SCHEDULE

19.10.2006
1/A 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

86 - 56

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
BSC Dnipro
26.10.2006
1/B 
18:00 
BSC Dnipro

60 - 47

Dnepropetrovsk, UKR
Arena Dynamo
BC Dynamo Moscow Region
03.11.2006
J/2 
17:00 
Kozachka-Zalk

87 - 53

Gustino Zepter Tigers
08.11.2006
K/2 
18:00 
Szeviép

82 - 44

TV
ZKK Merkur
H/2 
19:15 
Rhondda Rebels

51 - 60

BG Dorsten
B/2 
20:00 
Kastoria CAC

78 - 72

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Elitzur Ramla
D/2 
20:00 
Luxembourg

42 - 77

Acis Incosa Leon
G/1 
20:30 
Faenza

76 - 61

TSV Wasserburg
G/2 
20:30 
Novia Munalux

52 - 99

UB Barca
09.11.2006
A/2 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

103 - 44

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
K.V. Imperial AEL
I/2 
18:00 
Kara Trutnov

55 - 99

Trutnov, CZE
Hala ZS Komenskeho
K Cero VODS
J/1 
18:00 
Dynamo Kursk

52 - 49

Sibenik Jolly JBS
K/1 
18:00 
Chevakata

90 - 54

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
ZKK Medvescak
C/1 
18:15 
PBC CSKA

67 - 68

Botas Spor Adana
C/2 
18:30 
 
Apollon

68 - 70

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida II
 
Hapoel Tel Aviv
L/1 
19:00 
Nadezhda

68 - 59

Orenburg
Olympiyskiy
Gospic
F/2 
19:15 
Haukar

72 - 92

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
Gran Canaria
L/2 
19:30 
TTT Riga

44 - 101

Riga, LAT
Arena Riga
MBK Ruzomberok
A/1 
20:00 
KK Hemofarm

74 - 54

Anda Ramat Hasharon
B/1 
20:00 
Olympia Club WB

69 - 92

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Besiktas Colaturka
F/1 
20:00 
Lavezzini Basket

83 - 58

Parma, ITA
Pala Citi
Lattes Montpellier
H/1 
20:30 
 
G.S. Trogylos Basket

88 - 92

Siracusa, ITA
Priolo Gargallo
ESB Lille Metropole
D/1 
20:30 
Taranto Cras Basket

60 - 44

Taranto, ITA
Palamazzola
Tarbes GB
E/1 
20:30 
Pallacanestro Ribera

77 - 81

Pays D´Aix
E/2 
20:30 
CAB Madeira

60 - 90

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Hondarribia-Irun
10.11.2006
I/1 
18:30 
Dynamo Moscow

100 - 52

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Arvi Marijampole
15.11.2006
L/3 
17:00 
MBK Ruzomberok

70 - 87

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Nadezhda
C/4 
18:00 
Botas Spor Adana

62 - 49

Ceyhan/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
 
Apollon
H/3 
19:30 
BG Dorsten

57 - 76

 
G.S. Trogylos Basket
B/4 
20:00 
Besiktas Colaturka

90 - 55

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Kastoria CAC
E/3 
20:00 
Hondarribia-Irun

68 - 74

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Pallacanestro Ribera
F/3 
20:00 
Gran Canaria

75 - 67

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Lavezzini Basket
H/4 
20:00 
ESB Lille Metropole

84 - 67

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Rhondda Rebels
D/3 
20:30 
Acis Incosa Leon

82 - 58

Taranto Cras Basket
16.11.2006
C/3 
17:30 
 
Hapoel Tel Aviv

79 - 61

PBC CSKA
I/3 
18:00 
K Cero VODS

76 - 102

Kosice, SVK
Infinity Arena
Dynamo Moscow
I/4 
18:00 
Arvi Marijampole

73 - 72

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
Kara Trutnov
J/4 
18:00 
Sibenik Jolly JBS

83 - 67

Kozachka-Zalk
K/3 
18:00 
ZKK Merkur

56 - 72

Chevakata
L/4 
18:00 
Gospic

80 - 65

TTT Riga
K/4 
18:45 
ZKK Medvescak

56 - 91

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Szeviép
J/3 
19:00 
Gustino Zepter Tigers

66 - 72

Wels, AUT
Tigerdome
Dynamo Kursk
A/4 
19:00 
Anda Ramat Hasharon

92 - 67

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
BC Dynamo Moscow Region
B/3 
19:00 
Elitzur Ramla

89 - 55

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Olympia Club WB
D/4 
20:00 
Luxembourg

57 - 106

Tarbes GB
E/4 
20:00 
Pays D´Aix

82 - 55

CAB Madeira
G/4 
20:00 
TSV Wasserburg

80 - 60

Wasserburg, GER
Badria Halle
Novia Munalux
G/3 
20:30 
UB Barca

89 - 84

Faenza
A/3 
20:30 
K.V. Imperial AEL

51 - 72

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
KK Hemofarm
20.11.2006
F/4 
20:30 
Lattes Montpellier

110 - 59

Haukar
22.11.2006
L/6 
17:00 
MBK Ruzomberok

78 - 76

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Gospic
H/6 
19:30 
BG Dorsten

67 - 89

ESB Lille Metropole
E/6 
20:00 
Hondarribia-Irun

70 - 44

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Pays D´Aix
F/5 
20:00 
Lavezzini Basket

102 - 86

Parma, ITA
Pala Citi
Haukar
D/6 
20:30 
Acis Incosa Leon

67 - 75

Tarbes GB
G/5 
20:30 
Faenza

85 - 49

Novia Munalux
23.11.2006
A/6 
17:30 
K.V. Imperial AEL

56 - 83

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
Anda Ramat Hasharon
B/5 
17:30 
Olympia Club WB

73 - 58

Ploiesti, ROU
Olimpia Hall
Kastoria CAC
C/6 
17:30 
 
Hapoel Tel Aviv

80 - 83

Botas Spor Adana
G/6 
17:30 
UB Barca

83 - 57

TSV Wasserburg
I/6 
18:00 
K Cero VODS

86 - 65

Kosice, SVK
Infinity Arena
Arvi Marijampole
J/5 
18:00 
Dynamo Kursk

79 - 61

Kozachka-Zalk
K/5 
18:00 
Chevakata

69 - 53

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Szeviép
K/6 
18:00 
ZKK Merkur

95 - 51

ZKK Medvescak
C/5 
18:15 
PBC CSKA

86 - 62

 
Apollon
I/5 
18:30 
Dynamo Moscow

87 - 60

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Kara Trutnov
B/6 
19:00 
Elitzur Ramla

73 - 78

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Besiktas Colaturka
J/6 
19:00 
Gustino Zepter Tigers

47 - 71

Wels, AUT
Tigerdome
Sibenik Jolly JBS
L/5 
19:00 
Nadezhda

81 - 59

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
TTT Riga
A/5 
20:00 
KK Hemofarm

75 - 73

BC Dynamo Moscow Region
D/5 
20:30 
Taranto Cras Basket

90 - 57

Taranto, ITA
Palamazzola
Luxembourg
E/5 
20:30 
Pallacanestro Ribera

70 - 63

CAB Madeira
F/6 
20:30 
Gran Canaria

54 - 78

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Lattes Montpellier
H/5 
20:30 
 
G.S. Trogylos Basket

81 - 61

Siracusa, ITA
Priolo Gargallo
Rhondda Rebels
29.11.2006
L/8 
17:00 
MBK Ruzomberok

86 - 63

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
TTT Riga
D/8 
18:00 
Acis Incosa Leon

83 - 60

Luxembourg
H/8 
19:30 
BG Dorsten

83 - 61

Rhondda Rebels
H/7 
20:00 
ESB Lille Metropole

91 - 72

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
 
G.S. Trogylos Basket
E/7 
20:00 
Pays D´Aix

69 - 77

Pallacanestro Ribera
F/7 
20:30 
Lattes Montpellier

90 - 85

Lavezzini Basket
30.11.2006
G/8 
17:30 
UB Barca

88 - 42

Novia Munalux
A/8 
17:30 
K.V. Imperial AEL

62 - 88

Limassol, CYP
Nicos Solomonides
BC Dynamo Moscow Region
C/8 
18:00 
 
Hapoel Tel Aviv

74 - 70

 
Apollon
I/7 
18:00 
Arvi Marijampole

85 - 92

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
Dynamo Moscow
I/8 
18:00 
K Cero VODS

92 - 54

Kosice, SVK
Infinity Arena
Kara Trutnov
K/8 
18:00 
ZKK Merkur

54 - 59

Szeviép
L/7 
18:00 
Gospic

73 - 49

Nadezhda
C/7 
18:00 
Botas Spor Adana

57 - 52

Ceyhan/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
PBC CSKA
J/7 
18:00 
Sibenik Jolly JBS

62 - 76

Dynamo Kursk
K/7 
18:45 
ZKK Medvescak

65 - 101

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Chevakata
J/8 
19:00 
Gustino Zepter Tigers

68 - 84

Wels, AUT
Tigerdome
Kozachka-Zalk
B/7 
20:00 
Besiktas Colaturka

104 - 56

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Olympia Club WB
D/7 
20:00 
Tarbes GB

60 - 63

Taranto Cras Basket
G/7 
20:00 
TSV Wasserburg

60 - 69

Wasserburg, GER
Badria Halle
Faenza
B/8 
20:30 
Elitzur Ramla

65 - 56

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
Kastoria CAC
E/8 
20:30 
Hondarribia-Irun

81 - 44

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
CAB Madeira
F/8 
20:30 
Gran Canaria

94 - 67

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Haukar
01.12.2006
A/7 
20:30 
Anda Ramat Hasharon

80 - 59

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
KK Hemofarm
06.12.2006
K/10 
18:00 
Szeviép

90 - 79

ZKK Medvescak
C/10 
18:30 
 
Apollon

82 - 93

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida II
Botas Spor Adana
H/9 
19:00 
 
G.S. Trogylos Basket

49 - 62

Siracusa, ITA
Priolo Gargallo
BG Dorsten
B/10 
19:30 
Kastoria CAC

64 - 89

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Besiktas Colaturka
E/10 
20:00 
CAB Madeira

82 - 85

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Pays D´Aix
E/9 
20:30 
Pallacanestro Ribera

68 - 86

Hondarribia-Irun
G/10 
20:30 
Novia Munalux

48 - 77

TSV Wasserburg
G/9 
20:30 
Faenza

71 - 65

UB Barca
07.12.2006
I/9 
16:00 
Dynamo Moscow

66 - 59

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
K Cero VODS
B/9 
17:30 
Olympia Club WB

71 - 82

Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Elitzur Ramla
I/10 
18:00 
Kara Trutnov

65 - 60

Trutnov, CZE
Hala ZS Komenskeho
Arvi Marijampole
J/10 
18:00 
Kozachka-Zalk

73 - 70

Sibenik Jolly JBS
K/9 
18:00 
Chevakata

84 - 44

Cherepovets
SK Jubileiniy
ZKK Merkur
A/10 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

59 - 62

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Anda Ramat Hasharon
C/9 
18:15 
PBC CSKA

85 - 64

 
Hapoel Tel Aviv
L/9 
19:00 
Nadezhda

85 - 74

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
MBK Ruzomberok
F/10 
19:15 
Haukar

57 - 104

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
Lattes Montpellier
L/10 
19:30 
TTT Riga

72 - 78

Riga, LAT
Arena Riga
Gospic
A/9 
20:00 
KK Hemofarm

71 - 39

K.V. Imperial AEL
D/10 
20:00 
Tarbes GB

102 - 46

Luxembourg
F/9 
20:00 
Lavezzini Basket

77 - 63

Parma, ITA
Pala Citi
Gran Canaria
D/9 
20:30 
Taranto Cras Basket

69 - 54

Taranto, ITA
Palamazzola
Acis Incosa Leon
H/10 
20:30 
Rhondda Rebels

66 - 72

ESB Lille Metropole
09.12.2006
J/9 
18:00 
Dynamo Kursk

77 - 52

Gustino Zepter Tigers
13.12.2006
K/11 
18:00 
Szeviép

89 - 95

Chevakata
L/12 
18:00 
Gospic

64 - 66

MBK Ruzomberok
H/11 
18:45 
Rhondda Rebels

76 - 89

 
G.S. Trogylos Basket
F/11 
19:15 
Haukar

58 - 117

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
Lavezzini Basket
B/11 
19:30 
Kastoria CAC

76 - 70

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Olympia Club WB
D/11 
20:00 
Luxembourg

45 - 78

Taranto Cras Basket
E/12 
20:00 
Pays D´Aix

70 - 75

Hondarribia-Irun
H/12 
20:00 
ESB Lille Metropole

81 - 62

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
BG Dorsten
F/12 
20:30 
Lattes Montpellier

87 - 56

Gran Canaria
G/11 
20:30 
Novia Munalux

52 - 86

Faenza
14.12.2006
C/12 
18:00 
Botas Spor Adana

84 - 76

Ceyhan/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
 
Hapoel Tel Aviv
I/11 
18:00 
Kara Trutnov

64 - 91

Trutnov, CZE
Hala ZS Komenskeho
Dynamo Moscow
I/12 
18:00 
Arvi Marijampole

81 - 85

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
K Cero VODS
J/11 
18:00 
Kozachka-Zalk

65 - 64

Dynamo Kursk
J/12 
18:00 
Sibenik Jolly JBS

83 - 51

Gustino Zepter Tigers
A/11 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

74 - 60

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
KK Hemofarm
C/11 
18:30 
 
Apollon

66 - 95

Ptolemaida, GRE
DAK Ptolemaida II
PBC CSKA
B/12 
18:30 
Besiktas Colaturka

83 - 66

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Elitzur Ramla
K/12 
18:45 
ZKK Medvescak

70 - 59

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
ZKK Merkur
A/12 
19:00 
Anda Ramat Hasharon

84 - 68

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
K.V. Imperial AEL
L/11 
19:30 
TTT Riga

63 - 68

Riga, LAT
Arena Riga
Nadezhda
D/12 
20:00 
Tarbes GB

79 - 75

Acis Incosa Leon
G/12 
20:00 
TSV Wasserburg

61 - 93

Wasserburg, GER
Badria Halle
UB Barca
E/11 
20:30 
CAB Madeira

59 - 84

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Pallacanestro Ribera
10.01.2007
15/A 
17:00 
MBK Ruzomberok

80 - 95

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
Lavezzini Basket
7/A 
18:00 
Gospic

56 - 70

Lattes Montpellier
13/A 
20:30 
Pallacanestro Ribera

76 - 70

Nadezhda
11.01.2007
16/A 
18:00 
Szeviép

66 - 73

K Cero VODS
3/A 
18:00 
 
Hapoel Tel Aviv

60 - 107

Dynamo Moscow
8/A 
18:00 
PBC CSKA

69 - 66

Hondarribia-Irun
10/A 
18:00 
Sibenik Jolly JBS

68 - 60

Taranto Cras Basket
12/A 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

65 - 59

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Dynamo Kursk
9/A 
18:00 
Kozachka-Zalk

61 - 49

Faenza
6/A 
19:00 
Elitzur Ramla

72 - 91

Ramla, ISR
Kiryat Menachem
UB Barca
2/A 
19:00 
Gran Canaria

85 - 68

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Besiktas Colaturka
1/A 
19:30 
BG Dorsten

66 - 62

Chevakata
4/A 
20:00 
Pays D´Aix

70 - 80

ESB Lille Metropole
11/A 
20:30 
Acis Incosa Leon

68 - 66

Anda Ramat Hasharon
14/A 
20:30 
KK Hemofarm

72 - 80

Tarbes GB
12.01.2007
5/A 
20:00 
 
G.S. Trogylos Basket

81 - 73

Siracusa, ITA
Priolo Gargallo
Botas Spor Adana
17.01.2007
16/B 
18:00 
K Cero VODS

71 - 56

Kosice, SVK
Infinity Arena
Szeviép
13/B 
19:00 
Nadezhda

69 - 60

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
Pallacanestro Ribera
15/B 
20:00 
Lavezzini Basket

72 - 78

Parma, ITA
Pala Citi
MBK Ruzomberok
7/B 
20:00 
Lattes Montpellier

71 - 71

Gospic
18.01.2007
1/B 
18:00 
Chevakata

76 - 55

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
BG Dorsten
5/B 
18:00 
Botas Spor Adana

76 - 59

Ceyhan/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
 
G.S. Trogylos Basket
12/B 
18:30 
Dynamo Kursk

57 - 56

BC Dynamo Moscow Region
3/B 
18:30 
Dynamo Moscow

80 - 61

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
 
Hapoel Tel Aviv
2/B 
19:00 
Besiktas Colaturka

69 - 51

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Gran Canaria
11/B 
19:10 
Anda Ramat Hasharon

72 - 51

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Acis Incosa Leon
14/B 
20:00 
Tarbes GB

71 - 54

KK Hemofarm
4/B 
20:00 
ESB Lille Metropole

86 - 73

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Pays D´Aix
8/B 
20:00 
Hondarribia-Irun

72 - 63

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
PBC CSKA
10/B 
20:30 
Taranto Cras Basket

71 - 60

Taranto, ITA
Palamazzola
Sibenik Jolly JBS
6/B 
20:30 
UB Barca

75 - 87

Elitzur Ramla
9/B 
20:30 
Faenza

93 - 65

Kozachka-Zalk
01.02.2007
17/A 
18:00 
K Cero VODS

78 - 70

Kosice, SVK
Infinity Arena
Chevakata
21/A 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

68 - 64

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Botas Spor Adana
22/A 
18:00 
Anda Ramat Hasharon

73 - 59

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
UB Barca
20/A 
19:00 
Nadezhda

72 - 69

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
ESB Lille Metropole
18/A 
20:00 
Lavezzini Basket

92 - 66

Parma, ITA
Pala Citi
Besiktas Colaturka
19/A 
20:00 
Tarbes GB

65 - 68

Dynamo Moscow
23/A 
20:30 
Taranto Cras Basket

61 - 62

Taranto, ITA
Palamazzola
Lattes Montpellier
24/A 
20:30 
Faenza

87 - 69

Hondarribia-Irun
08.02.2007
17/B 
18:00 
Chevakata

78 - 68

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
K Cero VODS
21/B 
18:00 
Botas Spor Adana

59 - 72

Ceyhan/Adana, TUR
Menderes Sport Hall
BC Dynamo Moscow Region
19/B 
18:30 
Dynamo Moscow

90 - 53

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Tarbes GB
18/B 
19:30 
Besiktas Colaturka

67 - 64

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Lavezzini Basket
20/B 
20:00 
ESB Lille Metropole

61 - 60

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Nadezhda
22/B 
20:30 
UB Barca

75 - 74

Anda Ramat Hasharon
23/B 
20:30 
Lattes Montpellier

59 - 61

Taranto Cras Basket
24/B 
20:30 
Hondarribia-Irun

77 - 62

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Faenza
21.02.2007
26/A 
20:00 
Lavezzini Basket

86 - 61

Parma, ITA
Pala Citi
Taranto Cras Basket
22.02.2007
28/A 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

67 - 42

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Nadezhda
27/A 
18:15 
Anda Ramat Hasharon

57 - 68

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Dynamo Moscow
25/A 
20:30 
Faenza

101 - 44

Chevakata
01.03.2007
25/B 
18:00 
Chevakata

63 - 68

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Faenza
27/B 
18:30 
Dynamo Moscow

80 - 54

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Anda Ramat Hasharon
28/B 
19:00 
Nadezhda

74 - 60

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
BC Dynamo Moscow Region
26/B 
20:30 
Taranto Cras Basket

73 - 57

Taranto, ITA
Palamazzola
Lavezzini Basket
15.03.2007
29/A 
18:00 
BC Dynamo Moscow Region

62 - 59

Moscow Region, RUS
Sports Palace "Triumph"
Faenza
30/A 
20:00 
Lavezzini Basket

77 - 91

Parma, ITA
Pala Citi
Dynamo Moscow
22.03.2007
30/B 
18:30 
Dynamo Moscow

87 - 55

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Lavezzini Basket
29/B 
20:30 
Faenza

66 - 54

BC Dynamo Moscow Region
04.04.2007
31/A 
20:30 
Faenza

61 - 74

Dynamo Moscow
11.04.2007
31/B 
18:30 
Dynamo Moscow

76 - 56

Moscow, RUS
DYNAMO (1)
Faenza