SCHEDULE

12.10.2005
B/1 
18:00 
Zala Volán

81 - 59

BC Powerbasket
19.10.2005
C/1 
16:45 
Szeviép

77 - 75

ZKK Merkur
C/2 
18:00 
Gospic

95 - 75

Gospic, CRO
Arvi
D/1 
18:00 
DKSK Miskolc

97 - 61

Miskolc, HUN
Arena of DKSK
 
BK Siemens
D/2 
18:30 
ZKK Croatia

71 - 93

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Nadezhda
E/1 
19:30 
Kastoria CAC

80 - 87

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Besiktas
L/1 
19:30 
BG Dorsten

51 - 68

Halcon Avenida
I/2 
20:30 
Ribera

75 - 71

Pays D´Aix
K/2 
20:30 
Faenza

69 - 54

Tarbes
L/2 
20:45 
 
Coconuda

64 - 70

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
 
SCAB 63
20.10.2005
A/1 
17:00 
BSE ESMA

68 - 72

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
MBK
E/2 
18:00 
 
BC Stara Zagora

54 - 66

Stara Zagora, BUL
Hall DZU AD
Kozachka-Zalk
A/2 
18:30 
ZKK Medvescak

50 - 83

TSV Wasserburg
H/2 
18:30 
 
ZKK Vojvodina

68 - 81

Novi Sad, SCG
JP SPC Vojvodina 2
BC Chevakata
K/1 
19:30 
Rhondda Rebels

55 - 78

Hondarribia-Irun
B/2 
19:30 
Jolly JBS

67 - 59

Dynamo Kursk
J/1 
19:30 
CAB Madeira

74 - 71

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Acis Incosa
F/1 
20:00 
Hemofarm

86 - 84

Fenerbahce
G/2 
20:10 
 
KK Jedinstvo

31 - 103

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Anda
I/1 
20:30 
Haukar

58 - 97

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
CajaCanarias
F/2 
20:30 
Lukoil

61 - 74

Spartak
G/1 
20:30 
WBC Kimico

75 - 82

Struga, MKD
Kimico Arena
Mersin
J/2 
20:30 
Lavezzini Parma

72 - 76

Parma, ITA
Pala Citi
ESB Lille Metropole
22.10.2005
G/8 
20:00 
Anda

115 - 44

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
 
KK Jedinstvo
26.10.2005
C/3 
18:00 
Arvi

58 - 63

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
Szeviép
C/4 
18:00 
ZKK Merkur

53 - 66

Gospic
E/3 
18:00 
Kozachka-Zalk

80 - 70

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Kastoria CAC
B/4 
20:00 
BC Powerbasket

76 - 102

Wels, AUT
Tigerdome
Jolly JBS
A/3 
20:00 
TSV Wasserburg

80 - 69

BSE ESMA
J/3 
20:00 
ESB Lille Metropole

80 - 37

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
CAB Madeira
K/3 
20:00 
Tarbes

95 - 86

Rhondda Rebels
K/4 
20:00 
Hondarribia-Irun

70 - 75

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Faenza
L/3 
20:00 
 
SCAB 63

68 - 60

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
BG Dorsten
H/4 
20:30 
Ceyhan

79 - 48

Ceyhan/Adana
Ceyhan Sport Hall
 
ZKK Vojvodina
J/4 
20:30 
Acis Incosa

68 - 69

Lavezzini Parma
27.10.2005
A/4 
17:00 
MBK

107 - 41

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
ZKK Medvescak
D/4 
18:00 
 
BK Siemens

60 - 80

ZKK Croatia
F/3 
18:00 
Spartak

72 - 70

Hemofarm
G/4 
18:30 
Mersin

134 - 53

 
KK Jedinstvo
B/3 
19:00 
Dynamo Kursk

73 - 68

Kursk, RUS
SC Dynamo
Zala Volán
D/3 
19:00 
Nadezhda

77 - 57

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
DKSK Miskolc
E/4 
19:00 
Besiktas

80 - 57

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
 
BC Stara Zagora
F/4 
19:30 
Fenerbahce

98 - 70

Lukoil
I/3 
20:00 
Pays D´Aix

99 - 59

Haukar
G/3 
20:10 
Anda

89 - 55

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
WBC Kimico
I/4 
20:30 
CajaCanarias

58 - 61

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Ribera
L/4 
20:30 
Halcon Avenida

60 - 58

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
 
Coconuda
31.10.2005
B/6 
19:00 
Dynamo Kursk

96 - 72

Kursk, RUS
SC Dynamo
BC Powerbasket
02.11.2005
B/5 
18:00 
Zala Volán

75 - 69

Jolly JBS
C/5 
18:00 
Szeviép

74 - 78

Gospic
D/5 
18:00 
DKSK Miskolc

73 - 72

Miskolc, HUN
Arena of DKSK
ZKK Croatia
K/5 
19:30 
Rhondda Rebels

56 - 66

Faenza
E/5 
19:30 
Kastoria CAC

94 - 61

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
 
BC Stara Zagora
L/5 
19:30 
BG Dorsten

62 - 75

 
Coconuda
I/6 
20:00 
Pays D´Aix

78 - 60

CajaCanarias
J/6 
20:00 
ESB Lille Metropole

49 - 52

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Acis Incosa
K/6 
20:00 
Tarbes

86 - 75

Hondarribia-Irun
L/6 
20:00 
 
SCAB 63

52 - 80

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
Halcon Avenida
03.11.2005
A/5 
17:00 
BSE ESMA

88 - 76

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
ZKK Medvescak
G/6 
17:30 
Anda

79 - 52

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Mersin
E/6 
18:00 
Kozachka-Zalk

81 - 83

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Besiktas
C/6 
18:00 
Arvi

77 - 64

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
ZKK Merkur
F/6 
18:00 
Spartak

75 - 68

Fenerbahce
H/6 
18:00 
BC Chevakata

78 - 70

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Ceyhan
D/6 
19:00 
Nadezhda

70 - 59

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
 
BK Siemens
I/5 
19:15 
Haukar

45 - 85

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
Ribera
J/5 
19:30 
CAB Madeira

69 - 86

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
Lavezzini Parma
A/6 
20:00 
TSV Wasserburg

87 - 91

MBK
F/5 
20:00 
Hemofarm

77 - 67

Lukoil
G/5 
20:30 
WBC Kimico

82 - 56

Struga, MKD
Kimico Arena
 
KK Jedinstvo
09.11.2005
A/7 
17:00 
MBK

65 - 62

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
BSE ESMA
C/8 
18:00 
Arvi

82 - 81

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
Gospic
C/7 
19:00 
ZKK Merkur

71 - 62

Szeviép
E/7 
19:00 
Besiktas

74 - 56

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Kastoria CAC
I/8 
20:00 
Pays D´Aix

64 - 50

Ribera
J/8 
20:00 
ESB Lille Metropole

71 - 77

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Lavezzini Parma
K/7 
20:00 
Hondarribia-Irun

77 - 67

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Rhondda Rebels
K/8 
20:00 
Tarbes

83 - 66

Faenza
L/8 
20:00 
 
SCAB 63

65 - 78

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
 
Coconuda
J/7 
20:30 
Acis Incosa

67 - 44

CAB Madeira
10.11.2005
E/8 
18:00 
Kozachka-Zalk

72 - 62

 
BC Stara Zagora
D/7 
18:00 
 
BK Siemens

37 - 60

DKSK Miskolc
F/8 
18:00 
Spartak

80 - 54

Lukoil
H/8 
18:00 
BC Chevakata

69 - 68

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
 
ZKK Vojvodina
G/7 
18:30 
Mersin

80 - 64

WBC Kimico
B/8 
19:00 
Dynamo Kursk

64 - 41

Kursk, RUS
SC Dynamo
Jolly JBS
D/8 
19:00 
Nadezhda

92 - 75

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
ZKK Croatia
F/7 
19:30 
Fenerbahce

74 - 64

Hemofarm
B/7 
20:00 
BC Powerbasket

64 - 70

Wels, AUT
Tigerdome
Zala Volán
A/8 
20:00 
TSV Wasserburg

83 - 52

ZKK Medvescak
I/7 
20:30 
CajaCanarias

95 - 51

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Haukar
L/7 
20:30 
Halcon Avenida

84 - 42

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
BG Dorsten
16.11.2005
C/10 
18:00 
Gospic

82 - 57

ZKK Merkur
F/10 
18:00 
Lukoil

62 - 87

Fenerbahce
B/9 
18:00 
Zala Volán

72 - 63

Dynamo Kursk
C/9 
18:00 
Szeviép

58 - 61

Arvi
D/9 
18:00 
DKSK Miskolc

64 - 71

Miskolc, HUN
Arena of DKSK
Nadezhda
H/10 
18:30 
 
ZKK Vojvodina

75 - 71

Novi Sad, SCG
JP SPC Vojvodina 2
Ceyhan
D/10 
18:30 
ZKK Croatia

63 - 54

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
 
BK Siemens
K/9 
19:30 
Rhondda Rebels

77 - 89

Tarbes
E/9 
19:30 
Kastoria CAC

66 - 64

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Kozachka-Zalk
L/9 
19:30 
BG Dorsten

68 - 70

 
SCAB 63
K/10 
20:30 
Faenza

68 - 63

Hondarribia-Irun
L/10 
20:45 
 
Coconuda

69 - 67

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
Halcon Avenida
17.11.2005
A/9 
17:00 
BSE ESMA

80 - 86

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
TSV Wasserburg
A/10 
18:30 
ZKK Medvescak

46 - 76

MBK
E/10 
18:30 
 
BC Stara Zagora

73 - 91

Stara Zagora, BUL
Hall DZU AD
Besiktas
G/10 
19:00 
 
KK Jedinstvo

47 - 69

Bijelo Polje, SCG
SC Nikoljac
Mersin
J/10 
19:00 
Lavezzini Parma

63 - 81

Parma, ITA
Pala Citi
Acis Incosa
I/9 
19:15 
Haukar

41 - 105

Hafnarfjordur, ISL
Ithrottamidstod Asvellir
Pays D´Aix
B/10 
19:30 
Jolly JBS

83 - 60

BC Powerbasket
J/9 
19:30 
CAB Madeira

66 - 73

Funchal, POR
Pavilhao do C.A.B.
ESB Lille Metropole
F/9 
20:00 
Hemofarm

76 - 69

Spartak
G/9 
20:30 
WBC Kimico

62 - 72

Struga, MKD
Kimico Arena
Anda
I/10 
20:30 
Ribera

60 - 58

CajaCanarias
23.11.2005
A/12 
17:00 
MBK

92 - 63

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
TSV Wasserburg
C/11 
18:00 
Gospic

75 - 65

Szeviép
F/11 
18:00 
Lukoil

68 - 70

Hemofarm
D/11 
18:30 
ZKK Croatia

91 - 67

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
DKSK Miskolc
C/12 
19:00 
ZKK Merkur

67 - 77

Arvi
K/12 
20:00 
Hondarribia-Irun

45 - 53

Hondarribia, ESP
Hondartza Kiroldegia
Tarbes
K/11 
20:30 
Faenza

75 - 90

Rhondda Rebels
L/11 
20:45 
 
Coconuda

72 - 62

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
BG Dorsten
24.11.2005
D/12 
18:00 
 
BK Siemens

69 - 97

Nadezhda
A/11 
18:30 
ZKK Medvescak

54 - 84

BSE ESMA
E/11 
18:30 
 
BC Stara Zagora

74 - 90

Stara Zagora, BUL
Hall DZU AD
Kastoria CAC
G/12 
18:30 
Mersin

43 - 60

Anda
G/11 
19:00 
 
KK Jedinstvo

67 - 108

Bijelo Polje, SCG
SC Nikoljac
WBC Kimico
J/11 
19:00 
Lavezzini Parma

87 - 52

Parma, ITA
Pala Citi
CAB Madeira
E/12 
19:00 
Besiktas

69 - 65

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Kozachka-Zalk
F/12 
19:30 
Fenerbahce

72 - 76

Spartak
B/12 
20:00 
BC Powerbasket

71 - 88

Wels, AUT
Tigerdome
Dynamo Kursk
H/12 
20:00 
Ceyhan

79 - 69

Ceyhan / Adana , TUR
Ceyhan Sport Hall
BC Chevakata
B/11 
20:30 
Jolly JBS

74 - 72

Zala Volán
I/11 
20:30 
Ribera

80 - 58

Haukar
I/12 
20:30 
CajaCanarias

67 - 62

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Pabellón Begona Santana
Pays D´Aix
J/12 
20:30 
Acis Incosa

68 - 76

ESB Lille Metropole
L/12 
20:30 
Halcon Avenida

67 - 61

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
 
SCAB 63
07.12.2005
11/A 
18:00 
Arvi

83 - 65

Marijampole, LTU
Games & Sports Hall
Pays D´Aix
08.12.2005
1/A 
17:00 
BSE ESMA

65 - 90

Budapest, HUN
BSE Basket Hall
Anda
15/A 
18:00 
 
Coconuda

89 - 60

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
TSV Wasserburg
16/A 
18:00 
Lavezzini Parma

66 - 63

Parma, ITA
Pala Citi
Zala Volán
3/A 
18:00 
DKSK Miskolc

79 - 70

Miskolc, HUN
Generali Arena
Nadezhda
6/A 
18:00 
Kozachka-Zalk

64 - 58

Zaporozhye, UKR
Sport Palace "UNOST"
Gospic
4/A 
18:30 
ZKK Croatia

71 - 71

Zagreb, CRO
SSD Pescenica
Besiktas
7/A 
19:00 
Acis Incosa

62 - 69

Ribera
8/A 
19:00 
Ceyhan

67 - 70

Spartak
14/A 
19:30 
Jolly JBS

83 - 68

Dynamo Kursk
9/A 
19:30 
Fenerbahce

82 - 58

Tarbes
13/A 
20:00 
Hemofarm

56 - 69

ESB Lille Metropole
2/A 
20:00 
 
SCAB 63

67 - 66

Clermont-Ferrand, FRA
Gymnase Fleury
MBK
10/A 
20:30 
CajaCanarias

61 - 64

Las Palmas de Gran Canaria, ESP
Centro Insular de Deportes
BC Chevakata
12/A 
20:30 
Faenza

80 - 87

Mersin
5/A 
20:30 
Kastoria CAC

67 - 80

Argos Orestiko, GRE
P.A.C. Argos Orestiko
Halcon Avenida
14.12.2005
1/B 
18:00 
Anda

74 - 68

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
BSE ESMA
16/B 
18:00 
Zala Volán

56 - 67

Lavezzini Parma
6/B 
18:00 
Gospic

77 - 53

Kozachka-Zalk
13/B 
20:00 
ESB Lille Metropole

79 - 73

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Hemofarm
15/B 
20:00 
TSV Wasserburg

59 - 57

Wasserburg, GER
Badria Halle
 
Coconuda
9/B 
20:00 
Tarbes

60 - 69

Fenerbahce
15.12.2005
2/B 
17:00 
MBK

93 - 77

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
SCAB 63
10/B 
18:00 
BC Chevakata

90 - 68

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
CajaCanarias
12/B 
18:30 
Mersin

80 - 74

Faenza
3/B 
19:00 
Nadezhda

81 - 61

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
DKSK Miskolc
11/B 
20:00 
Pays D´Aix

81 - 50

Arvi
8/B 
20:30 
Spartak

100 - 72

Ceyhan
14/B 
20:30 
Dynamo Kursk

74 - 66

Kursk, RUS
SC Dynamo
Jolly JBS
4/B 
20:30 
Besiktas

71 - 61

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
ZKK Croatia
5/B 
20:30 
Halcon Avenida

87 - 56

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
Kastoria CAC
7/B 
20:30 
Ribera

58 - 62

Acis Incosa
11.01.2006
18/A 
20:00 
 
Coconuda

64 - 61

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
MBK
12.01.2006
24/A 
18:00 
Fenerbahce

74 - 66

Spartak
21/A 
18:30 
Mersin

73 - 77

Halcon Avenida
17/A 
19:30 
Lavezzini Parma

61 - 86

Parma, ITA
Pala Citi
Anda
19/A 
19:30 
Jolly JBS

61 - 65

Nadezhda
20/A 
20:00 
ESB Lille Metropole

79 - 77

Villeneuve d' Ascq, FRA
Palacium
Besiktas
22/A 
20:00 
Pays D´Aix

65 - 62

Gospic
13.01.2006
23/A 
18:00 
BC Chevakata

86 - 61

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
Ribera
19.01.2006
18/B 
17:00 
MBK

66 - 80

Ruzomberok, SVK
Sportova Hala Koniaren
 
Coconuda
22/B 
18:00 
Gospic

69 - 67

Pays D´Aix
19/B 
19:00 
Nadezhda

62 - 65

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
Jolly JBS
17/B 
20:00 
Anda

89 - 75

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Lavezzini Parma
20/B 
20:00 
Besiktas

73 - 44

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
ESB Lille Metropole
21/B 
20:30 
Halcon Avenida

66 - 43

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
Mersin
23/B 
20:30 
Ribera

77 - 66

BC Chevakata
24/B 
20:30 
Spartak

78 - 62

Fenerbahce
02.02.2006
27/A 
20:00 
Pays D´Aix

73 - 57

Nadezhda
25/A 
20:30 
Spartak

74 - 67

Anda
26/A 
20:30 
 
Coconuda

63 - 64

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
BC Chevakata
28/A 
20:30 
Halcon Avenida

78 - 60

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
Besiktas
09.02.2006
25/B 
17:45 
Anda

69 - 73

Ramat-Hasharon, ISR
ORANIM Hall
Spartak
26/B 
18:00 
BC Chevakata

95 - 103

Vologda, RUS
SCC "Spectr"
 
Coconuda
27/B 
19:00 
Nadezhda

67 - 66

Orenburg, RUS
Ledovy Palace
Pays D´Aix
28/B 
20:00 
Besiktas

68 - 59

Istanbul, TUR
Akatlar Spor Salonu
Halcon Avenida
23.02.2006
29/A 
18:00 
Spartak

71 - 55

Halcon Avenida
30/A 
20:30 
 
Coconuda

65 - 79

Maddaloni, ITA
Arena of Maddaloni
Pays D´Aix
02.03.2006
30/B 
20:00 
Pays D´Aix

71 - 73

 
Coconuda
29/B 
20:30 
Halcon Avenida

61 - 61

Salamanca, ESP
Pabellón Wurzburg
Spartak
14.03.2006
31/A 
20:00 
Pays D´Aix

65 - 80

Spartak
21.03.2006
31/B 
18:00 
Spartak

72 - 66

Pays D´Aix