SCOREBOARD

Qualification Round

 TeamPW/LF/APts
1. VBM-SGAU Samara109/1749/58919
2. MiZo-Pécs109/1716/61819
3. Ros Casares Valencia105/5674/72415
4. USO Mondeville Basket104/6707/73514
5. Dexia Namur102/8680/78712
6. USK Praha101/9696/76911
USK Praha   USO Basket
5765
VBM-SGAU   Dexia Namur
7059
22-16   16-17   19-11   13-15  
Ros Casares   MiZo-Pécs
6477
16-30   20-18   17-22   11-7  
USO Basket   Ros Casares
8167
23-13   25-20   18-11   15-23  
MiZo-Pécs   VBM-SGAU
8068
22-19   18-19   26-14   14-16  
Dexia Namur   USK Praha
8584
18-20   23-26   16-19   19-11   9-8  
VBM-SGAU   USO Basket
7461
26-19   16-9   12-22   20-11  
MiZo-Pécs   Dexia Namur
8555
21-22   25-6   19-10   20-17  
Ros Casares   USK Praha
8078
21-16   22-18   17-28   20-16  
USK Praha   VBM-SGAU
6278
13-12   11-23   18-25   20-18  
USO Basket   MiZo-Pécs
6165
24-18   11-17   18-13   8-17  
Dexia Namur   Ros Casares
6277
19-10   15-23   18-22   10-22  
VBM-SGAU   Ros Casares
8146
22-8   16-7   26-10   17-21  
USO Basket   Dexia Namur
9382
22-25   26-24   22-17   23-16  
MiZo-Pécs   USK Praha
7358
14-19   20-10   20-11   19-18  
USO Basket   USK Praha
8981
29-15   24-26   17-21   19-19  
MiZo-Pécs   Ros Casares
8361
24-21   20-12   23-18   16-10  
Dexia Namur   VBM-SGAU
6087
18-18   15-23   14-27   13-19  
USK Praha   Dexia Namur
8173
17-15   20-20   23-20   21-18  
VBM-SGAU   MiZo-Pécs
6043
16-13   18-12   12-7   14-11  
Ros Casares   USO Basket
7673
13-20   21-19   20-12   22-22  
USK Praha   Ros Casares
6071
10-24   19-23   17-14   14-10  
USO Basket   VBM-SGAU
4983
16-23   18-20   11-15   4-25  
Dexia Namur   MiZo-Pécs
6068
11-16   21-14   15-21   13-17  
VBM-SGAU   USK Praha
8971
29-17   20-16   25-19   15-19  
MiZo-Pécs   USO Basket
7667
16-25   20-12   21-15   19-15  
Ros Casares   Dexia Namur
7470
14-9   18-21   19-13   23-27  
USK Praha   MiZo-Pécs
6466
9-19   10-16   23-13   22-18  
Dexia Namur   USO Basket
7468
21-16   10-19   18-12   25-21  
Ros Casares   VBM-SGAU
5859
8-16   23-10   8-15   19-18  
 TeamPW/LF/APts
1. Gambrinus Sika Brno108/2813/67218
2. Bourges Basket108/2778/61818
3. UMMC Ekaterinburg105/5692/70215
4. MKB Euroleasing Sopron105/5813/84415
5. Lotos Gdynia102/8708/81712
6. Famila Schio102/8657/80812
Gambrinus   MKB
9671
18-20   22-21   34-14   22-16  
UMMC   Famila
6051
16-18   10-9   24-14   10-10  
Bourges Basket   Lotos Gdynia
7956
19-12   19-14   20-10   21-20  
MKB   UMMC
8084
18-18   18-23   22-20   22-23  
Famila   Bourges Basket
6185
22-22   14-24   19-11   6-28  
Lotos Gdynia   Gambrinus
6281
19-18   6-22   23-18   14-23  
Gambrinus   Famila
9367
23-21   24-8   15-20   31-18  
Bourges Basket   UMMC
7753
18-18   19-17   26-12   14-6  
Lotos Gdynia   MKB
8481
22-20   15-17   19-21   28-23  
MKB   Bourges Basket
8674
29-21   23-12   13-21   21-20  
UMMC   Gambrinus
6578
22-23   12-20   13-18   18-17  
Famila   Lotos Gdynia
7296
25-28   27-24   10-21   10-23  
Gambrinus   Bourges Basket
7258
19-11   12-14   21-20   20-13  
Famila   MKB
8790
32-22   21-31   19-16   15-21  
Lotos Gdynia   UMMC
5871
21-22   15-16   13-16   9-17  
MKB   Gambrinus
9492
25-18   20-26   25-24   24-24  
Famila   UMMC
6960
14-9   15-11   23-24   17-16  
Lotos Gdynia   Bourges Basket
6276
17-17   11-20   24-18   10-21  
Gambrinus   Lotos Gdynia
9460
24-12   31-16   22-20   17-12  
UMMC   MKB
9974
27-12   25-19   31-17   16-26  
Bourges Basket   Famila
9337
30-7   22-12   16-10   25-8  
MKB   Lotos Gdynia
9076
22-18   21-19   28-17   19-22  
Famila   Gambrinus
6974
21-22   11-16   18-16   19-20  
UMMC   Bourges Basket
5574
11-25   16-17   17-20   11-12  
Gambrinus   UMMC
6653
21-10   18-14   11-10   16-19  
Bourges Basket   MKB
8969
19-22   21-12   23-19   26-16  
Lotos Gdynia   Famila
7981
27-20   14-22   22-24   16-15  
MKB   Famila
7863
19-17  
UMMC   Lotos Gdynia
9275
19-24   15-20  
Bourges Basket   Gambrinus
7367
23-15   19-13   12-19   19-20  
 TeamPW/LF/APts
1. US Valenciennes Olympic109/1782/60819
2. Lietuvos Telekomas Vilnius107/3698/61017
3. Dynamo Moscow107/3635/61117
4. Phard Napoli105/5628/68115
5. Wisla Can-Pack Krakow102/8660/72112
6. K Cero I.C.P. Kosice100/10594/76610
Wisla Can-Pack   Phard Napoli
5968
18-15   7-15   14-12   20-26  
USVO   Dynamo
7364
23-19   14-13   18-22   18-10  
Lietuvos Telekomas   K Cero ICP
6561
20-13   18-15   12-19   15-14  
K Cero ICP   Wisla Can-Pack
7188
17-25   15-22   15-24   24-17  
Dynamo   Lietuvos Telekomas
5243
18-7   19-6   9-15   6-15  
Phard Napoli   USVO
5069
11-16   10-18   19-13   10-22  
Dynamo   K Cero ICP
6752
15-9   18-18   18-16   16-9  
USVO   Wisla Can-Pack
10481
32-19   22-23   31-14   19-25  
Lietuvos Telekomas   Phard Napoli
8844
25-12   21-13   13-13   29-6  
K Cero ICP   USVO
5585
14-27   12-19   21-20   8-19  
Wisla Can-Pack   Lietuvos Telekomas
5571
10-21   16-14   13-14   16-22  
Phard Napoli   Dynamo
6066
15-22   15-11   14-15   16-18  
Dynamo   Wisla Can-Pack
6858
17-7   11-11   18-25   22-15  
Lietuvos Telekomas   USVO
7975
14-23   21-19   28-12   16-21  
Phard Napoli   K Cero ICP
7258
23-19   11-19   16-8   22-12  
K Cero ICP   Lietuvos Telekomas
5671
16-21   13-19   10-20   17-11  
Dynamo   USVO
5680
16-26   6-18   15-16   19-20  
Phard Napoli   Wisla Can-Pack
7363
13-16   17-17   21-14   22-16  
Wisla Can-Pack   K Cero ICP
6957
23-14   15-17   21-10   10-16  
USVO   Phard Napoli
8555
22-17   20-11   27-13   16-14  
Lietuvos Telekomas   Dynamo
7151
12-19   23-13   19-5   17-14  
K Cero ICP   Dynamo
6582
21-20   20-20   14-21   10-21  
Wisla Can-Pack   USVO
5557
14-20   14-9   12-16   15-12  
Phard Napoli   Lietuvos Telekomas
8169
23-11   21-26   17-13   20-19  
Dynamo   Phard Napoli
5744
15-14   12-9   14-8   16-13  
USVO   K Cero ICP
8652
20-10   18-15   22-13   26-14  
Lietuvos Telekomas   Wisla Can-Pack
8067
23-10   13-23   25-15   19-19  
K Cero ICP   Phard Napoli
6781
20-22   18-15   15-14   14-30  
Wisla Can-Pack   Dynamo
6572
16-16   21-22   19-14   9-20  
USVO   Lietuvos Telekomas
6861
21-17   10-16   19-14   18-14  
Eighth-Final Play-Offs
Famila   USVO
7084
20-24   11-27   22-22   17-11  
Game 1: USVO - Famila 95-60
Play-off standings0 - 2
Dexia Namur   VBM-SGAU
7477
25-26   19-15   13-12   17-24  
Game 1: VBM-SGAU - Dexia Namur 75-52
Play-off standings0 - 2
MiZo-Pécs   Lotos Gdynia
7147
19-8   20-13   17-14   15-12  
Game 1: MiZo-Pécs - Lotos Gdynia 85-55
Game 2: Lotos Gdynia - MiZo-Pécs 79-66
Play-off standings2 - 1
Wisla Can-Pack   Bourges Basket
5368
12-21   16-23   10-6   15-18  
Game 1: Bourges Basket - Wisla Can-Pack 77-69
Play-off standings0 - 2
USO Basket   Gambrinus
5892
7-12   19-29   18-28   14-23  
Game 1: Gambrinus - USO Basket 62-44
Play-off standings0 - 2
Phard Napoli   Lietuvos Telekomas
5262
12-9   13-19   12-18   15-16  
Game 1: Lietuvos Telekomas - Phard Napoli 71-62
Play-off standings0 - 2
Ros Casares   Dynamo
4364
16-15   5-9   10-21   12-19  
Game 1: Dynamo - Ros Casares 72-59
Play-off standings0 - 2
MKB   UMMC
8979
24-25   20-15   23-14   22-25  
Game 1: UMMC - MKB 77-80
Play-off standings2 - 0
Quarter-Final Play-Offs
MKB   USVO
6974
25-21   18-16   9-21   17-16  
Game 1: USVO - MKB 92-55
Play-off standings0 - 2
Dynamo   VBM-SGAU
7178
19-17   21-20   14-23   17-18  
Game 1: VBM-SGAU - Dynamo 74-66
Play-off standings0 - 2
MiZo-Pécs   Lietuvos Telekomas
5963
14-11   16-14   15-21   14-17  
Game 1: MiZo-Pécs - Lietuvos Telekomas 79-66
Game 2: Lietuvos Telekomas - MiZo-Pécs 79-70
Play-off standings1 - 2
Bourges Basket   Gambrinus
6970
18-23   19-16   16-15   16-16  
Game 1: Bourges Basket - Gambrinus 59-62
Game 2: Gambrinus - Bourges Basket 65-75
Play-off standings1 - 2

Semi-Finals

Gambrinus   USVO
6154
18-5   18-21   13-19   12-9  
VBM-SGAU   Lietuvos Telekomas
6563
20-16   14-15   16-14   15-18  

Finals

USVO   Lietuvos Telekomas
7762
25-19   19-14   12-17   21-12  
Gambrinus   VBM-SGAU
6854
25-16   13-15   8-13   22-10