SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. MBK Ruzomberok66/0503/36712
2. TSV 1880 Wasserburg64/2482/43410
3. BSE ESMA Budapest62/4451/4338
4. ZKK Medvescak Zagreb60/6319/5216
BSE ESMA   MBK
6872
12-18   17-13   18-27   21-14  
ZKK Medvescak   TSV Wasserburg
5083
15-23   14-22   7-18   14-20  
TSV Wasserburg   BSE ESMA
8069
26-14   24-20   14-15   16-20  
MBK   ZKK Medvescak
10741
27-7   39-16   28-8   13-10  
BSE ESMA   ZKK Medvescak
8876
34-31   21-14   22-19   11-12  
TSV Wasserburg   MBK
8791
23-17   19-27   25-28   20-19  
MBK   BSE ESMA
6562
16-21   12-13   16-10   21-18  
TSV Wasserburg   ZKK Medvescak
8352
18-12   20-21   24-12   21-7  
BSE ESMA   TSV Wasserburg
8086
20-20   19-24   22-29   19-13  
ZKK Medvescak   MBK
4676
7-22   19-12   5-12   15-30  
MBK   TSV Wasserburg
9263
24-17   26-17   21-18   21-11  
ZKK Medvescak   BSE ESMA
5484
13-21   7-18   18-17   16-28  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Kursk64/2443/39110
2. Zala Volán ZTE64/2438/40210
3. Sibenik Jolly JBS64/2436/40610
4. BC Powerbasket Wels60/6402/5206
Zala Volán   BC Powerbasket
8159
29-21   16-13   16-9   20-16  
Jolly JBS   Dynamo Kursk
6759
17-14   13-19   18-10   19-16  
BC Powerbasket   Jolly JBS
76102
22-22   17-33   21-19   16-28  
Dynamo Kursk   Zala Volán
7368
15-13   18-15   13-18   14-14   13-8  
Dynamo Kursk   BC Powerbasket
9672
25-18   24-12   26-18   21-24  
Zala Volán   Jolly JBS
7569
13-23   22-19   16-11   24-16  
Dynamo Kursk   Jolly JBS
6441
17-10   10-14   14-6   23-11  
BC Powerbasket   Zala Volán
6470
16-13   12-18   22-14   14-25  
Zala Volán   Dynamo Kursk
7263
18-18   11-23   21-6   22-16  
Jolly JBS   BC Powerbasket
8360
26-26   22-12   16-15   19-7  
BC Powerbasket   Dynamo Kursk
7188
15-20   20-20   15-24   21-24  
Jolly JBS   Zala Volán
7472
29-21   18-15   17-23   10-13  
 TeamPW/LF/APts
1. Gospic Croatia Osiguranje65/1477/40611
2. Arvi Marijampole64/2430/42810
3. Szeviép Szeged62/4399/4188
4. ZKK Merkur Celje61/5387/4417
Szeviép   ZKK Merkur
7775
15-17   16-17   17-24   21-11   8-6  
Gospic   Arvi
9575
29-18   16-18   29-14   21-25  
Arvi   Szeviép
5863
12-16   21-18   9-11   16-18  
ZKK Merkur   Gospic
5366
14-9   14-16   8-17   17-24  
Szeviép   Gospic
7478
21-27   20-20   16-10   17-21  
Arvi   ZKK Merkur
7764
22-19   12-15   22-17   21-13  
Arvi   Gospic
8281
19-22   22-12   30-21   11-26  
ZKK Merkur   Szeviép
7162
22-17   16-11   19-14   14-20  
Gospic   ZKK Merkur
8257
20-7   23-18   15-12   24-20  
Szeviép   Arvi
5861
13-12   12-20   12-16   21-13  
Gospic   Szeviép
7565
20-15   21-18   17-18   17-14  
ZKK Merkur   Arvi
6777
10-25   27-17   15-15   15-20  
 TeamPW/LF/APts
1. Nadezhda66/0500/39512
2. ZKK Croatia Zagreb63/3452/4399
3. DKSK Miskolc63/3418/4099
4. BK Siemens Poprad60/6340/4676
DKSK Miskolc   BK Siemens
9761
19-13   31-10   20-15   27-23  
ZKK Croatia   Nadezhda
7193
19-31   18-22   22-22   12-18  
BK Siemens   ZKK Croatia
6080
18-19   11-21   12-24   19-16  
Nadezhda   DKSK Miskolc
7757
21-11   18-14   18-20   20-12  
DKSK Miskolc   ZKK Croatia
7372
16-23   29-8   20-15   8-26  
Nadezhda   BK Siemens
7059
18-9   17-22   17-13   18-15  
BK Siemens   DKSK Miskolc
3760
9-16   8-20   10-10   10-14  
Nadezhda   ZKK Croatia
9275
25-16   21-19   17-25   29-15  
DKSK Miskolc   Nadezhda
6471
16-23   17-18   20-9   11-21  
ZKK Croatia   BK Siemens
6354
8-18   14-11   17-17   24-8  
ZKK Croatia   DKSK Miskolc
9167
29-14   20-21   17-9   25-23  
BK Siemens   Nadezhda
6997
13-27   13-22   17-21   26-27  
 TeamPW/LF/APts
1. Besiktas Colaturka Istanbul66/0484/41212
2. Kozachka-Zalk Zaporozhye63/3428/4049
3. Kastoria CAC/Cosmopel63/3456/4409
4. BC Stara Zagora Terra Group60/6381/4936
Kastoria CAC   Besiktas
8087
33-29   17-16   8-21   22-21  
BC Stara Zagora   Kozachka-Zalk
5466
10-11   13-19   15-15   16-21  
Kozachka-Zalk   Kastoria CAC
8070
24-26   22-12   12-19   22-13  
Besiktas   BC Stara Zagora
8057
15-8   25-17   19-18   21-14  
Kastoria CAC   BC Stara Zagora
9461
25-10   26-20   19-17   24-14  
Kozachka-Zalk   Besiktas
8183
20-28   27-15   17-16   17-24  
Besiktas   Kastoria CAC
7456
14-13   18-16   24-6   18-21  
Kozachka-Zalk   BC Stara Zagora
7262
12-18   18-15   22-18   20-11  
Kastoria CAC   Kozachka-Zalk
6664
23-21   16-16   21-14   6-13  
BC Stara Zagora   Besiktas
7391
15-28   17-23   18-25   23-15  
BC Stara Zagora   Kastoria CAC
7490
13-22   28-27   15-20   18-21  
Besiktas   Kozachka-Zalk
6965
24-15   14-21   17-12   14-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Spartak Moscow Region65/1446/40111
2. KK Hemofarm Vrsac64/2443/43410
3. Fenerbahce SK Istanbul63/3483/4339
4. Lukoil Neftochimik60/6382/4866
Hemofarm   Fenerbahce
8684
12-17   24-13   17-24   19-18   14-12  
Lukoil   Spartak
6174
20-16   18-19   8-20   15-19  
Spartak   Hemofarm
7270
19-14   20-17   22-10   11-29  
Fenerbahce   Lukoil
9870
22-14   25-16   18-20   33-20  
Spartak   Fenerbahce
7568
22-11   19-19   18-17   16-21  
Hemofarm   Lukoil
7767
20-15   27-19   17-12   13-21  
Spartak   Lukoil
8054
28-12   18-12   14-18   20-12  
Fenerbahce   Hemofarm
7464
16-11   18-17   26-13   14-23  
Lukoil   Fenerbahce
6287
22-25   17-24   12-23   11-15  
Hemofarm   Spartak
7669
19-21   17-13   11-14   29-21  
Lukoil   Hemofarm
6870
19-14   23-20   8-19   18-17  
Fenerbahce   Spartak
7276
21-17   24-28   12-20   15-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Anda Ramat Hasharon66/0518/28712
2. Mersin Büyüksehir Belediye64/2460/37810
3. WBC Kimico Struga62/4446/4468
4. KK Jedinstvo60/6298/6116
KK Jedinstvo   Anda
31103
6-23   8-26   6-27   11-27  
WBC Kimico   Mersin
7582
19-12   17-16   18-25   21-29  
Anda   KK Jedinstvo
11544
27-7   28-15   30-8   30-14  
Mersin   KK Jedinstvo
13453
42-12   43-10   18-17   31-14  
Anda   WBC Kimico
8955
19-6   19-11   26-19   25-19  
Anda   Mersin
7952
15-23   23-11   21-16   20-2  
WBC Kimico   KK Jedinstvo
8256
28-8   15-22   17-7   22-19  
Mersin   WBC Kimico
8064
18-15   17-16   23-17   22-16  
KK Jedinstvo   Mersin
4769
16-16   17-15   13-12   1-26  
WBC Kimico   Anda
6272
20-19   16-9   13-22   13-22  
Mersin   Anda
4360
7-15   12-17   16-11   8-17  
KK Jedinstvo   WBC Kimico
67108
20-28   12-23   24-20   11-37  
 TeamPW/LF/APts
1. BC Chevakata43/1297/2857
2. Ceyhan Belediyespor42/2299/2706
3. ZKK Vojvodina Nis-Gas41/3259/3005
ZKK Vojvodina   BC Chevakata
6881
19-17   18-19   15-26   16-19  
Ceyhan   ZKK Vojvodina
7948
23-12   18-6   22-15   16-15  
BC Chevakata   Ceyhan
7870
23-15   10-14   23-24   22-17  
BC Chevakata   ZKK Vojvodina
6968
18-14   22-24   10-13   19-17  
ZKK Vojvodina   Ceyhan
7571
14-25   15-17   25-15   21-14  
Ceyhan   BC Chevakata
7969
17-23   25-20   17-15   20-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Polisportiva Ares Ribera65/1411/35411
2. Pays D´Aix Basket 1364/2479/35210
3. CajaCanarias63/3435/3709
4. Haukar60/6312/5616
Ribera   Pays D´Aix
7571
20-18   27-18   17-14   11-21  
Haukar   CajaCanarias
5897
19-26   19-27   11-24   9-20  
Pays D´Aix   Haukar
9959
34-17   25-10   15-16   25-16  
CajaCanarias   Ribera
5861
24-20   9-11   18-14   7-16  
Pays D´Aix   CajaCanarias
7860
14-15   26-13   11-21   27-11  
Haukar   Ribera
4585
6-25   11-21   12-27   16-12  
Pays D´Aix   Ribera
6450
16-12   20-10   15-17   13-11  
CajaCanarias   Haukar
9551
23-18   25-10   27-12   20-11  
Haukar   Pays D´Aix
41105
13-33   9-23   15-24   4-25  
Ribera   CajaCanarias
6058
16-18   5-11   18-11   21-18  
Ribera   Haukar
8058
19-20   15-14   29-13   17-11  
CajaCanarias   Pays D´Aix
6762
16-20   21-11   15-13   15-18  
 TeamPW/LF/APts
1. Lavezzini Parma64/2454/41710
2. ESB Lille Metropole64/2425/37210
3. Acis Incosa Leon63/3407/3759
4. CAB Madeira61/5342/4647
CAB Madeira   Acis Incosa
7471
16-13   23-22   19-21   16-15  
Lavezzini Parma   ESB Lille Metropole
7276
24-25   10-15   18-18   20-18  
ESB Lille Metropole   CAB Madeira
8037
15-8   18-10   25-14   22-5  
Acis Incosa   Lavezzini Parma
6869
20-25   9-17   19-11   20-16  
ESB Lille Metropole   Acis Incosa
4952
20-19   16-12   4-4   9-17  
CAB Madeira   Lavezzini Parma
6986
12-28   11-23   29-17   17-18  
ESB Lille Metropole   Lavezzini Parma
7177
19-19   9-16   19-12   24-30  
Acis Incosa   CAB Madeira
6744
18-8   16-8   21-18   12-10  
Lavezzini Parma   Acis Incosa
6381
14-21   13-20   19-10   17-30  
CAB Madeira   ESB Lille Metropole
6673
17-26   13-20   22-17   14-10  
Lavezzini Parma   CAB Madeira
8752
27-19   19-15   18-12   23-6  
Acis Incosa   ESB Lille Metropole
6876
15-17   20-21   10-23   23-15  
 TeamPW/LF/APts
1. Tarbes Gespe Bigorre65/1460/41811
2. H.S. Penta Faenza64/2419/41610
3. Hondarribia-Irun62/4408/4048
4. Coca Cola Rhondda Rebels61/5431/4807
Faenza   Tarbes
6954
22-10   13-7   22-15   12-22  
Rhondda Rebels   Hondarribia-Irun
5578
4-26   21-24   16-12   14-16  
Tarbes   Rhondda Rebels
9586
20-20   30-22   17-20   28-24  
Hondarribia-Irun   Faenza
7075
17-14   15-14   20-20   18-27  
Rhondda Rebels   Faenza
5666
18-15   16-13   13-24   9-14  
Tarbes   Hondarribia-Irun
8675
20-16   24-25   20-20   22-14  
Hondarribia-Irun   Rhondda Rebels
7767
26-19   15-13   14-18   22-17  
Tarbes   Faenza
8366
12-11   16-13   31-18   24-24  
Rhondda Rebels   Tarbes
7789
18-21   18-24   21-23   20-21  
Faenza   Hondarribia-Irun
6863
11-9   23-21   15-10   19-23  
Hondarribia-Irun   Tarbes
4553
17-11   13-23   10-7   5-12  
Faenza   Rhondda Rebels
7590
12-20   13-24   26-21   24-25  
 TeamPW/LF/APts
1. Halcon Avenida Salamanca65/1426/33311
2. Coconuda Maddaloni 64/2416/38610
3. Stade Clermontois Auvergne Basket 6363/3386/4179
4. BG Dorsten60/6345/4376
BG Dorsten   Halcon Avenida
5168
19-13   11-19   6-19   15-17  
Coconuda   SCAB 63
6470
19-19   18-11   17-24   10-16  
SCAB 63   BG Dorsten
6860
20-10   15-18   19-13   14-19  
Halcon Avenida   Coconuda
6058
16-14   11-16   16-13   17-15  
BG Dorsten   Coconuda
6275
SCAB 63   Halcon Avenida
5280
19-22   12-22   17-21   4-15  
SCAB 63   Coconuda
6578
13-23   19-22   14-22   19-11  
Halcon Avenida   BG Dorsten
8442
23-10   25-6   20-15   16-11  
BG Dorsten   SCAB 63
6870
18-18   22-15   16-15   12-22  
Coconuda   Halcon Avenida
6967
19-25   16-10   21-15   13-17  
Coconuda   BG Dorsten
7262
25-13   16-22   15-20   16-7  
Halcon Avenida   SCAB 63
6761
17-12   18-17   17-17   15-15  
Sixteenth-Finals
Anda   BSE ESMA
7468
19-19   18-13   18-17   19-19  
First game: BSE ESMA - Anda   65 - 90
Anda wins 164 - 133
MBK   SCAB 63
9377
23-29   24-17   19-10   27-21  
First game: SCAB 63 - MBK   67 - 66
MBK wins 159 - 144
Nadezhda   DKSK Miskolc
8161
18-7   25-21   13-20   25-13  
First game: DKSK Miskolc - Nadezhda   79 - 70
Nadezhda wins 151 - 140
Besiktas   ZKK Croatia
7161
19-14   18-11   17-11   17-25  
First game: ZKK Croatia - Besiktas   71 - 71
Besiktas wins 142 - 132
Halcon Avenida   Kastoria CAC
8756
21-17   16-13   26-13   24-13  
First game: Kastoria CAC - Halcon Avenida   67 - 80
Halcon Avenida wins 167 - 123
Gospic   Kozachka-Zalk
7753
16-15   22-11   14-14   25-13  
First game: Kozachka-Zalk - Gospic   64 - 58
Gospic wins 135 - 117
Ribera   Acis Incosa
5862
12-20   17-18   16-20   13-4  
First game: Acis Incosa - Ribera   62 - 69
Ribera wins 127 - 124
Spartak   Ceyhan
10072
28-21   25-14   28-17   19-20  
First game: Ceyhan - Spartak   67 - 70
Spartak wins 170 - 139
Tarbes   Fenerbahce
6069
11-16   20-21   16-16   13-16  
First game: Fenerbahce - Tarbes   82 - 58
Fenerbahce wins 151 - 118
BC Chevakata   CajaCanarias
9068
22-14   15-21   26-12   27-21  
First game: CajaCanarias - BC Chevakata   61 - 64
BC Chevakata wins 154 - 129
Pays D´Aix   Arvi
8150
17-9   22-11   13-13   29-17  
First game: Arvi - Pays D´Aix   83 - 65
Pays D´Aix wins 146 - 133
Mersin   Faenza
8074
20-24   20-20   21-11   19-19  
First game: Faenza - Mersin   80 - 87
Mersin wins 167 - 154
ESB Lille Metropole   Hemofarm
7973
25-19   14-21   22-15   18-18  
First game: Hemofarm - ESB Lille Metropole   56 - 69
ESB Lille Metropole wins 148 - 129
Dynamo Kursk   Jolly JBS
7466
20-10   21-19   22-21   11-16  
First game: Jolly JBS - Dynamo Kursk   83 - 68
Jolly JBS wins 149 - 142
TSV Wasserburg   Coconuda
5957
13-8   16-19   22-18   8-12  
First game: Coconuda - TSV Wasserburg   89 - 60
Coconuda wins 146 - 119
Zala Volán   Lavezzini Parma
5667
13-24   15-15   8-13   20-15  
First game: Lavezzini Parma - Zala Volán   66 - 63
Lavezzini Parma wins 133 - 119
Eighth-Finals
Anda   Lavezzini Parma
8975
31-23   16-21   19-15   23-16  
First game: Lavezzini Parma - Anda   61 - 86
Anda wins 175 - 136
MBK   Coconuda
6680
11-16   18-18   20-24   17-22  
First game: Coconuda - MBK   64 - 61
Coconuda wins 144 - 127
Nadezhda   Jolly JBS
6265
18-19   16-20   12-14   16-12  
First game: Jolly JBS - Nadezhda   61 - 65
Nadezhda wins 127 - 126
Besiktas   ESB Lille Metropole
7344
26-7   18-12   15-7   14-18  
First game: ESB Lille Metropole - Besiktas   79 - 77
Besiktas wins 150 - 123
Halcon Avenida   Mersin
6643
13-8   20-11   16-11   17-13  
First game: Mersin - Halcon Avenida   73 - 77
Halcon Avenida wins 143 - 116
Gospic   Pays D´Aix
6967
19-13   8-13   15-16   27-25  
First game: Pays D´Aix - Gospic   65 - 62
Pays D´Aix wins 132 - 131
Ribera   BC Chevakata
7766
22-17   14-9   19-15   22-25  
First game: BC Chevakata - Ribera   86 - 61
BC Chevakata wins 152 - 138
Spartak   Fenerbahce
7862
20-15   23-14   16-12   19-21  
First game: Fenerbahce - Spartak   74 - 66
Spartak wins 144 - 136
Quarter-Finals
Anda   Spartak
6973
17-18   21-18   14-20   17-17  
First game: Spartak - Anda   74 - 67
Spartak wins 147 - 136
BC Chevakata   Coconuda
95103
13-24   17-10   13-17   29-22   13-13   10-17  
First game: Coconuda - BC Chevakata   63 - 64
Coconuda wins 166 - 159
Nadezhda   Pays D´Aix
6766
14-22   22-19   13-15   18-10  
First game: Pays D´Aix - Nadezhda   73 - 57
Pays D´Aix wins 139 - 124
Besiktas   Halcon Avenida
6859
13-14   12-10   17-18   26-17  
First game: Halcon Avenida - Besiktas   78 - 60
Halcon Avenida wins 137 - 128
Semi-Finals
Halcon Avenida   Spartak
6161
22-18   12-8   13-18   14-17  
First game: Spartak - Halcon Avenida   71 - 55
Spartak wins 132 - 116
Pays D´Aix   Coconuda
7173
13-24   18-24   28-13   12-12  
First game: Coconuda - Pays D´Aix   65 - 79
Pays D´Aix wins 150 - 138
Finals
Spartak   Pays D´Aix
7266
21-25   18-12   15-14   18-15  
First game: Pays D´Aix - Spartak   65 - 80
Spartak wins 152 - 131