SCOREBOARD

Elimination Round
BSC Dnipro   BC Dynamo Moscow Region
6047
19-11   15-9   9-15   17-12  
First game: BC Dynamo Moscow Region - BSC Dnipro   86 - 56
BC Dynamo Moscow Region wins 133 - 116

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. Anda Ramat Hasharon65/1455/38311
2. KK Hemofarm Vrsac64/2411/37110
3. BC Dynamo Moscow Region63/3464/3959
4. K.V. Imperial AEL60/6320/5016
BC Dynamo Moscow Region   K.V. Imperial AEL
10344
25-16   26-7   26-9   26-12  
KK Hemofarm   Anda Ramat Hasharon
7454
18-20   16-14   20-7   20-13  
Anda Ramat Hasharon   BC Dynamo Moscow Region
9267
30-19   15-13   23-16   24-19  
K.V. Imperial AEL   KK Hemofarm
5172
13-23   11-21   16-7   11-21  
K.V. Imperial AEL   Anda Ramat Hasharon
5683
13-19   14-18   19-23   10-23  
KK Hemofarm   BC Dynamo Moscow Region
7573
23-18   26-22   17-18   9-15  
K.V. Imperial AEL   BC Dynamo Moscow Region
6288
28-27   9-18   16-21   9-22  
Anda Ramat Hasharon   KK Hemofarm
8059
25-18   19-12   20-9   16-20  
BC Dynamo Moscow Region   Anda Ramat Hasharon
5962
15-10   14-23   22-15   8-14  
KK Hemofarm   K.V. Imperial AEL
7139
15-15   23-8   17-7   16-9  
BC Dynamo Moscow Region   KK Hemofarm
7460
22-16   22-12   12-15   18-17  
Anda Ramat Hasharon   K.V. Imperial AEL
8468
15-19   20-19   26-18   23-12  
 TeamPW/LF/APts
1. Besiktas Colaturka Istanbul66/0536/38312
2. Elitzur Achva Ramla63/3447/4219
3. Kastoria CAC/Cosmopel62/4387/4598
4. Olympia Club WB61/5394/5017
Kastoria CAC   Elitzur Ramla
7872
21-21   20-20   19-7   18-24  
Olympia Club WB   Besiktas Colaturka
6992
18-21   20-24   17-22   14-25  
Besiktas Colaturka   Kastoria CAC
9055
23-12   28-18   21-20   18-5  
Elitzur Ramla   Olympia Club WB
8955
23-14   24-9   23-17   19-15  
Olympia Club WB   Kastoria CAC
7358
25-10   14-18   16-13   18-17  
Elitzur Ramla   Besiktas Colaturka
7378
23-16   15-22   9-22   26-18  
Besiktas Colaturka   Olympia Club WB
10456
25-10   26-15   27-11   26-20  
Elitzur Ramla   Kastoria CAC
6556
16-17   17-9   19-21   13-9  
Kastoria CAC   Besiktas Colaturka
6489
7-29   28-27   0-0   0-0  
Olympia Club WB   Elitzur Ramla
7182
18-25   18-19   20-17   15-21  
Kastoria CAC   Olympia Club WB
7670
21-20   18-19   19-17   18-14  
Besiktas Colaturka   Elitzur Ramla
8366
22-22   17-22   19-11   25-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Botas Spor Adana66/0447/40612
2. PBC CSKA Sofia63/3446/3969
3. Hapoel Tel Aviv63/3443/4519
4. Apollon Ptolemaida60/6397/4806
PBC CSKA   Botas Spor Adana
6768
18-27   16-11   17-15   16-15  
Apollon   Hapoel Tel Aviv
6870
22-16   13-21   17-13   16-20  
Botas Spor Adana   Apollon
6249
21-12   15-10   11-12   15-15  
Hapoel Tel Aviv   PBC CSKA
7961
24-13   17-13   17-20   21-15  
Hapoel Tel Aviv   Botas Spor Adana
8083
PBC CSKA   Apollon
8662
18-15   28-22   21-8   19-17  
Hapoel Tel Aviv   Apollon
7470
26-17   12-14   16-22   20-17  
Botas Spor Adana   PBC CSKA
5752
16-12   11-16   16-7   14-17  
Apollon   Botas Spor Adana
8293
27-21   20-21   20-23   15-28  
PBC CSKA   Hapoel Tel Aviv
8564
21-16   23-8   17-18   24-22  
Botas Spor Adana   Hapoel Tel Aviv
8476
22-19   20-24   18-19   24-14  
Apollon   PBC CSKA
6695
24-22   20-24   0-0   17-20  
 TeamPW/LF/APts
1. Taranto Cras Basket65/1418/34211
2. Tarbes Gespe Bigorre64/2466/36810
3. Acis Incosa Leon63/3438/3839
4. Basketball Team Luxembourg60/6307/5366
Luxembourg   Acis Incosa Leon
4277
12-22   13-21   10-12   7-22  
Taranto Cras Basket   Tarbes GB
6044
16-14   20-8   17-9   7-13  
Acis Incosa Leon   Taranto Cras Basket
8258
19-23   22-8   24-11   17-16  
Luxembourg   Tarbes GB
57106
15-27   6-28   14-27   22-24  
Acis Incosa Leon   Tarbes GB
6775
16-20   19-17   21-25   11-13  
Taranto Cras Basket   Luxembourg
9057
18-11   23-15   21-12   28-19  
Acis Incosa Leon   Luxembourg
8360
21-18   18-26   14-5   30-11  
Tarbes GB   Taranto Cras Basket
6063
18-17   15-16   8-16   19-14  
Tarbes GB   Luxembourg
10246
30-7   24-16   20-6   28-17  
Taranto Cras Basket   Acis Incosa Leon
6954
22-11   15-13   16-10   16-20  
Luxembourg   Taranto Cras Basket
4578
10-17   12-17   14-21   9-23  
Tarbes GB   Acis Incosa Leon
7975
17-14   16-22   24-17   22-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Hondarribia-Irun65/1470/36011
2. Pallacanestro Ribera64/2450/42610
3. Pays D´Aix Basket 1363/3431/4369
4. CAB Madeira60/6363/4926
CAB Madeira   Hondarribia-Irun
6090
22-25   11-20   13-20   14-25  
Pallacanestro Ribera   Pays D´Aix
7781
15-30   19-14   22-15   21-22  
Hondarribia-Irun   Pallacanestro Ribera
6874
18-27   13-20   18-12   19-15  
Pays D´Aix   CAB Madeira
8255
14-21   22-12   18-9   28-13  
Hondarribia-Irun   Pays D´Aix
7044
15-17   23-10   16-6   16-11  
Pallacanestro Ribera   CAB Madeira
7063
16-12   10-21   25-14   19-16  
Pays D´Aix   Pallacanestro Ribera
6977
14-24   19-14   17-17   19-22  
Hondarribia-Irun   CAB Madeira
8144
20-11   11-14   26-6   24-13  
CAB Madeira   Pays D´Aix
8285
29-19   19-21   16-22   18-23  
Pallacanestro Ribera   Hondarribia-Irun
6886
15-19   16-16   14-24   23-27  
Pays D´Aix   Hondarribia-Irun
7075
18-16   19-19   20-18   13-22  
CAB Madeira   Pallacanestro Ribera
5984
16-24   16-17   10-21   17-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Lattes Montpellier Agglomeration 65/1527/39411
2. Lavezzini Basket Parma64/2531/43010
3. Gran Canaria63/3434/4489
4. Haukar60/6399/6196
Haukar   Gran Canaria
7292
12-19   21-29   17-16   22-28  
Lavezzini Basket   Lattes Montpellier
8358
19-15   18-14   22-10   24-19  
Gran Canaria   Lavezzini Basket
7567
23-7   24-23   19-22   9-15  
Lattes Montpellier   Haukar
11059
28-15   25-9   30-26   27-9  
Lavezzini Basket   Haukar
10286
31-20   25-23   25-15   21-28  
Gran Canaria   Lattes Montpellier
5478
22-17   11-11   10-27   11-23  
Lattes Montpellier   Lavezzini Basket
9085
13-15   21-19   19-21   20-18   17-12  
Gran Canaria   Haukar
9467
30-24   25-11   18-17   21-15  
Haukar   Lattes Montpellier
57104
12-30   13-24   20-23   12-27  
Lavezzini Basket   Gran Canaria
7763
16-25   23-13   18-16   20-9  
Haukar   Lavezzini Basket
58117
13-29   5-40   30-17   10-31  
Lattes Montpellier   Gran Canaria
8756
27-8   24-16   17-14   19-18  
 TeamPW/LF/APts
1. Germano Zama Faenza65/1471/37611
2. UB Barca65/1517/36711
3. TSV 1880 Wasserburg62/4396/4298
4. Novia Munalux60/6303/5156
Faenza   TSV Wasserburg
7661
19-20   21-16   21-21   15-4  
Novia Munalux   UB Barca
5299
10-25   15-23   10-28   17-23  
TSV Wasserburg   Novia Munalux
8060
19-10   17-12   26-19   18-19  
UB Barca   Faenza
8984
28-25   20-23   20-14   11-17   10-5  
Faenza   Novia Munalux
8549
25-15   13-10   19-7   28-17  
UB Barca   TSV Wasserburg
8357
21-18   27-14   16-19   19-6  
UB Barca   Novia Munalux
8842
0-0   0-0   17-20   22-5  
TSV Wasserburg   Faenza
6069
18-19   9-12   14-23   19-15  
Novia Munalux   TSV Wasserburg
4877
14-18   13-10   10-17   11-32  
Faenza   UB Barca
7165
18-20   16-13   22-20   15-12  
Novia Munalux   Faenza
5286
20-25   14-21   11-18   7-22  
TSV Wasserburg   UB Barca
6193
14-25   13-27   13-16   21-25  
 TeamPW/LF/APts
1. ESB Villenueve d'ASCQ Lille Metropole66/0509/42212
2. G.S. Trogylos Basket Priolo63/3455/4399
3. BG Dorsten63/3391/4079
4. Coca Cola Rhondda60/6382/4696
Rhondda Rebels   BG Dorsten
5160
12-15   18-16   7-19   14-10  
G.S. Trogylos Basket   ESB Lille Metropole
8892
29-17   16-23   6-22   26-15   11-15  
BG Dorsten   G.S. Trogylos Basket
5776
17-19   11-29   9-17   20-11  
ESB Lille Metropole   Rhondda Rebels
8467
16-23   21-17   20-16   27-11  
BG Dorsten   ESB Lille Metropole
6789
11-29   14-25   20-19   22-16  
G.S. Trogylos Basket   Rhondda Rebels
8161
21-15   19-18   15-13   26-15  
BG Dorsten   Rhondda Rebels
8361
25-14   18-16   20-12   20-19  
ESB Lille Metropole   G.S. Trogylos Basket
9172
23-24   23-28   18-7   27-13  
G.S. Trogylos Basket   BG Dorsten
4962
10-17   17-12   10-20   12-13  
Rhondda Rebels   ESB Lille Metropole
6672
13-18   18-12   17-17   18-25  
Rhondda Rebels   G.S. Trogylos Basket
7689
19-27   11-23   29-13   17-26  
ESB Lille Metropole   BG Dorsten
8162
23-9   24-17   22-20   12-16  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Moscow66/0538/39612
2. K Cero VODS Kosice64/2497/42310
3. Kara Trutnov61/5370/5027
4. Arvi Marijampole61/5416/5007
Kara Trutnov   K Cero VODS
5599
11-28   0-0   29-50   15-21  
Dynamo Moscow   Arvi Marijampole
10052
30-13   21-20   24-7   25-12  
K Cero VODS   Dynamo Moscow
76102
16-33   20-30   20-25   20-14  
Arvi Marijampole   Kara Trutnov
7372
17-22   17-15   10-20   29-15  
K Cero VODS   Arvi Marijampole
8665
22-20   30-16   19-12   15-17  
Dynamo Moscow   Kara Trutnov
8760
16-28   23-9   23-9   25-14  
Arvi Marijampole   Dynamo Moscow
8592
20-23   25-18   15-22   25-29  
K Cero VODS   Kara Trutnov
9254
26-16   17-17   26-9   23-12  
Dynamo Moscow   K Cero VODS
6659
12-16   19-13   20-18   15-12  
Kara Trutnov   Arvi Marijampole
6560
22-13   16-15   11-16   16-16  
Kara Trutnov   Dynamo Moscow
6491
21-24   14-15   0-0   0-0  
Arvi Marijampole   K Cero VODS
8185
23-20   14-29   19-16   25-20  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Kursk65/1420/35511
2. Kozachka-Zalk Zaporozhye64/2437/41710
3. Sibenik Jolly JBS63/3418/3669
4. Gustino Zepter Tigers Wels60/6337/4746
Kozachka-Zalk   Gustino Zepter Tigers
8753
28-9   29-14   14-18   16-12  
Dynamo Kursk   Sibenik Jolly JBS
5249
17-16   13-12   9-13   13-8  
Sibenik Jolly JBS   Kozachka-Zalk
8367
27-12   25-17   17-18   14-20  
Gustino Zepter Tigers   Dynamo Kursk
6672
18-29   13-19   20-9   15-15  
Dynamo Kursk   Kozachka-Zalk
7961
21-12   16-16   17-14   25-19  
Gustino Zepter Tigers   Sibenik Jolly JBS
4771
17-26   6-9   12-17   12-19  
Sibenik Jolly JBS   Dynamo Kursk
6276
10-22   11-23   21-16   20-15  
Gustino Zepter Tigers   Kozachka-Zalk
6884
13-25   12-25   19-18   24-16  
Kozachka-Zalk   Sibenik Jolly JBS
7370
21-14   16-19   17-11   12-22   7-4  
Dynamo Kursk   Gustino Zepter Tigers
7752
11-15   35-14   12-17   19-6  
Kozachka-Zalk   Dynamo Kursk
6564
17-22   17-16   15-18   16-8  
Sibenik Jolly JBS   Gustino Zepter Tigers
8351
20-12   36-8   12-16   15-15  
 TeamPW/LF/APts
1. Chevakata66/0511/36112
2. Szeviép Szeged64/2464/39710
3. ZKK Merkur Celje61/5352/4187
4. ZKK Medvescak Zagreb61/5375/5267
Szeviép   ZKK Merkur
8244
26-11   14-14   19-4   23-15  
Chevakata   ZKK Medvescak
9054
21-14   18-18   26-6   25-16  
ZKK Merkur   Chevakata
5672
16-18   12-18   8-14   20-22  
ZKK Medvescak   Szeviép
5691
10-23   20-23   13-25   13-20  
Chevakata   Szeviép
6953
16-11   20-16   20-13   13-13  
ZKK Merkur   ZKK Medvescak
9551
20-16   29-14   22-16   24-5  
ZKK Merkur   Szeviép
5459
11-21   14-7   8-20   21-11  
ZKK Medvescak   Chevakata
65101
16-23   17-19   12-30   20-29  
Szeviép   ZKK Medvescak
9079
24-16   18-14   22-22   26-27  
Chevakata   ZKK Merkur
8444
16-9   26-14   25-8   17-13  
Szeviép   Chevakata
8995
25-23   14-13   24-19   14-22   12-18  
ZKK Medvescak   ZKK Merkur
7059
19-15   22-16   12-16   17-12  
 TeamPW/LF/APts
1. BC NADEZHDA ORENBURG65/1438/39811
2. MBK Ruzomberok64/2475/41910
3. Gospic Croatia Osiguranje63/3430/3989
4. TTT Riga60/6366/4946
Nadezhda   Gospic
6859
19-13   14-15   18-16   17-15  
TTT Riga   MBK Ruzomberok
44101
9-30   16-22   14-21   5-28  
MBK Ruzomberok   Nadezhda
7087
20-19   22-26   14-23   14-19  
Gospic   TTT Riga
8065
19-15   25-13   24-18   12-19  
MBK Ruzomberok   Gospic
7876
23-18   15-21   23-23   17-14  
Nadezhda   TTT Riga
8159
15-20   20-15   33-15   13-9  
MBK Ruzomberok   TTT Riga
8663
22-21   26-16   25-11   13-15  
Gospic   Nadezhda
7349
18-9   24-17   13-9   18-14  
Nadezhda   MBK Ruzomberok
8574
11-25   25-13   24-14   25-22  
TTT Riga   Gospic
7278
17-17   30-22   8-19   17-20  
Gospic   MBK Ruzomberok
6466
17-19   8-20   15-12   24-15  
TTT Riga   Nadezhda
6368
14-18   15-25   17-8   17-17  
Sixteenth-Finals
Chevakata   BG Dorsten
7655
22-15   20-19   14-14   20-7  
First game: BG Dorsten - Chevakata   66 - 62
Chevakata wins 138 - 121
Besiktas Colaturka   Gran Canaria
6951
19-10   20-19   14-13   16-9  
First game: Gran Canaria - Besiktas Colaturka   85 - 68
Besiktas Colaturka wins 137 - 136
Dynamo Moscow   Hapoel Tel Aviv
8061
23-21   20-9   20-10   17-21  
First game: Hapoel Tel Aviv - Dynamo Moscow   60 - 107
Dynamo Moscow wins 187 - 121
ESB Lille Metropole   Pays D´Aix
8673
32-31   13-18   32-13   9-11  
First game: Pays D´Aix - ESB Lille Metropole   70 - 80
ESB Lille Metropole wins 166 - 143
Botas Spor Adana   G.S. Trogylos Basket
7659
18-13   20-10   19-15   19-21  
First game: G.S. Trogylos Basket - Botas Spor Adana   81 - 73
Botas Spor Adana wins 149 - 140
UB Barca   Elitzur Ramla
7587
15-21   19-27   16-19   25-20  
First game: Elitzur Ramla - UB Barca   72 - 91
UB Barca wins 166 - 159
Lattes Montpellier   Gospic
7171
19-23   11-19   17-19   24-10  
First game: Gospic - Lattes Montpellier   56 - 70
Lattes Montpellier wins 141 - 127
Hondarribia-Irun   PBC CSKA
7263
14-19   15-22   17-12   26-10  
First game: PBC CSKA - Hondarribia-Irun   69 - 66
Hondarribia-Irun wins 138 - 132
Faenza   Kozachka-Zalk
9365
23-12   32-13   28-16   10-24  
First game: Kozachka-Zalk - Faenza   61 - 49
Faenza wins 142 - 126
Taranto Cras Basket   Sibenik Jolly JBS
7160
18-17   16-11   12-15   25-17  
First game: Sibenik Jolly JBS - Taranto Cras Basket   68 - 60
Taranto Cras Basket wins 131 - 128
Anda Ramat Hasharon   Acis Incosa Leon
7251
19-15   13-15   17-4   23-17  
First game: Acis Incosa Leon - Anda Ramat Hasharon   68 - 66
Anda Ramat Hasharon wins 138 - 119
Dynamo Kursk   BC Dynamo Moscow Region
5756
13-11   19-12   14-15   11-18  
First game: BC Dynamo Moscow Region - Dynamo Kursk   65 - 59
BC Dynamo Moscow Region wins 121 - 116
Nadezhda   Pallacanestro Ribera
6960
20-14   17-14   17-7   15-25  
First game: Pallacanestro Ribera - Nadezhda   76 - 70
Nadezhda wins 139 - 136
Tarbes GB   KK Hemofarm
7154
19-11   15-14   15-12   22-17  
First game: KK Hemofarm - Tarbes GB   72 - 80
Tarbes GB wins 151 - 126
Lavezzini Basket   MBK Ruzomberok
7278
19-18   19-18   19-18   15-24  
First game: MBK Ruzomberok - Lavezzini Basket   80 - 95
Lavezzini Basket wins 167 - 158
K Cero VODS   Szeviép
7156
17-21   11-11   21-16   22-8  
First game: Szeviép - K Cero VODS   66 - 73
K Cero VODS wins 144 - 122
Eighth-Finals
Chevakata   K Cero VODS
7868
23-19   16-24   21-14   18-11  
First game: K Cero VODS - Chevakata   78 - 70
Chevakata wins 148 - 146
Besiktas Colaturka   Lavezzini Basket
6764
24-18   14-9   15-15   14-22  
First game: Lavezzini Basket - Besiktas Colaturka   92 - 66
Lavezzini Basket wins 156 - 133
Dynamo Moscow   Tarbes GB
9053
22-16   16-8   27-17   25-12  
First game: Tarbes GB - Dynamo Moscow   65 - 68
Dynamo Moscow wins 158 - 118
ESB Lille Metropole   Nadezhda
6160
18-17   13-17   17-12   13-14  
First game: Nadezhda - ESB Lille Metropole   72 - 69
Nadezhda wins 132 - 130
Botas Spor Adana   BC Dynamo Moscow Region
5972
17-23   8-12   16-22   18-15  
First game: BC Dynamo Moscow Region - Botas Spor Adana   68 - 64
BC Dynamo Moscow Region wins 140 - 123
UB Barca   Anda Ramat Hasharon
7574
24-21   18-19   22-15   11-19  
First game: Anda Ramat Hasharon - UB Barca   73 - 59
Anda Ramat Hasharon wins 147 - 134
Lattes Montpellier   Taranto Cras Basket
5961
14-16   16-14   18-8   11-23  
First game: Taranto Cras Basket - Lattes Montpellier   61 - 62
Taranto Cras Basket wins 122 - 121
Hondarribia-Irun   Faenza
7762
19-14   17-20   19-11   22-17  
First game: Faenza - Hondarribia-Irun   87 - 69
Faenza wins 149 - 146
Quarter-Finals
Chevakata   Faenza
6368
15-26   18-14   12-18   18-10  
First game: Faenza - Chevakata   101 - 44
Faenza wins 169 - 107
Taranto Cras Basket   Lavezzini Basket
7357
19-16   25-14   14-15   15-12  
First game: Lavezzini Basket - Taranto Cras Basket   86 - 61
Lavezzini Basket wins 143 - 134
Dynamo Moscow   Anda Ramat Hasharon
8054
21-20   16-8   20-15   23-11  
First game: Anda Ramat Hasharon - Dynamo Moscow   57 - 68
Dynamo Moscow wins 148 - 111
Nadezhda   BC Dynamo Moscow Region
7460
15-16   16-11   23-15   20-18  
First game: BC Dynamo Moscow Region - Nadezhda   67 - 42
BC Dynamo Moscow Region wins 127 - 116
Semi-Finals
Faenza   BC Dynamo Moscow Region
6654
19-14   23-13   13-11   11-16  
First game: BC Dynamo Moscow Region - Faenza   62 - 59
Faenza wins 125 - 116
Dynamo Moscow   Lavezzini Basket
8755
16-19   20-10   26-11   25-15  
First game: Lavezzini Basket - Dynamo Moscow   77 - 91
Dynamo Moscow wins 178 - 132
Finals
Dynamo Moscow   Faenza
7656
18-15   10-20   24-15   24-6  
First game: Faenza - Dynamo Moscow   61 - 74
Dynamo Moscow wins 150 - 117