SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. UMMC EKATERINBURG109/1777/58819
2. ROS CASARES VALENCIA108/2802/59618
3. CRAS BASKET TARANTO106/4701/67816
4. GALATASARAY ISTANBUL104/6665/67514
5. TTT RIGA102/8557/77212
6. TEO VILNIUS101/9587/78011
UMMC Ekaterinburg   TEO Vilnius
8556
25-23   18-9   23-18   19-6  
Galatasaray   Cras Basket Taranto
7664
19-15   27-10   11-25   19-14  
Ros Casares   TTT Riga
11838
30-11   20-7   36-11   32-9  
TEO Vilnius   Ros Casares
4878
11-18   10-26   9-19   18-15  
TTT Riga   Galatasaray
6066
11-12   17-15   20-15   12-24  
Cras Basket Taranto   UMMC Ekaterinburg
7279
25-18   18-21   18-21   11-19  
TTT Riga   Cras Basket Taranto
5970
13-19   14-23   15-19   17-9  
Ros Casares   UMMC Ekaterinburg
8768
24-12   16-23   19-17   28-16  
Galatasaray   TEO Vilnius
8255
20-15   21-13   21-13   20-14  
TEO Vilnius   TTT Riga
6874
23-24   12-21   15-15   18-14  
UMMC Ekaterinburg   Galatasaray
6954
19-14   18-11   14-14   18-15  
Cras Basket Taranto   Ros Casares
7869
24-17   11-16   27-16   16-20  
TEO Vilnius   Cras Basket Taranto
6780
12-30   16-11   16-20   23-19  
TTT Riga   UMMC Ekaterinburg
5374
12-24   15-17   11-12   15-21  
Galatasaray   Ros Casares
6263
16-8   17-21   17-22   12-12  
TEO Vilnius   UMMC Ekaterinburg
3786
4-20   12-20   8-16   13-30  
TTT Riga   Ros Casares
5478
12-21   21-15   10-15   11-27  
Cras Basket Taranto   Galatasaray
7763
16-10   16-9   27-22   18-22  
UMMC Ekaterinburg   Cras Basket Taranto
7342
14-9   25-12   26-7   8-14  
Ros Casares   TEO Vilnius
7560
14-10   24-16   20-16   17-18  
Galatasaray   TTT Riga
7155
17-6   18-20   23-11   13-18  
UMMC Ekaterinburg   Ros Casares
8270
24-24   20-11   22-14   16-21  
Cras Basket Taranto   TTT Riga
7852
21-11   14-19   9-9   34-13  
TEO Vilnius   Galatasaray
8680
13-18   16-20   23-16   19-17   15-9  
Galatasaray   UMMC Ekaterinburg
6469
19-19   17-16   16-17   12-17  
TTT Riga   TEO Vilnius
5957
16-15   14-17   14-14   15-11  
Ros Casares   Cras Basket Taranto
8759
18-11   21-20   28-13   20-15  
UMMC Ekaterinburg   TTT Riga
9253
26-13   24-14   18-16   24-10  
Cras Basket Taranto   TEO Vilnius
8153
23-10   20-15   22-16   16-12  
Ros Casares   Galatasaray
7747
27-12   17-10   24-11   9-14  
 TeamPW/LF/APts
1. WISLA CAN-PACK KRAKOW109/1789/73419
2. HALCON AVENIDA SALAMANCA108/2758/63218
3. BERETTA FAMILA SCHIO107/3763/71017
4. MIZO PÉCS 2010104/6723/67014
5. GOSPIC CROATIA OSIGURANJE101/9721/79711
6. ESB VILLENEUVE D´ASCQ LILLE METROPOLE101/9631/84211
ESB Lille Metropole   Gospic Croatia
7359
20-23   20-13   17-6   16-17  
Halcon Avenida   Wisla Can-Pack
6065
13-11   14-21   17-19   16-14  
MiZo Pécs 2010   Beretta-Famila
5558
19-17   11-10   8-15   17-16  
Gospic Croatia   Halcon Avenida
5275
16-13   16-17   11-23   9-22  
Wisla Can-Pack   MiZo Pécs 2010
8578
24-16   15-20   15-22   31-20  
Beretta-Famila    ESB Lille Metropole
9270
22-24   18-15   26-14   26-17  
ESB Lille Metropole   Wisla Can-Pack
7177
20-13   15-25   15-19   21-20  
MiZo Pécs 2010   Halcon Avenida
6069
20-17   16-17   10-15   14-20  
Beretta-Famila    Gospic Croatia
9176
29-21   27-24   16-15   19-16  
Gospic Croatia   MiZo Pécs 2010
6874
22-27   14-14   23-24   9-9  
Wisla Can-Pack   Beretta-Famila
8372
16-25   20-18   26-16   21-13  
Halcon Avenida   ESB Lille Metropole
9453
28-20   25-16   20-6   21-11  
Wisla Can-Pack   Gospic Croatia
7775
23-14   20-25   17-18   17-18  
ESB Lille Metropole   MiZo Pécs 2010
5776
8-20   18-15   15-23   16-18  
Beretta-Famila    Halcon Avenida
6474
20-33   22-14   7-10   15-17  
Gospic Croatia   ESB Lille Metropole
8563
35-11   18-14   20-20   12-18  
Wisla Can-Pack   Halcon Avenida
6258
14-18   13-14   14-12   21-14  
Beretta-Famila    MiZo Pécs 2010
6962
24-17   16-11   17-17   12-17  
ESB Lille Metropole   Beretta-Famila
5775
13-21   14-27   16-11   14-16  
Halcon Avenida   Gospic Croatia
8179
24-20   17-25   17-17   23-17  
MiZo Pécs 2010   Wisla Can-Pack
7174
19-26   20-16   17-11   15-21  
Gospic Croatia   Beretta-Famila
6588
25-27   19-16   12-29   9-16  
Wisla Can-Pack   ESB Lille Metropole
9373
32-17   20-18   16-17   25-21  
Halcon Avenida   MiZo Pécs 2010
7063
26-18   18-15   15-12   11-18  
ESB Lille Metropole   Halcon Avenida
7297
17-32   17-20   19-22   19-23  
MiZo Pécs 2010   Gospic Croatia
9078
22-17   23-23   22-20   23-18  
Beretta-Famila    Wisla Can-Pack
9288
28-24   15-25   25-19   24-20  
Gospic Croatia   Wisla Can-Pack
8485
29-26   17-20   15-17   23-22  
MiZo Pécs 2010   ESB Lille Metropole
9442
23-9   24-9   23-4   24-20  
Halcon Avenida   Beretta-Famila
8062
20-15   22-12   14-23   24-12  
 TeamPW/LF/APts
1. RIVAS ECOPOLIS107/3746/66817
2. GOOD ANGELS KOSICE106/4719/71216
3. ZVVZ USK Prague105/5769/77315
4. BOURGES BASKET105/5658/62915
5. MKB EUROLEASING SOPRON104/6723/76714
6. KSSSE AZS-PWSZ GORZOW103/7707/77313
MKB Euroleasing    Good Angels Kosice
7463
17-19   11-10   19-19   27-15  
Bourges Basket   ZVVZ USK Prague
5360
17-12   19-28   9-10   8-10  
Rivas Ecópolis   Gorzow
8560
25-13   24-14   14-19   22-14  
ZVVZ USK Prague   Rivas Ecópolis
7683
4-22   33-18   17-22   22-21  
Good Angels Kosice   Bourges Basket
5364
16-20   15-11   9-20   13-13  
MKB Euroleasing    Gorzow
7864
18-18   24-13   21-13   15-20  
ZVVZ USK Prague   Gorzow
9679
23-13   25-17   23-24   25-25  
Bourges Basket   MKB Euroleasing
8256
16-14   26-11   18-11   22-20  
Rivas Ecópolis   Good Angels Kosice
7458
26-12   10-19   19-14   19-13  
MKB Euroleasing    Rivas Ecópolis
6370
18-17   13-19   15-11   17-23  
Good Angels Kosice   ZVVZ USK Prague
7370
20-20   21-22   22-13   10-15  
Gorzow   Bourges Basket
4939
16-7   18-13   5-10   10-9  
Good Angels Kosice   Gorzow
7065
17-20   16-11   24-18   13-16  
ZVVZ USK Prague   MKB Euroleasing
9875
21-22   29-13   22-18   26-22  
Rivas Ecópolis   Bourges Basket
7267
19-17   17-13   17-20   9-12   10-5  
ZVVZ USK Prague   Bourges Basket
7047
14-15   15-10   22-12   19-10  
Good Angels Kosice   MKB Euroleasing
7558
21-17   16-17   21-16   17-8  
Gorzow   Rivas Ecópolis
7982
18-22   21-17   17-27   23-16  
Gorzow   MKB Euroleasing
7972
19-21   21-15   19-21   20-15  
Bourges Basket   Good Angels Kosice
8371
21-14   21-21   22-15   19-21  
Rivas Ecópolis   ZVVZ USK Prague
9456
25-12   23-12   26-14   20-18  
Gorzow   ZVVZ USK Prague
8772
28-24   20-17   19-20   20-11  
MKB Euroleasing    Bourges Basket
8373
23-19   19-19   20-20   21-15  
Good Angels Kosice   Rivas Ecópolis
7261
16-19   21-14   10-14   25-14  
ZVVZ USK Prague   Good Angels Kosice
7589
23-21   14-30   18-14   20-24  
Bourges Basket   Gorzow
8457
14-10   15-9   33-15   22-23  
Rivas Ecópolis   MKB Euroleasing
6771
22-19   11-20   24-13   10-19  
Gorzow   Good Angels Kosice
8895
35-23   18-28   24-19   11-25  
MKB Euroleasing    ZVVZ USK Prague
9396
21-19   24-27   19-25   29-25  
Bourges Basket   Rivas Ecópolis
6658
19-11   14-13   16-18   17-16  
 TeamPW/LF/APts
1. SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE1010/0860/63920
2. FENERBAHCE S.K.107/3762/74817
3. FRISCO SIKA BRNO106/4729/72316
4. LOTOS GDYNIA103/7681/74313
5. SZEVIÉP SZEGED102/8662/75812
6. TARBES GESPE BIGORRE102/8696/77912
Sparta&K Moscow Region   Frisco Sika Brno
9571
22-23   27-15   16-12   30-21  
Fenerbahce   Lotos Gdynia
7567
23-13   21-16   19-16   12-22  
Tarbes GB   Szeviép
8180
20-15   23-18   27-23   11-24  
Frisco Sika Brno   Fenerbahce
7466
27-16   20-12   9-19   18-19  
Lotos Gdynia   Tarbes GB
7368
20-21   14-13   22-17   17-17  
Fenerbahce   Sparta&K Moscow Region
7488
15-24   26-23   19-17   14-24  
Tarbes GB   Frisco Sika Brno
6270
14-20   23-14   10-19   15-17  
Lotos Gdynia   Szeviép
7461
28-18   11-13   21-11   14-19  
Frisco Sika Brno   Lotos Gdynia
8372
18-20   15-13   24-23   26-16  
Sparta&K Moscow Region   Tarbes GB
8156
27-6   27-15   13-22   14-13  
Szeviép   Fenerbahce
6670
5-18   22-22   21-21   18-9  
Szeviép   Frisco Sika Brno
5471
11-21   16-15   13-17   14-18  
Tarbes GB   Fenerbahce
7083
13-21   17-23   22-29   18-10  
Lotos Gdynia   Sparta&K Moscow Region
7077
24-21   14-18   17-25   15-13  
Szeviép   Tarbes GB
8266
24-9   22-14   18-24   18-19  
Frisco Sika Brno   Sparta&K Moscow Region
6582
15-26   14-18   18-19   18-19  
Lotos Gdynia   Fenerbahce
6369
14-12   18-20   16-12   15-25  
Sparta&K Moscow Region   Szeviép
9451
15-10   29-10   24-16   26-15  
Fenerbahce   Frisco Sika Brno
8670
29-22   20-14   27-14   10-20  
Tarbes GB   Lotos Gdynia
8167
21-16   23-29   15-10   22-12  
Sparta&K Moscow Region   Fenerbahce
10359
25-14   32-19   30-13   16-13  
Frisco Sika Brno   Tarbes GB
8368
27-24   21-14   17-12   18-18  
Szeviép   Lotos Gdynia
7158
18-12   12-21   20-11   21-14  
Szeviép   Sparta&K Moscow Region
5877
15-25   13-14   23-22   7-16  
Fenerbahce   Szeviép
9878
31-17   13-24   27-8   27-29  
Tarbes GB   Sparta&K Moscow Region
7578
20-23   22-26   18-19   15-10  
Lotos Gdynia   Frisco Sika Brno
7773
21-20   27-15   11-21   18-17  
Sparta&K Moscow Region   Lotos Gdynia
8560
32-13   19-19   15-15   19-13  
Frisco Sika Brno   Szeviép
6961
20-17   16-22   15-13   18-9  
Fenerbahce   Tarbes GB
8269
26-20   15-18   20-15   21-16  
Eighth-Final Play-Offs
Lotos Gdynia   Sparta&K Moscow Region
6991
19-13   14-27   15-25   21-26  
Game 1: Sparta&K Moscow Region - Lotos Gdynia 98-49
Play-off standings0 - 2
Galatasaray   UMMC Ekaterinburg
5061
12-10   9-17   19-17   10-17  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - Galatasaray 79-55
Play-off standings0 - 2
Wisla Can-Pack   MiZo Pécs 2010
6957
21-18   17-19   10-12   21-8  
Game 1: Wisla Can-Pack - MiZo Pécs 2010 80-53
Game 2: MiZo Pécs 2010 - Wisla Can-Pack 68-64
Play-off standings2 - 1
ZVVZ USK Prague   Ros Casares
7485
12-24   16-17   23-23   23-21  
Game 1: Ros Casares - ZVVZ USK Prague 81-70
Play-off standings0 - 2
Halcon Avenida   Bourges Basket
6455
11-14   11-18   18-9   24-14  
Game 1: Halcon Avenida - Bourges Basket 72-53
Game 2: Bourges Basket - Halcon Avenida 69-64
Play-off standings2 - 1
Rivas Ecópolis   Frisco Sika Brno
6377
12-24   16-12   17-17   18-24  
Game 1: Rivas Ecópolis - Frisco Sika Brno 83-88
Game 2: Frisco Sika Brno - Rivas Ecópolis 64-67
Play-off standings1 - 2
Good Angels Kosice   Beretta-Famila
6559
13-18   26-15   15-10   11-16  
Game 1: Beretta-Famila - Good Angels Kosice 67-70
Play-off standings2 - 0
Cras Basket Taranto   Fenerbahce
5560
11-15   8-20   16-13   20-12  
Game 1: Fenerbahce - Cras Basket Taranto 89-83
Play-off standings0 - 2
Quarter-Final Play-Offs
Fenerbahce   Sparta&K Moscow Region
8587
20-24   18-10   29-18   6-21   12-14  
Game 1: Sparta&K Moscow Region - Fenerbahce 90-79
Play-off standings0 - 2
Good Angels Kosice   UMMC Ekaterinburg
6065
9-17   15-14   17-11   19-23  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - Good Angels Kosice 81-56
Play-off standings0 - 2
Wisla Can-Pack   Frisco Sika Brno
7873
26-24   21-21   16-12   15-16  
Game 1: Wisla Can-Pack - Frisco Sika Brno 78-74
Game 2: Frisco Sika Brno - Wisla Can-Pack 87-72
Play-off standings2 - 1
Halcon Avenida   Ros Casares
5763
13-18   15-19   12-10   17-16  
Game 1: Ros Casares - Halcon Avenida 74-50
Play-off standings0 - 2

Semi-Final

Sparta&K Moscow Region   UMMC Ekaterinburg
8779
17-16   23-27   23-24   24-12  
Ros Casares   Wisla Can-Pack
8657
31-15   26-20   21-7   8-15  

3rd - 4th Place

UMMC Ekaterinburg   Wisla Can-Pack
8450
12-17   28-11   17-7   27-15  

Final

Sparta&K Moscow Region   Ros Casares
8780
24-23   25-16   14-18   24-23