SCOREBOARD

Conference West - Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. Pays d'Aix Basket 1365/1461/41011
2. Halcón Avenida64/2485/43110
3. Trentino Rovereto Basket63/3463/4179
4. CAB Madeira60/6401/5526
Rovereto   Halcón
7172
17-15   13-10   21-21   20-26  
CAB Madeira   Pays d'Aix
6282
18-21   20-15   11-22   13-24  
Pays d'Aix   Rovereto
6450
13-15   14-14   25-8   12-13  
Halcón   CAB Madeira
9956
24-15   24-9   21-20   30-12  
Pays d'Aix   Halcón
8481
19-9   19-19   19-17   7-19   10-10   10-7  
Rovereto   CAB Madeira
9971
30-17   29-16   22-19   18-19  
Pays d'Aix   CAB Madeira
9064
24-8   15-13   28-21   23-22  
Halcón   Rovereto
7467
22-18   15-12   17-21   20-16  
CAB Madeira   Halcón
7786
16-20   23-18   20-23   18-25  
Rovereto   Pays d'Aix
8065
25-17   12-20   18-14   25-14  
CAB Madeira   Rovereto
7196
14-23   21-26   18-21   18-26  
Halcón   Pays d'Aix
7376
 TeamPW/LF/APts
1. Faience Pallacanestro65/1438/38711
2. Reyer Venezia64/2424/37510
3. ESB Lille Metropole63/3413/4129
4. Coca Cola Rhondda Rebels 60/6407/5086
Rhondda Rebels   ESB Lille
6789
10-25   12-20   24-23   21-21  
Faience   Venezia
7370
23-16   10-18   19-19   21-17  
ESB Lille   Faience
6670
16-19   18-17   17-9   15-25  
Venezia   Rhondda Rebels
8973
21-14   32-18   19-23   17-18  
ESB Lille   Venezia
6462
15-21   19-13   22-12   8-16  
Faience   Rhondda Rebels
8565
25-13   17-18   28-15   15-19  
ESB Lille   Rhondda Rebels
9079
27-24   21-16   18-17   24-22  
Venezia   Faience
6559
23-15   16-10   15-23   11-11  
Rhondda Rebels   Venezia
6065
13-19   15-13   15-21   17-12  
Faience   ESB Lille
6158
16-8   13-18   16-14   16-18  
Rhondda Rebels   Faience
6390
22-17   22-24   12-24   7-25  
Venezia   ESB Lille
7346
18-20   17-14   17-4   21-8  
 TeamPW/LF/APts
1. Phard Napoli Basket64/2481/40710
2. USO Mondeville Basket64/2456/43110
3. CajaCanarias64/2458/44110
4. Polisportiva Ares Ribera60/6398/5146
USO Mondeville   Phard Napoli
6764
14-14   20-15   19-17   14-18  
Ribera   Caja Canarias
7077
13-12   17-29   20-17   20-19  
Phard Napoli   Ribera
8054
19-6   19-16   19-9   23-23  
Caja Canarias   USO Mondeville
6861
6-26   27-13   20-10   15-12  
Ribera   USO Mondeville
7479
14-23   18-21   19-11   23-24  
Phard Napoli   Caja Canarias
9278
20-18   28-17   27-17   17-26  
Caja Canarias   Ribera
9156
18-15   22-13   16-10   35-18  
Phard Napoli   USO Mondeville
8362
19-17   20-16   20-17   24-12  
USO Mondeville   Caja Canarias
9672
33-30   19-11   27-9   17-22  
Ribera   Phard Napoli
7496
21-22   20-19   12-35   21-20  
USO Mondeville   Ribera
9170
25-24   22-13   18-17   26-16  
Caja Canarias   Phard Napoli
7266
18-24   14-16   15-14   25-12  
Conferene West - Play-Offs
Faience   Rovereto
6868
12-19   19-15   16-17   21-17  
First game: Rovereto - Faience   58 - 69
Faience wins 137 - 126
Pays d'Aix   Caja Canarias
7769
14-22   24-16   20-10   19-21  
First game: Caja Canarias - Pays d'Aix   67 - 71
Pays d'Aix wins 148 - 136
Phard Napoli   USO Mondeville
7962
14-13   24-9   18-21   23-19  
First game: USO Mondeville - Phard Napoli   52 - 53
Phard Napoli wins 132 - 114
Venezia   Halcón
7058
23-15   16-15   22-17   9-11  
First game: Halcón - Venezia   72 - 69
Venezia wins 139 - 130

Semi-Finals

Pays d'Aix   Phard Napoli
5468
16-20   14-15   9-15   15-18  
Faience   Venezia
6257
14-14   14-19   15-13   19-11  

Finals

Faience   Phard Napoli
5476
10-26   17-8   14-26   13-16  
Venezia   Pays d'Aix
7161
23-19   23-15   21-4   4-23  

Conference South - Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. Fenerbahçe SK Istanbul65/1490/36911
2. Lukoil Neftochimik64/2456/44810
3. Apollon Ptolemaida63/3474/4839
4. WBC Kimico Struga60/6403/5236
Lukoil   Ptolemaida
8478
27-20   18-14   20-14   19-30  
WBC Kimico   Fenerbahçe
6792
18-27   12-25   11-21   26-19  
Ptolemaida   WBC Kimico
9772
20-23   27-19   15-14   35-16  
Fenerbahçe   Lukoil
7562
20-7   15-19   21-17   19-19  
Ptolemaida   Fenerbahçe
8380
19-14   22-24   21-21   21-21  
WBC Kimico   Lukoil
8090
16-32   20-17   20-24   24-17  
Ptolemaida   Lukoil
7883
22-26   17-22   22-20   17-15  
Fenerbahçe   WBC Kimico
8145
21-12   17-14   16-7   27-12  
Lukoil   Fenerbahçe
5677
17-32   11-14   13-13   15-18  
WBC Kimico   Ptolemaida
7982
22-18   20-25   15-22   22-17  
Fenerbahçe   Ptolemaida
8556
20-13   23-16   19-12   23-15  
Lukoil   WBC Kimico
8160
17-11   22-13   18-15   24-21  
 TeamPW/LF/APts
1. Anda Ramat Hasharon44/0391/2358
2. Ceyhan Belediyespor42/2294/3206
3. BC Stara Zagora40/4273/4034
Ramat Hasharon   Ceyhan
8361
14-12   21-15   22-14   26-20  
Ceyhan   Stara Zagora
9162
23-13   21-8   22-16   25-25  
Stara Zagora   Ramat Hasharon
69114
17-33   13-27   18-27   21-27  
Ceyhan   Ramat Hasharon
5286
16-20   5-24   11-23   20-19  
Stara Zagora   Ceyhan
8990
24-24   18-24   25-19   22-23  
Ramat Hasharon   Stara Zagora
10853
34-17   24-5   31-12   19-19  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Novosibirsk43/1311/2817
2. JBK Levski Spartak Sofia42/2284/2946
3. Clubul Sportiv Livas Targoviste41/3266/2865
Targoviste   Novosibirsk
6775
15-22   15-15   14-19   23-19  
Levski Spartak   Targoviste
6660
12-22   20-12   15-14   19-12  
Levski Spartak   Novosibirsk
7876
25-22   21-20   8-17   24-17  
Novosibirsk   Targoviste
7863
19-12   14-19   21-16   24-16  
Targoviste   Levski Spartak
7667
13-12   20-15   26-21   17-19  
Novosibirsk   Levski Spartak
8273
27-19   14-19   27-16   14-19  
Conference South - Play-Offs
Ramat Hasharon   Targoviste
200
First game: Targoviste - Ramat Hasharon   73 - 95
Fenerbahçe   Ceyhan
8454
25-16   17-21   21-10   21-7  
First game: Ceyhan - Fenerbahçe   72 - 71
Fenerbahçe wins 155 - 126
Novosibirsk   Levski Spartak
8964
15-14   16-15   32-15   26-20  
First game: Levski Spartak - Novosibirsk   90 - 79
Novosibirsk wins 168 - 154
Lukoil   Ptolemaida
8476
19-25   16-11   27-18   22-22  
First game: Ptolemaida - Lukoil   87 - 94
Lukoil wins 178 - 163

Semi-Finals

Ramat Hasharon   Lukoil
8766
23-23   25-18   23-9   16-16  
Fenerbahçe   Novosibirsk
8163
17-21   26-13   16-16   22-13  

Finals

Lukoil   Novosibirsk
6075
20-25   17-17   12-18   11-15  
Ramat Hasharon   Fenerbahçe
5878
15-18   17-20   12-21   14-19  

Central Conference - Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. TV 1872 Saarlouis64/2474/43610
2. Zala Volán ZTE64/2480/41110
3. BC Enge Kazan64/2463/43110
4. Martigny Ourannaz Basket60/6400/5396
Zala Volán   Saarlouis
5953
18-14   7-12   7-15   15-6   12-6  
Kazan   Zala Volán
7261
22-14   17-13   15-18   18-16  
Saarlouis   Martigny
10281
23-24   30-17   25-20   24-20  
Martigny   Kazan
7883
25-19   14-26   21-15   18-23  
Zala Volán   Martigny
9776
23-21   28-17   28-24   18-14  
Kazan   Saarlouis
10383
32-28   22-25   31-10   18-20  
Zala Volán   Kazan
8875
23-24   19-7   21-19   25-25  
Martigny   Saarlouis
6778
14-18   20-20   23-16   10-24  
Kazan   Martigny
7945
22-18   18-8   21-6   18-13  
Saarlouis   Zala Volán
8275
25-18   15-19   19-21   23-17  
Martigny   Zala Volán
53100
Saarlouis   Kazan
7651
10-14   19-10   21-18   26-9  
 TeamPW/LF/APts
1. USK Blex Prague66/0527/34512
2. MBK Ruzomberok64/2486/40110
3. Ventwest-Foton Sopron62/4387/4688
4. ZKK Medvescak Zagreb60/6343/5296
Ruzomberok   Sopron
8264
21-17   24-20   19-18   18-9  
USK Prague   ZKK Zagreb
10237
23-8   33-12   14-11   32-6  
Sopron   USK Prague
5985
14-28   23-21   9-19   13-17  
ZKK Zagreb   Ruzomberok
6078
17-17   10-29   18-22   15-10  
Ruzomberok   USK Prague
7183
9-22   23-23   20-15   19-23  
ZKK Zagreb   Sopron
6976
19-28   19-8   13-25   18-15  
Sopron   Ruzomberok
6587
12-16   20-27   14-25   19-19  
ZKK Zagreb   USK Prague
6397
19-23   15-27   13-23   16-24  
USK Prague   Sopron
8956
25-14   24-11   23-18   17-13  
Ruzomberok   ZKK Zagreb
10958
14-17   26-5   43-9   26-27  
USK Prague   Ruzomberok
7159
28-14   17-11   15-18   11-16  
Sopron   ZKK Zagreb
6756
13-18   21-10   18-19   15-9  
 TeamPW/LF/APts
1. Nadezhda64/2486/44210
2. BG Dorsten63/3456/4389
3. Gospic Industrogradnja63/3476/4889
4. Szeviép Szeged62/4415/4658
BG Dorsten   Gospic
9690
21-19   34-30   16-25   25-16  
Nadezhda   Szeviép
7172
17-17   23-24   18-17   13-14  
Szeviép   BG Dorsten
7367
17-14   17-14   21-13   18-26  
Gospic   Nadezhda
7672
26-21   18-17   12-17   20-17  
Nadezhda   BG Dorsten
7368
24-16   15-17   18-6   16-29  
Gospic   Szeviép
7161
24-15   7-18   18-11   22-17  
Gospic   BG Dorsten
7278
24-27   16-16   15-21   17-14  
Szeviép   Nadezhda
7593
23-24   20-20   17-22   15-27  
Nadezhda   Gospic
10181
37-21   21-20   26-26   17-14  
BG Dorsten   Szeviép
7754
20-21   18-8   19-14   20-11  
Szeviép   Gospic
8086
19-21   13-25   25-26   23-14  
BG Dorsten   Nadezhda
7076
16-10   12-20   22-20   20-26  
 TeamPW/LF/APts
1. BSE ESMA Budapest64/2483/45210
2. ZKK Croatia Zagreb64/2454/42510
3. TSV 1880 Wasserburg64/2426/45910
4. BC Chevakata60/6423/4506
Wasserburg   ZKK Croatia
6761
17-14   9-19   21-19   20-9  
Budapest   Chevakata
7871
22-22   17-14   20-18   19-17  
Chevakata   ZKK Croatia
7984
13-27   22-11   18-24   26-22  
Wasserburg   Budapest
8882
22-18   21-20   15-16   30-28  
Wasserburg   Chevakata
6463
24-19   11-21   8-17   21-6  
Budapest   ZKK Croatia
8975
22-21   25-16   24-21   18-17  
Wasserburg   Chevakata
8178
21-20   20-21   22-26   18-11  
ZKK Croatia   Wasserburg
7453
23-14   18-11   14-14   19-14  
Chevakata   Budapest
6266
9-22   28-18   10-18   15-8  
ZKK Croatia   Chevakata
7770
19-15   22-22   22-18   14-15  
Budapest   Wasserburg
10173
21-19   19-26   33-7   28-21  
ZKK Croatia   Budapest
8367
20-16   17-11   20-18   26-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Sibenik Jolly JBS44/0305/2588
2. BC Gustino Powerbasket Wels42/2266/2906
3. DKSK Miskolc40/4273/2964
Sibenik   Wels
6762
10-13   19-15   20-19   18-15  
Wels   Miskolc
6563
14-17   15-16   22-20   14-10  
Miskolc   Sibenik
7383
17-15   21-10   23-26   6-16   6-16  
Wels   Sibenik
6086
15-17   14-25   18-25   13-19  
Miskolc   Wels
7479
18-25   15-16   26-20   15-18  
Sibenik   Miskolc
6963
17-20   12-15   19-8   21-20  

Central Conference Eighth-Final

Miskolc   USK Prague
6185
19-18   13-20   17-27   12-20  
Szeviép   Ruzomberok
7969
19-21   27-10   18-22   15-16  
BG Dorsten   Saarlouis
8257
20-17   25-19   13-14   24-7  
Gospic   Nadezhda
6672
17-20   25-16   15-18   9-18  
Wels   Zala Volán
6077
19-19   13-24   17-17   11-17  
ZKK Croatia   Budapest
9687
21-24   23-22   23-21   29-20  
Sopron   Sibenik
5253
12-14   12-18   20-8   8-13  
Kazan   Wasserburg
7086
26-25   14-25   18-12   12-24  
Kazan   Wasserburg
8250
20-15   21-16   17-12   24-7  
Ruzomberok   Szeviép
6059
22-19   16-12   8-17   14-11  
USK Prague   Miskolc
5774
10-18   17-26   19-16   11-14  
Zala Volán   Wels
7465
19-11   21-21   14-19   20-14  
Budapest   ZKK Croatia
8379
13-19   28-21   18-15   24-24  
Saarlouis   BG Dorsten
6468
19-14   9-16   17-20   19-18  
Sibenik   Sopron
6443
22-6   16-13   8-17   18-7  
Nadezhda   Gospic
6553
20-14   17-14   12-16   16-9  
Central Conference -Quarter Final Play-Offs
USK Prague   ZKK Croatia
5063
13-15   13-17   14-12   10-19  
First game: ZKK Croatia - USK Prague   88 - 66
ZKK Croatia wins 151 - 116
Sibenik   Kazan
5853
20-18   13-11   8-10   17-14  
First game: Kazan - Sibenik   64 - 61
Sibenik wins 119 - 117
BG Dorsten   Szeviép
6253
6-9   27-19   10-13   19-12  
First game: Szeviép - BG Dorsten   91 - 68
Szeviép wins 144 - 130
Zala Volán   Nadezhda
5853
13-9   13-15   15-16   17-13  
First game: Nadezhda - Zala Volán   63 - 55
Nadezhda wins 116 - 113

Semi-Finals

ZKK Croatia   Nadezhda
6860
19-12   20-14   22-13   7-21  
Sibenik   Szeviép
5262
11-15   19-8   15-23   7-16  

Finals

Nadezhda   Sibenik
8074
17-18   18-11   19-23   26-22  
ZKK Croatia   Szeviép
6556
14-12   8-10   20-16   23-18  

Pan-European Play-Offs

Ramat Hasharon   Szeviép
8662
25-17   17-11   18-24   26-10  
Nadezhda   Fenerbahçe
6374
15-23   23-18   9-15   16-18  
Sibenik   Phard Napoli
6172
17-24   18-18   12-15   14-15  
Faience   ZKK Croatia
7172
15-11   19-25   13-15   24-21  
Szeviép   Ramat Hasharon
7073
13-17   22-11   13-27   22-18  
ZKK Croatia   Faience
8172
20-17   19-21   22-8   20-26  
Fenerbahçe   Nadezhda
8965
27-13   17-14   19-15   26-23  
Phard Napoli   Sibenik
7456
25-19   21-13   17-6   11-18  

Semi-Finals

ZKK Croatia   Fenerbahçe
6162
18-14   6-18   20-20   17-10  
Phard Napoli   Ramat Hasharon
7259
19-17   18-15   19-14   16-13  

Finals

ZKK Croatia   Ramat Hasharon
7286
18-20   16-27   22-20   16-19  
Fenerbahçe   Phard Napoli
4553
16-17   8-4   10-16   11-16