SCHEDULE

19.10.2009
4/A 
19:30 
VEF Riga

79 - 94

Riga, LAT
Arena Riga
Panellinios
20.10.2009
6/A 
19:00 
BC Donetsk

71 - 63

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
Bilbao Basket
7/A 
19:45 
Apoel

77 - 63

Tercas Teramo
1/A 
20:00 
Amsterdam

64 - 63

Amsterdam, NED
Sporthallen Zuid
Enterprise BC Dynamo
2/A 
20:00 
Dexia Mons-Hainaut

78 - 63

Mons, BEL
Mons Arena
Valencia BC SAD
3/A 
20:00 
WBC Raiffeisen Wels

74 - 69

Wels, AUT
Rotax Halle
Besiktas JK
8/A 
20:00 
Roanne Basket

83 - 81

Hapoel Jerusalem
21.10.2009
5/A 
20:00 
Brose Baskets

64 - 61

Bamberg, GER
JAKO Arena
KK Buducnost
27.10.2009
3/B 
19:00 
Besiktas JK

100 - 81

WBC Raiffeisen Wels
4/B 
19:00 
Panellinios

74 - 79

TV
VEF Riga
1/B 
20:30 
Enterprise BC Dynamo

78 - 48

Amsterdam
7/B 
20:30 
Tercas Teramo

77 - 62

Teramo, ITA
Palascapriano
Apoel
2/B 
20:45 
Valencia BC SAD

79 - 61

Dexia Mons-Hainaut
28.10.2009
8/B 
19:00 
Hapoel Jerusalem

88 - 79

Jerusalem, ISR
Goldberg Arena
Roanne Basket
5/B 
19:00 
KK Buducnost

67 - 65

Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Brose Baskets
03.11.2009
6/B 
20:15 
Bilbao Basket

90 - 79

Bilbao, ESP
Bizkaia Arena
BC Donetsk
24.11.2009
B/1 
18:00 
Khimik

91 - 92

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
EiffelTowers Den Bosch
G/2 
18:45 
Tartu

58 - 53

TV
WBC Raiffeisen Wels
C/1 
19:00 
Krasnye Krylia

106 - 68

Samara, RUS
MTL Arena
BC "Minsk-2006"
A/1 
19:00 
Lokomotiv Kuban

76 - 88

Krasnodar
Olimp Arena
BG Göttingen
E/1 
19:00 
Enisey Krasnoyarsk

74 - 73

CSU Asesoft Ploiesti
F/2 
19:00 
Banvit BC

103 - 79

VEF Riga
H/2 
19:00 
Keravnos

77 - 89

Roanne Basket
H/1 
20:00 
BC Kyiv

83 - 70

KK Zagreb
D/2 
20:30 
Elan Chalon

81 - 62

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Dexia Mons-Hainaut
A/2 
20:30 
BCM Gravelines

70 - 59

Gravelines, FRA
Sportica
KK Buducnost
B/2 
20:30 
Strasbourg IG

76 - 67

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Apoel
C/2 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

66 - 41

Amsterdam
D/1 
20:30 
Proteas EKA AEL

81 - 73

Limassol, CYP
Melford Arena
Cedevita Zagreb
E/2 
20:30 
Belgacom Liege

74 - 79

BC Donetsk
F/1 
20:30 
Okapi Aalstar

78 - 79

TV
Aalst, BEL
Forum
BC FMP
G/1 
20:30 
Antwerp Giants

73 - 77

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Artland Dragons
01.12.2009
F/4 
18:00 
BC FMP

82 - 74

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
Banvit BC
H/4 
18:00 
KK Zagreb

79 - 73

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Keravnos
C/4 
19:00 
BC "Minsk-2006"

49 - 80

Scavolini Spar Pesaro
E/3 
19:00 
BC Donetsk

80 - 90

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
Enisey Krasnoyarsk
E/4 
19:00 
CSU Asesoft Ploiesti

72 - 73

Ploiesti, ROU
Olimpia Hall
Belgacom Liege
A/3 
19:15 
KK Buducnost

61 - 49

TV
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Lokomotiv Kuban
A/4 
19:30 
BG Göttingen

81 - 51

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
BCM Gravelines
F/3 
19:30 
VEF Riga

79 - 76

TV
Okapi Aalstar
G/4 
19:30 
Artland Dragons

94 - 71

TV
Quakenbrück, GER
Artland Arena
Tartu
B/4 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

85 - 90

TV
s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
Strasbourg IG
C/3 
20:00 
Amsterdam

69 - 78

Amsterdam, NED
Sporthallen Zuid
Krasnye Krylia
G/3 
20:00 
WBC Raiffeisen Wels

82 - 90

Wels, AUT
Rotax Halle
Antwerp Giants
D/3 
20:05 
Dexia Mons-Hainaut

82 - 71

Mons, BEL
Mons Arena
Proteas EKA AEL
B/3 
20:30 
Apoel

104 - 71

Nicosia, CYP
Lefkotheo Stadium
Khimik
H/3 
20:30 
Roanne Basket

73 - 70

BC Kyiv
02.12.2009
D/4 
20:00 
Cedevita Zagreb

83 - 89

Zagreb, CRO
Sutinska Vrela
Elan Chalon
08.12.2009
B/5 
18:00 
Khimik

95 - 88

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
Strasbourg IG
C/5 
19:00 
Krasnye Krylia

70 - 58

Samara, RUS
MTL Arena
Scavolini Spar Pesaro
D/5 
19:00 
Proteas EKA AEL

72 - 69

Limassol, CYP
Melford Arena
Elan Chalon
A/5 
19:00 
Lokomotiv Kuban

66 - 77

Krasnodar
Olimp Arena
BCM Gravelines
E/5 
19:00 
Enisey Krasnoyarsk

78 - 84

Belgacom Liege
E/6 
19:00 
BC Donetsk

86 - 74

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
CSU Asesoft Ploiesti
F/6 
19:30 
VEF Riga

81 - 85

TV
BC FMP
C/6 
20:00 
Amsterdam

68 - 76

Amsterdam, NED
Sporthallen Zuid
BC "Minsk-2006"
D/6 
20:00 
Cedevita Zagreb

85 - 71

Zagreb, CRO
Sutinska Vrela
Dexia Mons-Hainaut
G/6 
20:00 
WBC Raiffeisen Wels

74 - 73

Wels, AUT
Rotax Halle
Artland Dragons
H/5 
20:00 
BC Kyiv

70 - 62

Keravnos
A/6 
20:30 
KK Buducnost

92 - 84

Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
BG Göttingen
F/5 
20:30 
Okapi Aalstar

78 - 88

TV
Aalst, BEL
Forum
Banvit BC
G/5 
20:30 
Antwerp Giants

68 - 63

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Tartu
H/6 
20:30 
Roanne Basket

95 - 66

KK Zagreb
09.12.2009
B/6 
18:30 
Apoel

81 - 66

EiffelTowers Den Bosch
15.12.2009
E/7 
18:00 
CSU Asesoft Ploiesti

75 - 71

Ploiesti, ROU
Olimpia Hall
Enisey Krasnoyarsk
F/7 
18:00 
BC FMP

90 - 77

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
Okapi Aalstar
H/7 
18:00 
KK Zagreb

71 - 61

Zagreb, CRO
SD Trnsko
BC Kyiv
A/8 
19:00 
KK Buducnost

74 - 82

Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
BCM Gravelines
C/7 
19:00 
BC "Minsk-2006"

72 - 76

Krasnye Krylia
E/8 
19:00 
BC Donetsk

81 - 89

Donetsk, UKR
Sport Hall Druzhba
Belgacom Liege
A/7 
19:30 
BG Göttingen

92 - 71

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Lokomotiv Kuban
B/8 
19:30 
Apoel

85 - 83

TV
Strasbourg IG
F/8 
19:30 
VEF Riga

78 - 85

TV
Banvit BC
G/7 
19:30 
Artland Dragons

70 - 53

TV
Quakenbrück, GER
Artland Arena
Antwerp Giants
B/7 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

83 - 68

TV
s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
Khimik
C/8 
20:00 
Amsterdam

66 - 81

Amsterdam, NED
Sporthallen Zuid
Scavolini Spar Pesaro
D/7 
20:00 
Cedevita Zagreb

100 - 82

Zagreb, CRO
Sutinska Vrela
Proteas EKA AEL
G/8 
20:00 
WBC Raiffeisen Wels

64 - 60

Wels, AUT
Rotax Halle
Tartu
D/8 
20:05 
Dexia Mons-Hainaut

84 - 67

Mons, BEL
Mons Arena
Elan Chalon
H/8 
20:30 
Roanne Basket

96 - 74

Keravnos
05.01.2010
C/9 
17:00 
Krasnye Krylia

71 - 51

Samara, RUS
MTL Arena
Amsterdam
B/9 
18:00 
Khimik

78 - 84

TV
Yuzhny, UKR
SC Olymp
Apoel
G/10 
18:45 
Tartu

76 - 81

TV
Artland Dragons
D/9 
19:00 
Proteas EKA AEL

86 - 68

Limassol, CYP
Melford Arena
Dexia Mons-Hainaut
E/9 
19:00 
Enisey Krasnoyarsk

92 - 81

BC Donetsk
F/10 
19:00 
Banvit BC

89 - 78

BC FMP
H/10 
19:00 
Keravnos

82 - 81

KK Zagreb
A/9 
20:00 
Lokomotiv Kuban

56 - 69

Krasnodar
Olimp Arena
KK Buducnost
H/9 
20:00 
BC Kyiv

62 - 67

Roanne Basket
D/10 
20:30 
Elan Chalon

80 - 77

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Cedevita Zagreb
G/9 
20:30 
Antwerp Giants

64 - 68

Antwerp, BEL
Lotto Arena
WBC Raiffeisen Wels
A/10 
20:30 
BCM Gravelines

64 - 72

Gravelines, FRA
Sportica
BG Göttingen
B/10 
20:30 
Strasbourg IG

70 - 74

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
EiffelTowers Den Bosch
C/10 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

93 - 85

TV
BC "Minsk-2006"
E/10 
20:30 
Belgacom Liege

86 - 79

CSU Asesoft Ploiesti
F/9 
20:30 
Okapi Aalstar

81 - 87

TV
Aalst, BEL
Forum
VEF Riga
12.01.2010
E/12 
18:00 
CSU Asesoft Ploiesti

97 - 95

Ploiesti, ROU
Olimpia Hall
BC Donetsk
F/12 
18:00 
BC FMP

109 - 89

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
VEF Riga
H/12 
18:00 
KK Zagreb

94 - 87

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Roanne Basket
G/11 
18:45 
Tartu

82 - 90

TV
Antwerp Giants
F/11 
19:00 
Banvit BC

99 - 84

Okapi Aalstar
C/12 
19:00 
BC "Minsk-2006"

67 - 64

Amsterdam
H/11 
19:00 
Keravnos

76 - 52

BC Kyiv
A/12 
19:30 
BG Göttingen

74 - 80

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
KK Buducnost
G/12 
19:30 
Artland Dragons

79 - 68

TV
Quakenbrück, GER
Artland Arena
WBC Raiffeisen Wels
B/12 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

82 - 74

s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
Apoel
D/12 
20:05 
Dexia Mons-Hainaut

85 - 64

Mons, BEL
Mons Arena
Cedevita Zagreb
D/11 
20:30 
Elan Chalon

81 - 74

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Proteas EKA AEL
A/11 
20:30 
BCM Gravelines

77 - 68

Gravelines, FRA
Sportica
Lokomotiv Kuban
B/11 
20:30 
Strasbourg IG

97 - 93

Strasbourg, FRA
Rhenus Sport
Khimik
C/11 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

92 - 86

TV
Krasnye Krylia
E/11 
20:30 
Belgacom Liege

73 - 65

Enisey Krasnoyarsk
26.01.2010
J/2 
18:00 
BC FMP

86 - 80

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
Artland Dragons
L/2 
19:00 
Banvit BC

80 - 88

Antwerp Giants
I/1 
19:30 
BG Göttingen

92 - 59

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Proteas EKA AEL
K/2 
20:00 
Apoel

70 - 76

TV
Nicosia, CYP
Lefkotheo Stadium
Scavolini Spar Pesaro
K/1 
20:15 
KK Buducnost

76 - 79

TV
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Elan Chalon
J/1 
20:30 
Belgacom Liege

79 - 82

KK Zagreb
L/1 
20:30 
Enisey Krasnoyarsk

75 - 70

Roanne Basket
28.01.2010
I/2 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

85 - 80

s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
Krasnye Krylia
02.02.2010
J/4 
18:00 
KK Zagreb

78 - 83

Zagreb, CRO
SD Trnsko
BC FMP
I/3 
19:00 
Krasnye Krylia

82 - 74

Samara, RUS
MTL Arena
BG Göttingen
I/4 
19:00 
Proteas EKA AEL

87 - 85

TV
Limassol, CYP
Melford Arena
EiffelTowers Den Bosch
J/3 
19:30 
Artland Dragons

86 - 78

Quakenbrück, GER
Artland Arena
Belgacom Liege
K/3 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

90 - 77

KK Buducnost
K/4 
20:30 
Elan Chalon

78 - 84

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Apoel
L/3 
20:30 
Antwerp Giants

81 - 72

Antwerp, BEL
Arenahal
Enisey Krasnoyarsk
L/4 
20:30 
Roanne Basket

76 - 53

Banvit BC
09.02.2010
I/6 
19:00 
Krasnye Krylia

70 - 67

Samara, RUS
MTL Arena
Proteas EKA AEL
K/5 
19:00 
KK Buducnost

89 - 76

TV
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Apoel
L/5 
19:00 
Enisey Krasnoyarsk

77 - 82

Banvit BC
I/5 
19:30 
BG Göttingen

89 - 69

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
EiffelTowers Den Bosch
J/6 
19:30 
Artland Dragons

70 - 72

Quakenbrück, GER
Artland Arena
KK Zagreb
J/5 
20:30 
Belgacom Liege

72 - 77

BC FMP
K/6 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

88 - 83

Elan Chalon
L/6 
20:30 
Antwerp Giants

70 - 89

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Roanne Basket
23.02.2010
I/8 
17:00 
Krasnye Krylia

77 - 47

Samara, RUS
MTL Arena
EiffelTowers Den Bosch
J/7 
18:00 
KK Zagreb

79 - 94

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Belgacom Liege
I/7 
19:00 
Proteas EKA AEL

90 - 97

Limassol, CYP
Melford Arena
BG Göttingen
J/8 
19:30 
Artland Dragons

82 - 72

Quakenbrück, GER
Artland Arena
BC FMP
K/7 
20:30 
Elan Chalon

87 - 59

Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
KK Buducnost
K/8 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

78 - 69

Apoel
L/7 
20:30 
Roanne Basket

103 - 87

Enisey Krasnoyarsk
L/8 
20:30 
Antwerp Giants

72 - 59

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Banvit BC
02.03.2010
J/10 
18:00 
BC FMP

63 - 74

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
KK Zagreb
K/9 
19:00 
KK Buducnost

90 - 87

Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Scavolini Spar Pesaro
L/9 
19:00 
Enisey Krasnoyarsk

89 - 77

Antwerp Giants
L/10 
19:00 
Banvit BC

95 - 83

Roanne Basket
I/9 
19:30 
BG Göttingen

89 - 68

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Krasnye Krylia
I/10 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

91 - 79

s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
Proteas EKA AEL
J/9 
20:30 
Belgacom Liege

92 - 100

Artland Dragons
K/10 
20:30 
Apoel

85 - 72

Elan Chalon
09.03.2010
J/11 
18:00 
BC FMP

81 - 55

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
Belgacom Liege
J/12 
18:00 
KK Zagreb

69 - 67

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Artland Dragons
I/12 
19:00 
Proteas EKA AEL

68 - 84

Limassol, CYP
Melford Arena
Krasnye Krylia
K/11 
19:00 
Apoel

81 - 76

TV
KK Buducnost
L/11 
19:00 
Banvit BC

94 - 85

Enisey Krasnoyarsk
I/11 
20:00 
EiffelTowers Den Bosch

67 - 86

s'Hertogenbosch, NED
Maaspoort
BG Göttingen
K/12 
20:30 
Elan Chalon

94 - 88

TV
Chalon sur Saone, FRA
Le Colisée
Scavolini Spar Pesaro
L/12 
20:30 
Roanne Basket

68 - 66

Antwerp Giants
23.03.2010
2/A 
18:00 
KK Zagreb

77 - 81

Zagreb, CRO
SD Trnsko
Krasnye Krylia
1/A 
19:30 
BG Göttingen

75 - 69

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
BC FMP
3/A 
20:30 
Scavolini Spar Pesaro

92 - 76

Antwerp Giants
4/A 
20:30 
Roanne Basket

89 - 67

Apoel
25.03.2010
1/B 
18:00 
BC FMP

71 - 76

Zeleznik / Belgrade, SRB
FMP Hall Zeleznik
BG Göttingen
2/B 
19:00 
Krasnye Krylia

79 - 78

Samara, RUS
MTL Arena
KK Zagreb
4/B 
19:00 
Apoel

78 - 84

TV
Roanne Basket
3/B 
20:30 
Antwerp Giants

63 - 78

Antwerp, BEL
Lotto Arena
Scavolini Spar Pesaro
30.04.2010
5/A 
17:30 
Krasnye Krylia

73 - 70

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Scavolini Spar Pesaro
6/A 
20:30 
BG Göttingen

77 - 67

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Roanne Basket
02.05.2010
7/A 
13:00 
Scavolini Spar Pesaro

80 - 86

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
Roanne Basket
8/A 
16:00 
Krasnye Krylia

75 - 83

Göttingen, GER
Lokhalle Göttingen
BG Göttingen