SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. FC BARCELONA109/1780/68519
2. CSKA MOSCOW107/3754/70517
3. BENETTON TREVISO106/4700/67516
4. PAOK THESSALONIKI BC105/5730/68015
5. CHOLET BASKET102/8640/71112
6. KK CRVENA ZVEZDA BELGRADE101/9636/78411
Cholet Basket   Benetton
6473
36-41   28-32  
KK Crvena Zvezda   PAOK BC
6564
29-34   36-30  
FC Barcelona    CSKA
7567
32-41   43-26  
PAOK BC   Cholet Basket
8376
35-32   48-44  
CSKA   KK Crvena Zvezda
8662
40-36   46-26  
FC Barcelona   Benetton
6951
34-35   35-16  
Cholet Basket   FC Barcelona
7077
25-32   45-45  
PAOK BC    CSKA
8363
39-32   44-31  
Benetton   KK Crvena Zvezda
8863
47-31   41-32  
KK Crvena Zvezda   FC Barcelona
8691
45-42   32-35   9-14  
Benetton   PAOK BC
6966
36-34   33-32  
CSKA   Cholet Basket
7454
39-23   35-31  
CSKA   Benetton
7775
42-36   35-39  
FC Barcelona   PAOK BC
7655
32-32   44-23  
Cholet Basket   KK Crvena Zvezda
6959
34-24   35-35  
CSKA   FC Barcelona
7672
39-32   37-40  
Benetton   Cholet Basket
7357
44-26   29-31  
PAOK BC   KK Crvena Zvezda
8253
43-30   39-23  
Cholet Basket   PAOK BC
4866
22-32   26-34  
Benetton   FC Barcelona
6872
37-37   31-35  
KK Crvena Zvezda    CSKA
6580
36-51   29-29  
CSKA   PAOK BC
7182
31-44   40-38  
FC Barcelona   Cholet Basket
7162
35-37   36-25  
KK Crvena Zvezda   Benetton
6070
35-38   25-32  
FC Barcelona   KK Crvena Zvezda
9067
41-24   49-43  
PAOK BC   Benetton
6672
38-37   28-35  
Cholet Basket    CSKA
7679
32-39   44-40  
PAOK BC   FC Barcelona
8387
39-48   44-39  
KK Crvena Zvezda   Cholet Basket
5664
15-32   41-32  
Benetton    CSKA
6181
33-42   28-39  
 TeamPW/LF/APts
1. PANATHINAIKOS BSA ATHENS109/1802/69019
2. UNION OLIMPIJA LJUBLJANA105/5776/79115
3. REAL MADRID TEKA105/5714/74315
4. ALBA BERLIN BASKETBALLTEAM EV105/5734/74715
5. TOFAS SC BURSA104/6715/73814
6. BC ZALGIRIS KAUNAS102/8719/75112
Tofas SC   ALBA
7666
41-33   35-33  
BC Zalgiris   Panathinaikos AC
6682
28-37   38-45  
Union Olimpija   Real Madrid Teka
7363
33-32   40-31  
Tofas SC   Panathinaikos AC
5964
31-34   28-30  
ALBA   Union Olimpija
6974
42-43   27-31  
Real Madrid Teka   BC Zalgiris
6070
33-34   27-36  
BC Zalgiris   Tofas SC
6268
41-29   21-39  
Real Madrid Teka   ALBA
9075
45-42   45-33  
Panathinaikos AC   Union Olimpija
10080
50-37   50-43  
ALBA   BC Zalgiris
8064
39-31   41-33  
Panathinaikos AC   Real Madrid Teka
9669
51-31   45-38  
Union Olimpija   Tofas SC
8792
51-47   36-45  
ALBA   Panathinaikos AC
5473
23-36   31-37  
Tofas SC   Real Madrid Teka
6771
31-38   36-33  
BC Zalgiris   Union Olimpija
8485
47-36   37-49  
Panathinaikos AC   BC Zalgiris
8682
42-39   34-37   10-6  
ALBA   Tofas SC
8155
43-31   38-24  
Real Madrid Teka   Union Olimpija
7674
43-37   33-37  
BC Zalgiris   Real Madrid Teka
6567
32-39   33-28  
Union Olimpija   ALBA
7883
43-43   35-40  
Panathinaikos AC   Tofas SC
7974
47-33   32-41  
Tofas SC   BC Zalgiris
7773
39-41   38-32  
ALBA   Real Madrid Teka
8478
42-41   42-37  
Union Olimpija   Panathinaikos AC
7186
36-47   35-39  
Real Madrid Teka   Panathinaikos AC
6366
42-34   21-32  
BC Zalgiris   ALBA
8970
38-40   51-30  
Tofas SC   Union Olimpija
7478
39-31   35-47  
Union Olimpija   BC Zalgiris
7664
42-36   34-28  
Real Madrid Teka   Tofas SC
7773
37-39   40-34  
Panathinaikos AC   ALBA
7072
34-35   36-37  
 TeamPW/LF/APts
1. ASVEL LYON VILLEURBANNE108/2711/64518
2. OLYMPIAKOS BC PIRAEUS106/4668/62716
3. MACCABI TEL AVIV106/4773/71416
4. ÜLKER SC ISTANBUL105/5756/77015
5. VARESE ROOSTERS103/7715/76213
6. PIVOVARNA LASKO102/8712/81712
Pivovarna   Varese Roosters
7383
50-37   23-46  
Ülker SC   ASVEL Lyon
7380
38-35   35-45  
Olympiakos BC   Maccabi
6563
30-27   35-36  
Varese Roosters   Ülker SC
8286
40-47   42-39  
Maccabi    Pivovarna
8462
48-31   36-31  
Olympiakos BC   ASVEL Lyon
6555
31-28   34-27  
Ülker SC   Olympiakos BC
6486
38-50   26-36  
ASVEL Lyon   Pivovarna
10058
53-26   47-32  
Varese Roosters   Maccabi
7987
39-44   40-43  
Pivovarna   Olympiakos BC
6356
31-31   32-25  
ASVEL Lyon   Varese Roosters
8471
41-34   43-37  
Maccabi    Ülker SC
8974
45-44   44-30  
Olympiakos BC   Varese Roosters
6269
32-33   30-36  
Ülker SC   Pivovarna
6878
45-38   23-40  
Maccabi    ASVEL Lyon
7361
30-29   43-32  
Varese Roosters   Pivovarna
8070
42-28   38-42  
ASVEL Lyon   Ülker SC
6059
33-33   27-26  
Maccabi    Olympiakos BC
5465
25-35   29-30  
ASVEL Lyon   Olympiakos BC
6154
32-32   29-22  
Pivovarna   Maccabi
8792
49-51   38-41  
Ülker SC   Varese Roosters
7970
41-36   38-34  
Pivovarna   ASVEL Lyon
6980
35-41   34-39  
Maccabi    Varese Roosters
8766
37-36   50-30  
Olympiakos BC   Ülker SC
6273
36-36   26-37  
Olympiakos BC   Pivovarna
7968
37-30   42-38  
Ülker SC   Maccabi
8579
36-28   49-51  
Varese Roosters   ASVEL Lyon
5860
29-29   29-31  
Pivovarna   Ülker SC
8495
38-52   46-43  
ASVEL Lyon   Maccabi
7065
34-35   36-30  
Varese Roosters   Olympiakos BC
5774
41-42   16-32  
 TeamPW/LF/APts
1. EFES PILSEN ISTANBUL106/4707/67816
2. KK CIBONA ZAGREB106/4744/75916
3. WINNINGTON GROUP BOLOGNA106/4729/70316
4. KK BUDUCNOST105/5760/74615
5. CAJA SAN FERNANDO SEVILLA105/5699/68915
6. ELAN BEARNAIS PAU ORTHEZ102/8686/75012
KK Buducnost   EB PAU Orthez
6871
35-42   33-29  
Caja San Fernando   Efes Pilsen
6243
26-26   36-17  
Winnington Group   KK Cibona
9278
36-31   56-47  
Winnington Group   Efes Pilsen
7656
25-27   51-29  
KK Cibona   KK Buducnost
6963
35-37   34-26  
EB PAU Orthez   Caja San Fernando
7974
45-33   34-41  
Efes Pilsen   KK Buducnost
7367
30-28   43-39  
Caja San Fernando   Winnington Group
6052
31-26   29-26  
EB PAU Orthez   KK Cibona
7582
33-37   42-45  
Efes Pilsen   EB PAU Orthez
6965
35-28   34-37  
KK Buducnost   Winnington Group
7583
32-32   43-51  
KK Cibona   Caja San Fernando
9387
36-53   57-34  
KK Cibona   Efes Pilsen
7169
38-30   33-39  
Winnington Group   EB PAU Orthez
8358
44-31   39-27  
Caja San Fernando   KK Buducnost
7573
42-38   33-35  
EB PAU Orthez   KK Buducnost
6872
28-30   40-42  
Efes Pilsen   Caja San Fernando
7357
31-31   42-26  
KK Cibona   Winnington Group
7161
39-31   32-30  
Efes Pilsen   Winnington Group
9963
55-34   44-29  
KK Buducnost   KK Cibona
9590
47-40   48-50  
Caja San Fernando   EB PAU Orthez
7760
42-33   35-27  
KK Buducnost   Efes Pilsen
8680
43-36   43-44  
Winnington Group   Caja San Fernando
6963
38-34   31-29  
KK Cibona   EB PAU Orthez
7169
43-36   28-33  
Winnington Group   KK Buducnost
7273
38-36   34-37  
EB PAU Orthez   Efes Pilsen
7176
33-37   38-39  
Caja San Fernando   KK Cibona
7959
33-30   46-29  
Efes Pilsen   KK Cibona
6960
29-32   40-28  
EB PAU Orthez   Winnington Group
7078
33-36   37-42  
KK Buducnost   Caja San Fernando
8865
44-35   44-30  

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. FC BARCELONA1612/41183/109128
2. CSKA MOSCOW169/71216/118225
3. BENETTON TREVISO169/71156/113925
4. ALBA BERLIN BASKETBALLTEAM EV169/71174/118625
5. TOFAS SC BURSA168/81193/117124
6. BC ZALGIRIS KAUNAS164/121148/120020
Tofas SC    CSKA
8773
46-34   41-39  
ALBA   Benetton
6676
26-35   40-41  
BC Zalgiris   FC Barcelona
6068
41-32   19-36  
FC Barcelona   Tofas SC
6865
41-24   27-41  
CSKA   ALBA
7176
34-38   37-38  
Benetton   BC Zalgiris
8875
46-34   42-41  
Tofas SC   Benetton
8665
52-33   34-32  
ALBA   FC Barcelona
7264
35-30   37-34  
BC Zalgiris    CSKA
8476
41-35   43-41  
CSKA   Tofas SC
9085
44-29   46-56  
Benetton   ALBA
8678
50-44   36-34  
FC Barcelona   BC Zalgiris
6664
27-28   39-36  
ALBA    CSKA
8176
40-40   41-36  
BC Zalgiris   Benetton
8275
35-42   47-33  
Tofas SC   FC Barcelona
7871
44-29   34-42  
Benetton   Tofas SC
6677
26-37   40-40  
CSKA   BC Zalgiris
7664
39-36   37-28  
FC Barcelona   ALBA
6667
33-40   33-27  
 TeamPW/LF/APts
1. PANATHINAIKOS BSA ATHENS1613/31246/108429
2. UNION OLIMPIJA LJUBLJANA1610/61201/117526
3. REAL MADRID TEKA1610/61227/118726
4. PAOK THESSALONIKI BC167/91140/111423
5. CHOLET BASKET163/131054/118619
6. KK CRVENA ZVEZDA BELGRADE162/141034/125718
KK Crvena Zvezda   Panathinaikos AC
6176
26-39   35-37  
Cholet Basket   Union Olimpija
6677
31-40   35-37  
PAOK BC   Real Madrid Teka
7271
31-42   41-29  
Real Madrid Teka   KK Crvena Zvezda
9878
55-38   43-40  
Union Olimpija   PAOK BC
6963
33-25   36-38  
Panathinaikos AC   Cholet Basket
8550
51-23   34-27  
PAOK BC   Panathinaikos AC
6977
29-39   40-38  
KK Crvena Zvezda   Union Olimpija
8377
38-44   45-33  
Cholet Basket   Real Madrid Teka
8390
46-41   35-40   2-9  
Real Madrid Teka   PAOK BC
7261
44-33   28-28  
Union Olimpija   Cholet Basket
6955
38-25   31-30  
Panathinaikos AC   KK Crvena Zvezda
6758
46-36   21-22  
PAOK BC   Union Olimpija
7074
37-28   33-46  
Cholet Basket   Panathinaikos AC
8168
43-37   38-31  
KK Crvena Zvezda   Real Madrid Teka
7196
42-44   29-52  
Real Madrid Teka   Cholet Basket
8679
40-40   46-39  
Union Olimpija   KK Crvena Zvezda
5947
38-26   21-21  
Panathinaikos AC   PAOK BC
7175
38-47   33-28  
 TeamPW/LF/APts
1. MACCABI TEL AVIV1612/41182/105028
2. ASVEL LYON VILLEURBANNE1611/51107/105627
3. OLYMPIAKOS BC PIRAEUS1610/61117/104526
4. KK BUDUCNOST167/91164/116823
5. CAJA SAN FERNANDO SEVILLA166/101068/110722
6. ELAN BEARNAIS PAU ORTHEZ164/121078/116420
EB PAU Orthez   ASVEL Lyon
7261
38-27   34-34  
Caja San Fernando   Olympiakos BC
6566
29-28   36-38  
KK Buducnost   Maccabi
5967
33-30   26-37  
Olympiakos BC   KK Buducnost
8961
50-33   39-28  
ASVEL Lyon   Caja San Fernando
7564
39-33   36-31  
Maccabi    EB PAU Orthez
6555
42-16   23-39  
KK Buducnost   ASVEL Lyon
5965
32-28   27-37  
EB PAU Orthez   Olympiakos BC
7473
44-38   30-35  
Caja San Fernando   Maccabi
5175
23-44   28-31  
ASVEL Lyon   EB PAU Orthez
7661
39-28   37-33  
Maccabi    KK Buducnost
7460
41-35   33-25  
Olympiakos BC   Caja San Fernando
7463
42-38   32-25  
KK Buducnost   Olympiakos BC
8270
43-32   39-38  
EB PAU Orthez   Maccabi
5762
26-28   31-34  
Caja San Fernando   ASVEL Lyon
7262
37-23   35-39  
Olympiakos BC   EB PAU Orthez
7773
40-33   37-40  
ASVEL Lyon   KK Buducnost
5783
27-35   30-48  
Maccabi    Caja San Fernando
6654
39-20   27-34  
 TeamPW/LF/APts
1. EFES PILSEN ISTANBUL1611/51221/114227
2. WINNINGTON GROUP BOLOGNA1610/61198/114526
3. KK CIBONA ZAGREB1610/61201/120726
4. ÜLKER SC ISTANBUL168/81204/123524
5. VARESE ROOSTERS165/111186/124021
6. PIVOVARNA LASKO162/141147/131418
Ülker SC   Winnington Group
7668
40-36   36-32  
Pivovarna   Efes Pilsen
7991
42-43   37-48  
Varese Roosters   KK Cibona
8977
38-38   51-39  
KK Cibona   Ülker SC
6481
37-39   27-42  
Winnington Group   Pivovarna
8163
33-34   48-29  
Efes Pilsen   Varese Roosters
8474
45-36   39-38  
Pivovarna   KK Cibona
6881
45-50   23-31  
Varese Roosters   Winnington Group
9172
56-43   35-29  
Ülker SC   Efes Pilsen
9387
48-49   45-38  
Winnington Group   Ülker SC
7953
42-27   37-26  
Efes Pilsen   Pivovarna
7868
39-29   39-39  
KK Cibona   Varese Roosters
7559
40-34   35-25  
Ülker SC   KK Cibona
7172
29-38   42-34  
Pivovarna   Winnington Group
7778
44-36   33-42  
Varese Roosters   Efes Pilsen
7679
35-43   41-36  
Winnington Group   Varese Roosters
9182
41-42   50-40  
Efes Pilsen   Ülker SC
9574
51-36   44-38  
KK Cibona   Pivovarna
8880
38-36   50-44  
Eighth-Final Play Offs
FC Barcelona   Ülker SC
8665
40-37   46-28  
Game 1: FC Barcelona - Ülker SC 78-73
Game 2: Ülker SC - FC Barcelona 63-60
Play-off standings2 - 1
CSKA   KK Cibona
6978
41-36   28-42  
Game 1: CSKA - KK Cibona 72-75
Game 2: KK Cibona - CSKA 55-75
Play-off standings1 - 2
Benetton   Winnington Group
6177
34-38   27-39  
Game 1: Winnington Group - Benetton 82-73
Play-off standings0 - 2
ALBA   Efes Pilsen
7393
37-35   36-58  
Game 1: Efes Pilsen - ALBA 90-81
Play-off standings0 - 2
Panathinaikos AC   KK Buducnost
7861
41-30   37-31  
Game 1: Panathinaikos AC - KK Buducnost 65-59
Game 2: KK Buducnost - Panathinaikos AC 77-64
Play-off standings2 - 1
Union Olimpija   Olympiakos BC
8567
45-35   40-32  
Game 1: Union Olimpija - Olympiakos BC 65-61
Game 2: Olympiakos BC - Union Olimpija 68-52
Play-off standings2 - 1
Real Madrid Teka   ASVEL Lyon
7385
35-40   38-45  
Game 1: ASVEL Lyon - Real Madrid Teka 72-59
Play-off standings0 - 2
Maccabi    PAOK BC
7862
48-25   30-37  
Game 1: Maccabi - PAOK BC 77-62
Game 2: PAOK BC - Maccabi  67-55
Play-off standings2 - 1
Quarter-Final Play-Offs
FC Barcelona   Union Olimpija
7166
32-31   39-35  
Game 1: FC Barcelona - Union Olimpija 70-67
Game 2: Union Olimpija - FC Barcelona 71-64
Play-off standings2 - 1
KK Cibona   Panathinaikos AC
6369
32-41   31-28  
Game 1: Panathinaikos AC - KK Cibona 73-62
Play-off standings0 - 2
Efes Pilsen   ASVEL Lyon
6866
35-28   33-38  
Game 1: Efes Pilsen - ASVEL Lyon 93-85
Game 2: ASVEL Lyon - Efes Pilsen 77-60
Play-off standings2 - 1
Maccabi    Winnington Group
7964
43-42   36-22  
Game 1: Maccabi - Winnington Group 62-65
Game 2: Winnington Group - Maccabi  73-80
Play-off standings2 - 1

Final Four

FC Barcelona   Maccabi
5165
22-38   29-27  
Panathinaikos AC   Efes Pilsen
8171
41-33   40-38  
FC Barcelona   Efes Pilsen
6975
34-41   35-34  
Maccabi    Panathinaikos AC
6773
36-36   31-37