SCOREBOARD

Round I

 TeamPW/LF/APts
1. Dynamo St. Petersburg66/0466/39212
2. SC Azovmash Mariupol63/3480/4509
3. Cholet Basket62/4411/4698
4. CSU Asesoft Ploiesti61/5399/4457
St. Petersburg   Azovmash
7772
24-21   13-18   21-14   19-19  
CSU Asesoft   Cholet
7566
19-17   22-17   16-16   18-16  
Azovmash   CSU Asesoft
8068
16-21   26-15   17-16   21-16  
Cholet   St. Petersburg
6271
19-16   15-12   11-27   17-16  
Azovmash   Cholet
8960
19-18   17-15   27-16   26-11  
CSU Asesoft   St. Petersburg
5466
12-19   14-9   9-23   19-15  
Azovmash   St. Petersburg
8489
22-19   16-27   15-22   31-21  
Cholet   CSU Asesoft
7970
15-24   28-11   23-15   13-20  
CSU Asesoft   Azovmash
6977
14-21   14-26   22-9   19-21  
St. Petersburg   Cholet
8657
28-9   15-15   19-18   24-15  
St. Petersburg   CSU Asesoft
7763
14-14   16-17   29-14   18-18  
Cholet   Azovmash
8778
29-18   22-16   15-29   21-15  
 TeamPW/LF/APts
1. RheinEnergie Köln64/2439/40210
2. BC Zadar63/3430/4289
3. CB Gran Canaria63/3460/4499
4. Passe-Partout Basket Groot Leuven62/4427/4778
BC Zadar   Gran Canaria
7173
19-19   12-16   27-20   13-18  
RheinEnergie   Basket Groot Leuven
6963
19-8   13-20   19-17   18-18  
Basket Groot Leuven   BC Zadar
8174
24-16   17-23   17-17   23-18  
Gran Canaria   RheinEnergie
7472
22-23   17-8   18-20   17-21  
RheinEnergie   BC Zadar
7449
19-13   15-17   18-10   22-9  
Gran Canaria   Basket Groot Leuven
9266
24-20   30-18   19-16   19-12  
Basket Groot Leuven   RheinEnergie
7579
21-24   14-20   12-20   28-15  
Gran Canaria   BC Zadar
7578
13-18   15-7   21-34   26-19  
RheinEnergie   Gran Canaria
7866
19-15   18-18   22-15   19-18  
BC Zadar   Basket Groot Leuven
8358
22-10   20-22   22-12   19-14  
Basket Groot Leuven   Gran Canaria
8480
20-16   20-26   22-21   22-17  
BC Zadar   RheinEnergie
7567
26-14   22-17   19-21   8-15  
 TeamPW/LF/APts
1. Dexia Mons-Hainaut64/2512/50210
2. Pallacanestro Cantu63/3480/4529
3. BC Siauliai63/3470/5119
4. SLUC Nancy62/4512/5098
BC Siauliai   Dexia
7473
28-30   21-10   13-19   12-14  
Cantu   SLUC Nancy
9776
27-19   20-16   27-28   23-13  
SLUC Nancy   BC Siauliai
10468
30-22   18-19   27-11   29-16  
Dexia   Cantu
8077
21-22   17-21   19-16   23-18  
BC Siauliai   Cantu
7469
16-18   21-22   22-13   15-16  
SLUC Nancy   Dexia
9194
23-21   20-25   23-21   25-27  
Dexia   BC Siauliai
10084
25-18   23-26   22-23   30-17  
SLUC Nancy   Cantu
8057
21-13   16-14   29-8   14-22  
BC Siauliai   SLUC Nancy
10084
21-17   28-19   27-24   24-24  
Cantu   Dexia
9972
31-19   24-18   14-16   30-19  
Dexia   SLUC Nancy
9377
28-20   19-24   30-23   16-10  
Cantu   BC Siauliai
8170
16-23   29-6   23-17   13-24  
 TeamPW/LF/APts
1. BC Khimki65/1548/49111
2. CEZ Nymburk64/2504/50110
3. Ironi Iscar Nahariya63/3491/4829
4. Allianz Swans Gmunden60/6451/5206
BC Khimki   CEZ Nymburk
10190
23-27   29-28   23-20   26-15  
Nahariya   Basket Swans
9576
25-23   18-18   29-23   23-12  
Basket Swans   BC Khimki
6780
12-24   13-27   23-10   19-19  
CEZ Nymburk   Nahariya
9386
16-26   28-21   29-16   20-23  
Nahariya   BC Khimki
8379
17-20   20-19   19-21   27-19  
CEZ Nymburk   Basket Swans
8576
26-16   28-20   11-17   20-23  
CEZ Nymburk   BC Khimki
8596
10-39   26-17   23-13   26-27  
Basket Swans   Nahariya
7477
19-22   18-15   23-22   14-18  
Nahariya   CEZ Nymburk
6470
13-18   13-16   15-19   23-17  
BC Khimki   Basket Swans
10280
26-16   16-25   33-17   27-22  
BC Khimki   Nahariya
9086
21-14   25-16   20-25   24-31  
Basket Swans   CEZ Nymburk
7881
12-15   24-24   20-15   22-27  
 TeamPW/LF/APts
1. Fenerbahçe SK Istanbul65/1528/47811
2. Privatbank EKA AEL Lemesos65/1460/42211
3. BC Kalev Tallinn61/5450/4607
4. PAOK Thessaloniki BC61/5466/5447
Fenerbahçe   PAOK
10191
21-19   22-19   24-23   34-30  
Privatbank EKA AEL   BC Kalev
6749
17-19   11-14   19-7   20-9  
BC Kalev   Fenerbahçe
7686
16-23   22-16   7-16   22-12   9-19  
PAOK   Privatbank EKA AEL
7475
18-19   15-14   14-21   21-14   6-7  
PAOK   BC Kalev
7469
20-11   18-15   12-21   24-22  
Privatbank EKA AEL   Fenerbahçe
8281
24-14   19-25   18-24   21-18  
BC Kalev   Privatbank EKA AEL
6571
26-16   10-19   13-11   16-25  
PAOK   Fenerbahçe
8488
22-12   24-27   18-23   20-26  
Fenerbahçe   BC Kalev
8664
31-12   16-17   23-13   16-22  
Privatbank EKA AEL   PAOK
8467
17-15   20-22   20-18   27-12  
BC Kalev   PAOK
12776
32-19   30-16   30-15   35-26  
Fenerbahçe   Privatbank EKA AEL
8681
16-22   31-22   17-17   22-20  
 TeamPW/LF/APts
1. Maroussi Honda Athens64/2439/39710
2. Slask Wroclaw64/2440/44310
3. MPC Capitals62/4408/4298
4. Hapoel Tel Aviv Subaru62/4408/4268
Slask   MPC Capitals
7768
16-17   19-16   18-23   24-12  
Hapoel Subaru   Maroussi Honda
7273
21-20   20-15   15-17   16-21  
Maroussi Honda   Slask
9371
23-15   24-16   24-26   22-14  
MPC Capitals   Hapoel Subaru
7274
19-16   17-20   17-18   19-20  
Slask   Hapoel Subaru
5570
18-13   12-19   9-20   16-18  
Maroussi Honda   MPC Capitals
6553
21-13   17-9   13-13   14-18  
Maroussi Honda   Hapoel Subaru
6954
23-10   16-11   13-13   17-20  
MPC Capitals   Slask
6979
19-22   18-15   16-21   16-21  
Slask   Maroussi Honda
7471
19-13   11-16   16-13   16-20   12-9  
Hapoel Subaru   MPC Capitals
6673
6-19   17-23   19-19   24-12  
MPC Capitals   Maroussi Honda
7368
20-19   9-14   13-15   31-20  
Hapoel Subaru   Slask
7284
16-18   17-18   19-23   20-25  
 TeamPW/LF/APts
1. Lokomotiv Rostov65/1470/44311
2. BC Kyiv65/1476/40911
3. BC Barons Riga61/5455/4897
4. Telekom Baskets Bonn61/5404/4647
BC Kyiv   BC Barons
9972
28-14   28-21   22-19   21-18  
Lokomotiv Rostov   Telekom Baskets
8274
14-15   32-15   22-21   14-23  
BC Barons   Lokomotiv Rostov
8687
19-22   25-17   16-24   26-24  
Telekom Baskets   BC Kyiv
5872
26-16   11-16   10-20   11-20  
BC Barons   Telekom Baskets
8770
28-13   12-22   38-10   9-25  
Lokomotiv Rostov   BC Kyiv
6859
18-18   16-15   15-23   19-3  
BC Barons   BC Kyiv
8490
20-25   24-24   16-15   24-26  
Telekom Baskets   Lokomotiv Rostov
7887
18-24   14-27   21-15   25-21  
BC Kyiv   Telekom Baskets
7857
13-17   21-12   29-14   15-14  
Lokomotiv Rostov   BC Barons
7668
21-24   22-10   17-15   16-19  
BC Kyiv   Lokomotiv Rostov
7870
16-22   22-17   27-17   13-14  
Telekom Baskets   BC Barons
6758
13-14   9-11   27-15   18-18  
 TeamPW/LF/APts
1. DKV Joventut Badalona65/1521/47411
2. Dynamo Moscow Region64/2561/50810
3. Galil Elyon Golan62/4529/5568
4. BCM Gravelines Dunkerque61/5436/5097
DKV Joventut   Galil Elyon
9077
22-24   25-22   21-14   22-17  
BCM Gravelines   Dynamo Moscow Region
8891
14-23   30-21   18-21   20-17   6-9  
Dynamo Moscow Region   DKV Joventut
9477
23-23   23-20   25-14   23-20  
Galil Elyon   BCM Gravelines
9880
28-21   22-21   17-16   31-22  
BCM Gravelines   DKV Joventut
6184
11-21   17-22   19-16   14-25  
Galil Elyon   Dynamo Moscow Region
102100
18-24   27-18   21-23   24-25   12-10  
Dynamo Moscow Region   BCM Gravelines
9068
28-12   19-14   28-15   15-27  
Galil Elyon   DKV Joventut
96107
25-32   24-19   24-27   23-29  
BCM Gravelines   Galil Elyon
8074
19-15   24-20   17-21   20-18  
DKV Joventut   Dynamo Moscow Region
9187
16-21   15-21   27-25   33-20  
Dynamo Moscow Region   Galil Elyon
9982
22-29   26-7   23-20   28-26  
DKV Joventut   BCM Gravelines
7259
24-14   9-13   22-16   17-16  

Round II

 TeamPW/LF/APts
1. BC Kyiv64/2490/45410
2. Dynamo St. Petersburg63/3439/4389
3. Fenerbahçe SK Istanbul63/3474/4839
4. CEZ Nymburk62/4477/5058
St. Petersburg   BC Kyiv
6390
14-17   19-25   6-23   24-25  
Fenerbahçe   CEZ Nymburk
9284
30-23   21-22   17-22   24-17  
CEZ Nymburk   St. Petersburg
6885
15-27   17-18   16-22   20-18  
BC Kyiv   Fenerbahçe
6971
16-31   13-10   23-17   17-13  
CEZ Nymburk   BC Kyiv
8784
28-29   14-17   16-23   29-15  
St. Petersburg   Fenerbahçe
8386
20-24   20-22   17-21   26-19  
BC Kyiv   St. Petersburg
6361
12-19   16-15   20-12   15-15  
CEZ Nymburk   Fenerbahçe
8872
16-26   22-17   24-16   26-13  
Fenerbahçe   BC Kyiv
8588
28-20   12-21   16-18   18-15   11-14  
St. Petersburg   CEZ Nymburk
7663
16-17   16-16   14-14   30-16  
BC Kyiv   CEZ Nymburk
9687
24-20   20-21   20-18   32-28  
Fenerbahçe   St. Petersburg
6871
10-19   25-18   19-12   14-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Maroussi Honda Athens65/1393/38711
2. RheinEnergie Köln64/2458/42610
3. Pallacanestro Cantu62/4457/4758
4. Dynamo Moscow Region61/5447/4677
RheinEnergie   Dynamo Moscow Region
7573
17-19   15-30   20-13   23-11  
Maroussi Honda   Cantu
5958
14-16   11-12   17-17   17-13  
Dynamo Moscow Region   Maroussi Honda
6672
21-22   14-11   13-21   18-18  
Cantu   RheinEnergie
7479
16-19   12-17   22-24   24-19  
RheinEnergie   Maroussi Honda
6973
18-13   17-18   12-21   22-21  
Cantu   Dynamo Moscow Region
9780
26-25   30-16   21-23   20-16  
Dynamo Moscow Region   RheinEnergie
7985
17-25   24-25   20-20   18-15  
Cantu   Maroussi Honda
8270
14-18   26-19   22-19   20-14  
RheinEnergie   Cantu
9570
26-11   24-24   22-15   23-20  
Maroussi Honda   Dynamo Moscow Region
6257
10-14   18-15   15-19   19-9  
Dynamo Moscow Region   Cantu
9276
20-22   16-10   24-19   32-25  
Maroussi Honda   RheinEnergie
5755
16-15   8-14   18-9   15-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Lokomotiv Rostov64/2462/43110
2. Dexia Mons-Hainaut64/2483/45610
3. BC Zadar62/4487/4648
4. Slask Wroclaw62/4411/4928
Lokomotiv Rostov   BC Zadar
7661
17-10   21-18   17-16   21-17  
Dexia   Slask
8466
15-13   26-12   24-24   19-17  
BC Zadar   Dexia
7862
25-18   25-14   12-15   16-15  
Slask   Lokomotiv Rostov
8372
25-22   14-16   17-17   27-17  
Dexia   Lokomotiv Rostov
8377
13-21   18-17   21-17   18-15   13-7  
BC Zadar   Slask
9258
29-14   18-11   31-20   14-13  
BC Zadar   Lokomotiv Rostov
8189
17-32   17-21   21-10   26-26  
Slask   Dexia
6690
18-23   22-15   19-22   7-30  
Lokomotiv Rostov   Slask
6951
15-13   12-13   22-11   20-14  
Dexia   BC Zadar
9290
29-24   17-15   17-24   29-27  
Slask   BC Zadar
8785
25-19   22-21   18-22   22-23  
Lokomotiv Rostov   Dexia
7972
28-25   16-18   14-16   21-13  
 TeamPW/LF/APts
1. BC Khimki64/2487/44710
2. DKV Joventut Badalona64/2527/48310
3. SC Azovmash Mariupol64/2452/44310
4. Privatbank EKA AEL Lemesos60/6486/5796
BC Khimki   Privatbank EKA AEL
10987
18-19   29-22   32-19   30-27  
DKV Joventut   Azovmash
9173
Azovmash   BC Khimki
6453
20-15   14-14   18-16   12-8  
Privatbank EKA AEL   DKV Joventut
8098
20-27   22-17   23-28   15-26  
Azovmash   Privatbank EKA AEL
7064
19-16   17-17   19-17   15-14  
BC Khimki   DKV Joventut
9566
28-23   31-17   24-14   12-12  
Azovmash   DKV Joventut
8375
22-22   31-17   9-24   21-12  
Privatbank EKA AEL   BC Khimki
8291
18-19   22-25   19-27   23-20  
BC Khimki   Azovmash
7265
13-15   12-17   23-14   24-19  
DKV Joventut   Privatbank EKA AEL
11485
44-24   26-20   25-27   19-14  
Privatbank EKA AEL   Azovmash
8897
21-23   24-28   15-22   28-24  
DKV Joventut   BC Khimki
8367
19-14   30-21   14-20   20-12  
Quarter-Final Play-Offs
BC Kyiv   RheinEnergie
7164
9-15   15-19   18-11   29-19  
Game 1: BC Kyiv - RheinEnergie 87-85
Game 2: RheinEnergie - BC Kyiv 69-62
Play-off standings2 - 1
DKV Joventut   Lokomotiv Rostov
8657
21-22   21-14   22-7   22-14  
Game 1: Lokomotiv Rostov - DKV Joventut 54-88
Play-off standings2 - 0
BC Khimki   Dexia
9478
26-15   23-23   17-21   28-19  
Game 1: BC Khimki - Dexia 91-75
Game 2: Dexia - BC Khimki 79-73
Play-off standings2 - 1
St. Petersburg   Maroussi Honda
7159
21-22   15-8   21-8   14-21  
Game 1: Maroussi Honda - St. Petersburg 53-64
Play-off standings2 - 0

Semi-Final

BC Khimki   St. Petersburg
6361
12-10   21-10   13-26   17-15  
BC Kyiv   DKV Joventut
7888
17-28   22-18   17-11   22-31  

Final

St. Petersburg   BC Kyiv
8183
22-18   12-21   25-27   22-17  
BC Khimki   DKV Joventut
6388
12-15   18-28   22-26   11-19