-24   20-29   24-21  
EiffelTowers Nijmegen   Porto Ferpinta
7877
18-20   18-16   19-24   23-17  
CAB Madeira   SLUC Basket
8885
24-17   23-16   23-25   18-27  
Bipop Carire Reggio Emilia   CAB Madeira
7166
22-12   15-17   23-21   11-16  
Quatro Basket Bree   EiffelTowers Nijmegen
6471
16-23   13-9   9-21   26-18  
Porto Ferpinta   SLUC Basket
8776
32-18   19-13   16-17   20-28  

Regional Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. UNICS KAZAN109/1896/72419
2. BC VENTSPILS107/3914/79717
3. BC SIAULIAI104/6821/88614
4. GIPSAR STAL OSTROW WLKP104/6805/83714
5. BK OPAVA104/6829/87414
6. PLANNJA BASKET LULEA102/8767/91412
BC Ventspils   BC Siauliai
9871
23-22   23-12   28-14   24-23  
Gipsar Stal Ostrow   BK Opava
8665
23-19   25-17   20-21   18-8  
UNICS   Plannja Basket
8469
19-9   23-14   17-25   25-21  
BK Opava   UNICS
9078
23-21   22-16   23-17   22-24  
BC Ventspils   Plannja Basket
11979
29-22   29-12   24-22   37-23  
BC Siauliai   Gipsar Stal Ostrow
8981
26-17   12-22   24-17   27-25  
BK Opava   BC Siauliai
9689
19-20   24-20   20-10   20-33   13-6  
UNICS   BC Ventspils
8777
25-14   25-18   29-25   8-20  
Plannja Basket   Gipsar Stal Ostrow
6177
19-24   9-14   15-21   18-18  
Plannja Basket   BK Opava
8261
25-21   17-14   17-12   23-14  
Gipsar Stal Ostrow   BC Ventspils
7192
23-20   25-20   8-26   15-26  
BC Siauliai   UNICS
7299
16-22   21-27   14-21   21-29  
BC Ventspils   BK Opava
8179
14-22   26-23   22-18   19-16  
UNICS   Gipsar Stal Ostrow
8554
16-18   19-11   25-11   25-14  
BC Siauliai   Plannja Basket
9784
14-15   26-18   27-29   30-22  
BK Opava   Gipsar Stal Ostrow
8897
28-24   22-24   19-21   19-28  
BC Siauliai   BC Ventspils
80103
14-29   15-31   21-22   30-21  
Plannja Basket   UNICS
7598
21-22   25-29   9-21   20-26  
Gipsar Stal Ostrow   BC Siauliai
7692
21-36   19-23   13-11   23-22  
Plannja Basket   BC Ventspils
6891
11-17   17-25   20-25   20-24  
UNICS   BK Opava
9962
27-17   24-9   19-15   29-21  
BC Ventspils   UNICS
8083
21-27   23-17   12-17   24-22  
BC Siauliai   BK Opava
9180
23-26   21-22   24-17   23-15  
Gipsar Stal Ostrow   Plannja Basket
10390
20-26   33-18   29-23   21-23  
BK Opava   Plannja Basket
11387
22-24   34-24   32-18   25-21  
BC Ventspils   Gipsar Stal Ostrow
8984
27-22   25-16   27-19   10-27  
UNICS   BC Siauliai
9769
15-18   23-20   26-11   33-20  
BK Opava   BC Ventspils
9584
26-27   22-19   28-18   19-20  
Gipsar Stal Ostrow   UNICS
7686
20-19   18-16   14-29   24-22  
Plannja Basket   BC Siauliai
7271
24-20   9-23   24-11   15-17  
 TeamPW/LF/APts
1. ANWIL WLOCLAWEK88/0666/53716
2. MBC ODESSA84/4655/68612
3. BC COPENHAGEN83/5586/57911
4. EURAS EKATERINBURG83/5567/58911
5. TARTU ROCK82/6589/67210
Anwil   BC Copenhagen
7462
23-20   9-10   15-14   27-18  
Tartu Rock   Anwil
5169
11-20   10-17   19-13   11-19  
MBC Odessa   BC Copenhagen
8683
17-20   18-16   21-22   19-17   11-8  
BC Copenhagen   EURAS
6061
9-18   23-21   17-9   11-13  
Anwil   MBC Odessa
9067
14-21   22-20   27-9   27-17  
BC Copenhagen   Tartu Rock
8166
21-23   13-20   28-12   19-11  
EURAS   MBC Odessa
8183
20-18   27-24   14-22   20-19  
Anwil   EURAS
8362
25-26   20-11   16-11   22-14  
MBC Odessa   Tartu Rock
9290
12-26   28-14   20-31   32-19  
Tartu Rock   EURAS
7476
22-27   26-13   8-15   18-21  
BC Copenhagen   Anwil
7280
21-23   16-18   19-20   16-19  
BC Copenhagen   MBC Odessa
7971
21-17   20-27   16-11   22-16  
Anwil   Tartu Rock
10573
21-16   24-18   31-11   29-28  
EURAS   Tartu Rock
7457
18-22   20-12   20-12   16-11  
MBC Odessa   Anwil
7786
28-23   15-18   19-17   15-28  
EURAS   BC Copenhagen
5968
17-11   17-18   12-20   13-19  
MBC Odessa   EURAS
8581
19-20   25-22   25-20   16-19  
Tartu Rock   BC Copenhagen
8281
21-22   24-17   15-32   22-10  
Tartu Rock   MBC Odessa
9694
26-18   20-22   14-21   23-22   13-11  
EURAS   Anwil
7379
16-25   21-14   19-16   17-24  
 TeamPW/LF/APts
1. PROKOM TREFL SOPOT1010/0951/71820
2. SKONTO107/3975/88217
3. AVTODOR SARATOV106/4881/90316
4. MLEKARNA KUNIN NOVY JICIN103/7895/98513
5. BDF GRODNO-93102/8764/87612
6. BC ALITA102/8819/92112
Prokom Trefl   BDF Grodno-93
8362
28-21   16-15   23-10   16-16  
Avtodor   Mlekarna Kunin
9685
24-19   26-24   21-23   25-19  
Skonto   BC Alita
11191
20-19   38-21   26-25   27-26  
Mlekarna Kunin   Prokom Trefl
77105
21-34   22-23   18-21   16-27  
Skonto   BDF Grodno-93
10984
30-31   30-10   22-18   27-25  
BC Alita   Avtodor
7993
21-22   20-26   29-23   9-22  
Prokom Trefl   Skonto
9170
23-17   27-22   14-12   27-19  
BDF Grodno-93   Avtodor
78118
17-23   23-22   22-36   16-37  
Mlekarna Kunin   BC Alita
9892
23-21   22-23   31-15   22-33  
BC Alita   Prokom Trefl
74106
28-26   16-33   15-32   15-15  
Avtodor   Skonto
10587
23-25   23-17   29-21   30-24  
BDF Grodno-93   Mlekarna Kunin
8064
24-20   21-11   18-20   17-13  
Prokom Trefl   Avtodor
11068
34-16   20-20   29-10   27-22  
Skonto   Mlekarna Kunin
130101
28-22   37-27   29-22   36-30  
BC Alita   BDF Grodno-93
7067
19-19   14-16   27-17   10-15  
BDF Grodno-93   Prokom Trefl
6581
24-26   6-17   12-24   23-14  
Mlekarna Kunin   Avtodor
10593
26-22   29-29   32-25   18-17  
BC Alita   Skonto
7381
20-17   16-26   16-16   21-22  
Prokom Trefl   Mlekarna Kunin
10685
30-30   24-8   32-25   20-22  
BDF Grodno-93   Skonto
7089
23-24   12-21   18-12   17-32  
Avtodor   BC Alita
8178
19-23   16-20   24-18   22-17  
Avtodor   BDF Grodno-93
8480
19-26   25-16   19-18   21-20  
Skonto   Prokom Trefl
8397
23-24   17-26   23-24   20-23  
BC Alita   Mlekarna Kunin
10697
31-25   23-24   32-19   20-29  
Prokom Trefl   BC Alita
9168
17-12   27-19   21-15   26-22  
Mlekarna Kunin   BDF Grodno-93
9082
26-24   22-20   24-25   18-13  
Skonto   Avtodor
12077
35-21   24-18   31-26   30-12  
Avtodor   Prokom Trefl
6681
20-21   17-11   12-22   17-27  
BDF Grodno-93   BC Alita
9688
21-33   24-14   12-25   23-8   16-8  
Mlekarna Kunin   Skonto
9395
29-31   28-23   20-19   16-22  
 TeamPW/LF/APts
1. LIETUVOS RYTAS VILNIUS1010/0938/67020
2. BC KHIMKI106/4875/83016
3. POLONIA WARBUD WARSZAWA105/5830/84715
4. BC KYIV KYIV104/6859/90114
5. ATOMERÖMÜ SE PAKS103/7770/88313
6. BC TALLINN KALEV102/8706/84712
BC Kyiv   Polonia Warbud
8772
21-17   22-20   14-16   30-19  
Lietuvos Rytas   Atomerömü SE
11862
35-23   32-10   29-14   22-15  
BC Kalev   BC Khimki
5991
19-23   3-17   18-27   19-24  
BC Kalev   Lietuvos Rytas
5276
23-21   12-16   10-22   7-17  
BC Kyiv   Atomerömü SE
9880
28-22   21-14   28-18   21-26  
BC Khimki   Polonia Warbud
8089
21-22   19-22   19-19   21-26  
Atomerömü SE   BC Khimki
7199
24-29   19-24   8-17   20-29  
Lietuvos Rytas   BC Kyiv
10770
28-23   18-18   26-10   35-19  
Polonia Warbud   BC Kalev
8873
24-17   21-15   20-23   23-18  
Atomerömü SE   BC Kalev
5967
23-17   15-14   11-15   10-21  
BC Kyiv   Lietuvos Rytas
7794
17-26   20-18   21-27   19-23  
BC Khimki   BC Kyiv
110107
20-12   32-23   18-28   13-20   12-12   15-12  
Atomerömü SE   Polonia Warbud
8486
19-18   24-15   20-19   7-18   14-16  
BC Kalev   BC Kyiv
8983
16-17   17-19   28-26   28-21  
Lietuvos Rytas   BC Khimki
10256
17-16   29-14   32-17   24-9  
Atomerömü SE   Lietuvos Rytas
6386
16-16   16-25   20-20   11-25  
Polonia Warbud   BC Kyiv
7490
17-22   17-15   26-26   14-27  
BC Khimki   BC Kalev
7877
21-27   22-11   22-18   13-21  
Atomerömü SE   BC Kyiv
8777
24-24   22-21   15-12   26-20  
Lietuvos Rytas   BC Kalev
8762
26-16   26-19   19-15   16-12  
Polonia Warbud   BC Khimki
8781
26-18   24-16   17-23   20-24  
Polonia Warbud   Lietuvos Rytas
6895
14-24   21-14   12-29   21-28  
BC Kalev   Polonia Warbud
7499
20-29   28-25   8-18   18-27  
BC Khimki   Atomerömü SE
9982
24-26   23-27   23-15   29-14  
BC Kalev   Atomerömü SE
6990
14-26   15-25   19-24   21-15  
Lietuvos Rytas   Polonia Warbud
9183
21-26   23-20   24-22   23-15  
BC Kyiv   BC Khimki
74104
18-25   21-23   23-29   12-27  
Polonia Warbud   Atomerömü SE
8492
31-25   21-21   20-19   12-27  
BC Khimki   Lietuvos Rytas
7782
20-27   20-19   20-16   17-20  
BC Kyiv   BC Kalev
9684
28-21   31-19   16-24   21-20  

Semi-Finals

Lietuvos Rytas   Anwil
9463
24-25   25-16   21-12   24-10  
Prokom Trefl   UNICS
80114
19-30   20-34   24-27   17-23  

Finals

Anwil   Prokom Trefl
7865
26-15   23-13   15-18   14-19  
Lietuvos Rytas   UNICS
9093
23-23   21-28   18-22   28-20  

Regional Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. GS PERISTERI 109/1844/71819
2. HAPOEL MIGDAL JERUSALEM107/3878/82617
3. YAMBOLGAS YAMBOL105/5771/79015
4. KK Vojvodina 104/6850/86214
5. PINAR KARSIYAKA SK IZMIR104/6792/81514
6. BC FERSPED RABOTNICKI101/9747/87111
BC Fersped Rabotnicki   Yambolgas
7569
21-13   13-25   25-21   16-10  
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu   KK Vojvodina
6665
21-17   17-16   8-13   28-19  
GS Peristeri   Hapoel Migdal Jerusalem
9382
20-24   17-18   27-23   29-17  
KK Vojvodina    GS Peristeri
6577
19-17   13-15   20-18   13-27  
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu   Yambolgas
7872
26-7   15-19   20-28   17-18  
Hapoel Migdal Jerusalem   BC Fersped Rabotnicki
9064
24-9   27-18   20-20   19-17  
Yambolgas   GS Peristeri
6672
15-24   15-19   25-8   11-21  
BC Fersped Rabotnicki   Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
6696
Hapoel Migdal Jerusalem   KK Vojvodina
9391
28-26   22-17   24-26   19-22  
GS Peristeri   Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
8068
18-13   19-21   18-18   25-16  
Yambolgas   Hapoel Migdal Jerusalem
7670
22-13   24-20   16-16   14-21  
KK Vojvodina    BC Fersped Rabotnicki
10277
19-17   24-22   28-16   31-22  
BC Fersped Rabotnicki   GS Peristeri
5972
16-19   14-11   15-16   14-26  
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu   Hapoel Migdal Jerusalem
8185
24-25   12-24   20-16   25-20  
KK Vojvodina    Yambolgas
7285
22-25   9-22   20-22   21-16  
Yambolgas   BC Fersped Rabotnicki
8573
20-16   20-22   25-18   20-17  
Hapoel Migdal Jerusalem   GS Peristeri
8880
21-18   19-15   24-20   24-27  
KK Vojvodina    Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
9689
14-21   30-20   26-23   26-25  
GS Peristeri   KK Vojvodina
10176
26-12   24-22   17-24   34-18  
Yambolgas   Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
8269
20-21   21-24   16-7   25-17  
BC Fersped Rabotnicki   Hapoel Migdal Jerusalem
8990
28-25   26-17   16-30   19-18  
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu   BC Fersped Rabotnicki
9991
22-26   22-15   29-25   26-25  
GS Peristeri   Yambolgas
9368
19-22   19-14   29-15   26-17  
KK Vojvodina    Hapoel Migdal Jerusalem
10996
29-19   26-21   26-29   28-27  
BC Fersped Rabotnicki   KK Vojvodina
8183
26-20   17-21   14-19   24-23  
Pinar Karsiyaka Spor Kulubu   GS Peristeri
7491
17-11   26-23   15-29   16-28  
Hapoel Migdal Jerusalem   Yambolgas
9771
23-14   25-14   25-28   24-15  
GS Peristeri   BC Fersped Rabotnicki
8572
20-16   19-13   19-25   27-18  
Yambolgas   KK Vojvodina
9791
22-24   27-27   20-17   28-23  
Hapoel Migdal Jerusalem   Pinar Karsiyaka Spor Kulubu
8772
21-19   21-20   18-15   27-18  
 TeamPW/LF/APts
1. TÜRK TELEKOM SC ANKARA108/2801/74918
2. KK HEMOFARM VRSAC107/3825/72617
3. HAPOEL SAMSUNG TEL AVIV107/3806/74217
4. PANIONIOS BC ATHENS106/4820/79916
5. BC LEVSKI SOFIA101/9793/87211
6. KK SLOBODA DITA TUZLA101/9684/84111
BC Levski   KK Sloboda Dita
8878
21-14   23-19   21-21   23-24  
Panionios BC   Hapoel Samsung
8980
28-19   19-13   24-27   18-21  
Türk Telekom SC   KK Hemofarm
8066
23-18   19-20   24-12   14-16  
BC Levski   Türk Telekom SC
8192
20-28   18-16   22-22   21-26  
Hapoel Samsung   KK Sloboda Dita
9157
17-18   28-9   24-13   22-17  
KK Hemofarm   Panionios BC
8261
25-14   15-20   19-20   23-7  
KK Sloboda Dita   Türk Telekom SC
6081
17-23   20-19   15-22   8-17  
Panionios BC   BC Levski
10282
30-19   21-30   27-13   24-20  
Hapoel Samsung   KK Hemofarm
7975
22-22   22-19   19-19   16-15  
Hapoel Samsung   BC Levski
8884
16-22   22-21   23-17   27-24  
KK Hemofarm   KK Sloboda Dita
10262
31-21   26-8   27-11   18-22  
Panionios BC   Türk Telekom SC
7382
17-19   21-16   22-17   13-30  
BC Levski   KK Hemofarm
8188
19-22   18-24   21-19   23-23  
KK Sloboda Dita   Panionios BC
7374
28-21   14-19   14-17   17-17  
Türk Telekom SC   Hapoel Samsung
8576
22-17   27-17   15-20   21-22  
KK Hemofarm   Türk Telekom SC
9370
26-19   27-18   26-25   14-8  
Hapoel Samsung   Panionios BC
8672
25-21   22-21   24-14   15-16  
KK Sloboda Dita   BC Levski
6859
20-17   15-8   17-24   16-10  
Türk Telekom SC   BC Levski
7365
18-19   15-16   22-18   18-12  
Panionios BC   KK Hemofarm
8272
15-18   25-17   23-19   19-18  
KK Sloboda Dita   Hapoel Samsung
6781
28-19   14-24   13-18   12-20  
KK Hemofarm   Hapoel Samsung
6850
15-13   18-16   15-8   20-13  
BC Levski   Panionios BC
8899
25-24   16-30   30-19   17-26  
Türk Telekom SC   KK Sloboda Dita
8577
18-24   23-20   20-13   24-20  
BC Levski   Hapoel Samsung
7492
22-19   10-23   25-28   17-22  
KK Sloboda Dita   KK Hemofarm
7087
21-21   14-20   21-25   14-21  
Türk Telekom SC   Panionios BC
8275
10-24   31-10   16-11   25-30  
KK Hemofarm   BC Levski
9291
18-28   31-22   20-20   23-21  
Hapoel Samsung   Türk Telekom SC
8371
18-17   23-23   26-20   16-11  
Panionios BC   KK Sloboda Dita
9372
25-12   25-17   26-15   17-28  
 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI86/2701/63314
2. BNEI SK HASHARON RA'ANANA & HERZELIYA85/3668/63213
3. MAROUSSI ATHENS85/3731/69413
4. SPLIT CROATIA INSURANCE82/6679/75210
5. KERAVNOS KEO NICOSIA82/6567/63510
Split Croatia Insurance    Maroussi Athens
123119
27-23   23-24   26-26   14-17   8-8   15-15   10-6  
Aris BSA   Bnei SK Hasharon
7578
18-15   8-15   24-27   25-21  
Bnei SK Hasharon   Split Croatia Insurance
9583
30-18   17-22   31-20   17-23  
Keravnos Keo    Maroussi Athens
8490
27-28   18-23   20-17   19-22  
Split Croatia Insurance   Keravnos Keo
8060
23-16   20-12   25-24   12-8  
Maroussi Athens   Aris BSA
9078
24-29   18-16   24-19   24-14  
Maroussi Athens   Bnei SK Hasharon
7190
24-24   10-32   23-8   14-26  
Aris BSA   Keravnos Keo
8367
13-12   23-18   25-20   22-17  
Split Croatia Insurance   Aris BSA
7997
23-18   19-29   14-30   23-20  
Keravnos Keo   Bnei SK Hasharon
7285
12-18   15-21   20-19   25-27  
Bnei SK Hasharon   Aris BSA
92101
25-27   12-22   25-24   30-28  
Maroussi Athens   Split Croatia Insurance
11985
35-18   30-22   26-24   28-21  
Split Croatia Insurance   Bnei SK Hasharon
6167
15-20   12-9   19-18   15-20  
Maroussi Athens   Keravnos Keo
7262
16-20   20-12   14-14   22-16  
Keravnos Keo   Split Croatia Insurance
8480
24-18   26-15   11-24   23-23  
Aris BSA    Maroussi Athens
8778
18-22   25-13   16-21   28-22  
Bnei SK Hasharon    Maroussi Athens
8592
30-26   25-21   13-17   17-28  
Keravnos Keo   Aris BSA
6169
20-23   20-16   13-14   8-16  
Bnei SK Hasharon   Keravnos Keo
7677
17-21   19-19   17-18   23-19  
Aris BSA   Split Croatia Insurance
11188
28-24   25-24   30-19   28-21  
 TeamPW/LF/APts
1. LUKOIL ACADEMIC SOFIA108/2878/72018
2. PAOK THESSALONIKI BC107/3858/77817
3. GEOPLIN SLOVAN LJUBLJANA106/4753/70516
4. KK ZAGREB104/6783/79014
5. CBC FEAL SIROKI SIROKI BRIJEG104/6772/84814
6. ELMA APOEL NICOSIA101/9644/84711
KK Zagreb   Lukoil Academic
7787
19-13   26-22   13-26   19-26  
Elma Apoel   CBC Feal Siroki
7089
23-24   20-23   15-17   12-25  
PAOK BC   Geoplin Slovan
9479
26-23   33-21   15-17   20-18  
Geoplin Slovan   KK Zagreb
7459
16-15   20-16   23-12   15-16  
CBC Feal Siroki   PAOK BC
8480
28-21   17-19   16-20   23-20  
Elma Apoel   Lukoil Academic
6292
18-21   8-24   22-25   14-22  
KK Zagreb   Elma Apoel
8265
23-13   22-16   17-21   20-15  
Geoplin Slovan   CBC Feal Siroki
9570
29-17   23-17   18-10   25-26  
Lukoil Academic   PAOK BC
10378
33-24   27-19   23-22   20-13  
Lukoil Academic   Geoplin Slovan
7055
18-13   24-14   18-12   10-16  
CBC Feal Siroki   KK Zagreb
9076
27-15   18-21   29-13   16-27  
PAOK BC   Elma Apoel
7860
20-20   20-18   17-16   21-6  
Elma Apoel   Geoplin Slovan
6956
8-16   17-13   20-12   24-15  
KK Zagreb   PAOK BC
8095
30-14   9-27   22-33   19-21  
CBC Feal Siroki   Lukoil Academic
9198
38-27   22-21   17-27   14-23  
Lukoil Academic   KK Zagreb
8670
23-22   17-16   22-13   24-19  
Geoplin Slovan   PAOK BC
8188
23-23   17-19   20-23   21-23  
CBC Feal Siroki   Elma Apoel
7267
18-21   20-10   22-23   12-13  
Lukoil Academic   Elma Apoel
9463
26-14   22-13   17-12   29-24  
KK Zagreb   Geoplin Slovan
6877
19-20   21-24   17-17   11-16  
PAOK BC   CBC Feal Siroki
8973
29-21   20-21   17-16   23-15  
CBC Feal Siroki   Geoplin Slovan
5877
20-18   11-18   14-18   13-23  
PAOK BC   Lukoil Academic
7472
16-15   25-19   12-15   21-23  
Elma Apoel   KK Zagreb
7193
21-18   18-20   15-27   17-28  
CBC Feal Siroki   KK Zagreb
6790
11-21   19-17   20-28   17-24  
Elma Apoel   PAOK BC
58104
14-27   13-30   19-30   12-17  
Geoplin Slovan   Lukoil Academic
7270
19-15   16-17   26-19   11-19  
Lukoil Academic   CBC Feal Siroki
10678
32-22   20-27   26-10   28-19  
PAOK BC   KK Zagreb
7888
17-22   21-21   20-17   20-28  
Geoplin Slovan   Elma Apoel
8759
21-22   19-10   29-10   18-17  

Semi-Final

Lukoil Academic   Türk Telekom SC
9983
20-23   32-17   22-27   25-16  
GS Peristeri   Aris BSA
8486
18-22   26-23   21-20   19-21  

Final

Türk Telekom SC   GS Peristeri
8670
20-20   18-15   21-22   27-13  
Lukoil Academic   Aris BSA
8180
20-22   24-13   24-24   13-21  

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. UNICS KAZAN66/0544/42812
2. MBC ODESSA63/3522/5579
3. HAPOEL MIGDAL JERUSALEM62/4511/5258
4. TÜRK TELEKOM SC ANKARA61/5478/5457
Türk Telekom SC   MBC Odessa
85104
28-29   22-31   22-21   13-23  
UNICS   Hapoel Migdal Jerusalem
8471
21-21   21-14   21-15   21-21  
MBC Odessa   UNICS
6399
19-24   12-26   17-28   15-21  
Hapoel Migdal Jerusalem   Türk Telekom SC
10191
21-22   31-18   26-18   23-33  
Türk Telekom SC   UNICS
7179
15-16   26-29   15-16   15-18  
Hapoel Migdal Jerusalem   MBC Odessa
11895
29-25   29-28   28-26   32-16  
MBC Odessa   Türk Telekom SC
9373
26-17   26-28   20-15   21-13  
Hapoel Migdal Jerusalem   UNICS
7380
19-24   21-24   17-18   16-14  
UNICS   MBC Odessa
10878
23-23   23-22   42-14   20-19  
Türk Telekom SC   Hapoel Migdal Jerusalem
8674
17-25   28-19   16-15   25-15  
UNICS   Türk Telekom SC
9472
29-18   21-16   25-15   19-23  
MBC Odessa   Hapoel Migdal Jerusalem
8974
24-26   26-10   19-25   20-13  
 TeamPW/LF/APts
1. KK HEMOFARM VRSAC65/1533/45711
2. LIETUVOS RYTAS VILNIUS63/3494/4689
3. SKONTO52/3446/4777
4. PAOK THESSALONIKI BC51/4380/4516
KK Hemofarm   PAOK BC
8468
25-17   12-15   31-24   16-12  
Lietuvos Rytas   Skonto
9689
26-19   27-21   15-19   28-30  
PAOK BC   Lietuvos Rytas
7173
22-20   12-15   12-19   25-19  
Skonto   KK Hemofarm
91100
20-17   17-23   28-23   21-23   5-14  
KK Hemofarm   Lietuvos Rytas
7665
19-19   24-19   13-12   20-15  
Skonto   PAOK BC
10776
24-20   30-24   28-18   25-14  
PAOK BC   KK Hemofarm
8678
14-19   27-22   20-17   25-20  
Skonto   Lietuvos Rytas
8281
22-23   17-24   28-16   15-18  
KK Hemofarm   Skonto
12477
34-15   39-19   28-19   23-24  
Lietuvos Rytas   PAOK BC
10979
36-16   24-27   27-14   22-22  
Lietuvos Rytas   KK Hemofarm
7071
13-17   15-17   23-18   19-19  
PAOK BC   Skonto
9084
26-23   21-27   24-11   19-23  
 TeamPW/LF/APts
1. PROKOM TREFL SOPOT65/1499/46311
2. BC VENTSPILS63/3531/4809
3. EIFFELTOWERS NIJMEGEN62/4527/5448
4. CLUB OURENSE BALONCESTO62/4450/5208
BC Ventspils   EiffelTowers Nijmegen
7677
17-20   14-23   25-14   20-20  
Prokom Trefl   CB Ourense
7248
12-9   23-13   14-15   23-11  
EiffelTowers Nijmegen   Prokom Trefl
8594
16-23   25-19   20-29   24-23  
CB Ourense   BC Ventspils
8985
30-19   24-21   18-24   17-21  
BC Ventspils   Prokom Trefl
9781
18-17   28-19   24-27   27-18  
CB Ourense   EiffelTowers Nijmegen
10484
32-21   21-26   21-10   30-27  
EiffelTowers Nijmegen   BC Ventspils
9199
25-27   27-19   26-25   13-28  
CB Ourense   Prokom Trefl
6682
13-25   22-20   16-19   15-18  
BC Ventspils   CB Ourense
9359
23-10   28-16   20-17   22-16  
Prokom Trefl   EiffelTowers Nijmegen
8786
24-23   23-19   22-22   18-22  
Prokom Trefl   BC Ventspils
8381
29-13   21-24   11-22   22-22  
EiffelTowers Nijmegen   CB Ourense
10484
22-30   18-19   30-22   34-13  
 TeamPW/LF/APts
1. JDA DIJON BOURGOGNE43/1326/3057
2. PORTO FERPINTA42/2300/3176
3. ANWIL WLOCLAWEK41/3295/2995
Anwil   Porto Ferpinta
7778
17-13   18-15   17-24   25-26  
SAOS JDA Dijon   Anwil
7371
5-16   22-17   22-12   24-26  
SAOS JDA Dijon   Porto Ferpinta
9169
20-16   22-10   26-21   23-22  
Porto Ferpinta   Anwil
7560
18-26   19-15   23-10   15-9  
Anwil   SAOS JDA Dijon
8773
24-14   18-22   22-13   23-24  
Porto Ferpinta   SAOS JDA Dijon
7889
29-17   15-22   11-14   23-36  
 TeamPW/LF/APts
1. ARIS BSA THESSALONIKI64/2505/50410
2. HAPOEL SAMSUNG TEL AVIV64/2439/42910
3. BC KHIMKI62/4528/5178
4. STRASBOURG IG62/4459/4817
Hapoel Samsung   BC Khimki
8677
19-28   19-13   25-19   23-17  
Aris BSA   Strasbourg IG
9387
17-24   26-13   21-21   29-29  
BC Khimki   Aris BSA
7579
17-15   12-17   25-21   21-26  
Strasbourg IG   Hapoel Samsung
8688
18-17   17-21   31-23   20-27  
Aris BSA   Hapoel Samsung
9684
20-28   30-12   22-19   24-25  
BC Khimki   Strasbourg IG
10177
28-18   18-14   28-22   27-23  
BC Khimki   Hapoel Samsung
9986
29-22   24-23   31-14   15-27  
Strasbourg IG   Aris BSA
10383
32-20   18-24   33-15   20-24  
Aris BSA   BC Khimki
8380
18-18   24-29   21-14   20-19  
Hapoel Samsung   Strasbourg IG
200
Strasbourg IG   BC Khimki
10696
27-18   23-19   23-28   33-31  
Hapoel Samsung   Aris BSA
7571
15-13   27-21   16-19   17-18  
 TeamPW/LF/APts
1. LUKOIL ACADEMIC SOFIA65/1550/48311
2. ISLA DE TENERIFE63/3487/4679
3. BIPOP CARIRE REGGIO EMILIA62/4391/4458
4. BNEI SK HASHARON RA'ANANA & HERZELIYA62/4418/4517
Lukoil Academic   Bnei SK Hasharon
8776
21-20   20-16   22-22   24-18  
Isla de Tenerife   Bipop Carire Reggio Emilia
7967
25-12   21-17   18-17   15-21  
Bipop Carire Reggio Emilia   Lukoil Academic
7194
19-28   19-27   17-20   16-19  
Bnei SK Hasharon   Isla de Tenerife
8073
13-20   19-21   22-16   26-16  
Bipop Carire Reggio Emilia   Bnei SK Hasharon
9790
16-29   23-18   21-14   20-19   17-10  
Lukoil Academic   Isla de Tenerife
8279
21-20   25-16   19-18   17-25  
Bnei SK Hasharon   Lukoil Academic
91103
27-27   19-25   23-25   22-26  
Bipop Carire Reggio Emilia   Isla de Tenerife
6788
19-26   18-17   18-20   12-25  
Lukoil Academic   Bipop Carire Reggio Emilia
9469
26-8   19-17   28-24   21-20  
Isla de Tenerife   Bnei SK Hasharon
7181
16-19   12-18   23-22   20-22  
Isla de Tenerife   Lukoil Academic
9790
19-25   23-15   26-23   29-27  
Bnei SK Hasharon   Bipop Carire Reggio Emilia
020

Play-Offs

BC Ventspils   UNICS
8879
20-21   29-15   20-26   19-17  
SAOS JDA Dijon   Prokom Trefl
7074
15-12   20-21   13-22   22-19  
Hapoel Samsung   KK Hemofarm
5256
17-13   17-11   13-21   5-11  
Aris BSA   Lukoil Academic
9173
25-22   23-17   19-19   24-15  
Lukoil Academic   Aris BSA
7767
27-20   20-16   15-13   15-18  
Prokom Trefl   SAOS JDA Dijon
10387
29-18   30-22   24-21   20-26  
KK Hemofarm   Hapoel Samsung
8275
17-19   21-16   24-22   20-18  
UNICS   BC Ventspils
7976
21-18   20-16   14-14   24-28  

Semi-Finals

BC Ventspils   Prokom Trefl
5779
15-16   13-24   19-20   10-19  
KK Hemofarm   Aris BSA
6673
17-18   24-19   11-19   14-17  

Final

BC Ventspils   KK Hemofarm
9190
23-24   21-16   22-27   13-12   12-11  
Prokom Trefl   Aris BSA
8384
20-18   20-18   23-21   20-27