SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. SEAT LAMI-VÈD GYÖR65/1416/34311
2. USO MONDEVILLE65/1464/35011
3. SDENT SIERRE BASKET61/5400/4397
4. AD VAGOS61/5317/4657
USO Mondeville   Vagos
9937
21-12   24-11   26-5   28-9  
Sdent Sierre Basket   Seat Györ
6166
21-15   14-12   10-21   16-18  
Seat Györ   USO Mondeville
5861
18-17   19-21   14-14   7-9  
Vagos   Sdent Sierre Basket
7261
20-17   12-16   20-19   20-9  
USO Mondeville   Sdent Sierre Basket
9475
15-27   24-18   22-18   33-12  
Seat Györ   Vagos
8653
15-10   18-15   21-4   32-24  
Seat Györ   Sdent Sierre Basket
8167
21-14   25-21   18-17   17-15  
Vagos   USO Mondeville
5286
11-22   14-26   16-22   11-16  
USO Mondeville   Seat Györ
4461
12-8   16-19   6-18   10-16  
Sdent Sierre Basket   Vagos
6946
18-7   14-15   20-13   17-11  
Sdent Sierre Basket   USO Mondeville
6780
22-18   12-27   22-25   11-10  
Vagos   Seat Györ
5764
28-14   10-14   11-20   8-16  
 TeamPW/LF/APts
1. GRAN CANARIA 2014 LA CAJA DE CANARIAS66/0481/33812
2. DEXIA W NAMUR63/3423/4409
3. ZKK MEDVESCAK ZAGREB62/4405/4638
4. OLIVAIS COIMBRA61/5392/4607
Gran Canaria   Olivais Coimbra
7558
21-10   14-18   19-17   21-13  
ZKK Medvescak   Dexia W Namur
8278
22-19   20-17   17-25   23-17  
Olivais Coimbra   ZKK Medvescak
6761
14-14   23-17   19-10   11-20  
Dexia W Namur   Gran Canaria
7375
17-14   23-19   12-27   21-15  
Gran Canaria   ZKK Medvescak
9546
30-7   23-11   21-9   21-19  
Dexia W Namur   Olivais Coimbra
7262
12-16   23-15   19-16   18-15  
Olivais Coimbra   Gran Canaria
5279
7-25   15-14   10-26   20-14  
Dexia W Namur   ZKK Medvescak
7262
20-22   22-15   15-15   15-10  
ZKK Medvescak   Olivais Coimbra
8572
28-14   20-20   16-19   21-19  
Gran Canaria   Dexia W Namur
7840
14-6   22-13   21-14   21-7  
ZKK Medvescak   Gran Canaria
6979
13-16   17-26   19-23   20-14  
Olivais Coimbra   Dexia W Namur
8188
15-12   19-12   28-25   19-39  
 TeamPW/LF/APts
1. BASKET LATTES MONTPELLIER AGGLOMERATION66/0479/32212
2. MBK RUZOMBEROK63/3408/3949
3. LEMMINKAINEN KLAIPEDA62/4369/4528
4. CLUBE AMIGOS DO BASQUETE61/5361/4497
Lattes Montpellier   CAB Madeira
7943
27-11   14-20   20-6   18-6  
Lemminkainen   Ruzomberok
5675
12-21   16-25   14-14   14-15  
Ruzomberok   Lattes Montpellier
4068
14-23   11-16   10-18   5-11  
CAB Madeira   Lemminkainen
6769
24-20   14-16   15-17   14-16  
Ruzomberok   CAB Madeira
7862
17-12   19-14   20-13   22-23  
Lattes Montpellier   Lemminkainen
9756
28-8   19-14   24-16   26-18  
CAB Madeira   Lattes Montpellier
6082
25-17   16-25   11-21   8-19  
Ruzomberok   Lemminkainen
8059
16-12   22-15   23-17   19-15  
Lattes Montpellier   Ruzomberok
8171
13-21   20-12   22-22   26-16  
Lemminkainen   CAB Madeira
7761
25-17   17-17   23-12   12-15  
Lemminkainen   Lattes Montpellier
5272
11-20   24-14   9-18   8-20  
CAB Madeira   Ruzomberok
6864
17-12   16-24   20-22   15-6  
 TeamPW/LF/APts
1. CCC POLKOWICE64/2397/36210
2. TV SAARLOUIS ROYALS64/2464/42710
3. IBIZA SPORT ISLAND64/2392/37910
4. SDENT NYON BASKET60/6372/4576
Nyon Basket   CCC Polkowice
5374
9-24   17-10   12-21   15-19  
Ibiza Sport Island   Saarlouis Royals
7069
21-24   21-23   16-19   12-3  
Saarlouis Royals   Nyon Basket
8856
21-5   22-20   17-14   28-17  
CCC Polkowice   Ibiza Sport Island
4844
11-13   10-12   12-11   15-8  
CCC Polkowice   Saarlouis Royals
8675
24-16   18-23   21-20   23-16  
Ibiza Sport Island   Nyon Basket
7262
20-13   19-16   17-16   16-17  
CCC Polkowice   Nyon Basket
7063
17-19   10-8   18-17   25-19  
Saarlouis Royals   Ibiza Sport Island
8375
27-24   13-16   21-18   22-17  
Nyon Basket   Saarlouis Royals
7481
28-21   18-19   11-23   17-18  
Ibiza Sport Island   CCC Polkowice
5953
22-12   10-24   14-4   13-13  
Nyon Basket   Ibiza Sport Island
6472
15-20   17-19   18-20   14-13  
Saarlouis Royals   CCC Polkowice
6866
23-23   20-13   9-19   16-11  
 TeamPW/LF/APts
1. MANN FILTER ZARAGOZA43/1293/2227
2. ENERGA TORUN42/2264/2836
3. JOLLY JBS SIBENIK41/3241/2935
Mann Filter   Jolly JBS
6946
19-9   18-11   18-12   14-14  
Jolly JBS    Energa Torun
7460
18-19   16-19   18-11   22-11  
Energa Torun   Mann Filter
7167
22-15   16-22   15-20   18-10  
Jolly JBS    Mann Filter
5977
11-20   20-21   10-20   18-16  
Energa Torun   Jolly JBS
8762
22-19   19-11   23-16   23-16  
Mann Filter   Energa Torun
8046
31-10   20-11   13-12   16-13  
 TeamPW/LF/APts
1. SONY ATHINAIKOS65/1511/42511
2. HATIS YEREVAN63/3483/5209
3. BESIKTAS JK63/3439/4639
4. BC CHEVAKATA61/5484/5097
Chevakata   Besiktas JK
6280
16-18   18-20   10-20   18-22  
Sony Athinaikos   HATIS Yerevan
10554
26-12   28-13   18-17   33-12  
HATIS Yerevan   Chevakata
10399
27-21   27-25   21-25   28-28  
Besiktas JK   Sony Athinaikos
8075
21-21   23-18   21-18   15-18  
Besiktas JK   HATIS Yerevan
6487
17-23   17-28   17-19   13-17  
Sony Athinaikos   Chevakata
8373
21-16   25-16   21-20   16-21  
HATIS Yerevan   Sony Athinaikos
7987
33-21   11-28   19-16   16-22  
Besiktas JK   Chevakata
8180
19-19   19-19   23-22   20-20  
Chevakata   HATIS Yerevan
9182
26-13   22-17   23-23   20-29  
Sony Athinaikos   Besiktas JK
8160
23-25   18-7   20-10   20-18  
Chevakata   Sony Athinaikos
7980
22-20   16-18   17-19   24-23  
HATIS Yerevan   Besiktas JK
7874
24-17   15-14   19-18   20-25  
 TeamPW/LF/APts
1. WBC DYNAMO MOSCOW66/0506/35012
2. DUNAV ECONT RUSE64/2450/43610
3. LMK SepsiBC Sfantu-Gheorghe62/4401/4488
4. HAPOEL HATIKVA TEL AVIV60/6418/5416
WBC Dynamo   Hapoel Hatikva Tel Aviv
10960
30-21   26-11   29-19   24-9  
Dunav Econt Ruse   LMK SBC SF. Gheorghe
7670
21-14   20-18   24-17   11-21  
LMK SBC SF. Gheorghe   WBC Dynamo
5469
19-22   10-15   16-17   9-15  
Hapoel Hatikva Tel Aviv   Dunav Econt Ruse
100104
24-18   24-26   27-23   14-22   11-15  
Hapoel Hatikva Tel Aviv   LMK SBC SF. Gheorghe
6871
17-24   13-21   25-11   13-15  
Dunav Econt Ruse   WBC Dynamo
6777
24-25   14-12   13-23   16-17  
LMK SBC SF. Gheorghe   Dunav Econt Ruse
6174
26-26   11-16   11-19   13-13  
Hapoel Hatikva Tel Aviv   WBC Dynamo
5696
17-20   12-21   14-31   13-24  
Dunav Econt Ruse   Hapoel Hatikva Tel Aviv
8359
25-14   16-14   20-14   22-17  
WBC Dynamo   LMK SBC SF. Gheorghe
8667
29-25   26-22   16-7   15-13  
LMK SBC SF. Gheorghe   Hapoel Hatikva Tel Aviv
7875
24-14   23-20   13-24   18-17  
WBC Dynamo   Dunav Econt Ruse
6946
16-13   24-17   17-6   12-10  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO KURSK64/2418/35110
2. MUNICIPAL TARGOVISTE64/2423/39010
3. K.V. IMPERIAL AEL64/2377/38910
4. SAMSUN BASKETBOL KULÜBÜ60/6320/4086
Dynamo Kursk   Samsun Basketball
5842
18-13   11-6   10-13   19-10  
K.V. Imperial AEL   Municipal Targoviste
8875
26-20   20-20   24-20   18-15  
Samsun Basketball   K.V. Imperial AEL
6568
12-15   18-23   18-17   17-13  
Municipal Targoviste   Dynamo Kursk
6256
15-17   16-13   16-14   15-12  
Samsun Basketball   Municipal Targoviste
6372
22-27   11-16   14-8   16-21  
K.V. Imperial AEL   Dynamo Kursk
6253
14-16   14-12   9-15   25-10  
Municipal Targoviste   K.V. Imperial AEL
7854
17-15   17-10   27-14   17-15  
Samsun Basketball   Dynamo Kursk
6391
12-20   18-27   16-26   17-18  
Dynamo Kursk   Municipal Targoviste
8270
25-16   23-21   16-15   18-18  
K.V. Imperial AEL   Samsun Basketball
5340
20-14   15-9   9-10   9-7  
Municipal Targoviste   Samsun Basketball
6647
13-9   21-12   22-12   10-14  
Dynamo Kursk   K.V. Imperial AEL
7852
23-13   18-9   21-17   16-13  
 TeamPW/LF/APts
1. NADEZHDA43/1324/2727
2. BOTAS SPOR 42/2316/3316
3. BASCHET ICIM ARAD41/3282/3195
Nadezhda   Botas Spor
9064
19-16   28-11   26-24   17-13  
Baschet ICIM   Nadezhda
6769
19-24   13-23   18-16   17-6  
Botas Spor   Baschet ICIM
9381
20-30   26-21   25-9   22-21  
Botas Spor   Nadezhda
8780
17-15   19-14   27-24   24-27  
Nadezhda   Baschet ICIM
8554
23-16   12-9   20-15   30-14  
Baschet ICIM   Botas Spor
8072
22-21   22-16   15-18   21-17  
 TeamPW/LF/APts
1. KK HEMOFARM STADA22/0152/1434
2. SPARTAK M.O. NOGINSK20/2143/1522
Spartak Noginsk   KK Hemofarm Stada
7678
23-16   21-20   24-19   8-23  
KK Hemofarm Stada   Spartak Noginsk
7467
18-22   21-18   14-12   21-15  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO-NPU Kyiv43/1283/2497
2. BC DNIPRO42/2261/2516
3. ZELJEZNICAR41/3262/3065
Zeljeznicar   BC Dnipro
7268
22-18   12-14   20-14   18-22  
BC Dnipro   Dynamo Kyiv
6461
16-8   19-18   18-21   11-14  
Dynamo Kyiv   Zeljeznicar
7763
17-22   28-14   20-14   12-13  
BC Dnipro   Zeljeznicar
8153
15-15   31-12   12-19   23-7  
Dynamo Kyiv   BC Dnipro
6548
18-15   12-9   24-6   11-18  
Zeljeznicar   Dynamo Kyiv
7480
18-16   20-10   17-22   19-32  
Sixteenth-Finals
Lattes Montpellier   Spartak Noginsk
7758
22-17   13-12   22-12   20-17  
First game: Spartak Noginsk - Lattes Montpellier   61 - 67
Lattes Montpellier wins 144 - 119
WBC Dynamo   Sdent Sierre Basket
7758
20-15   22-12   12-15   23-16  
First game: Sdent Sierre Basket - WBC Dynamo   61 - 62
WBC Dynamo wins 139 - 119
Gran Canaria   Jolly JBS
7145
20-21   15-10   23-10   13-4  
First game: Jolly JBS - Gran Canaria   62 - 40
Gran Canaria wins 111 - 107
KK Hemofarm Stada   Zeljeznicar
8664
28-29   18-9   21-19   19-7  
First game: Zeljeznicar - KK Hemofarm Stada   69 - 69
KK Hemofarm Stada wins 155 - 133
USO Mondeville   Baschet ICIM
9953
26-20   17-9   30-10   26-14  
First game: Baschet ICIM - USO Mondeville   68 - 84
USO Mondeville wins 183 - 121
Seat Györ   Lemminkainen
8368
17-18   23-15   21-17   22-18  
First game: Lemminkainen - Seat Györ   60 - 74
Seat Györ wins 157 - 128
Sony Athinaikos   ZKK Medvescak
10062
21-15   31-11   33-18   15-18  
First game: ZKK Medvescak - Sony Athinaikos   54 - 80
Sony Athinaikos wins 180 - 116
Mann Filter   LMK SBC SF. Gheorghe
9255
19-13   24-12   31-11   18-19  
First game: LMK SBC SF. Gheorghe - Mann Filter   57 - 85
Mann Filter wins 177 - 112
Nadezhda   HATIS Yerevan
8065
14-16   25-18   16-13   25-18  
First game: HATIS Yerevan - Nadezhda   69 - 80
Nadezhda wins 160 - 134
Dynamo Kyiv   Energa Torun
7063
20-15   11-16   16-10   23-22  
First game: Energa Torun - Dynamo Kyiv   64 - 61
Dynamo Kyiv wins 131 - 127
Dynamo Kursk   Besiktas JK
9372
21-13   16-26   25-19   31-14  
First game: Besiktas JK - Dynamo Kursk   69 - 95
Dynamo Kursk wins 188 - 141
CCC Polkowice   Botas Spor
6964
24-15   21-16   11-22   13-11  
First game: Botas Spor - CCC Polkowice   74 - 50
Botas Spor wins 138 - 119
Saarlouis Royals   Dexia W Namur
6963
22-14   22-19   9-20   16-10  
First game: Dexia W Namur - Saarlouis Royals   71 - 95
Saarlouis Royals wins 164 - 134
Municipal Targoviste   Ruzomberok
8451
22-11   18-13   21-15   23-12  
First game: Ruzomberok - Municipal Targoviste   68 - 90
Municipal Targoviste wins 174 - 119
Ibiza Sport Island   BC Dnipro
7555
19-11   20-16   17-13   19-15  
First game: BC Dnipro - Ibiza Sport Island   59 - 57
Ibiza Sport Island wins 132 - 114
Dunav Econt Ruse   K.V. Imperial AEL
7775
28-24   12-18   24-14   13-19  
First game: K.V. Imperial AEL - Dunav Econt Ruse   93 - 65
K.V. Imperial AEL wins 168 - 142
Eighth-Finals
Lattes Montpellier   K.V. Imperial AEL
5851
14-19   11-6   14-11   19-15  
First game: K.V. Imperial AEL - Lattes Montpellier   72 - 52
K.V. Imperial AEL wins 123 - 110
WBC Dynamo   Ibiza Sport Island
7067
27-14   9-20   14-19   20-14  
First game: Ibiza Sport Island - WBC Dynamo   63 - 70
WBC Dynamo wins 140 - 130
Gran Canaria   Municipal Targoviste
7867
19-18   23-18   13-14   23-17  
First game: Municipal Targoviste - Gran Canaria   80 - 55
Municipal Targoviste wins 147 - 133
KK Hemofarm Stada   Saarlouis Royals
8469
22-15   22-17   22-19   18-18  
First game: Saarlouis Royals - KK Hemofarm Stada   86 - 65
Saarlouis Royals wins 155 - 149
USO Mondeville   Botas Spor
8670
21-14   26-12   18-24   21-20  
First game: Botas Spor - USO Mondeville   76 - 67
USO Mondeville wins 153 - 146
Seat Györ   Dynamo Kursk
4485
9-29   11-19   10-13   14-24  
First game: Dynamo Kursk - Seat Györ   85 - 56
Dynamo Kursk wins 170 - 100
Sony Athinaikos   Dynamo Kyiv
8166
24-15   11-11   23-21   23-19  
First game: Dynamo Kyiv - Sony Athinaikos   56 - 57
Sony Athinaikos wins 138 - 122
Mann Filter   Nadezhda
7872
16-17   24-18   15-19   23-18  
First game: Nadezhda - Mann Filter   80 - 70
Nadezhda wins 152 - 148
Quarter-Finals
Nadezhda   K.V. Imperial AEL
6661
17-23   15-14   12-14   22-10  
First game: K.V. Imperial AEL - Nadezhda   64 - 71
Nadezhda wins 137 - 125
WBC Dynamo   Sony Athinaikos
6678
12-30   17-18   20-12   17-18  
First game: Sony Athinaikos - WBC Dynamo   84 - 60
Sony Athinaikos wins 162 - 126
Dynamo Kursk   Municipal Targoviste
7655
18-22   22-10   13-17   23-6  
First game: Municipal Targoviste - Dynamo Kursk   75 - 57
Dynamo Kursk wins 133 - 130
USO Mondeville   Saarlouis Royals
5967
21-21   19-15   9-14   10-17  
First game: Saarlouis Royals - USO Mondeville   66 - 63
Saarlouis Royals wins 133 - 122
Semi-Finals
Nadezhda   Saarlouis Royals
8151
25-13   12-16   16-9   28-13  
First game: Saarlouis Royals - Nadezhda   56 - 62
Nadezhda wins 143 - 107
Sony Athinaikos   Dynamo Kursk
6055
19-9   17-17   15-13   9-16  
First game: Dynamo Kursk - Sony Athinaikos   58 - 64
Sony Athinaikos wins 124 - 113
Final
Sony Athinaikos   Nadezhda
5357
11-11   11-14   16-15   15-17  
First game: Nadezhda - Sony Athinaikos   57 - 65
Sony Athinaikos wins 118 - 114