SCOREBOARD

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. BASKET LATTES MONTPELLIER AGGLOMERATION65/1485/36211
2. BC CHEVAKATA VOLOGDA65/1470/37911
3. CSM SATU MARE62/4363/4318
4. SISU BASKETBALL GENTOFTE60/6341/4876
Chevakata   SISU
8863
22-13   21-11   24-17   21-22  
Satu Mare   BLMA
6777
13-26   19-15   23-16   12-20  
SISU   Satu Mare
4657
18-14   3-6   11-21   14-16  
BLMA   Chevakata
8776
16-11   12-9   13-24   28-25   18-7  
Chevakata   Satu Mare
7438
17-9   18-8   21-14   18-7  
SISU   BLMA
6591
21-25   10-28   15-16   19-22  
SISU   Chevakata
5086
18-14   1-23   12-16   19-33  
BLMA   Satu Mare
8441
34-7   18-10   12-19   20-5  
Chevakata   BLMA
6967
19-11   26-16   14-17   10-23  
Satu Mare   SISU
8673
28-14   14-20   20-21   24-18  
BLMA   SISU
7944
15-8   17-12   20-13   27-11  
Satu Mare   Chevakata
7477
18-23   19-16   21-21   16-17  
 TeamPW/LF/APts
1. SAINT- AMAND HAINAUT BASKET65/1480/36811
2. OLIMPIA GRODNO63/3416/3959
3. TED ANKARA KOLEJLILER63/3395/4219
4. LOTTO YOUNG CATS BRUSSELS61/5402/5097
Ted Ankara   Hainaut Basket
5182
16-18   18-21   11-25   6-18  
Olimpia   Lotto Young Cats
7475
14-19   18-17   15-12   19-18   8-9  
Lotto Young Cats   Ted Ankara
6980
15-14   14-26   17-19   23-21  
Hainaut Basket   Olimpia
6560
16-12   15-16   16-20   18-12  
Ted Ankara   Olimpia
6355
14-10   18-21   12-13   19-11  
Olimpia   Ted Ankara
6954
16-13   13-14   22-15   18-12  
Hainaut Basket   Lotto Young Cats
8642
26-12   31-12   18-9   11-9  
Lotto Young Cats   Olimpia
7388
17-25   26-13   15-24   15-26  
Hainaut Basket   Ted Ankara
8266
24-23   20-16   20-12   18-15  
Ted Ankara   Lotto Young Cats
8164
19-14   26-11   19-17   17-22  
Olimpia   Hainaut Basket
7065
9-15   20-11   13-13   17-20   11-6  
Lotto Young Cats   Hainaut Basket
79100
28-22   19-25   11-29   21-24  
 TeamPW/LF/APts
1. TARBES GESPE BIGORRE65/1446/36511
2. MERSIN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE65/1407/38411
3. SPARTAK M.O. NOGINSK62/4328/3508
4. BELFIUS NAMUR CAPITALE60/6367/4496
Mersin   Tarbes GB
6880
11-20   16-19   20-19   21-22  
Spartak MO Noginsk   Belfius Namur
6343
13-13   21-6   19-15   10-9  
Tarbes GB   Spartak MO Noginsk
7142
21-11   16-13   19-9   15-9  
Belfius Namur   Mersin
6670
20-16   13-22   13-10   20-22  
Tarbes GB   Belfius Namur
8272
23-12   18-21   13-20   28-19  
Spartak MO Noginsk   Mersin
4650
11-10   17-15   10-12   8-13  
Tarbes GB   Mersin
7177
19-21   17-22   15-14   20-20  
Belfius Namur   Spartak MO Noginsk
5977
13-17   11-16   17-23   18-21  
Mersin   Belfius Namur
8068
23-17   19-18   14-13   24-20  
Spartak MO Noginsk   Tarbes GB
4765
14-20   14-16   14-17   5-12  
Belfius Namur   Tarbes GB
5977
15-24   20-13   16-23   8-17  
Mersin   Spartak MO Noginsk
6253
14-8   20-11   18-10   10-24  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO - GUVD NOVOSIBIRSK65/1407/32311
2. NANTES REZE65/1470/37511
3. TSV 1880 WASSERBURG62/4418/4268
4. BBC SINT-KATELIJNE-WAVER60/6355/5266
Dynamo - GUVD   BBC Sint-Katelijne-Waver
9157
24-15   21-13   23-13   23-16  
TSV Wasserburg   Nantes Reze
6881
19-28   14-21   12-21   23-11  
Nantes Reze   Dynamo - GUVD
6358
18-13   16-16   13-10   16-19  
BBC Sint-Katelijne-Waver   TSV Wasserburg
7788
14-22   21-17   24-20   18-29  
TSV Wasserburg   Dynamo - GUVD
5572
15-19   8-15   21-18   11-20  
Nantes Reze   BBC Sint-Katelijne-Waver
11063
25-21   33-13   26-16   26-13  
Nantes Reze   TSV Wasserburg
8366
29-15   13-17   23-17   18-17  
BBC Sint-Katelijne-Waver   Dynamo - GUVD
4170
11-11   7-16   14-28   9-15  
Dynamo - GUVD   Nantes Reze
6153
14-16   9-8   23-9   15-20  
TSV Wasserburg   BBC Sint-Katelijne-Waver
8758
26-7   24-22   25-15   12-14  
Dynamo - GUVD   TSV Wasserburg
5554
15-15   13-11   12-11   15-17  
BBC Sint-Katelijne-Waver   Nantes Reze
5980
7-23   16-20   18-21   18-16  
 TeamPW/LF/APts
1. KAYSERI KASKI SPOR KULÜBÜ43/1304/2457
2. HORIZONT42/2267/2786
3. TELGE BASKET SÖDERTÄLJE41/3247/2955
Horizont   Kayseri Kaski spor
7873
19-19   19-20   22-15   18-19  
Kayseri Kaski spor   Telge Basket
8151
32-13   15-13   21-15   13-10  
Telge Basket   Horizont
7169
18-20   15-20   20-16   18-13  
Kayseri Kaski spor   Horizont
7055
17-13   25-19   13-9   15-14  
Telge Basket   Kayseri Kaski spor
6180
17-24   12-22   17-20   15-14  
Horizont   Telge Basket
6564
18-18   18-16   12-12   17-18  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO KURSK44/0344/2628
2. ADANA BOTAS SPORT CLUB42/2294/3156
3. DUNAV 8806 RUSE40/4286/3474
Dynamo Kursk   Adana Botas
7964
26-16   13-20   19-9   21-19  
Adana Botas   Dunav 8806
8480
24-20   19-10   22-23   19-27  
Dunav 8806   Dynamo Kursk
7099
14-21   25-27   16-23   15-28  
Adana Botas   Dynamo Kursk
6286
17-30   16-18   16-27   13-11  
Dunav 8806   Adana Botas
7084
24-28   15-18   18-27   13-11  
Dynamo Kursk   Dunav 8806
8066
23-22   16-13   22-12   19-19  
 TeamPW/LF/APts
1. WBC DYNAMO MOSCOW64/2451/38810
2. VS PRAGUE63/3405/4389
3. PARTIZAN GALENIKA BELGRADE63/3436/4399
4. BASKET LANDES62/4400/4278
Partizan Galenika   Basket Landes
7757
27-13   16-17   18-15   16-12  
Dynamo Moscow   VS Prague
8340
28-3   22-9   21-14   12-14  
VS Prague   Partizan Galenika
7581
17-21   20-13   19-19   13-16   6-12  
Basket Landes   Dynamo Moscow
7973
23-19   18-18   15-22   23-14  
Dynamo Moscow   Partizan Galenika
7065
21-18   13-20   24-13   12-14  
Basket Landes   VS Prague
6971
23-11   17-25   13-16   16-19  
VS Prague   Dynamo Moscow
7386
19-26   20-19   17-23   17-18  
Basket Landes   Partizan Galenika
8672
20-19   21-15   29-14   16-24  
Partizan Galenika   VS Prague
6178
9-23   19-16   12-15   21-24  
Dynamo Moscow   Basket Landes
6651
15-12   11-14   14-8   26-17  
VS Prague   Basket Landes
6858
20-15   10-10   23-11   15-22  
Partizan Galenika   Dynamo Moscow
8073
27-22   16-19   21-17   16-15  
 TeamPW/LF/APts
1. ANTAKYA BELEDIYESI GENCLIK42/2294/2756
2. MBK RUZOMBEROK42/2263/2566
3. VILNIUS KIBIRKSTIS VICI-IKI42/2257/2836
MBK Ruzomberok   Vilnius Kibirkstis
5459
18-18   6-16   11-10   19-15  
Vilnius Kibirkstis   Antakya
6693
15-20   19-19   18-22   14-32  
MBK Ruzomberok   Antakya
6270
15-11   14-20   19-17   14-22  
Vilnius Kibirkstis   MBK Ruzomberok
6270
20-12   13-24   19-15   10-19  
Antakya   Vilnius Kibirkstis
6670
19-17   18-15   10-17   19-21  
Antakya   MBK Ruzomberok
6577
18-24   14-21   11-15   22-17  
Eighth-Finals
Dynamo Kursk   VS Prague
8151
29-8   18-16   12-13   22-14  
First game: VS Prague - Dynamo Kursk   63 - 66
Dynamo Kursk wins 147 - 114
BLMA   Adana Botas
6966
14-24   14-14   18-11   23-17  
First game: Adana Botas - BLMA   62 - 69
BLMA wins 138 - 128
Hainaut Basket   Horizont
6252
22-13   14-13   10-16   16-10  
First game: Horizont - Hainaut Basket   58 - 60
Hainaut Basket wins 122 - 110
Dynamo - GUVD   MBK Ruzomberok
6069
15-20   13-14   19-19   13-16  
First game: MBK Ruzomberok - Dynamo - GUVD   57 - 60
MBK Ruzomberok wins 126 - 120
Nantes Reze   Olimpia
6267
14-17   18-17   15-15   15-18  
First game: Olimpia - Nantes Reze   59 - 77
Nantes Reze wins 139 - 126
Chevakata   Antakya
7346
11-13   21-10   19-12   22-11  
First game: Antakya - Chevakata   79 - 61
Chevakata wins 134 - 125
Tarbes GB   Dynamo Moscow
8088
23-16   14-26   22-23   21-23  
First game: Dynamo Moscow - Tarbes GB   54 - 55
Dynamo Moscow wins 142 - 135
Mersin   Kayseri Kaski spor
5563
14-15   18-14   14-20   9-14  
First game: Kayseri Kaski spor - Mersin   91 - 87
Kayseri Kaski spor wins 154 - 142
Quarter-Finals
Dynamo Kursk   Kayseri Kaski spor
7764
14-23   21-8   22-7   16-20   4-6  
First game: Kayseri Kaski spor - Dynamo Kursk   101 - 86
Kayseri Kaski spor wins 165 - 163
BLMA   Dynamo Moscow
8486
13-29   26-16   21-20   24-21  
First game: Dynamo Moscow - BLMA   73 - 51
Dynamo Moscow wins 159 - 135
Hainaut Basket   Chevakata
4566
7-11   9-24   19-19   10-12  
First game: Chevakata - Hainaut Basket   79 - 51
Chevakata wins 145 - 96
Nantes Reze   MBK Ruzomberok
5779
20-15   14-26   8-20   15-18  
First game: MBK Ruzomberok - Nantes Reze   51 - 56
MBK Ruzomberok wins 130 - 113
Semi-Finals
Kayseri Kaski spor   MBK Ruzomberok
7365
16-20   19-16   27-17   11-12  
First game: MBK Ruzomberok - Kayseri Kaski spor   60 - 79
Kayseri Kaski spor wins 152 - 125
Chevakata   Dynamo Moscow
6268
18-16   17-13   15-14   12-25  
First game: Dynamo Moscow - Chevakata   82 - 73
Dynamo Moscow wins 150 - 135
Finals
Kayseri Kaski spor   Dynamo Moscow
7470
19-20   22-17   20-14   13-19  
First game: Dynamo Moscow - Kayseri Kaski spor   66 - 61
Dynamo Moscow wins 136 - 135