SCOREBOARD

Elimination Round
Dunav Ekont Rousse   K.V. Imperial AEL
6270
24-22   7-14   19-18   12-16  
First game: K.V. Imperial AEL - Dunav Ekont Rousse   63 - 62
K.V. Imperial AEL wins 133 - 124
ZKK Buducnost   Flamurtari
9249
28-7   19-9   29-13   16-20  
First game: Flamurtari - ZKK Buducnost   64 - 102
ZKK Buducnost wins 194 - 113
Université BC Neuchâtel   Flying Foxes
7662
25-14   20-16   15-17   16-15  
First game: Flying Foxes - Université BC Neuchâtel   67 - 72
Université BC Neuchâtel wins 148 - 129
Rhondda Rebels   Boaviagem Angra Acores
6957
21-12   13-14   20-12   15-19  
First game: Boaviagem Angra Acores - Rhondda Rebels   65 - 78
Rhondda Rebels wins 147 - 122
Sdent Sierre Basket   Uniao da Madeira
9651
19-21   22-4   26-10   29-16  
First game: Uniao da Madeira - Sdent Sierre Basket   59 - 57
Sdent Sierre Basket wins 153 - 110

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. PANIONIOS G.S.S. ATHENS65/1463/41011
2. Besiktas Cola Turka64/2494/40310
3. BC Zeljeznicar Sarajevo63/3389/4439
4. ZKK Vojvodina Nis-Naftagas60/6401/4916
Panionios G.S.S.   BC Zeljeznicar
6472
14-18   22-22   10-18   18-14  
Besiktas Cola Turka   ZKK Vojvodina
9465
18-11   27-14   26-17   23-23  
BC Zeljeznicar   Besiktas Cola Turka
5191
10-17   14-26   13-23   14-25  
ZKK Vojvodina   Panionios G.S.S.
6787
22-24   19-22   14-21   12-20  
BC Zeljeznicar   ZKK Vojvodina
7670
12-23   26-16   22-13   16-18  
Besiktas Cola Turka   Panionios G.S.S.
6671
12-14   17-19   21-21   16-17  
BC Zeljeznicar   Panionios G.S.S.
6567
18-26   18-12   16-18   13-11  
ZKK Vojvodina   Besiktas Cola Turka
7477
23-16   12-22   0-0   0-0  
Panionios G.S.S.   ZKK Vojvodina
9168
27-14   20-21   20-18   24-15  
Besiktas Cola Turka   BC Zeljeznicar
9459
29-20   23-16   24-12   18-11  
Panionios G.S.S.   Besiktas Cola Turka
8372
20-29   24-9   21-16   18-18  
ZKK Vojvodina   BC Zeljeznicar
5766
16-17   15-23   15-15   11-11  
 TeamPW/LF/APts
1. KK Hemofarm Vrsac64/2434/41210
2. Panküp TED Kayseri Koleji64/2437/42410
3. Baschet ICIM Arad63/3394/4019
4. Apollon Ptolemaida61/5452/4807
Apollon   Baschet ICIM
7970
24-15   26-17   13-23   16-15  
Panküp TED Koleji   KK Hemofarm Vrsac
6960
18-12   17-19   18-14   16-15  
Baschet ICIM   Panküp TED Koleji
6055
18-17   12-12   17-12   13-14  
KK Hemofarm Vrsac   Apollon
8979
23-20   17-18   22-20   27-21  
Panküp TED Koleji   Apollon
9575
26-17   14-24   31-18   24-16  
KK Hemofarm Vrsac   Baschet ICIM
7260
9-16   25-17   16-13   22-14  
Baschet ICIM   Apollon
6461
18-13   13-20   21-12   12-16  
KK Hemofarm Vrsac   Panküp TED Koleji
7857
25-17   10-12   17-9   26-19  
Apollon   KK Hemofarm Vrsac
7477
19-22   19-19   20-16   16-20  
Panküp TED Koleji   Baschet ICIM
7667
24-15   17-23   15-17   20-12  
Apollon   Panküp TED Koleji
8485
22-16   21-26   23-12   18-31  
Baschet ICIM   KK Hemofarm Vrsac
7358
27-16   14-16   21-15   11-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Electra Ramat-Hasharon65/1477/43811
2. Chevakata64/2509/43910
3. Botas Spor62/4438/4728
4. ZKK BUDUCNOST PODGORICA61/5414/4897
Chevakata   ZKK Buducnost
9557
17-14   33-17   16-11   29-15  
Botas Spor   Electra Ramat-Hasharon
6684
16-29   14-18   15-22   21-15  
ZKK Buducnost   Botas Spor
7166
24-19   24-21   16-8   7-18  
Electra Ramat-Hasharon   Chevakata
9585
12-23   26-21   28-12   29-29  
Botas Spor   Chevakata
6863
18-12   13-20   21-18   16-13  
ZKK Buducnost   Electra Ramat-Hasharon
6263
13-14   15-22   27-10   7-17  
ZKK Buducnost   Chevakata
8286
12-24   28-22   16-22   26-18  
Electra Ramat-Hasharon   Botas Spor
8473
16-17   13-24   30-13   25-19  
Botas Spor   ZKK Buducnost
8770
22-15   27-15   23-19   15-21  
Chevakata   Electra Ramat-Hasharon
8059
25-18   18-15   18-12   19-14  
Chevakata   Botas Spor
10078
23-19   24-18   26-19   27-22  
Electra Ramat-Hasharon   ZKK Buducnost
9272
21-15   26-16   29-19   16-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Galatasaray Istanbul65/1458/41911
2. Elitzur Achva Ramla64/2460/44210
3. K.V. IMPERIAL AEL62/4422/4498
4. BSC Dnipro61/5419/4497
Galatasaray   Elitzur Ramla
7563
32-23   13-17   14-14   16-9  
BSC Dnipro   K.V. Imperial AEL
5860
21-14   15-13   7-21   15-12  
Elitzur Ramla   BSC Dnipro
8079
26-17   20-21   20-24   14-17  
K.V. Imperial AEL   Galatasaray
6979
23-25   11-21   20-18   15-15  
K.V. Imperial AEL   Elitzur Ramla
7280
21-9   16-20   13-27   22-24  
Galatasaray   BSC Dnipro
6553
19-13   18-14   15-10   13-16  
Elitzur Ramla   Galatasaray
8569
29-20   15-20   17-14   24-15  
K.V. Imperial AEL   BSC Dnipro
8173
20-20   21-16   18-19   22-18  
Galatasaray   K.V. Imperial AEL
7464
BSC Dnipro   Elitzur Ramla
7167
15-25   16-16   21-14   19-12  
BSC Dnipro   Galatasaray
8596
20-31   25-16   20-25   20-24  
Elitzur Ramla   K.V. Imperial AEL
8576
19-15   22-20   18-14   26-27  
 TeamPW/LF/APts
1. MBK Ruzomberok66/0468/39112
2. Kozachka-Zalk Zaporozhye63/3415/4299
3. Zala Volán ZTE62/4390/4508
4. Université BC Neuchâtel61/5451/4547
MBK   Zala Volán ZTE
8354
20-9   20-10   29-25   14-10  
Kozachka-Zalk   Université BC Neuchâtel
8581
25-28   28-18   16-21   16-14  
Kozachka-Zalk   Zala Volán ZTE
7457
17-6   21-19   18-14   18-18  
Université BC Neuchâtel   MBK
7678
22-23   18-16   11-17   25-22  
Zala Volán ZTE   Université BC Neuchâtel
7969
30-14   18-30   12-14   19-11  
Kozachka-Zalk   MBK
6476
18-26   13-19   22-17   11-14  
Zala Volán ZTE   MBK
6373
15-16   21-25   16-19   11-13  
Université BC Neuchâtel   Kozachka-Zalk
7557
18-17   18-11   17-11   22-18  
MBK   Université BC Neuchâtel
7370
19-18   12-15   25-22   17-15  
Zala Volán ZTE   Kozachka-Zalk
5571
16-20   9-19   12-15   18-17  
MBK   Kozachka-Zalk
8564
27-22   19-19   21-7   18-16  
Université BC Neuchâtel   Zala Volán ZTE
8082
15-16   11-19   20-13   18-16   7-7   9-11  
 TeamPW/LF/APts
1. KSSSE AZS-PWSZ GORZOW65/1497/44211
2. Gospic Croatia Osiguranje64/2453/42910
3. Szeviép Szeged62/4433/4448
4. TSV 1880 Wasserburg61/5426/4947
Gorzow   Szeviép
7257
19-16   17-11   16-12   20-18  
TSV Wasserburg   Gospic
6567
18-25   19-26   13-6   15-10  
Gospic   Gorzow
9169
24-22   21-11   29-15   17-21  
Szeviép   TSV Wasserburg
7665
21-13   20-14   21-18   14-20  
Szeviép   Gospic
7267
23-14   6-12   17-26   26-15  
TSV Wasserburg   Gorzow
7791
26-23   18-19   18-22   15-27  
Szeviép   Gorzow
8184
20-22   17-27   27-17   17-18  
Gospic   TSV Wasserburg
8966
30-15   24-16   18-14   17-21  
Gorzow   Gospic
9266
23-16   20-22   28-13   21-15  
TSV Wasserburg   Szeviép
8382
27-15   19-24   20-19   17-24  
Gospic   Szeviép
7365
21-21   15-11   17-15   20-18  
Gorzow   TSV Wasserburg
8970
21-13   23-24   27-16   18-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Kursk66/0426/29112
2. CCC Polkowice64/2400/42710
3. Kara Trutnov61/5407/4397
4. SEAT FOTON GYÖR61/5342/4187
CCC Polkowice   Seat Foton Györ
7154
15-12   13-11   18-7   25-24  
Dynamo Kursk   Kara Trutnov
6655
10-15   23-15   12-11   21-14  
Seat Foton Györ   Dynamo Kursk
5575
14-17   6-23   23-16   12-19  
Kara Trutnov   CCC Polkowice
100104
22-10   14-21   19-16   14-22   11-11   10-10   10-14  
Seat Foton Györ   Kara Trutnov
5976
19-17   12-32   18-13   10-14  
Dynamo Kursk   CCC Polkowice
6943
19-19   18-3   14-11   18-10  
Kara Trutnov   Dynamo Kursk
5471
19-17   7-20   16-17   12-17  
Seat Foton Györ   CCC Polkowice
6568
21-15   17-18   10-17   17-18  
CCC Polkowice   Kara Trutnov
7360
20-13   13-15   24-17   16-15  
Dynamo Kursk   Seat Foton Györ
6643
19-22   16-9   18-6   13-6  
Kara Trutnov   Seat Foton Györ
6266
18-21   12-14   18-12   14-19  
CCC Polkowice   Dynamo Kursk
4179
11-26   10-11   4-30   0-0  
 TeamPW/LF/APts
1. Gran Canaria La Caja de Canarias66/0443/38412
2. Pays Aix Basket64/2400/38910
3. Lavezzini Basket Parma61/5381/4107
4. O8 Stockholm HR61/5374/4157
O8 Stockholm HR   Pays Aix Basket
5358
8-19   12-9   19-15   14-15  
Lavezzini Basket   Gran Canaria
5869
14-17   13-25   12-15   19-12  
Gran Canaria   O8 Stockholm HR
8275
23-22   16-14   24-19   19-20  
Pays Aix Basket   Lavezzini Basket
7666
8-19   27-11   21-16   20-20  
O8 Stockholm HR   Lavezzini Basket
6966
17-18   20-16   19-17   13-15  
Pays Aix Basket   Gran Canaria
6366
19-22   11-13   21-12   12-19  
Pays Aix Basket   O8 Stockholm HR
6661
10-11   20-22   18-11   18-17  
Gran Canaria   Lavezzini Basket
7259
15-9   23-14   20-15   14-21  
O8 Stockholm HR   Gran Canaria
6871
17-18   25-22   8-18   18-13  
Lavezzini Basket   Pays Aix Basket
6076
20-15   5-25   19-19   16-17  
Gran Canaria   Pays Aix Basket
8361
23-15   16-16   24-11   20-19  
Lavezzini Basket   O8 Stockholm HR
7248
19-16   16-10   19-11   18-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Beretta-Famila Schio65/1454/38411
2. BC Moscow65/1478/36911
3. Extrugasa-Cortegada62/4426/4218
4. SDENT SIERRE BASKET60/6342/5266
Sdent Sierre Basket   BC Moscow
56105
21-28   11-31   8-32   16-14  
Beretta-Famila   Extrugasa
6762
24-16   15-13   16-20   12-13  
BC Moscow   Beretta-Famila
7060
23-12   20-22   11-15   16-11  
Extrugasa   Sdent Sierre Basket
8564
21-27   25-12   19-11   20-14  
Beretta-Famila   Sdent Sierre Basket
9258
24-18   23-15   24-14   21-11  
BC Moscow   Extrugasa
6762
11-15   17-19   19-15   20-13  
BC Moscow   Sdent Sierre Basket
9451
26-16   22-20   22-6   24-9  
Extrugasa   Beretta-Famila
8082
18-10   18-23   14-19   17-15   13-15  
Sdent Sierre Basket   Extrugasa
5766
14-20   8-16   14-14   21-16  
Beretta-Famila   BC Moscow
6958
20-16   23-15   12-15   14-12  
Sdent Sierre Basket   Beretta-Famila
5684
18-22   17-17   9-21   12-24  
Extrugasa   BC Moscow
7184
20-23   18-25   24-17   9-19  
 TeamPW/LF/APts
1. Levoni Taranto65/1478/36411
2. Hondarribia-Irun64/2444/38610
3. Challes-Les-Eaux Basket63/3459/4419
4. COCA COLA RHONDDA60/6340/5306
Rhondda Rebels   Challes-Les-Eaux Basket
7075
25-14   19-31   14-20   12-10  
Levoni Taranto   Hondarribia-Irun
6359
19-12   17-18   13-21   14-8  
Challes-Les-Eaux Basket   Levoni Taranto
5886
15-14   16-26   6-16   21-30  
Hondarribia-Irun   Rhondda Rebels
7743
14-11   14-14   27-7   22-11  
Challes-Les-Eaux Basket   Hondarribia-Irun
8076
18-17   19-20   23-23   20-16  
Levoni Taranto   Rhondda Rebels
8661
19-13   22-17   19-14   26-17  
Hondarribia-Irun   Levoni Taranto
6863
29-18   11-16   13-15   15-14  
Challes-Les-Eaux Basket   Rhondda Rebels
10750
27-12   24-14   27-18   29-6  
Rhondda Rebels   Hondarribia-Irun
6486
17-20   13-24   16-23   18-19  
Levoni Taranto   Challes-Les-Eaux Basket
8166
19-20   13-14   25-11   24-21  
Hondarribia-Irun   Challes-Les-Eaux Basket
7873
17-20   18-14   18-21   25-18  
Rhondda Rebels   Levoni Taranto
5299
17-23   6-26   12-22   17-28  
 TeamPW/LF/APts
1. Tarbes Gespe Bigorre65/1431/32711
2. Nadezhda65/1441/36311
3. CAB Madeira61/5385/4177
4. Novia Munalux Namur61/5292/4427
CAB Madeira   Tarbes GB
7880
28-18   18-21   12-15   20-26  
Nadezhda   Novia Munalux Namur
7045
19-12   20-11   15-12   16-10  
Tarbes GB   Nadezhda
8265
23-14   12-18   26-13   21-20  
Novia Munalux Namur   CAB Madeira
7574
11-13   24-21   20-17   20-23  
Nadezhda   CAB Madeira
7748
19-12   19-14   17-10   22-12  
Tarbes GB   Novia Munalux Namur
7639
24-2   16-15   22-11   14-11  
Tarbes GB   CAB Madeira
5846
18-12   14-15   11-6   15-13  
Novia Munalux Namur   Nadezhda
5977
18-28   15-15   13-19   13-15  
Nadezhda   Tarbes GB
6857
18-16   19-13   23-15   8-13  
CAB Madeira   Novia Munalux Namur
6743
23-7   12-14   10-9   22-13  
CAB Madeira   Nadezhda
7284
11-15   20-23   17-25   24-21  
Novia Munalux Namur   Tarbes GB
3178
8-12   10-22   9-23   4-21  
 TeamPW/LF/APts
1. Umana Reyer Venezia66/0484/37812
2. Lattes Montpellier Agglomeration 63/3439/3819
3. Baloncesto San José63/3418/3729
4. EXMA BBTL Letzebuerg60/6317/5276
EXMA BBTL   Lattes Montpellier
5786
12-29   17-17   14-26   14-14  
Umana Reyer Venezia   Baloncesto San José
6763
22-18   18-11   17-22   10-12  
Lattes Montpellier   Umana Reyer Venezia
6869
17-21   21-9   17-20   13-19  
Baloncesto San José   EXMA BBTL
8444
28-6   17-14   13-11   26-13  
Lattes Montpellier   Baloncesto San José
7260
20-16   18-10   13-13   21-21  
Umana Reyer Venezia   EXMA BBTL
10839
24-20   25-3   25-10   34-6  
Lattes Montpellier   EXMA BBTL
8554
26-6   22-16   23-15   14-17  
Baloncesto San José   Umana Reyer Venezia
7076
19-19   21-24   18-17   12-16  
EXMA BBTL   Baloncesto San José
6084
21-19   14-22   10-19   15-24  
Umana Reyer Venezia   Lattes Montpellier
8475
22-22   21-19   20-18   21-16  
EXMA BBTL   Umana Reyer Venezia
6380
12-14   16-23   17-26   18-17  
Baloncesto San José   Lattes Montpellier
5753
11-13   20-13   15-11   11-16  
Sixteenth-Finals
Dynamo Kursk   Botas Spor
7464
22-22   12-20   21-14   19-8  
First game: Botas Spor - Dynamo Kursk   76 - 62
Botas Spor wins 140 - 136
Umana Reyer Venezia   K.V. Imperial AEL
6556
12-14   16-16   20-11   17-15  
First game: K.V. Imperial AEL - Umana Reyer Venezia   70 - 74
Umana Reyer Venezia wins 139 - 126
MBK   Szeviép
6470
15-26   21-16   10-10   18-18  
First game: Szeviép - MBK   65 - 76
MBK wins 140 - 135
Gran Canaria   Extrugasa
6274
9-16   19-22   15-18   19-18  
First game: Extrugasa - Gran Canaria   56 - 60
Extrugasa wins 130 - 122
Tarbes GB   BC Zeljeznicar
8270
18-18   21-22   18-12   25-18  
First game: BC Zeljeznicar - Tarbes GB   58 - 80
Tarbes GB wins 162 - 128
Levoni Taranto   Kozachka-Zalk
9367
27-14   17-15   24-23   25-15  
First game: Kozachka-Zalk - Levoni Taranto   69 - 72
Levoni Taranto wins 165 - 136
BC Moscow   Baschet ICIM
8658
26-15   17-15   27-16   16-12  
First game: Baschet ICIM - BC Moscow   82 - 101
BC Moscow wins 187 - 140
Nadezhda   Challes-Les-Eaux Basket
7961
32-17   19-17   18-6   10-21  
First game: Challes-Les-Eaux Basket - Nadezhda   75 - 62
Nadezhda wins 141 - 136
Beretta-Famila   Baloncesto San José
7663
16-18   19-21   21-12   20-12  
First game: Baloncesto San José - Beretta-Famila   77 - 73
Beretta-Famila wins 149 - 140
Panionios G.S.S.   Lattes Montpellier
6664
15-19   21-15   15-10   15-20  
First game: Lattes Montpellier - Panionios G.S.S.   62 - 67
Panionios G.S.S. wins 133 - 126
Gorzow   CCC Polkowice
7650
25-12   19-18   16-13   16-7  
First game: CCC Polkowice - Gorzow   64 - 71
Gorzow wins 147 - 114
Galatasaray   Pays Aix Basket
5760
13-15   14-15   18-17   12-13  
First game: Pays Aix Basket - Galatasaray   52 - 65
Galatasaray wins 122 - 112
Electra Ramat-Hasharon   Panküp TED Koleji
8560
24-22   15-10   20-14   26-14  
First game: Panküp TED Koleji - Electra Ramat-Hasharon   78 - 68
Electra Ramat-Hasharon wins 153 - 138
Besiktas Cola Turka   Elitzur Ramla
8182
20-20   21-26   21-20   19-16  
First game: Elitzur Ramla - Besiktas Cola Turka   82 - 69
Elitzur Ramla wins 164 - 150
Chevakata   KK Hemofarm Vrsac
6156
18-10   13-16   16-14   14-16  
First game: KK Hemofarm Vrsac - Chevakata   74 - 72
Chevakata wins 133 - 130
Hondarribia-Irun   Gospic
7974
24-14   15-24   28-17   12-19  
First game: Gospic - Hondarribia-Irun   90 - 71
Gospic wins 164 - 150
Eighth-Finals
Gospic   Botas Spor
7559
21-14   13-15   17-16   24-14  
First game: Botas Spor - Gospic   60 - 63
Gospic wins 138 - 119
Umana Reyer Venezia   Chevakata
6269
22-25   17-9   18-16   5-19  
First game: Chevakata - Umana Reyer Venezia   67 - 72
Chevakata wins 136 - 134
MBK   Elitzur Ramla
6270
16-17   9-21   22-18   15-14  
First game: Elitzur Ramla - MBK   82 - 67
Elitzur Ramla wins 152 - 129
Electra Ramat-Hasharon   Extrugasa
6454
13-24   18-6   15-8   18-16  
First game: Extrugasa - Electra Ramat-Hasharon   60 - 54
Electra Ramat-Hasharon wins 118 - 114
Tarbes GB   Galatasaray
6968
16-26   12-10   17-15   24-17  
First game: Galatasaray - Tarbes GB   61 - 41
Galatasaray wins 129 - 110
Levoni Taranto   Gorzow
8170
24-18   18-17   23-13   16-22  
First game: Gorzow - Levoni Taranto   72 - 72
Levoni Taranto wins 153 - 142
BC Moscow   Panionios G.S.S.
8751
16-9   21-12   25-19   25-11  
First game: Panionios G.S.S. - BC Moscow   58 - 81
BC Moscow wins 168 - 109
Nadezhda   Beretta-Famila
6963
18-9   16-25   22-9   13-20  
First game: Beretta-Famila - Nadezhda   86 - 65
Beretta-Famila wins 149 - 134
Quarter-Finals
Beretta-Famila   Gospic
8554
26-14   18-4   18-20   23-16  
First game: Gospic - Beretta-Famila   63 - 68
Beretta-Famila wins 153 - 117
BC Moscow   Chevakata
6858
21-9   11-10   10-18   26-21  
First game: Chevakata - BC Moscow   68 - 70
BC Moscow wins 138 - 126
Levoni Taranto   Elitzur Ramla
8462
21-17   22-11   17-17   24-17  
First game: Elitzur Ramla - Levoni Taranto   78 - 51
Elitzur Ramla wins 140 - 135
Galatasaray   Electra Ramat-Hasharon
7053
21-18   16-12   22-8   11-15  
First game: Electra Ramat-Hasharon - Galatasaray   69 - 74
Galatasaray wins 144 - 122
Semi-Finals
Beretta-Famila   Galatasaray
8467
26-17   22-14   16-12   20-24  
First game: Galatasaray - Beretta-Famila   63 - 55
Beretta-Famila wins 139 - 130
BC Moscow   Elitzur Ramla
7860
26-17   20-13   12-16   20-14  
First game: Elitzur Ramla - BC Moscow   80 - 74
BC Moscow wins 152 - 140
Finals
BC Moscow   Beretta-Famila
6978
18-25   15-14   16-17   20-22  
First game: Beretta-Famila - BC Moscow   87 - 67
Beretta-Famila wins 165 - 136