SCOREBOARD

Round I

 TeamPW/LF/APts
1. Club Estudiantes65/1551/52411
2. JDA Dijon Basket64/2496/47510
3. Ironi Iscar Nahariya63/3513/5059
4. CSU Asesoft Ploiesti60/6519/5756
CSU Asesoft Ploiesti   Club Estudiantes
8997
20-30   26-22   28-22   15-23  
JDA Dijon   Ironi Iscar Nahariya
8568
24-15   14-18   24-24   23-11  
Club Estudiantes   JDA Dijon
8075
23-20   20-22   22-11   15-22  
Ironi Iscar Nahariya   CSU Asesoft Ploiesti
9871
11-27   27-19   31-9   29-16  
CSU Asesoft Ploiesti   JDA Dijon
7577
20-21   18-17   18-19   19-20  
Ironi Iscar Nahariya   Club Estudiantes
8590
11-25   23-24   28-16   23-25  
Club Estudiantes   CSU Asesoft Ploiesti
117111
20-26   27-19   22-28   33-29   15-9  
Ironi Iscar Nahariya   JDA Dijon
9180
27-21   11-27   22-20   31-12  
CSU Asesoft Ploiesti   Ironi Iscar Nahariya
8788
15-16   22-30   20-15   30-27  
JDA Dijon   Club Estudiantes
8175
25-21   14-17   17-20   25-17  
Club Estudiantes   Ironi Iscar Nahariya
9283
26-21   19-23   29-22   18-17  
JDA Dijon   CSU Asesoft Ploiesti
9886
25-18   27-23   27-23   19-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo Moscow Region65/1470/39611
2. Spirou Charleroi64/2418/40910
3. Khimik Yuzhny63/3457/4679
4. BC Barons Riga60/6384/4576
BC Barons   Dynamo Moscow Region
5476
15-15   7-20   11-22   21-19  
Khimik   Spirou Charleroi
7981
23-27   25-24   13-16   18-14  
Dynamo Moscow Region   Khimik
9175
20-20   19-21   26-18   26-16  
BC Barons   Spirou Charleroi
6074
6-18   21-22   16-18   17-16  
Spirou Charleroi   Dynamo Moscow Region
6166
10-15   15-19   20-18   16-14  
Khimik   BC Barons
7976
22-21   15-18   18-14   24-23  
Dynamo Moscow Region   BC Barons
8061
17-15   20-14   17-14   26-18  
Spirou Charleroi   Khimik
7063
16-17   23-11   18-19   13-16  
Spirou Charleroi   BC Barons
8066
22-17   21-16   22-13   15-20  
Khimik   Dynamo Moscow Region
9382
26-14   24-16   23-25   20-27  
Dynamo Moscow Region   Spirou Charleroi
7552
17-18   19-9   20-13   19-12  
BC Barons   Khimik
6768
24-21   16-16   14-18   13-13  
 TeamPW/LF/APts
1. Lokomotiv Rostov64/2451/39710
2. SC Azovmash Mariupol64/2454/41710
3. Banvit Basketball Club64/2456/41410
4. Atomerömü SE Paks60/6379/5126
Atomerömü SE   Lokomotiv Rostov
6569
22-17   11-16   23-21   9-15  
Azovmash   Banvit BC
6960
26-18   12-22   16-4   15-16  
Lokomotiv Rostov   Azovmash
7063
23-10   13-19   19-17   15-17  
Banvit BC   Atomerömü SE
9160
28-11   16-14   22-24   25-11  
Atomerömü SE   Azovmash
7380
17-24   18-20   20-21   18-15  
Banvit BC   Lokomotiv Rostov
8067
21-16   11-22   16-17   32-12  
Lokomotiv Rostov   Atomerömü SE
10258
23-16   31-12   23-17   25-13  
Banvit BC   Azovmash
8482
15-22   25-20   25-19   19-21  
Atomerömü SE   Banvit BC
6182
16-11   13-21   17-21   15-29  
Azovmash   Lokomotiv Rostov
7268
27-17   23-14   15-25   7-12  
Azovmash   Atomerömü SE
8862
22-15   24-11   22-18   20-18  
Lokomotiv Rostov   Banvit BC
7559
16-18   17-14   24-15   18-12  
 TeamPW/LF/APts
1. Akasvayu Girona66/0519/43212
2. BC Siauliai62/4494/5028
3. BCM Gravelines 62/4479/5228
4. Maccabi Rishon Le Zion62/4452/4888
BCM Gravelines    Maccabi
9174
22-14   19-14   30-28   20-18  
Akasvayu Girona   BC Siauliai
8176
19-21   18-15   19-17   25-23  
BC Siauliai   BCM Gravelines
101106
32-23   22-31   20-19   14-15   13-18  
Maccabi   Akasvayu Girona
6676
12-20   12-14   14-21   28-21  
Maccabi   BC Siauliai
7868
19-13   30-20   20-16   9-19  
Akasvayu Girona   BCM Gravelines
9365
26-15   20-13   16-17   31-20  
Maccabi   BCM Gravelines
9062
26-5   21-23   19-13   24-21  
BCM Gravelines    BC Siauliai
8386
25-11   21-25   15-28   22-22  
Akasvayu Girona   Maccabi
9982
21-19   19-20   23-20   36-23  
BC Siauliai   Akasvayu Girona
7192
26-23   16-36   16-19   13-14  
BC Siauliai   Maccabi
9262
22-17   17-15   29-15   24-15  
BCM Gravelines    Akasvayu Girona
7278
14-17   19-13   23-25   16-23  
 TeamPW/LF/APts
1. Liege Basket43/1293/2617
2. BC Kalev42/2283/2846
3. BC Kyiv41/3277/3085
BC Kyiv   Liege Basket
7965
21-14   25-20   22-16   11-15  
BC Kalev   Liege Basket
6475
18-15   15-21   15-23   16-16  
BC Kalev   BC Kyiv
7564
22-10   16-17   19-14   18-23  
Liege Basket   BC Kyiv
8062
16-20   22-16   12-19   30-7  
Liege Basket   BC Kalev
7356
15-6   24-17   18-15   16-18  
BC Kyiv   BC Kalev
7288
23-19   16-18   13-23   20-28  
 TeamPW/LF/APts
1. Maroussi Athens65/1452/41111
2. ASK Riga63/3450/4499
3. CEZ Nymburk63/3454/4609
4. KK Vojvodina Srbijagas61/5419/4557
KK Vojvodina Srbijagas   Maroussi Athens
6480
19-19   12-26   14-15   19-20  
CEZ Nymburk   ASK Riga
8793
19-24   14-13   27-30   27-26  
ASK Riga   KK Vojvodina Srbijagas
8571
21-20   19-18   21-14   24-19  
Maroussi Athens   CEZ Nymburk
8574
29-11   22-23   18-15   16-25  
KK Vojvodina Srbijagas   CEZ Nymburk
7180
22-22   14-20   18-22   17-16  
ASK Riga   Maroussi Athens
6062
23-16   17-14   8-19   12-13  
ASK Riga   CEZ Nymburk
7767
25-14   16-18   21-20   15-15  
Maroussi Athens   KK Vojvodina Srbijagas
8062
22-9   22-26   18-14   18-13  
KK Vojvodina Srbijagas   ASK Riga
8360
21-26   19-7   17-10   26-17  
CEZ Nymburk   Maroussi Athens
7666
18-12   7-12   17-20   34-22  
CEZ Nymburk   KK Vojvodina Srbijagas
7068
24-14   13-16   17-17   16-21  
Maroussi Athens   ASK Riga
7975
19-14   21-21   22-24   17-16  
 TeamPW/LF/APts
1. Türk Telekom S.C.65/1506/47011
2. Panionios BC Athens64/2487/44610
3. Ural Great Perm62/4461/4908
4. PBC CSKA Sofia61/5474/5227
Panionios BC   Türk Telekom
8476
18-19   21-22   24-20   21-15  
PBC CSKA Sofia   Ural Great Perm
7886
23-18   15-22   17-19   23-27  
Türk Telekom   PBC CSKA Sofia
9386
19-17   30-19   20-26   24-24  
Ural Great Perm   Panionios BC
7077
23-16   18-21   13-21   16-19  
Türk Telekom   Ural Great Perm
9679
27-20   14-19   31-13   24-27  
PBC CSKA Sofia   Panionios BC
8683
17-13   19-16   16-26   21-18   13-10  
Türk Telekom   Panionios BC
8275
23-20   16-15   21-25   22-15  
Ural Great Perm   PBC CSKA Sofia
9379
32-23   13-17   23-19   25-20  
Panionios BC   Ural Great Perm
8062
14-11   12-17   23-14   31-20  
PBC CSKA Sofia   Türk Telekom
7579
23-24   22-22   16-17   14-16  
Panionios BC   PBC CSKA Sofia
8870
23-22   16-21   26-12   23-15  
Ural Great Perm   Türk Telekom
7180
22-16   16-25   12-16   21-23  
 TeamPW/LF/APts
1. Virtus Europonteggi Bologna65/1540/40411
2. DTL EKA AEL Lemesos64/2494/45410
3. Adecco ASVEL Villeurbanne63/3495/4569
4. Amsterdam Astronauts60/6361/5766
Amsterdam Astronauts   Virtus
51104
13-22   14-29   10-25   14-28  
Adecco ASVEL   DTL EKA AEL
8970
18-17   20-21   25-14   26-18  
Virtus   Adecco ASVEL
7670
28-27   16-18   18-15   14-10  
DTL EKA AEL   Amsterdam Astronauts
8249
21-12   26-11   14-11   21-15  
Adecco ASVEL   Amsterdam Astronauts
9270
27-14   22-18   25-12   18-26  
DTL EKA AEL   Virtus
8883
22-14   19-20   19-26   28-23  
Virtus   Amsterdam Astronauts
9047
25-14   24-12   22-13   19-8  
DTL EKA AEL   Adecco ASVEL
8458
19-21   11-12   23-14   31-11  
Amsterdam Astronauts   DTL EKA AEL
7995
14-26   17-18   25-28   23-23  
Adecco ASVEL   Virtus
7391
22-20   15-20   0-0   0-0  
Amsterdam Astronauts   Adecco ASVEL
65113
14-28   18-25   17-25   16-35  
Virtus   DTL EKA AEL
9675
24-24   24-9   27-22   21-20  

Round II

 TeamPW/LF/APts
1. Club Estudiantes65/1488/41911
2. DTL EKA AEL Lemesos65/1449/41811
3. Liege Basket61/5462/5117
4. BC Siauliai61/5490/5417
Club Estudiantes   DTL EKA AEL
7060
20-18   12-12   22-20   16-10  
Liege Basket   BC Siauliai
10497
22-21   22-23   25-24   9-10   10-10   16-9  
BC Siauliai   Club Estudiantes
7281
29-23   12-16   16-21   15-21  
DTL EKA AEL   Liege Basket
7064
20-16   19-15   18-17   13-16  
BC Siauliai   DTL EKA AEL
7985
23-15   25-25   16-28   15-17  
Club Estudiantes   Liege Basket
9381
18-18   30-20   19-23   26-20  
BC Siauliai   Liege Basket
8782
21-25   21-20   18-17   27-20  
DTL EKA AEL   Club Estudiantes
6362
13-12   16-26   15-7   15-14   4-3  
Club Estudiantes   BC Siauliai
9570
26-15   23-19   20-18   26-18  
Liege Basket   DTL EKA AEL
5877
10-17   14-17   22-14   12-29  
Liege Basket   Club Estudiantes
7387
20-21   25-22   17-17   11-27  
DTL EKA AEL   BC Siauliai
9485
19-25   24-16   19-20   32-24  
 TeamPW/LF/APts
1. SC Azovmash Mariupol65/1457/39511
2. Dynamo Moscow Region64/2429/39310
3. ASK Riga63/3413/4769
4. Maroussi Athens60/6427/4626
Dynamo Moscow Region   ASK Riga
9168
18-17   20-22   30-12   23-17  
Maroussi Athens   Azovmash
7283
25-21   16-16   14-26   17-20  
Azovmash   Dynamo Moscow Region
7968
16-15   19-14   22-13   22-26  
ASK Riga   Maroussi Athens
9288
20-19   22-15   18-17   20-29   12-8  
Azovmash   ASK Riga
8758
13-10   35-27   18-8   21-13  
Dynamo Moscow Region   Maroussi Athens
6354
17-18   16-12   14-10   16-14  
Azovmash   Maroussi Athens
7872
16-16   21-17   13-15   11-13   17-11  
ASK Riga   Dynamo Moscow Region
6863
15-18   13-16   16-12   24-17  
Dynamo Moscow Region   Azovmash
6851
25-11   16-11   15-16   12-13  
Maroussi Athens   ASK Riga
6870
19-19   19-12   13-23   17-16  
ASK Riga   Azovmash
5779
12-20   10-19   20-20   15-20  
Maroussi Athens   Dynamo Moscow Region
7376
19-15   26-20   15-19   13-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Türk Telekom S.C.65/1471/45211
2. Panionios BC Athens63/3426/4059
3. Lokomotiv Rostov63/3429/4319
4. Spirou Charleroi61/5413/4517
Türk Telekom   Spirou Charleroi
8171
18-14   21-17   24-18   18-22  
Lokomotiv Rostov   Panionios BC
6062
10-9   18-17   12-18   20-18  
Panionios BC   Türk Telekom
6871
18-19   22-18   16-20   12-14  
Spirou Charleroi   Lokomotiv Rostov
6474
16-23   26-12   16-23   6-16  
Lokomotiv Rostov   Türk Telekom
8372
28-14   23-23   13-11   19-24  
Spirou Charleroi   Panionios BC
7164
20-19   19-16   18-18   14-11  
Panionios BC   Lokomotiv Rostov
7557
16-20   20-9   19-13   20-15  
Spirou Charleroi   Türk Telekom
7377
27-23   18-19   14-16   14-19  
Türk Telekom   Panionios BC
7877
21-22   18-14   22-24   17-17  
Lokomotiv Rostov   Spirou Charleroi
7566
17-12   16-14   18-20   24-20  
Türk Telekom   Lokomotiv Rostov
9280
20-21   28-17   20-24   24-18  
Panionios BC   Spirou Charleroi
8068
31-17   14-14   19-13   16-24  
 TeamPW/LF/APts
1. Akasvayu Girona66/0592/48712
2. Virtus Europonteggi Bologna64/2530/50810
3. JDA Dijon Basket62/4470/5348
4. BC Kalev60/6453/5166
Virtus   JDA Dijon
9577
22-19   20-16   26-20   27-22  
Akasvayu Girona   BC Kalev
10782
27-18   33-16   21-26   26-22  
JDA Dijon   Akasvayu Girona
8990
15-22   28-13   21-32   25-23  
Virtus   BC Kalev
9876
27-22   23-12   24-27   24-15  
BC Kalev   JDA Dijon
7475
15-13   11-16   25-27   23-19  
Akasvayu Girona   Virtus
10674
31-18   40-15   12-21   23-20  
JDA Dijon   Virtus
7894
19-16   22-27   18-24   19-27  
BC Kalev   Akasvayu Girona
7583
25-25   16-14   21-22   13-22  
BC Kalev   Virtus
8285
26-17   15-14   20-24   21-30  
Akasvayu Girona   JDA Dijon
11783
30-15   38-22   20-25   29-21  
JDA Dijon   BC Kalev
6864
17-23   23-15   10-20   18-6  
Virtus   Akasvayu Girona
8489
21-23   18-19   26-26   19-21  
Quarter-Final Play-Offs
Dynamo Moscow Region   Club Estudiantes
7478
30-15   10-19   14-26   20-18  
Game 1: Club Estudiantes - Dynamo Moscow Region 80-70
Play-off standings0 - 2
Virtus   Türk Telekom
5954
15-11   13-15   12-15   19-13  
Game 1: Türk Telekom - Virtus 87-95
Play-off standings2 - 0
Akasvayu Girona   Panionios BC
8349
20-20   15-2   29-14   19-13  
Game 1: Akasvayu Girona - Panionios BC 76-68
Game 2: Panionios BC - Akasvayu Girona 82-69
Play-off standings2 - 1
Azovmash   DTL EKA AEL
9769
31-7   18-17   20-19   28-26  
Game 1: Azovmash - DTL EKA AEL 88-63
Game 2: DTL EKA AEL - Azovmash 85-79
Play-off standings2 - 1

Semi-Finals

Virtus   Azovmash
7374
14-29   21-21   17-8   21-16  
Akasvayu Girona   Club Estudiantes
8958
26-14   15-16   22-12   26-16  

Finals

Club Estudiantes   Virtus
6280
20-27   17-20   8-16   17-17  
Akasvayu Girona   Azovmash
7972
17-15   23-21   19-19   20-17