SCOREBOARD

Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. UNICS KAZAN1211/11058/80423
2. BC AZOVMASH MARIUPOL127/5919/87519
3. TÜRK TELEKOM S.C. ANKARA126/6899/91418
4. TELINDUS BC OOSTENDE126/6979/100018
5. CBC SIROKI HERCEGTISAK126/6899/95218
6. STB LE HAVRE124/8797/89016
7. BC ALITA ALYTUS122/10852/96814
Telindus BC   STB Le Havre
7071
26-21   19-10   16-24   9-16  
Azovmash   Türk Telekom
8056
15-18   21-11   16-8   28-19  
UNICS   BC Alita
9960
27-13   28-16   21-13   23-18  
STB Le Havre   UNICS
6582
13-22   16-26   16-23   20-11  
Türk Telekom   Telindus BC
7273
19-26   21-17   17-15   15-15  
BC Alita   CBC Siroki
7564
24-19   22-16   15-20   14-9  
CBC Siroki   Azovmash
8274
23-18   22-11   18-24   19-21  
UNICS   Türk Telekom
9660
23-18   29-7   20-18   24-17  
STB Le Havre   BC Alita
7573
20-14   16-24   18-15   21-20  
CBC Siroki   STB Le Havre
7879
15-17   21-14   18-20   18-21   6-7  
Azovmash   Telindus BC
7375
25-21   14-15   16-20   18-19  
BC Alita   Türk Telekom
6477
15-22   15-20   12-22   22-13  
Telindus BC   CBC Siroki
7988
19-23   20-24   18-19   22-22  
Türk Telekom   STB Le Havre
7562
18-13   26-17   21-13   10-19  
UNICS   Azovmash
9664
18-19   34-15   15-15   29-15  
Telindus BC   UNICS
7498
17-27   18-35   20-25   19-11  
CBC Siroki   Türk Telekom
6875
16-13   14-20   18-18   20-24  
Azovmash   BC Alita
7958
21-15   22-15   19-15   17-13  
Azovmash   STB Le Havre
7061
22-16   17-18   20-14   11-13  
BC Alita   Telindus BC
9092
24-27   24-24   22-18   20-23  
UNICS   CBC Siroki
10765
30-16   29-25   30-10   18-14  
STB Le Havre   Telindus BC
7785
22-20   14-31   18-12   23-22  
Türk Telekom   Azovmash
6273
20-13   8-17   15-23   19-20  
BC Alita   UNICS
6386
22-22   19-24   9-18   13-22  
Telindus BC   Türk Telekom
10287
19-22   30-11   24-27   29-27  
CBC Siroki   BC Alita
7769
9-13   19-17   28-19   21-20  
UNICS   STB Le Havre
6557
17-13   13-9   12-20   23-15  
Türk Telekom   UNICS
6891
15-25   14-23   17-15   22-28  
Azovmash   CBC Siroki
8270
21-15   24-13   17-20   20-22  
BC Alita   STB Le Havre
5362
8-10   10-11   22-16   13-25  
STB Le Havre   CBC Siroki
6769
17-15   12-17   20-21   18-16  
Telindus BC   Azovmash
9194
26-22   20-21   22-31   23-20  
Türk Telekom   BC Alita
8987
15-17   27-19   18-21   29-30  
STB Le Havre   Türk Telekom
5693
13-20   18-29   15-22   10-22  
CBC Siroki   Telindus BC
9180
19-24   22-14   24-18   26-24  
Azovmash   UNICS
7074
17-17   24-17   10-15   19-25  
Türk Telekom   CBC Siroki
8562
16-17   26-14   23-14   20-17  
UNICS   Telindus BC
8473
17-19   28-17   14-13   25-24  
BC Alita   Azovmash
8583
30-13   20-29   15-24   20-17  
Telindus BC   BC Alita
8575
23-26   24-14   16-21   22-14  
CBC Siroki   UNICS
8580
30-15   9-15   16-16   30-34  
STB Le Havre   Azovmash
6577
17-22   18-18   15-18   15-19  
 TeamPW/LF/APts
1. ANWIL WLOCLAWEK129/3902/86721
2. KK HEMOFARM VRSAC128/4960/88220
3. EKA AEL Lemesos127/5842/84019
4. BC KHIMKI126/6972/96818
5. GS PERISTERI 125/7914/94817
6. Paris Basket Racing124/8885/94616
7. Dexia Mons Hainaut123/9897/92115
KK Hemofarm   Anwil
7174
18-19   11-18   20-16   22-21  
Dexia   Basket Racing
7967
24-16   21-15   22-14   12-22  
BC Khimki   EKA AEL
7964
26-17   20-23   20-5   13-19  
Anwil   Dexia
5870
14-16   14-17   15-14   15-23  
Basket Racing   BC Khimki
6781
19-19   21-21   16-20   11-21  
GS Peristeri   KK Hemofarm
6678
14-16   14-21   22-19   16-22  
Basket Racing   EKA AEL
8367
21-8   21-19   21-28   20-12  
Dexia   GS Peristeri
6671
13-15   15-13   10-24   28-19  
BC Khimki   Anwil
7986
28-18   20-24   17-18   14-26  
KK Hemofarm   Dexia
7871
17-18   23-13   18-21   20-19  
EKA AEL   Anwil
5773
19-21   11-11   12-21   15-20  
GS Peristeri   BC Khimki
7977
30-21   11-25   15-14   23-17  
Anwil   Basket Racing
6561
17-15   19-13   8-15   21-18  
BC Khimki   KK Hemofarm
7972
20-22   15-13   26-15   18-22  
GS Peristeri   EKA AEL
7369
17-14   15-23   22-12   19-20  
KK Hemofarm   EKA AEL
6875
13-25   18-16   16-15   21-19  
Dexia   BC Khimki
9171
35-20   20-16   17-26   19-9  
Basket Racing   GS Peristeri
8280
21-13   23-24   22-24   16-19  
KK Hemofarm   Basket Racing
9059
30-7   19-13   22-22   19-17  
EKA AEL   Dexia
6968
15-9   20-25   18-19   16-15  
GS Peristeri   Anwil
7471
17-18   17-18   21-13   19-22  
Anwil   KK Hemofarm
7870
25-10   15-15   18-26   20-19  
EKA AEL   BC Khimki
8768
25-19   14-17   20-15   28-17  
Basket Racing   Dexia
6660
20-16   18-17   17-10   11-17  
KK Hemofarm   GS Peristeri
8268
21-11   15-17   19-16   27-24  
BC Khimki   Basket Racing
7971
15-14   22-12   21-17   21-28  
Dexia   Anwil
7691
22-14   7-27   26-23   21-27  
Anwil   BC Khimki
9291
24-22   21-22   33-27   14-20  
EKA AEL   Basket Racing
7267
16-14   13-11   16-21   27-21  
GS Peristeri   Dexia
9382
29-24   24-21   19-22   21-15  
Anwil   EKA AEL
5468
22-19   11-17   17-16   4-16  
BC Khimki   GS Peristeri
9079
15-18   28-19   19-22   28-20  
Dexia   KK Hemofarm
7982
17-22   18-19   16-14   28-27  
KK Hemofarm   BC Khimki
10184
26-21   26-20   28-21   21-22  
EKA AEL   GS Peristeri
6357
14-9   6-16   26-19   17-13  
Basket Racing   Anwil
7580
21-26   21-15   13-19   20-20  
BC Khimki   Dexia
9479
29-17   24-23   16-18   25-21  
EKA AEL   KK Hemofarm
7074
18-16   22-16   10-20   20-22  
GS Peristeri   Basket Racing
99108
33-18   26-23   18-18   15-33   7-16  
Anwil   GS Peristeri
8075
14-18   27-15   13-21   26-21  
Dexia   EKA AEL
7681
23-23   19-19   15-17   19-22  
Basket Racing   KK Hemofarm
7994
13-19   13-28   23-23   30-24  
 TeamPW/LF/APts
1. URAL GREAT PERM1411/31253/106425
2. HAPOEL SAMSUNG TEL AVIV1410/41154/99024
3. GHP BAMBERG1410/41045/105324
4. ARIS BSA THESSALONIKI149/51171/107223
5. POLONIA WARBUD WARSZAWA147/71145/115621
6. BC KYIV145/91046/110719
7. SKONTO RIGA143/111031/119317
8. HONKA PLAYBOYS ESPOO141/13941/115115
Honka Playboys   Aris BSA
7377
14-22   19-18   21-19   19-18  
BC Kyiv   Polonia Warbud
7774
20-19   19-29   21-17   17-9  
Ural Great   Skonto
9375
24-16   20-25   28-14   21-20  
Hapoel   GHP Bamberg
8575
16-14   24-19   19-18   26-24  
Skonto   Honka Playboys
9687
25-25   26-27   21-21   24-14  
GHP Bamberg   Ural Great
8078
18-14   19-23   25-16   18-25  
Aris BSA   BC Kyiv
7453
22-8   24-17   24-12   4-16  
Polonia Warbud   Hapoel
8477
19-14   13-20   21-25   31-18  
BC Kyiv   Honka Playboys
6658
9-20   16-14   24-12   17-12  
GHP Bamberg   Skonto
7456
25-9   17-14   17-12   15-21  
Ural Great   Polonia Warbud
10176
24-19   33-20   20-17   24-20  
Hapoel   Aris BSA
7164
24-15   21-14   12-16   14-19  
Honka Playboys   GHP Bamberg
6780
14-16   17-22   12-21   24-21  
Skonto   Polonia Warbud
8487
19-25   21-22   18-19   26-21  
Aris BSA   Ural Great
7686
19-21   17-19   22-22   18-24  
Hapoel   BC Kyiv
9777
24-25   31-14   25-15   17-23  
Honka Playboys   Hapoel
5073
16-21   10-18   15-13   9-21  
Aris BSA   Skonto
8851
19-8   24-20   28-9   17-14  
Ural Great   BC Kyiv
10169
27-19   32-18   17-14   25-18  
Polonia Warbud   GHP Bamberg
7681
17-28   17-25   23-11   19-17  
BC Kyiv   Skonto
7567
21-14   17-14   20-19   17-20  
Honka Playboys   Polonia Warbud
7277
17-18   17-23   16-17   22-19  
GHP Bamberg   Aris BSA
7864
12-13   13-5   20-23   33-23  
Hapoel   Ural Great
7176
19-16   11-22   21-18   20-20  
Polonia Warbud   Aris BSA
9075
22-21   14-16   18-24   36-14  
Ural Great   Honka Playboys
9451
21-6   19-19   29-14   25-12  
BC Kyiv   GHP Bamberg
11071
30-8   28-19   27-23   25-21  
Skonto   Hapoel
7687
22-31   19-20   17-19   18-17  
Skonto   Ural Great
8795
14-26   22-14   27-32   24-23  
Aris BSA   Honka Playboys
9760
20-14   28-19   24-14   25-13  
Polonia Warbud   BC Kyiv
9876
17-19   23-13   34-19   24-25  
GHP Bamberg   Hapoel
7369
15-18   15-10   18-23   25-18  
Honka Playboys   Skonto
7751
23-16   11-15   23-11   20-9  
BC Kyiv   Aris BSA
7475
13-18   21-22   27-15   13-20  
Ural Great   GHP Bamberg
8961
24-9   23-18   21-15   21-19  
Hapoel   Polonia Warbud
9870
22-18   23-17   24-21   29-14  
Honka Playboys   BC Kyiv
6780
15-17   17-16   22-23   13-24  
Skonto   GHP Bamberg
6775
19-14   16-21   19-21   13-19  
Aris BSA   Hapoel
7867
20-21   15-15   26-14   17-17  
Polonia Warbud   Ural Great
9281
23-23   25-17   27-22   17-19  
BC Kyiv   Hapoel
6681
18-25   19-13   14-16   15-27  
Ural Great   Aris BSA
9893
28-28   26-15   29-29   15-21  
Polonia Warbud   Skonto
7475
16-16   16-26   21-20   21-13  
GHP Bamberg   Honka Playboys
7068
19-16   5-21   21-18   25-13  
BC Kyiv   Ural Great
7586
22-17   23-19   16-24   14-26  
Skonto   Aris BSA
98107
28-19   23-23   16-32   31-33  
GHP Bamberg   Polonia Warbud
6959
20-18   17-15   19-5   13-21  
Hapoel   Honka Playboys
9558
23-14   26-12   27-16   19-16  
Aris BSA   GHP Bamberg
9281
24-22   21-25   22-17   25-17  
Polonia Warbud   Honka Playboys
9679
16-27   19-17   29-18   32-17  
Skonto   BC Kyiv
8175
23-16   18-21   25-15   15-23  
Ural Great   Hapoel
7684
25-23   24-20   12-20   15-21  
Honka Playboys   Ural Great
7499
17-25   17-22   20-29   20-23  
Aris BSA   Polonia Warbud
11192
32-26   19-16   35-29   25-21  
GHP Bamberg   BC Kyiv
7773
18-22   21-21   20-14   18-16  
Hapoel   Skonto
9967
28-24   25-20   22-11   24-12  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO MOSCOW1411/31233/109025
2. STRAUSS ISCAR NAHARIYA1411/31251/113425
3. TIM-MAROUSSI ATHENS1410/41161/103724
4. KK Vojvodina 149/51193/111523
5. ECM NYMBURK146/81172/117920
6. SLUC NANCY145/91107/114819
7. MBC ODESSA143/111084/118217
8. TALLINN KALEV141/13984/130015
Tallinn Kalev   TIM-Maroussi
6187
18-25   12-22   16-16   15-24  
Strauss Iscar   SLUC Nancy
8576
14-23   29-16   18-18   24-19  
KK Vojvodina    MBC Odessa
8883
30-16   17-20   19-20   22-27  
Dynamo   ECM Nymburk
9070
25-17   24-23   20-9   21-21  
MBC Odessa   Strauss Iscar
8387
19-26   20-17   21-23   23-21  
SLUC Nancy   Dynamo
8073
25-19   18-14   17-16   20-24  
TIM-Maroussi   KK Vojvodina
7172
14-17   21-17   13-19   23-19  
ECM Nymburk   Tallinn Kalev
9475
20-24   28-15   22-18   24-18  
Tallinn Kalev   KK Vojvodina
6596
19-25   22-16   15-26   9-29  
Strauss Iscar   TIM-Maroussi
8374
20-16   16-20   21-21   26-17  
SLUC Nancy   ECM Nymburk
8388
19-23   20-16   21-28   23-21  
Dynamo   MBC Odessa
9880
21-20   23-16   26-16   28-28  
TIM-Maroussi   Dynamo
8284
21-19   25-19   18-17   18-29  
Tallinn Kalev   SLUC Nancy
5487
17-25   17-15   8-23   12-24  
KK Vojvodina    Strauss Iscar
9389
23-17   20-16   17-18   16-25   17-13  
ECM Nymburk   MBC Odessa
9865
27-17   25-9   25-25   21-14  
MBC Odessa   SLUC Nancy
8164
15-14   24-14   16-18   26-18  
TIM-Maroussi   ECM Nymburk
8670
22-15   20-16   14-21   30-18  
Strauss Iscar   Tallinn Kalev
10374
32-17   15-10   20-28   36-19  
Dynamo   KK Vojvodina
8074
22-20   24-16   16-20   18-18  
Tallinn Kalev   MBC Odessa
6983
11-22   19-18   23-26   16-17  
Strauss Iscar   Dynamo
6072
15-25   12-12   5-19   28-16  
SLUC Nancy   TIM-Maroussi
7077
12-20   19-14   16-24   23-19  
KK Vojvodina    ECM Nymburk
9589
17-22   20-19   31-22   27-26  
ECM Nymburk   Strauss Iscar
8594
25-22   14-22   30-29   16-21  
Tallinn Kalev   Dynamo
8297
25-26   17-28   11-21   29-22  
MBC Odessa   TIM-Maroussi
8086
17-21   20-19   17-20   26-26  
KK Vojvodina    SLUC Nancy
10381
21-20   25-21   28-18   29-22  
ECM Nymburk   Dynamo
8689
23-26   17-28   21-8   25-27  
MBC Odessa   KK Vojvodina
8083
23-19   19-28   21-21   17-15  
SLUC Nancy   Strauss Iscar
9299
12-24   19-22   23-17   38-36  
TIM-Maroussi   Tallinn Kalev
8269
23-9   17-19   24-16   18-25  
Tallinn Kalev   ECM Nymburk
9996
22-19   23-26   22-20   19-21   13-10  
Strauss Iscar   MBC Odessa
11269
29-15   29-20   33-17   21-17  
KK Vojvodina    TIM-Maroussi
7480
19-17   19-18   22-19   14-26  
Dynamo   SLUC Nancy
10568
26-12   35-25   25-12   19-19  
ECM Nymburk   SLUC Nancy
8270
22-16   13-13   28-23   19-18  
MBC Odessa   Dynamo
7590
17-23   21-26   18-19   19-22  
TIM-Maroussi   Strauss Iscar
9772
28-10   17-21   26-19   26-22  
KK Vojvodina    Tallinn Kalev
9869
26-16   17-25   29-14   26-14  
MBC Odessa   ECM Nymburk
6674
21-21   14-22   19-15   12-16  
Strauss Iscar   KK Vojvodina
7264
28-17   13-14   14-20   17-13  
SLUC Nancy   Tallinn Kalev
9554
23-13   22-13   24-11   26-17  
Dynamo   TIM-Maroussi
8591
13-23   19-20   16-20   37-28  
ECM Nymburk   TIM-Maroussi
8677
25-18   22-15   23-18   16-26  
Tallinn Kalev   Strauss Iscar
8193
18-19   29-30   19-15   15-29  
SLUC Nancy   MBC Odessa
8074
18-26   24-13   22-22   16-13  
KK Vojvodina    Dynamo
7889
21-22   17-21   22-16   18-30  
ECM Nymburk   KK Vojvodina
7182
20-17   17-16   19-29   15-20  
MBC Odessa   Tallinn Kalev
9962
34-21   19-14   20-13   26-14  
TIM-Maroussi   SLUC Nancy
8065
23-17   20-13   23-15   14-20  
Dynamo   Strauss Iscar
9194
17-18   28-30   21-22   25-24  
Strauss Iscar   ECM Nymburk
10883
29-28   26-18   28-19   25-18  
SLUC Nancy   KK Vojvodina
9693
23-20   18-17   17-23   28-26   10-7  
Dynamo   Tallinn Kalev
9070
12-15   31-14   19-20   28-21  
TIM-Maroussi   MBC Odessa
9166
21-24   23-10   28-18   19-14  
Eighth-Final Play-Offs
KK Vojvodina    UNICS
7385
23-24   11-20   19-21   20-20  
Game 1: UNICS - KK Vojvodina  77-67
Play-off standings0 - 2
TIM-Maroussi   Azovmash
8884
23-16   27-18   17-20   21-30  
Game 1: Azovmash - TIM-Maroussi 70-76
Play-off standings2 - 0
Türk Telekom   Strauss Iscar
7598
22-21   19-33   17-19   17-25  
Game 1: Strauss Iscar - Türk Telekom 101-78
Play-off standings0 - 2
Telindus BC   Dynamo
7072
16-13   18-24   19-14   17-21  
Game 1: Dynamo - Telindus BC 94-74
Play-off standings0 - 2
Aris BSA   Anwil
9892
14-12   27-21   19-24   15-18   11-11   12-6  
Game 1: Anwil - Aris BSA 85-96
Play-off standings2 - 0
GHP Bamberg   KK Hemofarm
7079
17-18   23-16   16-28   14-17  
Game 1: KK Hemofarm - GHP Bamberg 80-66
Play-off standings0 - 2
EKA AEL   Hapoel
7389
20-25   17-25   17-19   19-20  
Game 1: Hapoel - EKA AEL 87-66
Play-off standings0 - 2
Ural Great   BC Khimki
8867
31-22   21-11   22-16   14-18  
Game 1: Ural Great - BC Khimki 100-94
Game 2: BC Khimki - Ural Great 85-79
Play-off standings2 - 1
Quarter-Final Play-Offs
UNICS   KK Hemofarm
8758
15-18   18-5   26-13   28-22  
Game 1: UNICS - KK Hemofarm 76-52
Game 2: KK Hemofarm - UNICS 71-70
Play-off standings2 - 1
TIM-Maroussi   Aris BSA
9990
27-13   30-21   12-18   30-38  
Game 1: TIM-Maroussi - Aris BSA 85-76
Game 2: Aris BSA - TIM-Maroussi 101-93
Play-off standings2 - 1
Ural Great   Strauss Iscar
8173
18-24   22-17   24-14   17-18  
Game 1: Ural Great - Strauss Iscar 96-91
Game 2: Strauss Iscar - Ural Great 89-77
Play-off standings2 - 1
Hapoel   Dynamo
8380
21-24   22-15   19-20   21-21  
Game 1: Dynamo - Hapoel 82-92
Play-off standings2 - 0

Semi-Final

UNICS   Ural Great
9368
32-16   16-17   20-18   25-17  
TIM-Maroussi   Hapoel
9274
10-17   27-24   31-13   24-20  

Finals

Ural Great   Hapoel
104112
26-17   23-27   24-28   22-23   9-17  
UNICS   TIM-Maroussi
8763
30-16   16-18   16-12   25-17