SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. CSKA Moscow1010/0891/63020
2. Fenerbahce106/4717/73216
3. MKB Euroleasing Sopron105/5718/72915
4. ESB Lille Metropole104/6665/75814
5. TTT Riga103/7629/69813
6. Phard Napoli102/8703/77612
Fenerbahce   Phard Napoli
8579
21-19   10-17   22-23   18-12   14-8  
CSKA Moscow   TTT Riga
8256
25-18   23-8   19-12   15-18  
ESB Lille Metropole   MKB Euroleasing
8767
31-14   12-24   29-14   15-15  
TTT Riga   ESB Lille Metropole
8365
14-16   21-12   26-16   22-21  
MKB Euroleasing   Fenerbahce
8979
19-20   26-14   24-21   20-24  
Phard Napoli   CSKA Moscow
7286
15-22   19-15   14-30   24-19  
MKB Euroleasing   Phard Napoli
8269
19-24   21-14   17-21   25-10  
ESB Lille Metropole   CSKA Moscow
4899
5-22   12-23   15-30   16-24  
Fenerbahce   TTT Riga
7169
23-15   20-17   20-17   8-20  
CSKA Moscow   Fenerbahce
10969
34-19   29-13   16-15   30-22  
TTT Riga   MKB Euroleasing
7766
8-19   27-10   19-21   23-16  
Phard Napoli   ESB Lille Metropole
8073
20-21   13-25   18-10   29-17  
MKB Euroleasing   CSKA Moscow
7580
20-17   19-18   20-31   16-14  
TTT Riga   Phard Napoli
6355
14-13   19-12   17-9   13-21  
Fenerbahce   ESB Lille Metropole
7561
18-15   21-20   23-14   13-12  
MKB Euroleasing   ESB Lille Metropole
6561
21-20   17-15   12-17   15-9  
TTT Riga   CSKA Moscow
5687
14-20   12-22   15-22   15-23  
Phard Napoli   Fenerbahce
7377
22-21   13-22   18-19   20-15  
CSKA Moscow   Phard Napoli
8967
26-15   21-15   17-16   25-21  
ESB Lille Metropole   TTT Riga
6750
20-9   17-14   11-17   19-10  
Fenerbahce   MKB Euroleasing
7861
20-16   16-14   23-13   19-18  
CSKA Moscow   ESB Lille Metropole
10161
24-10   20-24   34-13   23-14  
TTT Riga   Fenerbahce
5559
12-8   19-15   11-18   13-18  
Phard Napoli   MKB Euroleasing
6174
22-17   11-26   15-12   13-19  
MKB Euroleasing   TTT Riga
7855
22-22   14-9   23-12   19-12  
Fenerbahce   CSKA Moscow
6576
20-22   11-15   18-20   16-19  
ESB Lille Metropole   Phard Napoli
8279
16-23   18-14   18-19   21-17   9-6  
CSKA Moscow   MKB Euroleasing
8261
24-10   20-16   26-18   12-17  
ESB Lille Metropole   Fenerbahce
6059
18-13   9-15   17-21   16-10  
Phard Napoli   TTT Riga
6865
10-13   17-20   26-13   15-19  
 TeamPW/LF/APts
1. UMMC Ekaterinburg109/1790/60619
2. Bourges Basket106/4670/62016
3. Wisla Can-Pack Krakow105/5658/70915
4. Halcon Avenida104/6732/79314
5. ZVVZ USK Prague103/7686/74113
6. Jolly JBS Sibenik103/7672/73913
UMMC Ekaterinburg   ZVVZ Prague
8543
22-9   16-13   23-7   24-14  
Bourges Basket   Jolly JBS Sibenik
8972
23-19   23-19   20-23   23-11  
Halcon Avenida   Wisla Can-Pack
7176
18-21   13-19   15-20   25-16  
Wisla Can-Pack   UMMC Ekaterinburg
5380
15-20   10-26   18-13   10-21  
Jolly JBS Sibenik   Halcon Avenida
8071
28-26   17-16   13-17   22-12  
ZVVZ Prague   Bourges Basket
6051
11-9   16-21   21-12   12-9  
Wisla Can-Pack   ZVVZ Prague
7471
22-21   12-15   23-16   17-19  
UMMC Ekaterinburg   Jolly JBS Sibenik
7863
22-17   23-17   19-16   14-13  
Halcon Avenida   Bourges Basket
6965
22-23   16-12   12-19   19-11  
Jolly JBS Sibenik   Wisla Can-Pack
6564
15-12   18-13   18-19   14-20  
Bourges Basket   UMMC Ekaterinburg
5657
15-13   13-12   19-18   9-14  
ZVVZ Prague   Halcon Avenida
8288
20-18   22-19   11-23   29-28  
Wisla Can-Pack   Bourges Basket
6661
23-13   14-12   11-22   18-14  
UMMC Ekaterinburg   Halcon Avenida
9064
23-18   19-19   27-12   21-15  
Jolly JBS Sibenik   ZVVZ Prague
6271
13-16   17-14   17-22   15-19  
Wisla Can-Pack   Halcon Avenida
8072
21-24   24-12   16-14   19-22  
ZVVZ Prague   UMMC Ekaterinburg
7281
21-17   21-24   15-24   15-16  
Jolly JBS Sibenik   Bourges Basket
6474
20-25   16-11   11-25   17-13  
Bourges Basket   ZVVZ Prague
7160
18-14   17-19   18-13   18-14  
Halcon Avenida   Jolly JBS Sibenik
8272
17-25   25-15   20-16   20-16  
UMMC Ekaterinburg   Wisla Can-Pack
7549
23-13   12-13   21-9   19-14  
Jolly JBS Sibenik   UMMC Ekaterinburg
6686
14-23   17-17   13-23   22-23  
Bourges Basket   Halcon Avenida
7959
22-22   17-14   20-13   20-10  
ZVVZ Prague   Wisla Can-Pack
8590
24-22   20-22   17-24   24-22  
Wisla Can-Pack   Jolly JBS Sibenik
5569
13-19   20-11   11-15   11-24  
UMMC Ekaterinburg   Bourges Basket
6264
19-16   17-6   13-22   13-20  
Halcon Avenida   ZVVZ Prague
8073
16-18   19-20   25-17   20-18  
ZVVZ Prague   Jolly JBS Sibenik
6959
22-15   12-14   19-13   16-17  
Bourges Basket   Wisla Can-Pack
6051
18-18   12-5   20-15   10-13  
Halcon Avenida   UMMC Ekaterinburg
7696
24-18   22-17   11-32   19-29  
 TeamPW/LF/APts
1. Spartak Moscow Region109/1839/67619
2. Gambrinus SIKA Brno108/2840/68918
3. Lotos PKO BP Gdynia105/5747/73215
4. US Valenciennes Olympic104/6665/74414
5. Kosit 2013 Kosice103/7648/71713
6. Dexia W Namur101/9626/80711
Spartak Moscow Region   Kosit 2013
6260
15-26   15-12   22-12   10-10  
Gambrinus Brno   Lotos PKO BP
8572
23-23   20-19   14-17   28-13  
Dexia W Namur   USVO
7557
18-16   17-15   15-11   25-15  
Kosit 2013    Dexia W Namur
7062
19-21   19-11   17-21   15-9  
USVO   Gambrinus Brno
5574
14-16   15-10   16-17   10-31  
Lotos PKO BP   Spartak Moscow Region
6766
17-14   14-20   24-11   12-21  
Gambrinus Brno   Kosit 2013
8568
20-18   27-25   18-19   20-6  
Lotos PKO BP   USVO
7379
20-24   24-15   8-17   21-23  
Dexia W Namur   Spartak Moscow Region
7581
21-21   24-19   10-18   20-23  
Kosit 2013    USVO
5862
10-13   16-8   13-25   19-16  
Spartak Moscow Region   Gambrinus Brno
8576
17-23   29-10   20-19   19-24  
Lotos PKO BP   Dexia W Namur
8777
19-20   23-22   28-18   17-17  
Kosit 2013    Lotos PKO BP
7977
20-23   21-21   20-22   18-11  
Gambrinus Brno   Dexia W Namur
9366
19-11   28-15   21-18   25-22  
USVO   Spartak Moscow Region
7091
20-30   20-24   16-24   14-13  
Kosit 2013    Spartak Moscow Region
6284
16-18   15-24   11-25   20-17  
USVO   Dexia W Namur
7955
24-9   19-14   18-21   18-11  
Lotos PKO BP   Gambrinus Brno
7893
23-35   13-14   22-21   20-23  
Gambrinus Brno   USVO
8662
31-12   20-17   19-18   16-15  
Spartak Moscow Region   Lotos PKO BP
8765
22-12   14-22   34-19   17-12  
Dexia W Namur   Kosit 2013
5666
9-16   21-16   10-16   16-18  
Spartak Moscow Region   Dexia W Namur
10262
28-6   20-18   28-12   26-26  
Kosit 2013    Gambrinus Brno
6078
15-16   14-21   14-15   17-26  
USVO   Lotos PKO BP
6671
17-13   15-16   20-24   14-18  
Gambrinus Brno   Spartak Moscow Region
7785
29-27   21-18   17-23   10-17  
USVO   Kosit 2013
7365
16-21   15-16   20-21   22-7  
Dexia W Namur   Lotos PKO BP
4079
8-13   14-15   10-28   8-23  
Spartak Moscow Region   USVO
9662
26-18   22-15   17-21   31-8  
Lotos PKO BP   Kosit 2013
7860
28-15   16-16   20-15   14-14  
Dexia W Namur   Gambrinus Brno
5893
22-18   10-25   5-21   21-29  
 TeamPW/LF/APts
1. Ros Casares Valencia1010/0790/64620
2. Dynamo Moscow106/4719/68816
3. MiZo Pécs 2010106/4725/73916
4. TEO Vilnius103/7699/74413
5. USO Mondeville Basket103/7723/72613
6. Germano Zama Faenza102/8628/74112
Ros Casares   Germano Zama Faenza
7152
14-11   21-10   13-16   23-15  
TEO Vilnius   USO Basket
7570
15-23   25-14   24-19   11-14  
Dynamo   MiZo Pécs 2010
7748
20-13   21-17   14-7   22-11  
USO Basket   Ros Casares
6177
16-14   12-26   16-22   17-15  
Germano Zama Faenza   Dynamo
6568
14-15   15-14   24-18   12-21  
MiZo Pécs 2010   TEO Vilnius
8475
18-23   18-20   36-18   12-14  
TEO Vilnius   Germano Zama Faenza
8086
24-13   19-30   19-26   18-17  
Dynamo   Ros Casares
7182
20-16   15-24   25-17   11-25  
MiZo Pécs 2010   USO Basket
6860
16-19   21-12   14-10   17-19  
Ros Casares   TEO Vilnius
7570
19-14   21-20   21-17   14-19  
USO Basket   Dynamo
9162
15-11   31-13   21-17   24-21  
Germano Zama Faenza   MiZo Pécs 2010
6668
27-19   13-25   13-15   13-9  
Germano Zama Faenza   USO Basket
7770
22-19   15-14   17-19   23-18  
TEO Vilnius   Dynamo
7872
13-20   24-14   20-14   21-24  
MiZo Pécs 2010   Ros Casares
7580
23-20   22-25   17-12   13-23  
USO Basket   TEO Vilnius
6664
10-21   22-15   24-18   10-10  
Germano Zama Faenza   Ros Casares
5494
14-18   15-15   11-25   14-36  
MiZo Pécs 2010   Dynamo
8692
28-20   19-24   18-17   21-31  
Dynamo   Germano Zama Faenza
5949
13-16   14-9   17-15   15-9  
Ros Casares   USO Basket
8378
23-25   23-22   18-15   19-16  
TEO Vilnius   MiZo Pécs 2010
5777
18-19   11-23   15-18   13-17  
USO Basket   MiZo Pécs 2010
7277
19-22   17-18   15-15   21-22  
Ros Casares   Dynamo
5553
16-11   14-20   14-12   11-10  
Germano Zama Faenza   TEO Vilnius
4065
11-15   11-24   6-15   12-11  
Dynamo   USO Basket
7571
23-18   12-11   19-22   21-20  
MiZo Pécs 2010   Germano Zama Faenza
8271
20-22   23-18   19-8   20-23  
TEO Vilnius   Ros Casares
7284
15-21   16-24   22-22   19-17  
Dynamo   TEO Vilnius
9063
17-18   23-15   22-14   28-16  
USO Basket   Germano Zama Faenza
8468
31-20   18-18   19-12   16-18  
Ros Casares   MiZo Pécs 2010
8960
15-12   16-15   23-13   35-20  
Eighth-Final Play-Offs
Halcon Avenida   CSKA Moscow
7078
20-15   23-22   15-18   12-23  
Game 1: CSKA Moscow - Halcon Avenida 83-64
Play-off standings0 - 2
ESB Lille Metropole   UMMC Ekaterinburg
6471
21-20   14-17   17-17   12-17  
Game 1: UMMC Ekaterinburg - ESB Lille Metropole 96-50
Play-off standings0 - 2
Wisla Can-Pack   Fenerbahce
5967
14-16   20-17   11-9   14-25  
Game 1: Fenerbahce - Wisla Can-Pack 78-61
Play-off standings0 - 2
MKB Euroleasing   Bourges Basket
4868
17-18   7-9   13-20   11-21  
Game 1: Bourges Basket - MKB Euroleasing 69-47
Play-off standings0 - 2
TEO Vilnius   Spartak Moscow Region
7183
11-20   18-27   20-23   22-13  
Game 1: Spartak Moscow Region - TEO Vilnius 93-67
Play-off standings0 - 2
Ros Casares   USVO
7046
21-6   17-17   12-10   20-13  
Game 1: Ros Casares - USVO 70-44
Game 2: USVO - Ros Casares 71-63
Play-off standings2 - 1
Gambrinus Brno   MiZo Pécs 2010
8445
22-13   19-9   31-3   12-20  
Game 1: Gambrinus Brno - MiZo Pécs 2010 71-67
Game 2: MiZo Pécs 2010 - Gambrinus Brno 58-55
Play-off standings2 - 1
Lotos PKO BP   Dynamo
7479
16-15   15-15   18-9   11-21   14-19  
Game 1: Dynamo - Lotos PKO BP 86-75
Play-off standings0 - 2
Quarter-Final Play-Offs
UMMC Ekaterinburg   CSKA Moscow
9490
24-19   21-20   20-22   29-29  
Game 1: CSKA Moscow - UMMC Ekaterinburg 74-81
Play-off standings2 - 0
Fenerbahce   Bourges Basket
7274
16-19   15-15   14-18   27-22  
Game 1: Bourges Basket - Fenerbahce 85-69
Play-off standings0 - 2
Dynamo   Spartak Moscow Region
5898
14-25   24-25   10-23   10-25  
Game 1: Spartak Moscow Region - Dynamo 96-67
Play-off standings0 - 2
Ros Casares   Gambrinus Brno
6975
14-21   13-19   21-16   21-19  
Game 1: Ros Casares - Gambrinus Brno 71-63
Game 2: Gambrinus Brno - Ros Casares 65-55
Play-off standings1 - 2

Semi-Final

UMMC Ekaterinburg   Spartak Moscow Region
6878
23-22   18-23   17-17   10-16  
Gambrinus Brno   Bourges Basket
9081
13-27   21-15   16-19   27-16   13-4  

3rd and 4th Place

UMMC Ekaterinburg   Bourges Basket
7069
21-16   13-10   11-22   25-21  

Final

Spartak Moscow Region   Gambrinus Brno
7560
24-14   19-13   17-15   15-18