SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. Bourges Basket107/3708/57017
2. Halcon Avenida107/3711/70217
3. Wisla Can-Pack106/4680/66916
4. MiZo Pécs 2010105/5664/65615
5. Besiktas Cola Turka103/7645/73513
6. Nadezhda102/8685/76112
Nadezhda   Wisla Can-Pack
7980
13-21   20-16   22-18   16-16   8-9  
Bourges Basket   Besiktas Cola Turka
7949
11-12   23-17   22-11   23-9  
MiZo Pécs 2010   Halcon Avenida
8265
19-20   26-17   12-16   25-12  
Wisla Can-Pack   Bourges Basket
6678
20-25   21-15   15-15   10-23  
Besiktas Cola Turka   MiZo Pécs 2010
8482
13-17   26-15   11-20   24-22   10-8  
Halcon Avenida   Nadezhda
7774
24-18   15-22   18-16   20-18  
Besiktas Cola Turka   Halcon Avenida
6167
12-14   18-14   16-19   15-20  
Bourges Basket   Nadezhda
7945
27-15   24-5   11-7   17-18  
MiZo Pécs 2010   Wisla Can-Pack
6566
15-18   17-23   18-14   15-11  
Wisla Can-Pack   Besiktas Cola Turka
7545
16-14   27-12   10-11   22-8  
Nadezhda   MiZo Pécs 2010
4658
16-11   10-16   14-14   6-17  
Halcon Avenida   Bourges Basket
7770
29-22   16-22   10-20   22-6  
Wisla Can-Pack   Halcon Avenida
6777
20-18   19-21   13-18   15-20  
Besiktas Cola Turka   Nadezhda
8981
18-28   32-22   23-11   16-20  
MiZo Pécs 2010   Bourges Basket
6258
16-14   16-12   18-13   12-19  
Wisla Can-Pack   Nadezhda
9170
17-16   19-23   28-15   27-16  
Besiktas Cola Turka   Bourges Basket
5660
18-12   9-10   13-24   16-14  
Halcon Avenida   MiZo Pécs 2010
8360
16-19   26-12   19-9   22-20  
Nadezhda   Halcon Avenida
8362
21-24   21-16   16-6   25-16  
Bourges Basket   Wisla Can-Pack
7251
16-12   17-15   20-14   19-10  
MiZo Pécs 2010   Besiktas Cola Turka
7152
24-12   13-18   15-9   19-13  
Wisla Can-Pack   MiZo Pécs 2010
5748
14-10   8-14   21-13   14-11  
Nadezhda   Bourges Basket
6561
11-13   12-25   24-11   18-12  
Halcon Avenida   Besiktas Cola Turka
8070
17-21   18-14   25-15   20-20  
Besiktas Cola Turka   Wisla Can-Pack
6368
19-24   19-14   16-13   9-17  
Bourges Basket   Halcon Avenida
7651
20-11   24-18   14-13   18-9  
MiZo Pécs 2010   Nadezhda
8870
23-17   31-18   16-16   18-19  
Nadezhda   Besiktas Cola Turka
7276
18-23   21-21   17-12   16-20  
Bourges Basket   MiZo Pécs 2010
7548
19-14   20-15   19-10   17-9  
Halcon Avenida   Wisla Can-Pack
7259
31-20   12-13   9-12   20-14  
 TeamPW/LF/APts
1. Umana Reyer Venezia107/3720/67317
2. MKB Euroleasing Sopron106/4713/67616
3. CSKA Moscow106/4721/62415
4. Gambrinus SIKA Brno104/6718/72814
5. TTT Riga104/6599/66614
6. ESB Lille Metropole103/7645/74913
Gambrinus   Umana Reyer
6877
16-24   22-14   10-19   20-20  
TTT Riga   MKB Euroleasing
7186
23-24   13-18   20-15   15-29  
CSKA Moscow   ESB Lille Metropole
9644
27-6   22-10   26-7   21-21  
ESB Lille Metropole   Gambrinus
6367
21-17   8-19   17-13   17-18  
TTT Riga   CSKA Moscow
4889
9-27   18-17   6-22   15-23  
Umana Reyer   MKB Euroleasing
7059
16-19   19-22   17-9   18-9  
MKB Euroleasing   ESB Lille Metropole
8157
17-14   24-16   18-13   22-14  
Gambrinus   CSKA Moscow
7065
21-17   18-14   14-16   17-18  
Umana Reyer   TTT Riga
7465
20-25   17-17   20-8   17-15  
TTT Riga   Gambrinus
6967
20-20   18-15   14-15   17-17  
CSKA Moscow   MKB Euroleasing
8177
26-18   17-17   14-24   24-18  
ESB Lille Metropole   Umana Reyer
6381
20-21   11-16   22-17   10-27  
MKB Euroleasing   Gambrinus
6865
22-22   12-12   15-10   19-21  
ESB Lille Metropole   TTT Riga
7153
20-14   20-9   18-14   13-16  
Umana Reyer   CSKA Moscow
6663
14-21   25-14   13-10   14-18  
MKB Euroleasing   TTT Riga
6959
22-21   18-15   13-13   16-10  
ESB Lille Metropole   CSKA Moscow
7988
24-21   23-20   17-21   15-26  
Umana Reyer   Gambrinus
8273
23-22   23-20   12-18   24-13  
MKB Euroleasing   Umana Reyer
6571
22-13   16-19   17-19   10-20  
Gambrinus   ESB Lille Metropole
8161
17-15   24-11   21-18   19-17  
CSKA Moscow   TTT Riga
020
ESB Lille Metropole   MKB Euroleasing
6155
19-9   9-21   17-15   16-10  
TTT Riga   Umana Reyer
6157
12-16   18-12   14-16   17-13  
CSKA Moscow   Gambrinus
9171
25-13   21-16   23-21   22-21  
Gambrinus   TTT Riga
8376
25-23   20-15   22-24   16-14  
MKB Euroleasing   CSKA Moscow
7768
23-11   19-23   16-15   19-19  
Umana Reyer   ESB Lille Metropole
7076
13-19   19-19   19-19   19-19  
CSKA Moscow   Umana Reyer
8072
23-21   15-16   20-26   22-9  
Gambrinus   MKB Euroleasing
7376
19-19   23-19   16-17   15-21  
TTT Riga   ESB Lille Metropole
7770
22-14   14-20   19-19   22-17  
 TeamPW/LF/APts
1. UMMC Ekaterinburg109/1862/64819
2. Ros Casares Valencia108/2852/67418
3. LOTOS PKO BP Gdynia104/6693/75014
4. ZVVZ USK Prague104/6720/78214
5. Union Hainaut Basket103/7666/82113
6. Jolly JBS Sibenik102/8726/84412
Jolly JBS Sibenik   UMMC Ekaterinburg
6292
14-26   15-19   21-27   12-20  
Union Hainaut Basket   ZVVZ USK Prague
7862
26-13   23-17   15-10   14-22  
Ros Casares   LOTOS PKO BP
9351
23-14   21-11   23-12   26-14  
ZVVZ USK Prague   Ros Casares
8772
20-20   16-18   24-13   27-21  
Jolly JBS Sibenik   Union Hainaut Basket
7970
31-19   29-17   14-15   5-19  
LOTOS PKO BP   UMMC Ekaterinburg
7182
18-23   12-23   27-22   14-14  
Jolly JBS Sibenik   ZVVZ USK Prague
7670
24-17   13-20   18-18   21-15  
UMMC Ekaterinburg   Ros Casares
8981
12-20   16-23   24-9   24-24   13-5  
Union Hainaut Basket   LOTOS PKO BP
8582
16-35   23-17   26-10   20-20  
ZVVZ USK Prague   UMMC Ekaterinburg
6494
18-21   12-27   17-25   17-21  
Ros Casares   Union Hainaut Basket
9951
32-13   16-12   20-14   31-12  
LOTOS PKO BP   Jolly JBS Sibenik
7976
21-17   22-29   16-10   20-20  
Jolly JBS Sibenik   Ros Casares
7283
11-19   9-18   24-20   28-26  
LOTOS PKO BP   ZVVZ USK Prague
7157
23-11   21-15   10-13   17-18  
Union Hainaut Basket   UMMC Ekaterinburg
6585
17-17   18-22   13-18   17-28  
ZVVZ USK Prague   Union Hainaut Basket
8358
24-10   17-24   21-11   21-13  
UMMC Ekaterinburg   Jolly JBS Sibenik
10070
35-18   25-11   17-20   23-21  
LOTOS PKO BP   Ros Casares
5985
22-14   14-25   11-18   12-28  
Ros Casares   ZVVZ USK Prague
8869
19-17   18-21   28-17   23-14  
Union Hainaut Basket   Jolly JBS Sibenik
8069
30-15   16-21   19-17   15-16  
UMMC Ekaterinburg   LOTOS PKO BP
6951
13-13   13-7   20-21   23-10  
ZVVZ USK Prague   Jolly JBS Sibenik
10278
28-25   22-19   27-17   25-17  
Ros Casares   UMMC Ekaterinburg
7163
25-10   11-8   19-22   16-23  
LOTOS PKO BP   Union Hainaut Basket
8662
15-12   25-22   30-17   16-11  
Jolly JBS Sibenik   LOTOS PKO BP
7279
16-13   12-17   22-16   18-22   4-11  
UMMC Ekaterinburg   ZVVZ USK Prague
10357
27-11   25-24   30-9   21-13  
Union Hainaut Basket   Ros Casares
6191
14-17   18-24   15-30   14-20  
ZVVZ USK Prague   LOTOS PKO BP
6964
16-16   17-17   24-14   12-17  
UMMC Ekaterinburg   Union Hainaut Basket
8556
26-4   29-8   17-21   13-23  
Ros Casares   Jolly JBS Sibenik
8972
24-22   20-17   23-14   22-19  
 TeamPW/LF/APts
1. Spartak M.R. Vidnoje109/1887/60919
2. Fenerbahce106/4717/76116
3. Maxima Broker Kosice106/4698/73516
4. TEO Vilnius105/5664/67315
5. Beretta Famila Schio103/7692/74313
6. Basket Lattes Montpellier101/9667/80411
Fenerbahce   TEO Vilnius
7668
28-21   19-20   10-15   19-12  
Lattes Montpellier   Broker Kosice
6567
20-19   21-16   12-14   12-18  
Spartak   Beretta Famila
8863
23-18   27-21   14-13   24-11  
Broker Kosice   Fenerbahce
7668
19-24   13-9   23-18   21-17  
TEO Vilnius   Spartak
7264
24-13   19-12   16-14   13-25  
Beretta Famila   Lattes Montpellier
8176
15-15   20-22   19-16   27-23  
Spartak   Fenerbahce
9552
15-10   28-14   28-16   24-12  
Lattes Montpellier   TEO Vilnius
6778
22-24   12-17   23-16   10-21  
Beretta Famila   Broker Kosice
6076
21-19   17-21   9-22   13-14  
Broker Kosice   Spartak
7589
19-23   31-19   13-22   12-25  
TEO Vilnius   Beretta Famila
6943
20-9   26-7   14-12   9-15  
Fenerbahce   Lattes Montpellier
9083
26-20   12-19   30-25   11-15   11-4  
TEO Vilnius   Broker Kosice
7249
12-10   13-15   26-12   21-12  
Lattes Montpellier   Spartak
7093
14-27   17-24   21-24   18-18  
Beretta Famila   Fenerbahce
6873
26-18   6-13   25-18   11-24  
Broker Kosice   Lattes Montpellier
7657
17-19   17-18   18-4   24-16  
TEO Vilnius   Fenerbahce
5664
14-16   17-14   20-11   5-23  
Beretta Famila   Spartak
6270
18-17   18-23   19-22   7-8  
Fenerbahce   Broker Kosice
8474
25-10   18-20   22-22   19-22  
Lattes Montpellier   Beretta Famila
7873
15-14   25-25   22-15   16-19  
Spartak   TEO Vilnius
8541
24-7   28-11   16-11   17-12  
Broker Kosice   Beretta Famila
8074
17-14   23-15   21-22   19-23  
TEO Vilnius   Lattes Montpellier
7362
22-18   13-16   24-15   14-13  
Fenerbahce   Spartak
76100
15-29   20-24   18-19   23-28  
Spartak   Broker Kosice
10050
29-12   31-12   26-9   14-17  
Beretta Famila   TEO Vilnius
8869
29-8   25-25   16-23   18-13  
Lattes Montpellier   Fenerbahce
6170
17-18   24-16   9-21   11-15  
Broker Kosice   TEO Vilnius
7566
20-18   18-12   19-17   18-19  
Fenerbahce   Beretta Famila
6480
21-17   14-24   17-16   12-23  
Spartak   Lattes Montpellier
10348
37-14   19-7   21-11   26-16  
Eighth-Final Play-Offs
Bourges Basket   Gambrinus
6762
20-19   15-16   12-14   20-13  
Game 1: Bourges Basket - Gambrinus 72-57
Game 2: Gambrinus - Bourges Basket 61-59
Play-off standings2 - 1
MiZo Pécs 2010   Umana Reyer
6557
19-18   18-14   12-11   16-14  
Game 1: Umana Reyer - MiZo Pécs 2010 60-61
Play-off standings2 - 0
Halcon Avenida   CSKA Moscow
8374
17-19   13-23   14-9   16-9   6-6   17-8  
Game 1: Halcon Avenida - CSKA Moscow 80-69
Game 2: CSKA Moscow - Halcon Avenida 95-64
Play-off standings2 - 1
MKB Euroleasing   Wisla Can-Pack
7970
22-16   17-14   20-21   20-19  
Game 1: MKB Euroleasing - Wisla Can-Pack 81-58
Game 2: Wisla Can-Pack - MKB Euroleasing 52-39
Play-off standings2 - 1
TEO Vilnius   UMMC Ekaterinburg
4669
12-12   13-19   10-18   11-20  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - TEO Vilnius 91-61
Play-off standings0 - 2
ZVVZ USK Prague   Spartak
7892
21-28   19-30   17-18   21-16  
Game 1: Spartak - ZVVZ USK Prague 102-86
Play-off standings0 - 2
Broker Kosice   Ros Casares
4881
10-19   11-18   15-21   12-23  
Game 1: Ros Casares - Broker Kosice 98-53
Play-off standings0 - 2
Fenerbahce   LOTOS PKO BP
7976
15-15   19-24   11-7   18-17   16-13  
Game 1: Fenerbahce - LOTOS PKO BP 87-83
Game 2: LOTOS PKO BP - Fenerbahce 63-60
Play-off standings2 - 1
Quarter-Final Play-Offs
MKB Euroleasing   Bourges Basket
7063
13-10   19-15   25-22   13-16  
Game 1: Bourges Basket - MKB Euroleasing 65-68
Play-off standings2 - 0
MiZo Pécs 2010   Halcon Avenida
7681
20-21   21-18   15-17   20-25  
Game 1: Halcon Avenida - MiZo Pécs 2010 85-63
Play-off standings0 - 2
Fenerbahce   UMMC Ekaterinburg
6870
19-18   25-13   12-19   12-20  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - Fenerbahce 94-62
Play-off standings0 - 2
Spartak   Ros Casares
7970
25-18   19-23   19-18   16-11  
Game 1: Spartak - Ros Casares 65-57
Game 2: Ros Casares - Spartak 73-71
Play-off standings2 - 1

Semi-Final

Spartak   UMMC Ekaterinburg
8374
21-17   23-24   20-17   19-16  
Halcon Avenida   MKB Euroleasing
8578
21-14   20-21   20-18   24-25  

3rd - 4th Place

UMMC Ekaterinburg   MKB Euroleasing
8056
18-9   19-13   24-17   19-17  

Final

Spartak   Halcon Avenida
8570
22-21   24-13   20-20   19-16