SCOREBOARD

Qualifying Round
Pallacanestro Ribera   O8 Stockholm HR
7348
16-13   16-15   27-12   14-8  
First game: O8 Stockholm HR - Pallacanestro Ribera   59 - 77
Pallacanestro Ribera wins 150 - 107
Athinaikos BC   CAB Madeira
8758
21-11   20-22   21-14   25-11  
First game: CAB Madeira - Athinaikos BC   45 - 78
Athinaikos BC wins 165 - 103
Arvi Marijampole   BBT Letzebuerg
8045
23-8   26-12   12-13   19-12  
First game: BBT Letzebuerg - Arvi Marijampole   52 - 86
Arvi Marijampole wins 166 - 97
Gran Canaria   Flying Foxes
10156
32-13   19-13   26-9   24-21  
First game: Flying Foxes - Gran Canaria   62 - 80
Gran Canaria wins 181 - 118
ZKK Medvescak   SK Cesis
7971
27-15   10-14   20-21   22-21  
First game: SK Cesis - ZKK Medvescak   70 - 53
SK Cesis wins 141 - 132
Spartak M.R. Noginsk   BC Star - TLÜ
8054
22-9   15-12   20-16   23-17  
First game: BC Star - TLÜ - Spartak M.R. Noginsk   56 - 82
Spartak M.R. Noginsk wins 162 - 110
Electra Ramat-Hasharon   Municipal Targoviste
4868
5-18   16-21   13-16   14-13  
First game: Municipal Targoviste - Electra Ramat-Hasharon   76 - 47
Municipal Targoviste wins 144 - 95
ZKK Crvena Zvezda   CSB CST Alexandria
6157
19-19   14-19   13-12   15-7  
First game: CSB CST Alexandria - ZKK Crvena Zvezda   73 - 82
ZKK Crvena Zvezda wins 143 - 130
AKO Aris Holargou   Mladi Krajisnik
8753
19-14   26-8   23-18   19-13  
First game: Mladi Krajisnik - AKO Aris Holargou   83 - 77
AKO Aris Holargou wins 164 - 136

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. WBC DYNAMO MOSCOW66/0523/31612
2. MUNICIPAL TARGOVISTE62/4395/4258
3. KSSSE AZS-PWSZ GORZOW62/4429/4898
4. MBK RUZOMBEROK62/4380/4978
Gorzow   MBK
8276
29-11   20-24   20-23   13-18  
WBC Dynamo   Municipal Targoviste
9559
23-21   27-9   22-13   23-16  
MBK   WBC Dynamo
44104
13-27   12-23   17-29   2-25  
Municipal Targoviste   Gorzow
7067
24-14   19-21   16-20   11-12  
Gorzow   WBC Dynamo
6493
23-29   9-26   19-15   13-23  
Municipal Targoviste   MBK
7353
16-6   26-19   14-7   17-21  
MBK   Gorzow
9181
29-13   16-25   27-24   19-19  
Municipal Targoviste   WBC Dynamo
5058
17-12   14-16   8-14   11-16  
Gorzow   Municipal Targoviste
7774
17-22   23-17   16-12   21-23  
WBC Dynamo   MBK
8841
26-16   18-9   19-13   25-3  
MBK   Municipal Targoviste
7569
16-19   18-10   20-16   21-24  
WBC Dynamo   Gorzow
8558
27-11   27-19   15-10   16-18  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO KURSK64/2468/38410
2. CHALLES-LES-EAUX BASKET64/2416/40010
3. CSS-LMK SF. Gheorghe63/3440/4489
4. BNOT HASHARON RAANANA HERZLIYA61/5408/5007
Dynamo Kursk   CSS-LMK SF. Gheorghe
8874
15-13   23-19   23-17   27-25  
Bnot Hasharon   Challes-Les-Eaux Basket
6981
15-24   12-15   11-22   31-20  
CSS-LMK SF. Gheorghe   Bnot Hasharon
8373
18-12   18-16   18-15   29-30  
Challes-Les-Eaux Basket   Dynamo Kursk
7368
20-10   16-18   20-22   17-18  
CSS-LMK SF. Gheorghe   Challes-Les-Eaux Basket
5965
17-9   13-17   9-24   20-15  
Bnot Hasharon   Dynamo Kursk
63102
14-32   16-21   17-28   16-21  
CSS-LMK SF. Gheorghe   Dynamo Kursk
7064
24-23   22-13   19-17   5-11  
Challes-Les-Eaux Basket   Bnot Hasharon
6672
14-22   16-17   18-14   18-19  
Dynamo Kursk   Challes-Les-Eaux Basket
6954
18-14   22-16   9-10   20-14  
Bnot Hasharon   CSS-LMK SF. Gheorghe
8191
19-24   24-20   17-23   21-24  
Challes-Les-Eaux Basket   CSS-LMK SF. Gheorghe
7763
23-18   21-17   17-20   16-8  
Dynamo Kursk   Bnot Hasharon
7750
23-14   11-18   27-5   16-13  
 TeamPW/LF/APts
1. ELITZUR ACHVA RAMLA66/0457/39212
2. RIVASECOPOLIS64/2457/39610
3. ZKK CRVENA ZVEZDA (RED STAR)61/5338/4137
4. DUNAV ECONT ROUUSE61/5392/4437
Rivasecopolis   ZKK Crvena Zvezda
8457
22-9   20-19   15-17   27-12  
Dunav Econt Rousse   Elitzur Ramla
7389
25-25   16-18   16-18   16-28  
Elitzur Ramla   Rivasecopolis
7472
22-15   19-16   18-23   15-18  
ZKK Crvena Zvezda   Dunav Econt Rousse
7052
29-25   13-8   15-11   13-8  
Dunav Econt Rousse   Rivasecopolis
7075
18-20   17-14   15-18   20-23  
ZKK Crvena Zvezda   Elitzur Ramla
6265
16-13   17-15   17-25   12-12  
Elitzur Ramla   Dunav Econt Rousse
8070
30-20   17-16   17-13   16-21  
ZKK Crvena Zvezda   Rivasecopolis
5180
20-23   8-21   11-21   12-15  
Rivasecopolis   Elitzur Ramla
6173
16-20   18-11   12-20   15-22  
Dunav Econt Rousse   ZKK Crvena Zvezda
5644
14-17   14-12   6-9   22-6  
Rivasecopolis   Dunav Econt Rousse
8571
20-18   28-18   23-17   14-18  
Elitzur Ramla   ZKK Crvena Zvezda
7654
26-13   20-19   13-4   17-18  
 TeamPW/LF/APts
1. SZEVIÉP SZEGED66/0488/38012
2. Université BC Neuchâtel63/3402/4339
3. SOLNA VIKINGS62/4431/4738
4. SEAT FOTON GYÖR61/5408/4437
Szeviép   Université BC Neuchâtel
7951
24-20   19-12   18-10   18-9  
Solna Vikings   Seat Foton Györ
7571
21-16   12-19   17-21   25-15  
Université BC Neuchâtel   Solna Vikings
6866
15-13   20-18   14-13   19-22  
Seat Foton Györ   Szeviép
5878
16-23   15-26   12-15   15-14  
Université BC Neuchâtel   Seat Foton Györ
7468
22-16   17-14   22-15   13-23  
Solna Vikings   Szeviép
7189
18-20   19-24   12-23   22-22  
Université BC Neuchâtel   Szeviép
5274
12-15   9-15   16-28   15-16  
Seat Foton Györ   Solna Vikings
7462
17-20   20-19   22-9   15-14  
Szeviép   Seat Foton Györ
7066
26-23   19-14   10-21   15-8  
Solna Vikings   Université BC Neuchâtel
7573
23-18   15-13   20-20   17-22  
Seat Foton Györ   Université BC Neuchâtel
7184
22-15   10-26   19-14   20-29  
Szeviép   Solna Vikings
9882
23-20   20-21   23-17   32-24  
 TeamPW/LF/APts
1. CB FEVE SAN JOSE65/1457/40211
2. ATHINAIKOS BASKETBAL CLUB65/1467/41011
3. PANIONIOS G.S.S. ATHENS62/4385/4078
4. ZKK PGM Ragusa60/6369/4596
Panionios G.S.S.   Athinaikos BC
5962
18-15   16-20   12-16   13-11  
Ragusa   CB Feve San Jose
5171
15-19   10-11   9-22   17-19  
Athinaikos BC   Ragusa
8459
18-22   16-16   30-15   20-6  
CB Feve San Jose   Panionios G.S.S.
7057
18-14   14-10   19-11   19-22  
Ragusa   Panionios G.S.S.
6266
5-18   19-8   23-20   15-20  
Athinaikos BC   CB Feve San Jose
10085
17-20   31-21   33-23   19-21  
Athinaikos BC   Panionios G.S.S.
7356
18-22   30-8   12-11   13-15  
CB Feve San Jose   Ragusa
7166
14-21   24-20   20-15   13-10  
Ragusa   Athinaikos BC
6181
20-23   15-21   11-21   15-16  
Panionios G.S.S.   CB Feve San Jose
6170
17-15   17-18   10-19   17-18  
Panionios G.S.S.   Ragusa
8670
30-17   22-16   16-20   18-17  
CB Feve San Jose   Athinaikos BC
9067
21-16   19-17   22-16   28-18  
 TeamPW/LF/APts
1. Cras Basket Taranto65/1433/39011
2. GOSPIC CROATIA OSIGURANJE63/3405/4249
3. K.V. IMPERIAL AEL63/3411/4019
4. GRAN CANARIA LA CAJA DE CANARIAS61/5395/4297
Gospic Croatia   Gran Canaria
7664
27-18   21-19   9-9   19-18  
K.V. Imperial AEL   Cras Basket Taranto
7053
13-9   16-19   24-16   17-9  
Cras Basket Taranto   Gospic Croatia
7158
19-18   18-11   18-12   16-17  
Gran Canaria   K.V. Imperial AEL
6369
15-18   17-22   12-11   19-18  
K.V. Imperial AEL   Gospic Croatia
6567
19-20   13-14   14-20   19-13  
Gran Canaria   Cras Basket Taranto
6469
11-19   17-9   16-23   20-18  
Gran Canaria   Gospic Croatia
6663
15-8   21-19   12-19   18-17  
Cras Basket Taranto   K.V. Imperial AEL
7760
24-17   13-11   12-9   28-23  
Gospic Croatia   Cras Basket Taranto
5982
19-22   17-26   14-19   9-15  
K.V. Imperial AEL   Gran Canaria
7159
26-10   9-17   17-20   19-12  
Gospic Croatia   K.V. Imperial AEL
8276
20-18   25-22   22-23   15-13  
Cras Basket Taranto   Gran Canaria
8179
18-21   13-20   20-17   18-11   12-10  
 TeamPW/LF/APts
1. GALATASARAY SPORTS CLUB66/0488/33012
2. USO MONDEVILLE63/3401/4089
3. AKO ARIS HOLARGOU62/4382/4418
4. ZKK BUDUCNOST61/5397/4897
USO Mondeville   AKO Aris Holargou
6571
20-18   25-21   13-12   7-20  
ZKK Buducnost   Galatasaray
5389
17-31   11-21   18-21   7-16  
Galatasaray    USO Mondeville
7353
16-15   17-13   23-10   17-15  
AKO Aris Holargou   ZKK Buducnost
8271
19-19   24-17   32-17   7-18  
ZKK Buducnost   USO Mondeville
6477
23-28   12-17   20-20   9-12  
AKO Aris Holargou   Galatasaray
6165
14-18   12-15   14-14   21-18  
Galatasaray    ZKK Buducnost
8557
23-19   20-9   20-10   22-19  
AKO Aris Holargou   USO Mondeville
5359
14-15   2-17   20-16   17-11  
USO Mondeville   Galatasaray
6179
12-19   21-18   17-21   11-21  
ZKK Buducnost   AKO Aris Holargou
8470
28-18   21-15   17-15   18-22  
USO Mondeville   ZKK Buducnost
8668
33-21   23-12   17-13   13-22  
Galatasaray    AKO Aris Holargou
9745
26-12   28-12   20-9   23-12  
 TeamPW/LF/APts
1. IBIZA-PDV66/0464/38012
2. KARA TRUTNOV63/3443/4779
3. BASCHET ICIM ARAD62/4451/4738
4. ARVI MARIJAMPOLE61/5384/4127
Baschet ICIM   Ibiza - PDV
6166
22-16   18-12   6-18   15-20  
Kara Trutnov   Arvi Marijampole
7973
17-17   19-29   21-13   22-14  
Arvi Marijampole   Baschet ICIM
8465
17-17   22-15   22-14   23-19  
Ibiza - PDV   Kara Trutnov
9162
29-16   18-24   21-14   23-8  
Baschet ICIM   Kara Trutnov
8890
19-18   26-26   19-16   24-30  
Arvi Marijampole   Ibiza - PDV
5762
13-14   14-11   13-11   17-26  
Arvi Marijampole   Kara Trutnov
5260
16-9   14-13   10-19   12-19  
Ibiza - PDV   Baschet ICIM
9568
23-18   27-11   23-19   22-20  
Baschet ICIM   Arvi Marijampole
7957
18-11   20-17   22-14   19-15  
Kara Trutnov   Ibiza - PDV
7183
20-26   16-19   19-20   16-18  
Kara Trutnov   Baschet ICIM
8190
20-25   15-12   11-21   35-32  
Ibiza - PDV   Arvi Marijampole
6761
18-20   14-12   26-12   9-17  
 TeamPW/LF/APts
1. LAVEZZINI BASKET PARMA65/1467/36511
2. RAVENNA ESPERIDES KALITHEA64/2410/36010
3. SK CESIS63/3393/4039
4. KK ZELJEZNICAR UNIQA OSIGURANJE60/6354/4966
KK Zeljeznicar   Ravenna Esperides
5356
14-15   12-12   16-17   11-12  
Lavezzini Basket   SK Cesis
7943
25-9   13-12   27-12   14-10  
SK Cesis   KK Zeljeznicar
8866
17-12   21-22   24-21   26-11  
Ravenna Esperides    Lavezzini Basket
6964
16-10   22-22   17-14   14-18  
KK Zeljeznicar   Lavezzini Basket
7188
22-28   18-25   15-20   16-15  
SK Cesis   Ravenna Esperides
5856
11-12   12-13   19-15   16-16  
SK Cesis   Lavezzini Basket
6472
15-14   20-25   15-22   14-11  
Ravenna Esperides    KK Zeljeznicar
9451
33-12   20-16   27-6   14-17  
Lavezzini Basket   Ravenna Esperides
7868
20-13   20-7   18-17   20-31  
KK Zeljeznicar   SK Cesis
6384
21-33   14-23   18-13   10-15  
Lavezzini Basket   KK Zeljeznicar
8650
29-11   23-8   19-15   15-16  
Ravenna Esperides    SK Cesis
6756
20-12   18-19   15-16   14-9  
 TeamPW/LF/APts
1. TARBES GESPE BIGORRE66/0460/35912
2. OLIVAIS COIMBRA63/3416/4659
3. EXTRUGASA-CORTEGADA62/4401/4128
4. PALLACANESTRO RIBERA61/5390/4317
Olivais Coimbra   Tarbes GB
59102
16-32   20-30   14-21   9-19  
Extrugasa    Pallacanestro Ribera
8167
18-15   22-15   16-16   25-21  
Tarbes GB   Extrugasa
8352
16-13   21-16   20-16   26-7  
Pallacanestro Ribera   Olivais Coimbra
7559
20-21   19-8   16-13   20-17  
Olivais Coimbra   Extrugasa
7472
22-18   16-17   14-14   22-23  
Pallacanestro Ribera   Tarbes GB
6465
10-17   14-19   19-13   21-16  
Tarbes GB   Olivais Coimbra
8878
20-16   18-15   19-28   21-19   10-0  
Pallacanestro Ribera   Extrugasa
6680
15-26   19-14   13-16   19-24  
Olivais Coimbra   Pallacanestro Ribera
8063
20-15   26-20   17-20   17-8  
Extrugasa    Tarbes GB
5156
9-21   14-11   16-16   12-8  
Tarbes GB   Pallacanestro Ribera
6655
15-15   19-13   17-17   15-10  
Extrugasa    Olivais Coimbra
6566
15-16   17-10   9-17   13-11   11-12  
 TeamPW/LF/APts
1. ZKK HEMOFARM VRSAC65/1482/36411
2. CHEVAKATA65/1527/36411
3. LEMMINKAINEN62/4389/4888
4. ASSOCIACAO DESPORTIVA DE VAGOS60/6358/5406
Lemminkainen   Chevakata
7294
20-29   16-29   16-17   20-19  
ZKK Hemofarm Vrsac   A.D. Vagos
10052
29-13   20-14   26-6   25-19  
Chevakata   ZKK Hemofarm Vrsac
7471
14-25   19-17   19-16   15-9   7-4  
A.D. Vagos   Lemminkainen
6889
13-20   17-23   18-23   20-23  
Lemminkainen   ZKK Hemofarm Vrsac
5672
16-29   14-8   10-20   16-15  
A.D. Vagos   Chevakata
57102
16-31   11-27   18-19   12-25  
Chevakata   Lemminkainen
9339
23-9   20-5   20-10   30-15  
A.D. Vagos   ZKK Hemofarm Vrsac
6470
24-16   12-16   16-18   12-20  
ZKK Hemofarm Vrsac   Chevakata
7567
16-12   20-18   16-20   23-17  
Lemminkainen   A.D. Vagos
8267
22-17   17-20   15-17   28-13  
Chevakata   A.D. Vagos
9750
25-18   23-15   19-7   30-10  
ZKK Hemofarm Vrsac   Lemminkainen
9451
24-14   19-9   27-21   24-7  
 TeamPW/LF/APts
1. DEXIA W NAMUR65/1508/37111
2. Spartak Moscow Region Noginsk63/3442/4739
3. BOTAS SPOR 63/3444/4559
4. BC STAR - TLÜ61/5363/4587
BC Star - TLÜ   Dexia W Namur
5888
22-14   10-21   10-24   16-29  
Botas Spor   Spartak M.R. Noginsk
7477
14-19   21-21   18-21   21-16  
Spartak M.R. Noginsk   BC Star - TLÜ
8062
20-11   22-28   17-14   21-9  
Dexia W Namur   Botas Spor
8458
15-9   21-17   24-8   24-24  
Spartak M.R. Noginsk   Dexia W Namur
7693
18-31   19-27   27-14   12-21  
BC Star - TLÜ   Botas Spor
6066
17-13   15-12   9-19   14-11   5-11  
Spartak M.R. Noginsk   Botas Spor
9284
15-14   23-23   33-13   21-34  
Dexia W Namur   BC Star - TLÜ
8440
20-16   19-8   18-6   27-10  
BC Star - TLÜ   Spartak M.R. Noginsk
6752
23-11   9-13   14-8   21-20  
Botas Spor   Dexia W Namur
7466
19-19   18-11   19-23   18-13  
Botas Spor   BC Star - TLÜ
8876
20-24   27-9   22-20   19-23  
Dexia W Namur   Spartak M.R. Noginsk
9365
27-20   13-16   26-12   27-17  
Sixteenth-Finals
WBC Dynamo   Solna Vikings
8957
23-19   20-7   20-17   26-14  
First game: Solna Vikings - WBC Dynamo   58 - 75
WBC Dynamo wins 164 - 115
Galatasaray    Municipal Targoviste
7566
9-24   21-18   18-7   27-17  
First game: Municipal Targoviste - Galatasaray   67 - 96
Galatasaray wins 171 - 133
Szeviép   Panionios G.S.S.
5964
15-14   18-17   15-15   11-18  
First game: Panionios G.S.S. - Szeviép   53 - 52
Panionios G.S.S. wins 117 - 111
Tarbes GB   Baschet ICIM
9652
26-10   19-15   20-9   31-18  
First game: Baschet ICIM - Tarbes GB   58 - 110
Tarbes GB wins 206 - 110
Ibiza - PDV   Extrugasa
8061
23-22   20-14   20-10   17-15  
First game: Extrugasa - Ibiza - PDV   61 - 79
Ibiza - PDV wins 159 - 122
Elitzur Ramla   Olivais Coimbra
6762
19-15   17-16   8-12   23-19  
First game: Olivais Coimbra - Elitzur Ramla   60 - 77
Elitzur Ramla wins 144 - 122
Chevakata   Université BC Neuchâtel
8265
22-30   25-6   17-11   18-18  
First game: Université BC Neuchâtel - Chevakata   84 - 70
Chevakata wins 152 - 149
Dexia W Namur   Kara Trutnov
8369
23-17   24-18   12-16   24-18  
First game: Kara Trutnov - Dexia W Namur   72 - 84
Dexia W Namur wins 167 - 141
ZKK Hemofarm Vrsac   Spartak M.R. Noginsk
9287
22-17   22-26   22-25   26-19  
First game: Spartak M.R. Noginsk - ZKK Hemofarm Vrsac   57 - 73
ZKK Hemofarm Vrsac wins 165 - 144
Lavezzini Basket   Gospic Croatia
8266
24-17   23-16   17-17   18-16  
First game: Gospic Croatia - Lavezzini Basket   60 - 55
Lavezzini Basket wins 137 - 126
Athinaikos BC   SK Cesis
9072
26-11   25-20   23-23   16-18  
First game: SK Cesis - Athinaikos BC   57 - 68
Athinaikos BC wins 158 - 129
CB Feve San Jose   Botas Spor
8168
15-11   19-23   29-14   18-20  
First game: Botas Spor - CB Feve San Jose   67 - 65
CB Feve San Jose wins 146 - 135
Cras Basket Taranto   CSS-LMK SF. Gheorghe
8060
25-14   17-15   23-18   15-13  
First game: CSS-LMK SF. Gheorghe - Cras Basket Taranto   66 - 71
Cras Basket Taranto wins 151 - 126
Dynamo Kursk   USO Mondeville
7251
18-9   17-8   18-20   19-14  
First game: USO Mondeville - Dynamo Kursk   48 - 68
Dynamo Kursk wins 140 - 99
Rivasecopolis   K.V. Imperial AEL
7079
13-16   20-10   17-23   20-30  
First game: K.V. Imperial AEL - Rivasecopolis   62 - 58
K.V. Imperial AEL wins 141 - 128
Ravenna Esperides    Challes-Les-Eaux Basket
5151
14-12   10-11   9-11   18-17  
First game: Challes-Les-Eaux Basket - Ravenna Esperides   62 - 77
Ravenna Esperides wins 128 - 113
Eighth-Finals
WBC Dynamo   Ravenna Esperides
6052
13-21   29-13   10-6   8-12  
First game: Ravenna Esperides - WBC Dynamo   74 - 75
WBC Dynamo wins 135 - 126
Galatasaray    K.V. Imperial AEL
7468
21-13   15-22   17-18   21-15  
First game: K.V. Imperial AEL - Galatasaray   63 - 61
Galatasaray wins 135 - 131
Dynamo Kursk   Panionios G.S.S.
8454
18-13   23-12   30-10   13-19  
First game: Panionios G.S.S. - Dynamo Kursk   53 - 64
Dynamo Kursk wins 148 - 107
Tarbes GB   Cras Basket Taranto
6973
22-10   12-18   17-20   18-25  
First game: Cras Basket Taranto - Tarbes GB   75 - 66
Cras Basket Taranto wins 148 - 135
Ibiza - PDV   CB Feve San Jose
7072
20-14   22-21   21-26   7-11  
First game: CB Feve San Jose - Ibiza - PDV   60 - 56
CB Feve San Jose wins 132 - 126
Elitzur Ramla   Athinaikos BC
7291
20-30   12-19   20-28   20-14  
First game: Athinaikos BC - Elitzur Ramla   88 - 73
Athinaikos BC wins 179 - 145
Chevakata   Lavezzini Basket
8872
18-15   30-25   22-13   18-19  
First game: Lavezzini Basket - Chevakata   63 - 81
Chevakata wins 169 - 135
Dexia W Namur   ZKK Hemofarm Vrsac
7970
24-20   17-18   15-12   23-20  
First game: ZKK Hemofarm Vrsac - Dexia W Namur   77 - 56
ZKK Hemofarm Vrsac wins 147 - 135
Quarter-Finals
WBC Dynamo   ZKK Hemofarm Vrsac
7365
19-20   17-15   17-14   20-16  
First game: ZKK Hemofarm Vrsac - WBC Dynamo   63 - 90
WBC Dynamo wins 163 - 128
Galatasaray    Chevakata
5549
14-14   12-6   15-14   14-15  
First game: Chevakata - Galatasaray   65 - 79
Galatasaray wins 134 - 114
Athinaikos BC   Dynamo Kursk
8969
25-18   15-12   24-18   25-21  
First game: Dynamo Kursk - Athinaikos BC   77 - 52
Dynamo Kursk wins 146 - 141
CB Feve San Jose   Cras Basket Taranto
6360
20-15   10-15   19-18   14-12  
First game: Cras Basket Taranto - CB Feve San Jose   66 - 43
Cras Basket Taranto wins 126 - 106
Semi-Finals
WBC Dynamo   Cras Basket Taranto
7585
24-21   12-23   20-20   19-21  
First game: Cras Basket Taranto - WBC Dynamo   76 - 71
Cras Basket Taranto wins 161 - 146
Galatasaray    Dynamo Kursk
6239
16-17   6-11   21-6   19-5  
First game: Dynamo Kursk - Galatasaray   61 - 47
Galatasaray wins 109 - 100
Final
Galatasaray    Cras Basket Taranto
8261
23-11   16-17   16-21   14-8   13-4  
First game: Cras Basket Taranto - Galatasaray   67 - 55
Galatasaray wins 137 - 128