SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. Spartak Moscow Region109/1753/55719
2. TEO Vilnius107/3673/67817
3. MKB Euroleasing Sopron106/4727/65316
4. Wisla Can-Pack Krakow105/5736/72715
5. USO Mondeville Basket103/7710/75913
6. Famila Basket Schio100/10559/78410
MKB Euroleasing   Wisla Can-Pack
8358
21-16   17-19   28-15   17-8  
TEO Vilnius   Spartak Moscow Region
4761
12-17   10-13   15-13   10-18  
Famila Basket   USO Mondeville
6785
19-14   10-17   18-25   20-29  
TEO Vilnius   Famila Basket
7165
18-13   20-16   20-15   13-21  
Wisla Can-Pack   Spartak Moscow Region
5872
15-23   13-20   14-14   16-15  
USO Mondeville   MKB Euroleasing
5669
11-13   10-18   17-16   18-22  
MKB Euroleasing   TEO Vilnius
8576
20-22   27-21   19-16   19-17  
USO Mondeville   Wisla Can-Pack
8881
21-19   23-20   16-26   28-16  
Famila Basket   Spartak Moscow Region
3181
5-26   10-14   7-18   9-23  
Wisla Can-Pack   Famila Basket
7860
25-20   14-14   22-14   17-12  
TEO Vilnius   USO Mondeville
7266
19-22   13-15   18-16   22-13  
Spartak Moscow Region   MKB Euroleasing
7659
24-18   19-22   22-12   11-7  
TEO Vilnius   Wisla Can-Pack
7572
26-17   16-15   17-19   16-21  
MKB Euroleasing   Famila Basket
8641
26-15   17-9   20-8   23-9  
USO Mondeville   Spartak Moscow Region
6175
21-10   15-24   18-20   7-21  
Wisla Can-Pack   MKB Euroleasing
7866
25-26   21-14   17-13   15-13  
Spartak Moscow Region   TEO Vilnius
7746
24-16   13-7   22-9   18-14  
USO Mondeville   Famila Basket
8468
26-13   16-16   21-21   21-18  
MKB Euroleasing   USO Mondeville
8462
22-11   26-18   15-18   21-15  
Spartak Moscow Region   Wisla Can-Pack
6578
17-21   19-22   11-15   18-20  
Famila Basket   TEO Vilnius
4666
13-16   14-21   10-14   9-15  
Wisla Can-Pack   USO Mondeville
8170
24-16   19-18   16-23   22-13  
TEO Vilnius   MKB Euroleasing
6560
15-16   23-9   9-9   18-26  
Spartak Moscow Region   Famila Basket
8546
20-16   22-11   23-12   20-7  
MKB Euroleasing   Spartak Moscow Region
6273
25-13   7-32   18-12   12-16  
USO Mondeville   TEO Vilnius
6974
17-27   21-17   22-9   9-21  
Famila Basket   Wisla Can-Pack
6775
22-21   14-13   19-20   12-21  
Wisla Can-Pack   TEO Vilnius
7781
13-22   17-20   23-21   24-18  
Spartak Moscow Region   USO Mondeville
8869
17-18   23-15   23-11   25-25  
Famila Basket   MKB Euroleasing
6873
11-21   19-16   20-15   18-21  
 TeamPW/LF/APts
1. CSKA Volgaburmash108/2704/59718
2. Bourges Basket108/2645/59618
3. MiZo Pécs106/4665/63316
4. Halcon Avenida104/6636/69114
5. Dexia Namur103/7622/65713
6. ZVVZ USK Prague101/9565/66311
Halcon Avenida   Bourges Basket
5874
12-21   17-24   14-15   15-14  
CSKA   ZVVZ USK Prague
7257
27-12   13-17   21-13   11-15  
MiZo Pécs   Dexia Namur
8257
22-12   20-12   18-14   22-19  
Bourges Basket   MiZo Pécs
7559
14-25   17-11   22-7   22-16  
ZVVZ USK Prague   Halcon Avenida
5162
16-17   15-12   14-12   6-21  
Dexia Namur   CSKA
6072
14-26   12-17   21-9   13-20  
Bourges Basket   Dexia Namur
6654
19-12   13-19   21-11   13-12  
Halcon Avenida   CSKA
6672
27-17   17-20   10-13   12-22  
MiZo Pécs   ZVVZ USK Prague
7650
12-20   20-15   21-8   23-7  
CSKA   MiZo Pécs
7465
16-25   22-12   21-14   15-14  
ZVVZ USK Prague   Bourges Basket
5357
13-8   12-14   18-19   10-16  
Dexia Namur   Halcon Avenida
7580
15-25   20-22   11-15   29-18  
Bourges Basket   CSKA
6361
13-16   23-8   20-22   7-15  
MiZo Pécs   Halcon Avenida
6557
15-17   16-9   20-16   14-15  
ZVVZ USK Prague   Dexia Namur
6253
17-16   18-19   18-11   9-7  
Bourges Basket   Halcon Avenida
6562
19-23   21-13   10-16   15-10  
ZVVZ USK Prague   CSKA
6071
23-19   9-22   15-15   13-15  
Dexia Namur   MiZo Pécs
6658
19-14   16-4   8-21   23-19  
CSKA   Dexia Namur
6547
17-9   20-19   15-15   13-4  
Halcon Avenida   ZVVZ USK Prague
7468
27-17   14-16   10-17   23-18  
MiZo Pécs   Bourges Basket
6159
15-14   9-11   22-16   15-18  
CSKA   Halcon Avenida
7454
18-5   18-22   19-11   19-16  
ZVVZ USK Prague   MiZo Pécs
5663
8-16   16-18   17-14   15-15  
Dexia Namur   Bourges Basket
6065
16-11   22-18   10-17   12-19  
Bourges Basket   ZVVZ USK Prague
6754
20-17   15-8   18-15   14-14  
Halcon Avenida   Dexia Namur
5382
21-23   14-21   8-19   10-19  
MiZo Pécs   CSKA
7169
19-17   10-16   22-20   20-16  
CSKA   Bourges Basket
7454
22-12   15-9   16-17   21-16  
Halcon Avenida   MiZo Pécs
7065
18-15   18-17   13-19   21-14  
Dexia Namur   ZVVZ USK Prague
6854
22-11   17-13   21-11   8-19  
 TeamPW/LF/APts
1. Fenerbahce SK108/2711/65018
2. Ros Casares Valencia106/4738/65216
3. Gambrinus Sika Brno106/4690/62116
4. UMMC Ekaterinburg106/4697/70716
5. US Valenciennes Olympic103/7667/70813
6. Lotos Gdynia101/9600/76511
UMMC   Gambrinus
8786
27-19   16-23   28-28   16-16  
Fenerbahce SK   Lotos Gdynia
7959
28-17   11-12   24-13   16-17  
Ros Casares   USVO
8158
14-12   27-20   24-13   16-13  
USVO   Fenerbahce SK
7882
22-18   15-14   13-14   19-23   9-13  
Lotos Gdynia   UMMC
6979
17-26   13-19   23-15   16-19  
Gambrinus   Ros Casares
6963
12-20   21-17   13-15   23-11  
USVO   Lotos Gdynia
7567
16-21   16-10   10-18   16-9   17-9  
Ros Casares   UMMC
7963
23-9   17-22   22-14   17-18  
Fenerbahce SK   Gambrinus
6670
17-22   10-18   25-16   14-14  
Gambrinus   USVO
6246
20-11   15-18   10-10   17-7  
UMMC   Fenerbahce SK
6149
13-12   16-5   16-10   16-22  
Lotos Gdynia   Ros Casares
6183
17-18   16-31   11-13   17-21  
Gambrinus   Lotos Gdynia
6643
18-7   12-11   17-16   19-9  
Fenerbahce SK   Ros Casares
7166
18-14   19-12   13-21   21-19  
USVO   UMMC
6768
8-15   17-15   24-21   18-17  
USVO   Ros Casares
6976
8-27   25-12   14-19   22-18  
Lotos Gdynia   Fenerbahce SK
6468
17-16   17-14   13-19   17-19  
Gambrinus   UMMC
6445
35-17   12-8   9-15   8-5  
UMMC   Lotos Gdynia
7966
20-15   19-13   21-24   19-14  
Ros Casares   Gambrinus
7359
23-13   24-25   17-8   9-13  
Fenerbahce SK   USVO
6961
16-16   16-11   18-16   19-18  
UMMC   Ros Casares
8173
15-26   17-19   25-14   24-14  
Gambrinus   Fenerbahce SK
5675
15-23   19-10   11-27   11-15  
Lotos Gdynia   USVO
7068
21-18   15-19   13-13   21-18  
USVO   Gambrinus
7266
25-17   12-14   16-18   19-17  
Fenerbahce SK   UMMC
8167
24-21   27-15   18-15   12-16  
Ros Casares   Lotos Gdynia
7650
21-13   21-14   19-14   15-9  
Lotos Gdynia   Gambrinus
5192
22-25   12-28   9-20   8-19  
Ros Casares   Fenerbahce SK
6871
20-28   16-15   17-18   15-10  
UMMC   USVO
6773
11-19   22-16   16-14   18-24  
Eighth-Final Play-Offs
ZVVZ USK Prague   Spartak Moscow Region
5267
11-11   15-26   16-7   10-23  
Game 1: Spartak Moscow Region - ZVVZ USK Prague 82-54
Play-off standings0 - 2
USVO   CSKA
7076
27-14   12-15   10-25   21-22  
Game 1: CSKA - USVO 85-75
Play-off standings0 - 2
Fenerbahce SK   Dexia Namur
8456
22-8   20-20   29-14   13-14  
Game 1: Fenerbahce SK - Dexia Namur 80-66
Game 2: Dexia Namur - Fenerbahce SK 66-59
Play-off standings2 - 1
USO Mondeville   Bourges Basket
5366
16-17   15-13   12-20   10-16  
Game 1: Bourges Basket - USO Mondeville 73-63
Play-off standings0 - 2
Halcon Avenida   TEO Vilnius
6874
22-11   18-27   15-19   13-17  
Game 1: TEO Vilnius - Halcon Avenida 78-66
Play-off standings0 - 2
Wisla Can-Pack   Ros Casares
5767
13-19   22-12   12-22   10-14  
Game 1: Ros Casares - Wisla Can-Pack 80-72
Play-off standings0 - 2
MKB Euroleasing   UMMC
8070
25-15   20-24   15-18   20-13  
Game 1: MKB Euroleasing - UMMC 86-76
Game 2: UMMC - MKB Euroleasing 71-69
Play-off standings2 - 1
Gambrinus   MiZo Pécs
6748
19-22   18-10   15-12   15-4  
Game 1: Gambrinus - MiZo Pécs 80-47
Game 2: MiZo Pécs - Gambrinus 72-56
Play-off standings2 - 1
Quarter-Final Play-Offs
Spartak Moscow Region   Gambrinus
7259
21-18   23-17   14-8   14-16  
Game 1: Spartak Moscow Region - Gambrinus 58-73
Game 2: Gambrinus - Spartak Moscow Region 63-81
Play-off standings2 - 1
MKB Euroleasing   CSKA
6375
12-25   18-18   18-18   15-14  
Game 1: CSKA - MKB Euroleasing 75-62
Play-off standings0 - 2
Fenerbahce SK   Ros Casares
8082
23-16   15-20   19-12   15-24   8-10  
Game 1: Fenerbahce SK - Ros Casares 69-67
Game 2: Ros Casares - Fenerbahce SK 71-53
Play-off standings1 - 2
TEO Vilnius   Bourges Basket
5460
15-19   14-16   14-15   11-10  
Game 1: Bourges Basket - TEO Vilnius 66-60
Play-off standings0 - 2

Semi-Finals

Spartak Moscow Region   CSKA
9076
20-16   18-21   27-18   25-21  
Bourges Basket   Ros Casares
5973
21-16   16-23   16-18   6-16  

Finals

CSKA   Bourges Basket
6859
16-7   17-23   19-16   16-13  
Spartak Moscow Region   Ros Casares
7662
18-14   20-12   16-18   22-18