SCOREBOARD

Preliminary Round I
CSKA Sofia   BC Partizani Tirana
12558
66-29   59-29  
First game: BC Partizani Tirana - CSKA Sofia   75 - 107
CSKA Sofia wins 232 - 133
ZEPTER IDEA   Dinamo
11395
56-43   57-52  
First game: Dinamo - ZEPTER IDEA   85 - 124
ZEPTER IDEA wins 237 - 180
USK Erpet Praha   Universitatea
10387
65-33   38-54  
First game: Universitatea - USK Erpet Praha   59 - 85
USK Erpet Praha wins 188 - 146
BC Budivelnik Kiev   ZTE KK
9975
58-47   41-28  
First game: ZTE KK - BC Budivelnik Kiev   79 - 86
BC Budivelnik Kiev wins 185 - 154
TSV Bayer 04   SC Keflavik
12691
53-47   73-44  
First game: SC Keflavik - TSV Bayer 04   100 - 130
TSV Bayer 04 wins 256 - 191
PAOK BC   AEK
10769
60-40   47-29  
First game: AEK - PAOK BC   61 - 104
PAOK BC wins 211 - 130
Union Olimpija   BC Zalgiris
10389
53-52   50-37  
First game: BC Zalgiris - Union Olimpija   80 - 74
Union Olimpija wins 177 - 169
Guildford Kings   BC Kalev
7973
38-26   41-47  
First game: BC Kalev - Guildford Kings   80 - 75
Guildford Kings wins 154 - 153
Benetton Olympic   Efes Pilsen
6483
25-41   39-42  
First game: Efes Pilsen - Benetton Olympic   91 - 59
Efes Pilsen wins 174 - 123
Basket Flyers   Helsingin NMKY
8965
50-31   39-34  
First game: Helsingin NMKY - Basket Flyers   95 - 63
Helsingin NMKY wins 160 - 152
BV Commodore    CSKA
7479
37-42   37-37  
First game: CSKA - BV Commodore   95 - 94
CSKA wins 174 - 168
Lisboa e Benfica   BBC Etzella
10558
56-29   49-29  
First game: BBC Etzella - Lisboa e Benfica   72 - 113
Lisboa e Benfica wins 218 - 130
WATCO   Astra Basket
9783
41-32   56-51  
First game: Astra Basket - WATCO   86 - 93
WATCO wins 190 - 169
Preliminary Round II
Real Madrid Teka   CSKA Sofia
9778
49-37   48-41  
First game: CSKA Sofia - Real Madrid Teka   73 - 103
Real Madrid Teka wins 200 - 151
VL Scavolini Basket   ZEPTER IDEA
10482
52-42   52-40  
First game: ZEPTER IDEA - VL Scavolini Basket   72 - 91
VL Scavolini Basket wins 195 - 154
Adecco Estudiantes   USK Erpet Praha
7668
40-35   36-33  
First game: USK Erpet Praha - Adecco Estudiantes   84 - 99
Adecco Estudiantes wins 175 - 152
Virtus Buckler Bologna   BC Budivelnik Kiev
9685
51-45   45-40  
First game: BC Budivelnik Kiev - Virtus Buckler Bologna   80 - 114
Virtus Buckler Bologna wins 210 - 165
ASK Brocéni   TSV Bayer 04
88119
36-65   52-54  
First game: TSV Bayer 04 - ASK Brocéni   126 - 103
TSV Bayer 04 wins 245 - 191
PAOK BC   KK Crvena Zvezda
20
First game: KK Crvena Zvezda - PAOK BC   0 - 2
Olympiakos BC   Union Olimpija
8881
44-40   44-41  
First game: Union Olimpija - Olympiakos BC   85 - 88
Olympiakos BC wins 176 - 166
Limoges CSP   Guildford Kings
7157
41-20   30-37  
First game: Guildford Kings - Limoges CSP   72 - 72
Limoges CSP wins 143 - 129
EB PAU Orthez   Efes Pilsen
6455
39-28   25-27  
First game: Efes Pilsen - EB PAU Orthez   65 - 67
EB PAU Orthez wins 131 - 120
KK Cibona   Helsingin NMKY
10988
60-43   49-45  
First game: Helsingin NMKY - KK Cibona   87 - 83
KK Cibona wins 192 - 175
KK Zadar    CSKA
8878
46-40   42-38  
First game: CSKA - KK Zadar   95 - 86
KK Zadar wins 174 - 173
Maccabi    Lisboa e Benfica
10081
42-42   58-39  
First game: Lisboa e Benfica - Maccabi   75 - 89
Maccabi wins 189 - 156
WATCO   Hapoel Philips
9076
50-37   40-39  
First game: Hapoel Philips - WATCO   88 - 80
WATCO wins 170 - 164

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. PAOK THESSALONIKI BC128/4879/83920
2. LIMOGES CSP127/5816/75719
3. VL SCAVOLINI PALLACANESTRO PESARO127/5887/87719
4. VIRTUS BUCKLER BOLOGNA126/6938/89318
5. Montigala-Joventut Badalona126/6945/94618
6. KK CIBONA ZAGREB125/7909/97617
7. MACCABI TEL AVIV123/9934/102015
KK Cibona   Virtus Buckler Bologna
8266
44-29   38-37  
Maccabi    Montigala-Joventut
8782
44-41   43-41  
VL Scavolini Basket   PAOK BC
8070
40-42   40-28  
PAOK BC   Limoges CSP
6757
33-30   34-27  
Virtus Buckler Bologna   VL Scavolini Basket
7173
38-29   33-44  
Montigala-Joventut   KK Cibona
8682
40-43   46-39  
Maccabi    KK Cibona
89110
41-57   48-53  
VL Scavolini Basket   Montigala-Joventut
8180
37-41   44-39  
Limoges CSP   Virtus Buckler Bologna
6376
38-34   25-42  
KK Cibona   VL Scavolini Basket
7675
38-38   38-37  
Montigala-Joventut   Limoges CSP
6278
29-39   33-39  
Maccabi    PAOK BC
8581
41-36   44-45  
Virtus Buckler Bologna   PAOK BC
6475
32-36   32-39  
Limoges CSP   KK Cibona
8352
43-27   40-25  
VL Scavolini Basket   Maccabi
9070
48-37   42-33  
Maccabi    Virtus Buckler Bologna
8082
47-37   33-45  
VL Scavolini Basket   Limoges CSP
6176
23-39   38-37  
PAOK BC   Montigala-Joventut
8381
49-40   34-41  
KK Cibona   PAOK BC
7182
35-43   36-39  
Virtus Buckler Bologna   Montigala-Joventut
9585
55-44   40-41  
Limoges CSP   Maccabi
7563
49-31   26-32  
Virtus Buckler Bologna   KK Cibona
10969
56-32   53-37  
Montigala-Joventut   Maccabi
8280
45-35   37-45  
PAOK BC   VL Scavolini Basket
6965
28-31   24-21   5-5   12-8  
Limoges CSP   PAOK BC
6058
35-32   25-26  
KK Cibona   Montigala-Joventut
8481
38-42   46-39  
VL Scavolini Basket   Virtus Buckler Bologna
8380
51-42   32-38  
KK Cibona   Maccabi
9088
52-42   38-46  
Virtus Buckler Bologna   Limoges CSP
7067
34-36   36-31  
Montigala-Joventut   VL Scavolini Basket
6867
33-33   35-34  
VL Scavolini Basket   KK Cibona
7468
37-39   37-29  
Limoges CSP   Montigala-Joventut
6573
37-34   28-39  
PAOK BC   Maccabi
7863
35-27   43-36  
KK Cibona   Limoges CSP
5862
29-38   29-24  
Maccabi    VL Scavolini Basket
8891
53-55   35-36  
PAOK BC   Virtus Buckler Bologna
6462
32-33   32-29  
Montigala-Joventut   PAOK BC
8471
51-39   33-32  
Virtus Buckler Bologna   Maccabi
9071
47-34   43-37  
Limoges CSP   VL Scavolini Basket
6147
35-25   26-22  
Maccabi    Limoges CSP
7069
46-37   24-32  
Montigala-Joventut   Virtus Buckler Bologna
8173
32-31   49-42  
PAOK BC   KK Cibona
8167
38-26   43-41  
 TeamPW/LF/APts
1. REAL MADRID TEKA1412/21181/103126
2. BENETTON TREVISO1410/41127/107324
3. OLYMPIAKOS BC PIRAEUS148/61057/102322
4. ELAN BEARNAIS PAU ORTHEZ148/61113/110022
5. TSV BAYER 04 LEVERKUSEN148/61099/110522
6. KK ZADAR145/91096/119819
7. ADECCO ESTUDIANTES MADRID144/101132/113118
8. WATCO ANTWERPEN141/131092/123615
KK Zadar   Benetton
7377
36-40   37-37  
EB PAU Orthez   WATCO
107103
40-51   53-42   14-10  
Real Madrid Teka   TSV Bayer 04
7975
44-34   35-41  
Olympiakos BC   Adecco Estudiantes
7366
34-34   39-32  
Adecco Estudiantes   EB PAU Orthez
8284
43-40   39-44  
TSV Bayer 04   Olympiakos BC
6663
28-32   26-22   12-9  
WATCO   KK Zadar
9375
52-41   41-34  
Benetton   Real Madrid Teka
6566
28-32   37-34  
Real Madrid Teka   Olympiakos BC
9274
52-40   40-34  
EB PAU Orthez   TSV Bayer 04
8285
46-46   36-39  
KK Zadar   Adecco Estudiantes
10689
53-29   53-60  
WATCO   Benetton
8486
43-40   41-46  
Real Madrid Teka   WATCO
9376
40-38   53-38  
TSV Bayer 04   KK Zadar
7972
40-39   39-33  
Benetton   Adecco Estudiantes
7760
34-26   43-34  
Olympiakos BC   EB PAU Orthez
9396
42-40   41-43   10-13  
Adecco Estudiantes   WATCO
10068
50-37   50-31  
KK Zadar   Olympiakos BC
8677
45-35   41-42  
TSV Bayer 04   Benetton
8082
43-44   37-38  
Real Madrid Teka   EB PAU Orthez
8571
50-24   35-47  
EB PAU Orthez   KK Zadar
8575
50-41   35-34  
WATCO   TSV Bayer 04
6977
37-47   32-30  
Real Madrid Teka   Adecco Estudiantes
7369
31-34   42-35  
Olympiakos BC   Benetton
9186
40-48   51-38  
Adecco Estudiantes   TSV Bayer 04
8392
46-51   37-41  
Benetton   EB PAU Orthez
8465
35-35   49-30  
Olympiakos BC   WATCO
7960
43-35   36-25  
Adecco Estudiantes   Olympiakos BC
8073
40-39   40-34  
WATCO   EB PAU Orthez
7375
39-25   34-50  
TSV Bayer 04   Real Madrid Teka
91106
43-50   48-56  
Benetton   KK Zadar
9271
45-31   47-40  
EB PAU Orthez   Adecco Estudiantes
7168
39-34   32-34  
KK Zadar   WATCO
7767
44-34   33-33  
Real Madrid Teka   Benetton
8351
33-19   50-32  
Olympiakos BC   TSV Bayer 04
7963
36-37   43-26  
Adecco Estudiantes   KK Zadar
10672
43-32   63-40  
TSV Bayer 04   EB PAU Orthez
7378
42-48   31-30  
Benetton   WATCO
11395
61-54   52-41  
Olympiakos BC   Real Madrid Teka
6362
27-35   36-27  
Adecco Estudiantes   Benetton
8586
44-44   41-42  
WATCO   Real Madrid Teka
9098
40-44   43-39   7-15  
KK Zadar   TSV Bayer 04
7177
39-38   32-39  
EB PAU Orthez   Olympiakos BC
6465
36-33   28-32  
EB PAU Orthez   Real Madrid Teka
6770
36-37   31-33  
WATCO   Adecco Estudiantes
8593
37-55   42-24   6-14  
Benetton   TSV Bayer 04
9871
52-38   46-33  
Olympiakos BC   KK Zadar
7561
34-26   41-35  
TSV Bayer 04   WATCO
7863
41-33   37-30  
Adecco Estudiantes   Real Madrid Teka
7179
33-37   38-42  
KK Zadar   EB PAU Orthez
8986
53-44   36-42  
Benetton   Olympiakos BC
7567
42-42   33-25  
KK Zadar   Real Madrid Teka
9290
45-47   47-43  
WATCO   Olympiakos BC
6685
32-38   34-47  
TSV Bayer 04   Adecco Estudiantes
9280
47-39   45-41  
EB PAU Orthez   Benetton
8255
49-38   33-17  
Real Madrid Teka   KK Zadar
10576
48-31   57-45  
Play-Offs
PAOK BC   EB PAU Orthez
8165
32-31   49-34  
Game 1: EB PAU Orthez - PAOK BC 86-103
Play-off standings2 - 0
Limoges CSP   Olympiakos BC
6058
34-31   26-27  
Game 1: Olympiakos BC - Limoges CSP 70-67
Game 2: Limoges CSP - Olympiakos BC 59-53
Play-off standings2 - 1
Real Madrid Teka   Virtus Buckler Bologna
7958
44-34   35-24  
Game 1: Virtus Buckler Bologna - Real Madrid Teka 56-76
Play-off standings2 - 0
Benetton   VL Scavolini Basket
7758
37-25   40-33  
Game 1: VL Scavolini Basket - Benetton 94-92
Game 2: Benetton - VL Scavolini Basket 101-94
Play-off standings2 - 1

Final Four

Real Madrid Teka   Limoges CSP
5262
26-36   26-26  
PAOK BC   Benetton
7779
51-45   26-34  
Real Madrid Teka   PAOK BC
7076
38-46   32-30  
Benetton   Limoges CSP
5559
28-22   27-37