SCOREBOARD

Elimination Round 1
My Guide Amsterdam   Energy Invest Rustavi
10163
25-13   19-18   27-25   30-7  
First game: Energy Invest Rustavi - My Guide Amsterdam   77 - 87
My Guide Amsterdam wins 188 - 140
Elba Timisoara   BC Dnipro
7182
22-19   16-23   14-14   19-26  
First game: BC Dnipro - Elba Timisoara   64 - 74
BC Dnipro wins 146 - 145
BC Strumica 2005   Cedevita Zagreb
7569
14-23   19-13   23-17   19-16  
First game: Cedevita Zagreb - BC Strumica 2005   76 - 72
BC Strumica 2005 wins 147 - 145
Olympias Patras   Spartak-Pleven
8571
27-20   22-19   20-9   16-23  
First game: Spartak-Pleven - Olympias Patras   76 - 71
Olympias Patras wins 156 - 147
BC Odessa   Spartak St. Petersburg
8688
22-21   21-19   10-21   33-27  
First game: Spartak St. Petersburg - BC Odessa   86 - 76
Spartak St. Petersburg wins 174 - 162
Bakken Bears   KK Igokea Partizan
7171
15-20   21-21   16-9   19-21  
First game: KK Igokea Partizan - Bakken Bears   68 - 62
KK Igokea Partizan wins 139 - 133
Elimination Round 2
Ural Great   Olympias Patras
7760
22-10   17-17   24-17   14-16  
First game: Olympias Patras - Ural Great   66 - 80
Ural Great wins 157 - 126
Maroussi   Spartak St. Petersburg
7584
14-19   26-20   22-18   13-27  
First game: Spartak St. Petersburg - Maroussi   62 - 65
Spartak St. Petersburg wins 146 - 140
Lokomotiv Rostov   BC Strumica 2005
8769
14-17   20-15   29-15   24-22  
First game: BC Strumica 2005 - Lokomotiv Rostov   57 - 67
Lokomotiv Rostov wins 154 - 126
Khimik   KK Igokea Partizan
9969
32-14   17-13   23-20   27-22  
First game: KK Igokea Partizan - Khimik   102 - 80
Khimik wins 179 - 171
Iscar Nahariya   Barons LMT
8380
13-28   23-20   22-23   25-9  
First game: Barons LMT - Iscar Nahariya   81 - 77
Barons LMT wins 161 - 160
Dexia Mons-Hainaut   My Guide Amsterdam
8862
28-16   27-14   20-13   13-19  
First game: My Guide Amsterdam - Dexia Mons-Hainaut   63 - 73
Dexia Mons-Hainaut wins 161 - 125
Proteas EKA AEL    BC Dnipro
10469
19-16   26-17   32-12   27-24  
First game: BC Dnipro - Proteas EKA AEL   53 - 64
Proteas EKA AEL wins 168 - 122
CSK-VVS Samara   Plannja Basket
8470
25-16   14-20   24-13   21-21  
First game: Plannja Basket - CSK-VVS Samara   73 - 91
CSK-VVS Samara wins 175 - 143
Banvit BC   K.R. Basket
9583
23-10   24-24   27-23   21-26  
First game: K.R. Basket - Banvit BC   79 - 96
Banvit BC wins 191 - 162
Olympia   Zlatorog
8382
21-11   19-25   16-17   27-29  
First game: Zlatorog - Olympia   64 - 72
Olympia wins 155 - 146
Keravnos Nicosia   Lappeenranta
9586
18-22   24-22   30-24   23-18  
First game: Lappeenranta - Keravnos Nicosia   87 - 71
Lappeenranta wins 173 - 166
BK Prostejov   Tartu Rock
7276
29-20   19-18   3-19   21-19  
First game: Tartu Rock - BK Prostejov   94 - 69
Tartu Rock wins 170 - 141
U-Mobitelco    PAOK BC
6571
21-15   18-22   13-17   13-17  
First game: PAOK BC - U-Mobitelco   79 - 74
PAOK BC wins 150 - 139
Cholet Basket   AEK
7855
19-14   21-15   21-13   17-13  
First game: AEK - Cholet Basket   91 - 82
Cholet Basket wins 160 - 146
BCM Gravelines   KK Zagreb
88100
0-0   29-23   16-31   29-20  
First game: KK Zagreb - BCM Gravelines   85 - 62
KK Zagreb wins 185 - 150
Cherkaski Mavpy   Apoel Nicosia
10483
31-19   25-16   17-16   15-21   16-11  
First game: Apoel Nicosia - Cherkaski Mavpy   90 - 74
Cherkaski Mavpy wins 178 - 173

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. Tartu University Rock65/1481/43811
2. CSK-VVS Samara65/1459/42611
3. Lappeenranta61/5483/5067
4. PAOK BC61/5418/4717
CSK-VVS Samara   Lappeenranta
9482
22-27   24-24   22-19   26-12  
PAOK BC   Tartu Rock
5869
13-16   9-15   10-25   26-13  
Lappeenranta   PAOK BC
8374
25-24   27-7   15-25   16-18  
Tartu Rock   CSK-VVS Samara
7757
25-13   17-19   22-11   13-14  
Lappeenranta   Tartu Rock
94102
16-25   30-25   19-30   29-22  
PAOK BC   CSK-VVS Samara
6573
10-11   19-18   22-14   12-20   2-10  
Lappeenranta   CSK-VVS Samara
7678
21-14   17-24   22-21   16-19  
Tartu Rock   PAOK BC
9080
29-13   27-20   15-28   19-19  
CSK-VVS Samara   Tartu Rock
7765
25-18   26-25   10-10   16-12  
PAOK BC   Lappeenranta
8076
23-32   23-17   23-13   11-14  
CSK-VVS Samara   PAOK BC
8061
17-16   24-14   20-16   19-15  
Tartu Rock   Lappeenranta
7872
13-22   22-19   27-14   16-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Dexia Mons-Hainaut64/2449/42210
2. Ural Great Perm64/2461/42910
3. Cherkaski Mavpy63/3465/5079
4. Banvit BC61/5473/4907
Banvit BC   Dexia Mons-Hainaut
7881
18-26   14-26   28-22   18-7  
Cherkaski Mavpy   Ural Great
72101
11-24   18-28   18-31   25-18  
Ural Great   Banvit BC
7774
19-19   20-28   21-14   17-13  
Dexia Mons-Hainaut   Cherkaski Mavpy
7267
22-13   21-19   10-15   19-20  
Banvit BC   Cherkaski Mavpy
8890
26-24   15-27   21-22   26-17  
Ural Great   Dexia Mons-Hainaut
6058
16-19   13-12   15-10   16-17  
Ural Great   Cherkaski Mavpy
9373
26-19   21-21   24-12   22-21  
Dexia Mons-Hainaut   Banvit BC
8581
26-16   21-17   18-21   20-27  
Banvit BC   Ural Great
7170
23-14   19-22   11-22   18-12  
Cherkaski Mavpy   Dexia Mons-Hainaut
7672
19-18   14-15   22-18   21-21  
Cherkaski Mavpy   Banvit BC
8781
26-18   22-18   21-24   18-21  
Dexia Mons-Hainaut   Ural Great
8160
21-12   21-14   21-17   18-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Proteas EKA AEL 64/2494/45510
2. KK Zagreb Croatia osiguranje64/2460/46110
3. Olympia Basketball Club63/3400/4169
4. Spartak St. Petersburg61/5436/4587
KK Zagreb   Spartak St. Petersburg
8076
15-15   20-23   21-22   24-16  
Olympia   Proteas EKA AEL
7470
10-16   25-20   25-10   14-24  
Spartak St. Petersburg   Olympia
6675
22-18   17-14   16-18   11-25  
Proteas EKA AEL    KK Zagreb
10380
30-22   22-24   25-20   26-14  
KK Zagreb   Proteas EKA AEL
8277
19-14   22-18   27-16   14-29  
Olympia   Spartak St. Petersburg
5863
14-15   25-18   13-14   6-16  
Spartak St. Petersburg   KK Zagreb
8392
23-20   21-16   15-21   24-35  
Proteas EKA AEL    Olympia
9171
27-23   18-13   24-17   22-18  
Olympia   KK Zagreb
6463
19-15   22-18   12-13   11-17  
Spartak St. Petersburg   Proteas EKA AEL
7781
22-20   25-15   16-18   14-28  
KK Zagreb   Olympia
6358
19-18   13-11   22-18   9-11  
Proteas EKA AEL    Spartak St. Petersburg
7271
19-30   14-18   24-9   15-14  
 TeamPW/LF/APts
1. Barons LMT Riga64/2463/43910
2. Khimik Yuzhny64/2449/43610
3. Lokomotiv Rostov62/4432/4388
4. Cholet Basket62/4430/4618
Lokomotiv Rostov   Barons LMT
6973
14-24   24-11   17-23   14-15  
Khimik   Cholet Basket
7572
16-19   12-20   20-10   27-23  
Cholet Basket   Lokomotiv Rostov
7166
14-21   21-10   13-9   23-26  
Barons LMT    Khimik
7884
28-18   22-25   17-15   11-26  
Lokomotiv Rostov   Khimik
7665
21-18   17-15   22-16   16-16  
Barons LMT    Cholet Basket
7666
16-15   15-12   19-14   26-25  
Barons LMT    Lokomotiv Rostov
8775
17-18   18-19   26-20   26-18  
Cholet Basket   Khimik
7782
23-25   22-19   18-21   14-17  
Khimik   Barons LMT
6571
14-19   12-13   22-19   17-20  
Lokomotiv Rostov   Cholet Basket
8464
19-20   22-12   19-20   24-12  
Khimik   Lokomotiv Rostov
7862
15-17   22-6   16-21   25-18  
Cholet Basket   Barons LMT
8078
16-21   25-13   20-21   19-23  
Quarter Final Round
Tartu Rock   Ural Great
8977
20-15   20-32   18-17   31-13  
Game 1: Tartu Rock - Ural Great 78-75
Game 2: Ural Great - Tartu Rock 68-61
Play-off standings2 - 1
CSK-VVS Samara   Dexia Mons-Hainaut
8687
26-23   24-23   12-18   24-23  
Game 1: Dexia Mons-Hainaut - CSK-VVS Samara 92-66
Play-off standings0 - 2
Khimik   Proteas EKA AEL
7687
12-31   20-20   18-18   26-18  
Game 1: Proteas EKA AEL - Khimik 70-65
Play-off standings0 - 2
Barons LMT    KK Zagreb
9691
30-27   25-29   20-15   21-20  
Game 1: Barons LMT - KK Zagreb 67-58
Game 2: KK Zagreb - Barons LMT  80-74
Play-off standings2 - 1

Semi-Finals

Tartu Rock   Barons LMT
8288
29-22   20-18   15-23   18-25  
Dexia Mons-Hainaut   Proteas EKA AEL
7055
21-12   20-16   9-13   20-14  

3rd and 4th Place

Tartu Rock   Proteas EKA AEL
7079
15-21   19-20   20-19   16-19  

Final

Barons LMT    Dexia Mons-Hainaut
6362
23-15   12-13   17-21   11-13