SCHEDULE

13.08.2008
A/1 
18:00 
Ukraine

59 - 54

Great Britain
C/1 
18:00 
Slovak Republic

66 - 47

Kosice, SVK
Infiniti Arena
Hungary
B/2 
18:30 
Poland

63 - 59

Italy
B/1 
19:00 
Finland

46 - 45

Bosnia and Herzegovina
A/2 
19:45 
Israel

63 - 47

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Lithuania
C/2 
21:00 
Croatia

55 - 59

France
16.08.2008
B/3 
18:00 
Turkey

75 - 59

Yüregir/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
Poland
C/3 
18:00 
Romania

70 - 64

Targu Jiu, ROU
Sporturilor Hall
Croatia
A/3 
19:00 
Germany

66 - 68

Israel
A/4 
19:00 
Lithuania

66 - 59

Ukraine
C/4 
20:00 
France

58 - 39

Saint-Quentin, FRA
Saint-Quentin Arena
Slovak Republic
B/4 
20:45 
Italy

77 - 62

Finland
20.08.2008
A/6 
17:00 
Ukraine

93 - 39

Kiev, UKR
Sports Palace
Germany
B/5 
17:00 
Bosnia and Herzegovina

53 - 68

Italy
C/6 
18:00 
Slovak Republic

93 - 59

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Romania
B/6 
19:00 
Finland

66 - 81

Turkey
A/5 
19:30 
Great Britain

63 - 82

Lithuania
C/5 
20:00 
Hungary

66 - 67

France
23.08.2008
C/8 
17:00 
Romania

46 - 59

Hungary
B/7 
18:30 
Poland

95 - 54

Leszno, POL
Hala "Trapez"
Finland
A/8 
19:00 
Germany

59 - 61

Great Britain
B/8 
20:00 
Bosnia and Herzegovina

65 - 86

Zenica, BIH
SD Bilmiste
Turkey
A/7 
20:45 
Israel

63 - 66

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Ukraine
C/7 
21:00 
Croatia

61 - 55

Slovak Republic
27.08.2008
D/2 
18:00 
Bulgaria

74 - 70

Samokov, BUL
Arena Samokov
Belgium
C/10 
18:00 
Hungary

76 - 58

Croatia
A/9 
19:00 
Lithuania

80 - 44

Germany
A/10 
19:30 
Great Britain

80 - 100

Israel
C/9 
20:00 
France

93 - 61

Valenciennes, FRA
Salle du Hainaut
Romania
B/10 
20:00 
Bosnia and Herzegovina

68 - 74

Zenica, BIH
SD Bilmiste
Poland
D/1 
20:30 
Serbia

82 - 85

Greece
B/9 
20:30 
Italy

55 - 63

Turkey
30.08.2008
C/11 
18:00 
Hungary

85 - 76

TV
Szombathely, HUN
Savaria Arena
Slovak Republic
A/11 
19:00 
Great Britain

73 - 80

Ukraine
D/4 
19:00 
Greece

70 - 59

Glyfada, GRE
Glyfada Hall
Bulgaria
A/12 
19:00 
Lithuania

60 - 76

TV
Israel
B/12 
19:00 
Italy

69 - 76

Bologna, ITA
PalaDozza
Poland
D/3 
20:00 
Belgium

73 - 60

Serbia
B/11 
20:00 
Bosnia and Herzegovina

75 - 74

Zenica, BIH
SD Bilmiste
Finland
C/12 
20:00 
France

75 - 50

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Croatia
02.09.2008
A/13 
17:45 
Israel

74 - 59

TV
Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Germany
03.09.2008
D/5 
18:00 
Serbia

73 - 67

Bulgaria
A/14 
18:00 
Ukraine

68 - 73

TV
Lithuania
C/14 
18:00 
Slovak Republic

63 - 55

Kosice, SVK
Infinity Arena
France
B/13 
18:15 
Poland

76 - 64

TV
Stargard Szczecinski, POL
Hall of City of Stargard
Turkey
B/14 
19:00 
Finland

52 - 68

Italy
D/6 
20:00 
Belgium

66 - 77

Greece
C/13 
20:00 
Croatia

66 - 64

Romania
06.09.2008
D/8 
16:00 
Belgium

87 - 60

Bulgaria
C/16 
17:15 
Romania

67 - 83

TV
Arad, ROU
Victoria Hall
Slovak Republic
A/16 
18:00 
Germany

74 - 65

Ukraine
B/16 
18:00 
Turkey

76 - 42

TV
Yüregir/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
Finland
A/15 
19:00 
Lithuania

76 - 68

TV
Great Britain
D/7 
19:00 
Greece

61 - 64

Glyfada, GRE
Glyfada Hall
Serbia
B/15 
19:00 
Italy

75 - 49

TV
Schio, ITA
Pala Campagnola
Bosnia and Herzegovina
C/15 
20:00 
France

68 - 64

Hungary
10.09.2008
C/17 
17:00 
Slovak Republic

67 - 52

Spisska Nova Ves, SVK
Sport Hall
Croatia
D/9 
18:00 
Serbia

78 - 71

Belgium
A/17 
18:00 
Ukraine

90 - 85

TV
Israel
D/10 
18:00 
Bulgaria

65 - 76

Samokov, BUL
Arena Samokov
Greece
B/18 
18:00 
Turkey

79 - 50

TV
Yüregir/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
Bosnia and Herzegovina
C/18 
18:00 
Hungary

85 - 59

TV
Miskolc, HUN
Generali Arena
Romania
B/17 
19:00 
Finland

47 - 78

Poland
A/18 
19:30 
Great Britain

72 - 74

Germany
13.09.2008
C/19 
17:00 
Romania

71 - 72

Timisoara, ROU
Constantin Jude Arena
France
D/11 
18:00 
Bulgaria

75 - 68

TV
Samokov, BUL
Arena Samokov
Serbia
B/19 
18:00 
Turkey

80 - 61

TV
Yüregir/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
Italy
B/20 
18:30 
Poland

91 - 45

TV
Katowice (Szopienice), POL
Hala Szopienice
Bosnia and Herzegovina
D/12 
19:00 
Greece

79 - 40

Glyfada, GRE
Glyfada Hall
Belgium
A/19 
19:30 
Germany

57 - 67

Lithuania
C/20 
20:00 
Croatia

62 - 72

Hungary
A/20 
20:25 
Israel

75 - 69

Ramat Gan, ISR
Zisman Sport Hall
Great Britain
04.01.2009
A/2 
17:00 
Finland

61 - 63

Great Britain
A/1 
17:30 
Bulgaria

76 - 81

Rouse, BUL
Dunav Hall
Ukraine
A/1 
17:30 
Bosnia and Herzegovina

66 - 101

Romania
B/1 
18:00 
Croatia

103 - 81

Belgium
07.01.2009
A/2 
16:00 
Ukraine

73 - 47

Germany
A/4 
19:00 
Romania

80 - 49

Targoviste, ROU
Sala Sporturilor
Finland
A/3 
19:30 
Great Britain

91 - 58

Bosnia and Herzegovina
B/2 
20:00 
Belgium

69 - 81

Italy
10.01.2009
A/3 
18:00 
Germany

68 - 60

Bulgaria
A/6 
19:00 
Great Britain

71 - 75

Romania
B/3 
19:00 
Italy

83 - 50

TV
Venezia-Mestre, ITA
Palasport Taliercio
Croatia
A/5 
20:15 
Bosnia and Herzegovina

75 - 81

Finland
13.01.2009
A/4 
16:00 
Ukraine

67 - 61

Bulgaria
A/7 
18:00 
Romania

78 - 47

Otopeni (Bucharest), ROU
Otopeni arena
Bosnia and Herzegovina
A/8 
19:30 
Great Britain

55 - 60

Finland
B/4 
20:00 
Belgium

86 - 75

Croatia
16.01.2009
A/9 
16:15 
Bosnia and Herzegovina

61 - 77

TV
Great Britain
A/10 
18:30 
Finland

87 - 69

Romania
B/5 
19:00 
Italy

75 - 64

TV
Siracusa, ITA
Priolo Gargallo
Belgium
A/5 
20:00 
Germany

48 - 45

Ukraine
19.01.2009
A/6 
17:30 
Bulgaria

67 - 66

Rouse, BUL
Dunav Hall
Germany
A/12 
18:00 
Romania

71 - 66

Targoviste, ROU
Sala Sporturilor
Great Britain
A/11 
18:30 
Finland

95 - 57

Bosnia and Herzegovina
B/6 
19:00 
Croatia

75 - 64

Italy