SCOREBOARD

Pan-European Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. SZOLNOKI MAV COOP66/0385/27612
2. BC RED STAR BELGRADE63/3416/4239
3. TECHNOLOGICAL UNIVERSITY63/3286/2839
4. A.O. ASTIR EXARCHION ATHENS60/6178/2833
A.O. Astir Exarchion   BC Red Star
7779
13-25   25-13   22-18   17-23  
MAV Coop   Technological University
6545
17-12   17-13   14-8   17-12  
BC Red Star   MAV Coop
5771
21-17   9-17   15-18   12-19  
MAV Coop   A.O. Astir Exarchion
7837
30-12   13-8   17-7   18-10  
BC Red Star   Technological University
8068
20-10   23-26   28-14   9-18  
Technological University   MAV Coop
6576
23-20   14-18   10-23   18-15  
BC Red Star   A.O. Astir Exarchion
6664
18-10   19-24   23-13   6-17  
Technological University   A.O. Astir Exarchion
200
MAV Coop   BC Red Star
7572
22-21   16-19   18-13   19-19  
A.O. Astir Exarchion   Technological University
020
A.O. Astir Exarchion   MAV Coop
020
Technological University   BC Red Star
6862
24-16   17-13   10-21   17-12  
 TeamPW/LF/APts
1. USO MONDEVILLE BASKET64/2446/42410
2. ITALSOFT REYER VENEZIA64/2436/36910
3. DELTA I.C.P. KOSICE62/4473/4928
4. KOZACHKA- ZALK ZAPOROZHYE62/4393/4638
Delta ICP   Italsoft Reyer
8488
22-22   17-19   18-19   20-17   7-11  
Kozachka - Zalk   USO Basket
8777
21-15   19-11   25-23   22-28  
Italsoft Reyer   Kozachka - Zalk
8757
24-18   21-12   21-11   21-16  
USO Basket   Delta ICP
8679
26-23   17-24   22-13   21-19  
Italsoft Reyer   USO Basket
5965
13-20   11-14   14-18   21-13  
Kozachka - Zalk   Delta ICP
8172
21-18   23-22   15-16   22-16  
USO Basket   Kozachka - Zalk
7555
18-20   14-5   21-15   22-15  
Italsoft Reyer   Delta ICP
8361
25-12   18-20   22-15   18-14  
Kozachka - Zalk   Italsoft Reyer
4364
12-9   10-18   7-19   14-18  
Delta ICP   USO Basket
8984
18-27   29-16   15-21   27-20  
USO Basket   Italsoft Reyer
5955
18-17   17-13   13-19   11-6  
Delta ICP   Kozachka - Zalk
8870
23-21   21-15   19-15   25-19  
 TeamPW/LF/APts
1. ZKK VOJVODINA NIS-GAS64/2436/41710
2. DELTA BASKET ALESSANDRIA64/2430/39410
3. LACHEN RAMAT HASHARON63/3445/4389
4. SLAVIA SOFIA61/5402/4647
Lachen Ramat Hasharon   Delta Basket
5671
14-20   12-18   12-18   18-15  
Vojvodina Nis-Gas   Slavia
6871
18-16   23-19   11-16   16-20  
Slavia   Lachen Ramat Hasharon
7587
21-17   21-20   17-26   16-24  
Delta Basket   Vojvodina Nis-Gas
7970
24-11   11-19   20-25   24-15  
Slavia   Delta Basket
6872
21-25   13-18   19-13   15-16  
Lachen Ramat Hasharon   Vojvodina Nis-Gas
6975
15-14   20-25   19-18   15-18  
Delta Basket   Lachen Ramat Hasharon
6772
23-25   15-16   14-18   15-13  
Slavia   Vojvodina Nis-Gas
6370
15-13   23-23   13-14   12-20  
Vojvodina Nis-Gas   Delta Basket
7360
19-6   18-11   19-27   17-16  
Lachen Ramat Hasharon   Slavia
8670
21-21   17-19   19-7   29-23  
Delta Basket   Slavia
8155
23-5   18-19   21-18   19-13  
Vojvodina Nis-Gas   Lachen Ramat Hasharon
8075
21-17   16-18   17-23   26-17  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SK ISTANBUL65/1403/34911
2. DKSK MISKOLC63/3438/4169
3. ESBVA LILLE MÉTROPOLE63/3390/4089
4. BG DORSTEN61/5373/4317
ESBVA Lille Métropole   Fenerbahçe SK
6851
16-9   22-17   19-14   11-11  
DKSK   BG Dorsten
7857
19-15   12-16   23-11   24-15  
BG Dorsten   ESBVA Lille Métropole
6663
16-10   14-10   13-21   14-16   9-6  
Fenerbahçe SK   DKSK
6853
22-12   11-18   19-10   16-13  
BG Dorsten   Fenerbahçe SK
6263
12-19   22-16   15-13   13-15  
ESBVA Lille Métropole   DKSK
6858
22-11   21-20   13-9   12-18  
Fenerbahçe SK   ESBVA Lille Métropole
7855
23-12   21-19   14-13   20-11  
BG Dorsten   DKSK
8487
23-23   23-20   24-23   14-21  
ESBVA Lille Métropole   BG Dorsten
7467
20-19   15-22   19-14   20-12  
DKSK   Fenerbahçe SK
7477
17-23   19-21   26-20   12-13  
DKSK   ESBVA Lille Métropole
8862
27-19   29-10   21-15   11-18  
Fenerbahçe SK   BG Dorsten
6637
12-6   16-15   13-9   25-7  
 TeamPW/LF/APts
1. WBC DYNAMO MOSCOW64/2451/40310
2. S.U. GLYFADA ESPERIDES KYKLOS64/2423/41310
3. TRENTINO ROVERETO BASKET64/2440/41210
4. SZEVIÉP SZEGED60/6382/4686
Trentino Rovereto   Szeviép
9157
28-11   21-14   19-15   23-17  
S.U. Glyfada Esperides Kyklos   WBC Dynamo
8478
28-27   22-20   17-20   17-11  
Szeviép   S.U. Glyfada Esperides Kyklos
6467
19-25   14-12   16-15   15-15  
WBC Dynamo   Trentino Rovereto
5164
11-23   12-18   8-17   20-6  
Trentino Rovereto   S.U. Glyfada Esperides Kyklos
7468
20-19   17-16   19-14   18-19  
WBC Dynamo   Szeviép
7250
21-10   10-12   29-12   12-16  
WBC Dynamo   S.U. Glyfada Esperides Kyklos
7955
31-15   8-23   25-7   15-10  
Szeviép   Trentino Rovereto
7678
19-22   25-20   16-16   16-20  
S.U. Glyfada Esperides Kyklos   Szeviép
7160
22-10   14-15   18-19   17-16  
Trentino Rovereto   WBC Dynamo
7582
22-21   16-26   16-19   21-16  
Szeviép   WBC Dynamo
7589
27-24   19-18   17-27   12-20  
S.U. Glyfada Esperides Kyklos   Trentino Rovereto
7858
20-23   19-10   16-10   23-15  
 TeamPW/LF/APts
1. BALTIYSKAYA ZWEZDA65/1476/37411
2. BASKET SPEZIA CLUB64/2432/37810
3. CAJACANARIAS63/3420/4199
4. MIGROS SPOR KULÜBÜ60/6313/4706
Baltiyskaya Zwezda   Migros Spor Kulübü
8055
22-22   22-13   17-9   19-11  
Basket Spezia Club   CajaCanarias
6867
16-20   23-17   15-13   14-17  
Migros Spor Kulübü   Basket Spezia Club
5777
16-19   28-19   2-23   11-16  
CajaCanarias   Baltiyskaya Zwezda
7286
25-17   21-15   9-26   17-28  
Baltiyskaya Zwezda   Basket Spezia Club
6364
11-22   14-15   15-16   23-11  
CajaCanarias   Migros Spor Kulübü
6256
18-16   11-14   13-17   20-9  
Migros Spor Kulübü   Baltiyskaya Zwezda
5388
21-20   16-18   4-28   12-22  
CajaCanarias   Basket Spezia Club
7574
14-30   22-12   18-18   21-14  
Baltiyskaya Zwezda   CajaCanarias
9367
30-16   19-10   17-25   27-16  
Basket Spezia Club   Migros Spor Kulübü
8650
29-16   19-12   11-11   27-11  
Migros Spor Kulübü   CajaCanarias
4277
15-17   9-16   14-20   4-24  
Basket Spezia Club   Baltiyskaya Zwezda
6366
11-23   11-20   19-8   22-15  
Pan-European Play-Offs
MAV Coop   Basket Spezia Club
6150
15-19   10-6   15-9   21-16  
Game 1: MAV Coop - Basket Spezia Club 76-64
Game 2: Basket Spezia Club - MAV Coop 78-65
Play-off standings2 - 1
Italsoft Reyer   Baltiyskaya Zwezda
6685
22-23   21-20   14-24   9-18  
Game 1: Baltiyskaya Zwezda - Italsoft Reyer 71-62
Play-off standings0 - 2
Fenerbahçe SK   Vojvodina Nis-Gas
5350
23-7   9-17   11-16   10-10  
Game 1: Fenerbahçe SK - Vojvodina Nis-Gas 70-53
Game 2: Vojvodina Nis-Gas - Fenerbahçe SK 64-53
Play-off standings2 - 1
WBC Dynamo   USO Basket
5753
15-18   19-14   10-7   13-14  
Game 1: WBC Dynamo - USO Basket 72-57
Game 2: USO Basket - WBC Dynamo 72-58
Play-off standings2 - 1

Semi Final

Fenerbahçe SK   MAV Coop
6174
18-24   15-13   10-20   18-17  
Baltiyskaya Zwezda   WBC Dynamo
6757
23-20   20-15   7-12   17-10  

Finals

WBC Dynamo   Fenerbahçe SK
7672
20-17   15-23   9-6   20-18   12-8  
Baltiyskaya Zwezda   MAV Coop
6864
19-15   11-21   18-14   20-14