SCOREBOARD

Regular Season

 TeamPW/LF/APts
1. BOTAS SPORTS CLUB66/0503/36412
2. BC HORIZONT62/4440/4598
3. WBC DYNAMO MOSCOW62/4430/4618
4. LOMBOS - CASCAIS62/4396/4858
Lombos   Botas
5290
7-24   15-23   18-24   12-19  
Horizont   WBC Dynamo
6981
21-22   13-25   14-21   21-13  
WBC Dynamo   Lombos
7069
22-22   13-19   20-10   15-18  
Botas   Horizont
7057
19-13   17-15   17-13   17-16  
WBC Dynamo   Botas
7589
24-25   16-17   16-23   19-24  
Lombos   Horizont
6792
21-19   12-19   19-29   15-25  
Horizont   Lombos
7984
15-18   25-15   13-17   16-19   10-15  
WBC Dynamo   Horizont
6773
14-22   24-16   14-20   15-15  
Botas   Lombos
8047
28-10   8-10   26-12   18-15  
Lombos   WBC Dynamo
7774
18-14   12-23   22-19   25-18  
Horizont   Botas
7090
21-24   21-24   12-23   16-19  
Botas   WBC Dynamo
8463
25-16   16-12   21-12   22-23  
 TeamPW/LF/APts
1. BESIKTAS JK65/1421/38611
2. LOTTO YOUNG CATS63/3423/4369
3. DYNAMO - GUVD NOVOSIBIRSK62/4400/4058
4. TELGE BASKET62/4417/4348
Lotto Young Cats   Besiktas JK
5869
21-22   11-9   17-17   9-21  
Telge Basket   Dynamo - GUVD
6759
17-15   14-12   13-16   23-16  
Dynamo - GUVD   Lotto Young Cats
6975
23-23   16-11   20-18   10-23  
Besiktas JK   Telge Basket
7068
17-15   15-10   8-15   21-21   9-7  
Lotto Young Cats   Telge Basket
8479
10-19   22-22   16-14   24-17   12-7  
Dynamo - GUVD   Besiktas JK
6860
25-22   10-12   16-14   17-12  
Dynamo - GUVD   Telge Basket
8572
30-23   15-13   18-20   22-16  
Besiktas JK   Lotto Young Cats
8477
20-10   20-16   14-28   30-23  
Lotto Young Cats   Dynamo - GUVD
6461
9-20   10-15   24-10   21-16  
Telge Basket   Besiktas JK
5771
12-16   16-11   13-25   16-19  
Telge Basket   Lotto Young Cats
7465
17-11   17-17   14-13   26-24  
Besiktas JK   Dynamo - GUVD
6758
17-18   22-15   15-14   13-11  
 TeamPW/LF/APts
1. OPTIMUM TED ANKARA 65/1440/41011
2. DEXIA NAMUR CAPITALE64/2429/42510
3. NANTES REZE BASKET63/3442/3979
4. AD VAGOS60/6343/4226
Dexia Namur   Optimum Ted Ankara
6268
15-14   16-23   15-13   16-18  
AD Vagos   Nantes Reze
3970
10-17   8-18   13-20   8-15  
Nantes Reze   Dexia Namur
7479
13-13   26-20   20-20   15-26  
AD Vagos   Optimum Ted Ankara
7071
16-10   16-24   18-19   20-18  
Nantes Reze   Optimum Ted Ankara
9470
25-21   23-18   18-9   28-22  
Dexia Namur   AD Vagos
7364
26-11   15-16   16-19   16-18  
Nantes Reze   AD Vagos
6654
25-13   15-15   17-16   9-10  
Optimum Ted Ankara   Dexia Namur
8366
25-20   20-9   18-19   20-18  
Dexia Namur   Nantes Reze
8676
20-16   16-15   20-18   30-27  
Optimum Ted Ankara   AD Vagos
7956
25-17   9-20   24-9   21-10  
AD Vagos   Dexia Namur
6063
17-20   9-13   20-15   14-15  
Optimum Ted Ankara   Nantes Reze
6962
24-18   12-13   19-19   14-12  
 TeamPW/LF/APts
1. SAINT- AMAND HAINAUT BASKET65/1438/37411
2. GRAN CANARIA 201464/2390/38310
3. FLYING FOXES SCHWECHAT63/3383/3769
4. LEMMINKAINEN KLAIPEDA60/6390/4686
Lemminkainen   Hainaut Basket
6586
13-21   27-20   12-27   13-18  
Flying Foxes   Gran Canaria
4754
12-9   11-5   13-17   11-23  
Hainaut Basket   Flying Foxes
7568
20-17   15-14   22-17   18-20  
Gran Canaria   Lemminkainen
8669
22-18   25-16   17-21   22-14  
Lemminkainen   Flying Foxes
6770
14-13   14-18   26-21   13-18  
Gran Canaria   Hainaut Basket
6778
16-17   18-23   13-12   20-26  
Hainaut Basket   Lemminkainen
7964
20-17   20-12   15-14   24-21  
Gran Canaria   Flying Foxes
6658
13-14   17-16   17-9   19-19  
Lemminkainen   Gran Canaria
6469
14-20   19-15   13-13   18-21  
Flying Foxes   Hainaut Basket
6253
21-15   17-8   8-16   16-14  
Hainaut Basket   Gran Canaria
6748
16-13   19-17   21-8   11-10  
Flying Foxes   Lemminkainen
7861
23-10   27-20   16-11   12-20  
 TeamPW/LF/APts
1. BC CHEVAKATA65/1482/33611
2. ARRAS PAYS D'ARTOIS65/1463/33411
3. SISU BASKETBALL61/5346/4717
4. BBC SINT-KATELIJNE-WAVER61/5307/4577
SISU   Chevakata
3472
7-15   8-24   6-20   13-13  
BBC Sint-Katelijne-Waver   Arras
4778
11-12   13-20   10-20   13-26  
Arras   SISU
7054
21-14   18-17   17-15   14-8  
Chevakata   BBC Sint-Katelijne-Waver
8955
28-15   16-4   21-18   24-18  
Chevakata   Arras
7970
19-22   19-19   18-21   23-8  
BBC Sint-Katelijne-Waver   SISU
6361
20-11   12-14   10-14   21-22  
Arras   BBC Sint-Katelijne-Waver
7337
16-10   23-8   14-2   20-17  
Chevakata   SISU
10462
27-11   19-16   29-21   29-14  
SISU   Arras
4997
16-27   11-20   8-32   14-18  
BBC Sint-Katelijne-Waver   Chevakata
4070
9-23   6-10   15-17   10-20  
Arras   Chevakata
7568
18-17   17-17   16-16   24-18  
SISU   BBC Sint-Katelijne-Waver
8665
19-14   23-26   24-9   20-16  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO KURSK66/0508/36012
2. KAYSERI KASKI SPOR KULÜBÜ63/3436/4549
3. OLIMPIA GRODNO62/4399/4778
4. MACCABI BNOT ASHDOD61/5401/4537
Olimpia    Dynamo Kursk
5383
15-19   11-15   12-24   15-25  
Maccabi Bnot    Kayseri Kaski spor
4971
12-14   12-25   14-21   11-11  
Dynamo Kursk   Olimpia
10439
19-13   34-10   26-6   25-10  
Dynamo Kursk   Maccabi Bnot
8172
16-21   23-21   14-8   16-19   12-3  
Kayseri Kaski spor   Olimpia
7766
26-20   23-18   9-17   19-11  
Dynamo Kursk   Kayseri Kaski spor
9370
30-25   20-11   18-18   25-16  
Maccabi Bnot    Olimpia
7658
19-11   27-21   16-16   14-10  
Kayseri Kaski spor   Maccabi Bnot
8574
22-11   26-20   22-15   15-28  
Olimpia    Kayseri Kaski spor
9767
21-17   26-13   21-20   29-17  
Maccabi Bnot    Dynamo Kursk
6072
17-24   25-13   12-22   6-13  
Kayseri Kaski spor   Dynamo Kursk
6675
13-11   24-14   11-25   18-25  
Olimpia    Maccabi Bnot
8670
24-21   25-15   16-22   21-12  
 TeamPW/LF/APts
1. MBK RUZOMBEROK64/2485/43510
2. BASKET LANDES63/3418/4219
3. SDENT HELIOS VS BASKET63/3433/4579
4. ZKK PARTIZAN GALENIKA62/4435/4588
Partizan Galenika   MBK Ruzomberok
10389
27-26   23-22   16-22   37-19  
Sdent Helios   Basket Landes
7674
16-24   18-11   23-16   19-23  
MBK Ruzomberok   Sdent Helios
8445
24-7   31-15   12-10   17-13  
Basket Landes   Partizan Galenika
7864
27-12   22-22   12-10   17-20  
Partizan Galenika   Sdent Helios
7571
21-26   24-10   13-23   17-12  
Basket Landes   MBK Ruzomberok
6878
14-16   22-20   22-20   10-22  
MBK Ruzomberok   Partizan Galenika
7166
10-15   18-17   9-15   21-11   13-8  
Basket Landes   Sdent Helios
7463
15-16   24-15   17-17   18-15  
Partizan Galenika   Basket Landes
5558
10-9   13-15   19-16   13-18  
Sdent Helios   MBK Ruzomberok
8778
21-22   27-14   19-16   20-26  
MBK Ruzomberok   Basket Landes
8566
17-18   23-18   22-12   23-18  
Sdent Helios   Partizan Galenika
9172
30-19   22-19   19-18   20-16  
 TeamPW/LF/APts
1. ELITZUR PRASHKOVSKY RAMLA44/0305/2248
2. USO MONDEVILLE BASKET42/2231/2456
3. SPARTAK M.O. NOGINSK40/4212/2794
Elitzur Ramla   Spartak MO Noginsk
8951
22-10   16-16   23-10   28-15  
Spartak MO Noginsk   USO Mondeville
5152
8-8   13-17   20-12   10-15  
USO Mondeville   Elitzur Ramla
5563
13-23   5-10   27-17   10-13  
Spartak MO Noginsk   Elitzur Ramla
5874
16-15   14-19   13-26   15-14  
USO Mondeville   Spartak MO Noginsk
6452
21-19   15-14   15-10   13-9  
Elitzur Ramla   USO Mondeville
7960
18-11   16-17   19-21   26-11  
Eighth Final
Dynamo Kursk   Horizont
7853
15-10   19-11   29-15   15-17  
First game: Horizont - Dynamo Kursk   55 - 82
Dynamo Kursk wins 160 - 108
Botas   USO Mondeville
8267
22-23   24-9   15-18   21-17  
First game: USO Mondeville - Botas   69 - 58
Botas wins 140 - 136
Elitzur Ramla   Kayseri Kaski spor
7064
15-21   13-14   22-11   20-18  
First game: Kayseri Kaski spor - Elitzur Ramla   79 - 69
Kayseri Kaski spor wins 143 - 139
Chevakata   Lotto Young Cats
8153
22-16   19-18   22-9   18-10  
First game: Lotto Young Cats - Chevakata   55 - 82
Chevakata wins 163 - 108
Arras   Basket Landes
5545
18-15   13-14   8-4   16-12  
First game: Basket Landes - Arras   50 - 73
Arras wins 128 - 95
Hainaut Basket   Dexia Namur
7759
15-16   15-15   31-12   16-16  
First game: Dexia Namur - Hainaut Basket   63 - 69
Hainaut Basket wins 146 - 122
Besiktas JK   Gran Canaria
6178
16-20   10-20   14-25   21-13  
First game: Gran Canaria - Besiktas JK   69 - 60
Gran Canaria wins 147 - 121
Optimum Ted Ankara   MBK Ruzomberok
6776
14-23   11-13   22-15   20-25  
First game: MBK Ruzomberok - Optimum Ted Ankara   71 - 65
MBK Ruzomberok wins 147 - 132
Quarter Final
Dynamo Kursk   MBK Ruzomberok
7469
21-17   17-18   12-12   24-22  
First game: MBK Ruzomberok - Dynamo Kursk   80 - 81
Dynamo Kursk wins 155 - 149
Botas   Gran Canaria
6255
25-8   13-19   10-14   14-14  
First game: Gran Canaria - Botas   64 - 67
Botas wins 129 - 119
Hainaut Basket   Kayseri Kaski spor
5959
15-17   14-16   24-14   6-12  
First game: Kayseri Kaski spor - Hainaut Basket   68 - 59
Kayseri Kaski spor wins 127 - 118
Chevakata   Arras
7156
17-13   14-17   21-18   19-8  
First game: Arras - Chevakata   71 - 80
Chevakata wins 151 - 127
Semi-Final
Dynamo Kursk   Chevakata
5951
14-12   22-12   11-12   12-15  
First game: Chevakata - Dynamo Kursk   62 - 71
Dynamo Kursk wins 130 - 113
Botas   Kayseri Kaski spor
7166
24-19   17-14   13-13   17-20  
First game: Kayseri Kaski spor - Botas   77 - 65
Kayseri Kaski spor wins 143 - 136
Final
Dynamo Kursk   Kayseri Kaski spor
7552
24-13   14-12   18-14   19-13  
First game: Kayseri Kaski spor - Dynamo Kursk   69 - 55
Dynamo Kursk wins 130 - 121