SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. BC CHEVAKATA44/0359/2108
2. LEMMINKAINEN KLAIPEDA41/3227/3095
3. ZELJEZNICAR41/3241/3085
Chevakata   Zeljeznicar
9157
25-14   24-13   18-14   24-16  
Zeljeznicar   Lemminkainen
7358
21-16   15-9   18-18   19-15  
Lemminkainen   Chevakata
4290
13-22   7-22   9-15   13-31  
Zeljeznicar   Chevakata
6380
27-28   10-18   18-19   8-15  
Lemminkainen   Zeljeznicar
7948
27-10   22-11   12-17   18-10  
Chevakata   Lemminkainen
9848
31-12   24-15   21-15   22-6  
 TeamPW/LF/APts
1. BC HORIZONT44/0328/2388
2. SPARTAK M.O. NOGINSK42/2294/2806
3. SCM-CSS CRAIOVA40/4221/3254
Spartak Noginsk   Horizont
6269
22-25   8-16   15-11   17-17  
Horizont   SCM-CSS Craiova
9253
20-19   19-13   24-13   29-8  
SCM-CSS Craiova   Spartak Noginsk
6469
20-21   16-17   14-17   14-14  
Horizont   Spartak Noginsk
8977
19-23   26-16   22-18   22-20  
SCM-CSS Craiova   Horizont
4678
14-18   10-14   11-20   11-26  
Spartak Noginsk   SCM-CSS Craiova
8658
18-11   13-11   24-20   31-16  
 TeamPW/LF/APts
1. ZKK PARTIZAN GALENIKA43/1268/2457
2. A.C. ARIS THESSALONIKI42/2234/2516
3. BESIKTAS JK41/3251/2575
Aris   Partizan Galenika
5464
21-8   14-23   11-21   8-12  
Partizan Galenika   Besiktas JK
7361
16-12   20-14   18-17   19-18  
Besiktas JK   Aris
6145
12-12   11-6   16-13   22-14  
Partizan Galenika   Aris
6067
17-12   17-21   10-19   16-15  
Besiktas JK   Partizan Galenika
6371
12-23   23-13   9-17   19-18  
Aris   Besiktas JK
6866
12-17   14-10   27-20   15-19  
 TeamPW/LF/APts
1. SONY ATHINAIKOS22/0164/964
2. LUPA PROMOTION NOVI ZAGREB20/296/1642
Lupa Promotion Novi Zagreb   Sony Athinaikos
5183
15-18   7-10   14-31   15-24  
Sony Athinaikos   Lupa Promotion Novi Zagreb
8145
21-10   18-17   24-8   18-10  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO KURSK22/0121/1114
2. JOLLY JBS EUROLINE20/2111/1212
Jolly JBS Euroline   Dynamo Kursk
5255
17-18   13-16   9-5   13-16  
Dynamo Kursk   Jolly JBS Euroline
6659
26-12   17-16   5-13   18-18  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO - GUVD43/1320/2797
2. ELITZUR PRASHKOVSKY RAMLA43/1300/2727
3. HATIS YEREVAN40/4270/3394
Dynamo - GUVD   HATIS Yerevan
7950
21-9   15-9   21-19   22-13  
HATIS Yerevan   Elitzur Ramla
6982
19-21   11-19   20-15   19-27  
Elitzur Ramla   Dynamo - GUVD
7565
18-12   7-11   19-20   31-22  
HATIS Yerevan   Dynamo - GUVD
9099
23-29   18-30   26-12   18-14   5-14  
Elitzur Ramla   HATIS Yerevan
7961
21-20   15-10   24-13   19-18  
Dynamo - GUVD   Elitzur Ramla
7764
24-14   19-16   14-13   20-21  
 TeamPW/LF/APts
1. WBC DYNAMO MOSCOW44/0341/2188
2. BC "MINSK-2006"42/2325/2416
3. PETROLINA AEK LARNACA40/4193/4004
WBC Dynamo   Minsk-2006
6761
21-14   16-15   18-14   12-18  
Minsk-2006   Petrolina AEK
11650
20-19   32-8   32-10   32-13  
Petrolina AEK   WBC Dynamo
4098
8-25   7-26   16-35   9-12  
Minsk-2006   WBC Dynamo
6771
20-22   17-15   9-18   21-16  
Petrolina AEK   Minsk-2006
5381
17-20   9-22   13-20   14-19  
WBC Dynamo   Petrolina AEK
10550
21-9   26-16   27-14   31-11  
 TeamPW/LF/APts
1. NANTES REZE BASKET65/1485/36811
2. SEAT LAMI-VÈD GYÖR65/1427/37411
3. TV SAARLOUIS ROYALS62/4420/4668
4. AD VAGOS60/6373/4976
Seat Györ   Nantes Rezé
6461
8-13   17-18   20-14   19-16  
Vagos   Saarlouis Royals
7190
12-22   15-21   21-30   23-17  
Nantes Rezé    Vagos
8341
16-9   16-9   30-10   21-13  
Saarlouis Royals   Seat Györ
7779
11-25   23-19   24-17   19-18  
Nantes Rezé    Saarlouis Royals
9171
24-19   18-19   19-17   30-16  
Vagos   Seat Györ
5872
17-18   20-16   10-20   11-18  
Saarlouis Royals   Vagos
7673
21-23   21-14   20-19   14-17  
Nantes Rezé    Seat Györ
7262
18-18   21-15   16-17   17-12  
Vagos   Nantes Rezé
7595
15-28   21-22   20-17   19-28  
Seat Györ   Saarlouis Royals
6951
20-15   16-10   8-10   25-16  
Saarlouis Royals   Nantes Rezé
5583
23-17   11-28   10-17   11-21  
Seat Györ   Vagos
8155
17-17   27-13   22-20   15-5  
 TeamPW/LF/APts
1. ESB VILLENEUVE D´ASCQ LILLE METROPOLE66/0453/34112
2. MBK RUZOMBEROK64/2402/34910
3. LOTTO YOUNG CATS62/4355/3998
4. OLIVAIS COIMBRA60/6330/4516
Ruzomberok   ESB Lille Metropole
6673
17-18   17-18   15-18   17-19  
Olivais Coimbra   Lotto Young Cats
4573
16-18   8-9   11-28   10-18  
ESB Lille Metropole   Olivais Coimbra
8560
21-15   21-19   23-12   20-14  
Lotto Young Cats   Ruzomberok
6269
11-15   14-12   15-23   22-19  
ESB Lille Metropole   Lotto Young Cats
8257
28-17   20-13   12-12   22-15  
Olivais Coimbra   Ruzomberok
4871
11-20   19-17   11-13   7-21  
Lotto Young Cats   Olivais Coimbra
6859
21-15   17-13   14-14   16-17  
ESB Lille Metropole   Ruzomberok
6942
16-13   17-5   21-9   15-15  
Ruzomberok   Lotto Young Cats
7943
21-8   12-12   18-11   28-12  
Olivais Coimbra   ESB Lille Metropole
6479
10-24   21-22   20-17   13-16  
Ruzomberok   Olivais Coimbra
7554
21-14   18-15   17-13   19-12  
Lotto Young Cats   ESB Lille Metropole
5265
15-23   11-19   12-9   14-14  
 TeamPW/LF/APts
1. MANN FILTER ZARAGOZA43/1308/2177
2. ENERGA TORUN43/1346/2517
3. Sport Algés Dafundo40/4168/3544
Sport Algés e Dafundo   Energa Torun
5092
21-18   8-19   9-26   12-29  
Energa Torun   Mann Filter
8779
15-19   13-17   24-16   15-15   6-6   14-6  
Mann Filter   Sport Algés e Dafundo
8739
23-18   16-5   21-10   27-6  
Energa Torun   Sport Algés e Dafundo
10946
33-12   23-13   29-10   24-11  
Mann Filter   Energa Torun
7658
12-14   24-21   20-9   20-14  
Sport Algés e Dafundo   Mann Filter
3366
15-16   6-20   6-12   6-18  
 TeamPW/LF/APts
1. ARRAS PAYS D'ARTOIS43/1282/2457
2. REYER VENEZIA43/1263/2597
3. DEXIA NAMUR CAPITALE40/4233/2744
Dexia Namur   Reyer Venezia
5963
19-18   9-12   15-13   16-20  
Reyer Venezia   Arras
6461
12-13   20-16   15-18   17-14  
Arras   Dexia Namur
8862
24-13   20-14   23-18   21-17  
Reyer Venezia   Dexia Namur
6762
17-11   15-20   18-20   17-11  
Arras   Reyer Venezia
7769
20-11   20-21   23-23   14-14  
Dexia Namur   Arras
5056
15-15   15-11   8-16   12-14  
 TeamPW/LF/APts
1. GRAN CANARIA 2014 LA CAJA DE CANARIAS44/0304/2528
2. MEDITEAM SZEGED41/3260/2905
3. BBC SINT-KATELIJNE-WAVER41/3264/2865
BBC Sint-Katelijne-Waver   Mediteam Szeged
7164
23-27   21-14   12-9   15-14  
Mediteam Szeged   Gran Canaria
7275
17-20   28-18   9-15   18-22  
Gran Canaria   BBC Sint-Katelijne-Waver
6760
18-21   13-22   22-9   14-8  
Mediteam Szeged   BBC Sint-Katelijne-Waver
7661
21-6   16-15   16-13   23-27  
Gran Canaria   Mediteam Szeged
8348
19-8   13-12   34-14   17-14  
BBC Sint-Katelijne-Waver   Gran Canaria
7279
24-14   17-22   14-14   17-29  
Sixteenth-Finals
Chevakata   Lupa Promotion Novi Zagreb
7754
17-13   18-7   21-15   21-19  
First game: Lupa Promotion Novi Zagreb - Chevakata   56 - 83
Chevakata wins 160 - 110
Sony Athinaikos   SCM-CSS Craiova
7856
18-20   15-9   20-15   25-12  
First game: SCM-CSS Craiova - Sony Athinaikos   49 - 86
Sony Athinaikos wins 164 - 105
WBC Dynamo   HATIS Yerevan
9463
18-15   23-11   19-22   34-15  
First game: HATIS Yerevan - WBC Dynamo   57 - 62
WBC Dynamo wins 156 - 120
Horizont   Dexia Namur
7448
13-10   24-15   17-15   20-8  
First game: Dexia Namur - Horizont   45 - 68
Horizont wins 142 - 93
ESB Lille Metropole   Jolly JBS Euroline
7859
19-13   23-15   19-13   17-18  
First game: Jolly JBS Euroline - ESB Lille Metropole   64 - 52
ESB Lille Metropole wins 130 - 123
Gran Canaria   Lemminkainen
200
First game: Lemminkainen - Gran Canaria   58 - 68
Dynamo Kursk   Zeljeznicar
7646
14-8   15-14   27-7   20-17  
First game: Zeljeznicar - Dynamo Kursk   51 - 73
Dynamo Kursk wins 149 - 97
Nantes Rezé    Mediteam Szeged
9372
21-12   28-23   21-17   23-20  
First game: Mediteam Szeged - Nantes Rezé   59 - 84
Nantes Rezé wins 177 - 131
Seat Györ   BBC Sint-Katelijne-Waver
7756
22-15   24-21   18-8   13-12  
First game: BBC Sint-Katelijne-Waver - Seat Györ   59 - 66
Seat Györ wins 143 - 115
Mann Filter   Besiktas JK
6755
23-10   18-13   14-13   12-19  
First game: Besiktas JK - Mann Filter   63 - 71
Mann Filter wins 138 - 118
Energa Torun   Lotto Young Cats
8560
28-23   19-8   19-11   19-18  
First game: Lotto Young Cats - Energa Torun   62 - 70
Energa Torun wins 155 - 122
Arras   Saarlouis Royals
10760
36-15   24-14   16-18   31-13  
First game: Saarlouis Royals - Arras   62 - 92
Arras wins 199 - 122
Aris   Dynamo - GUVD
6177
14-23   13-16   11-24   23-14  
First game: Dynamo - GUVD - Aris   103 - 59
Dynamo - GUVD wins 180 - 120
Elitzur Ramla   Spartak Noginsk
10380
33-10   14-23   28-12   28-35  
First game: Spartak Noginsk - Elitzur Ramla   64 - 77
Elitzur Ramla wins 180 - 144
Partizan Galenika   Minsk-2006
7771
15-20   20-16   19-24   23-11  
First game: Minsk-2006 - Partizan Galenika   64 - 77
Partizan Galenika wins 154 - 135
Reyer Venezia   Ruzomberok
8164
21-19   15-11   22-20   23-14  
First game: Ruzomberok - Reyer Venezia   78 - 91
Reyer Venezia wins 172 - 142
Eighth-Finals
Chevakata   Reyer Venezia
7364
21-6   13-15   19-26   20-17  
First game: Reyer Venezia - Chevakata   62 - 67
Chevakata wins 140 - 126
Sony Athinaikos   Partizan Galenika
7156
15-10   20-14   23-12   13-20  
First game: Partizan Galenika - Sony Athinaikos   66 - 60
Sony Athinaikos wins 131 - 122
WBC Dynamo   Elitzur Ramla
5760
10-15   12-17   17-17   18-11  
First game: Elitzur Ramla - WBC Dynamo   66 - 57
Elitzur Ramla wins 126 - 114
Horizont   Dynamo - GUVD
6456
11-9   14-18   22-16   17-13  
First game: Dynamo - GUVD - Horizont   83 - 66
Dynamo - GUVD wins 139 - 130
ESB Lille Metropole   Arras
5658
13-14   21-11   11-17   11-16  
First game: Arras - ESB Lille Metropole   76 - 66
Arras wins 134 - 122
Gran Canaria   Energa Torun
6063
15-20   16-15   13-9   16-19  
First game: Energa Torun - Gran Canaria   63 - 68
Gran Canaria wins 128 - 126
Dynamo Kursk   Mann Filter
5969
12-20   9-19   15-17   23-13  
First game: Mann Filter - Dynamo Kursk   77 - 59
Mann Filter wins 146 - 118
Nantes Rezé    Seat Györ
7458
19-20   20-17   17-7   18-14  
First game: Seat Györ - Nantes Rezé   68 - 70
Nantes Rezé wins 144 - 126
Quarter-Finals
Chevakata   Nantes Rezé
9272
29-19   30-20   14-22   19-11  
First game: Nantes Rezé - Chevakata   83 - 70
Chevakata wins 162 - 155
Sony Athinaikos   Mann Filter
7462
20-21   20-10   16-9   18-22  
First game: Mann Filter - Sony Athinaikos   53 - 53
Sony Athinaikos wins 127 - 115
Gran Canaria   Elitzur Ramla
7276
14-24   15-18   23-15   20-19  
First game: Elitzur Ramla - Gran Canaria   78 - 54
Elitzur Ramla wins 154 - 126
Arras   Dynamo - GUVD
8765
29-16   18-15   21-19   19-15  
First game: Dynamo - GUVD - Arras   67 - 76
Arras wins 163 - 132
Semi-Finals
Chevakata   Arras
6767
18-19   11-17   14-13   24-18  
First game: Arras - Chevakata   67 - 66
Arras wins 134 - 133
Sony Athinaikos   Elitzur Ramla
8881
18-15   23-22   18-19   29-25  
First game: Elitzur Ramla - Sony Athinaikos   74 - 59
Elitzur Ramla wins 155 - 147
Finals
Arras   Elitzur Ramla
5361
13-5   9-28   19-12   12-16  
First game: Elitzur Ramla - Arras   61 - 61
Elitzur Ramla wins 122 - 114