SCOREBOARD

Preliminary Round

 TeamPW/LF/APts
1. Keravnos Nicosia43/1318/2717
2. Olympia Larissa43/1365/2717
3. Valbona Basket Tropoja 40/4246/3874
Olympia   Keravnos
8376
17-15   23-19   23-14   20-28  
Keravnos   Valbona Basket
8762
18-12   22-22   25-16   22-12  
Valbona Basket   Olympia
6482
23-22   14-20   13-22   14-18  
Keravnos   Olympia
7760
18-19   20-7   18-21   21-13  
Valbona Basket   Keravnos
6678
24-28   12-16   14-21   16-13  
Olympia   Valbona Basket
14054
38-15   36-16   33-12   33-11  
 TeamPW/LF/APts
1. Basket Club Boncourt43/1355/3327
2. Debreceni Vadkakasok43/1353/3417
3. BK Prostejov40/4326/3614
Debreceni   BK Prostejov
8478
24-23   21-20   15-21   24-14  
BK Prostejov   BC Boncourt
8591
28-14   18-24   21-25   18-28  
BC Boncourt   Debreceni
8991
24-26   23-24   26-19   16-22  
BK Prostejov   Debreceni
8996
21-28   24-20   26-25   18-23  
BC Boncourt   BK Prostejov
9074
23-20   20-21   23-14   24-19  
Debreceni   BC Boncourt
8285
20-25   21-13   20-23   21-24  
 TeamPW/LF/APts
1. Lappeenranta44/0341/2998
2. Keflavik SC41/3354/3735
3. BK Riga41/3336/3595
Lappeenranta   BK Riga
7268
15-21   28-19   13-12   16-16  
Lappeenranta   Keflavik SC
9277
19-12   21-25   25-18   27-22  
BK Riga   Keflavik SC
9981
20-16   26-28   24-14   29-23  
Keflavik SC   Lappeenranta
7592
18-31   29-21   6-27   22-13  
BK Riga   Lappeenranta
7985
26-19   22-21   14-23   17-22  
Keflavik SC   BK Riga
12190
30-19   30-21   24-18   37-32  
 TeamPW/LF/APts
1. CAB Madeira43/1361/3317
2. EBBC Tulip Den Bosch42/2296/3176
3. Aarhus Bakken Bears41/3314/3235
EBBC Tulip   CAB Madeira
8476
17-19   18-13   26-24   23-20  
CAB Madeira   Bakken Bears
9579
24-16   23-11   24-31   24-21  
Bakken Bears   EBBC Tulip
7751
17-15   17-17   17-11   26-8  
CAB Madeira   EBBC Tulip
8985
13-21   27-22   33-16   16-26  
Bakken Bears   CAB Madeira
83101
EBBC Tulip   Bakken Bears
7675
29-19   17-26   14-13   16-17  
 TeamPW/LF/APts
1. Dentalcon Apoel Nicosia43/1357/3167
2. Ironi Elitzur Ashkelon42/2336/3506
3. Poli-Mobitelco Cluj41/3316/3435
Ironi Elitzur   Apoel
9086
20-23   19-20   25-18   26-25  
Apoel   Poli-Mobitelco
9076
14-20   33-15   21-17   22-24  
Poli-Mobitelco   Ironi Elitzur
7874
16-23   20-12   19-20   23-19  
Apoel   Ironi Elitzur
9975
25-21   25-20   29-20   20-14  
Poli-Mobitelco   Apoel
7582
23-14   15-23   23-22   14-23  
Ironi Elitzur   Poli-Mobitelco
9787
28-21   19-29   28-15   22-22  
 TeamPW/LF/APts
1. Mlekarna Kunin Novy Jicin43/1341/3207
2. Banvit Basketball Club43/1286/2877
3. Superfund Bulls Kapfenberg40/4282/3024
Banvit BC   Mlekarna
9381
29-25   24-18   21-14   19-24  
Mlekarna   Superfund Bulls
8378
28-21   17-17   17-20   21-20  
Superfund Bulls   Banvit BC
5764
8-18   12-12   20-19   17-15  
Mlekarna   Banvit BC
8764
24-15   21-14   24-19   18-16  
Superfund Bulls   Mlekarna
8590
25-30   26-20   22-23   12-17  
Banvit BC   Superfund Bulls
6562
24-18   12-10   16-13   13-21  
 TeamPW/LF/APts
1. Pizzaexpress Apollon Limassol43/1326/2747
2. BC Dubrovnik42/2313/3206
3. A Plus ZS Brno41/3277/3225
BC Dubrovnik   A Plus ZS Brno
8179
20-20   24-22   23-18   14-19  
A Plus ZS Brno   Apollon
7385
24-23   19-14   11-22   19-26  
Apollon   BC Dubrovnik
7667
22-20   12-16   23-15   19-16  
A Plus ZS Brno   BC Dubrovnik
7977
21-23   19-15   24-19   15-20  
Apollon   A Plus ZS Brno
7946
22-13   16-14   17-4   24-15  
BC Dubrovnik   Apollon
8886
27-22   25-27   17-12   19-25  
 TeamPW/LF/APts
1. Ural Great Perm44/0358/3038
2. Khimik Yuzhny41/3314/2975
3. BC Gala Baku41/3278/3505
Ural Great   Khimik
8786
24-26   17-12   23-32   23-16  
Khimik   BC Gala
7448
20-13   16-13   18-8   20-14  
BC Gala   Ural Great
7183
21-20   19-19   16-23   15-21  
Khimik   Ural Great
7376
12-23   19-16   22-12   20-25  
BC Gala   Khimik
8681
17-21   23-10   17-28   29-22  
Ural Great   BC Gala
11273
29-14   23-17   29-22   31-20  
Eighth-Finals
BC Boncourt   Olympia
8280
First game: Olympia - BC Boncourt   79 - 63
Olympia wins 159 - 145
Keravnos   Debreceni
7268
22-16   19-22   19-13   12-17  
First game: Debreceni - Keravnos   81 - 71
Debreceni wins 149 - 143
CAB Madeira   Keflavik SC
10590
19-20   24-19   35-28   27-23  
First game: Keflavik SC - CAB Madeira   87 - 108
CAB Madeira wins 213 - 177
Lappeenranta   EBBC Tulip
8177
24-12   25-23   12-22   20-20  
First game: EBBC Tulip - Lappeenranta   104 - 102
Lappeenranta wins 183 - 181
Mlekarna   Ironi Elitzur
7692
17-26   19-27   22-22   18-17  
First game: Ironi Elitzur - Mlekarna   95 - 103
Ironi Elitzur wins 187 - 179
Apoel   Banvit BC
10066
32-15   25-19   24-14   19-18  
First game: Banvit BC - Apoel   76 - 59
Apoel wins 159 - 142
Ural Great   BC Dubrovnik
10466
34-12   21-12   23-20   26-22  
First game: BC Dubrovnik - Ural Great   78 - 85
Ural Great wins 189 - 144
Apollon   Khimik
7686
12-19   24-15   18-30   22-22  
First game: Khimik - Apollon   110 - 76
Khimik wins 196 - 152
Quarter-Finals
CAB Madeira   Olympia
9577
20-11   13-18   26-22   36-26  
First game: Olympia - CAB Madeira   90 - 64
Olympia wins 167 - 159
Lappeenranta   Debreceni
9471
27-16   25-13   23-18   19-24  
First game: Debreceni - Lappeenranta   88 - 73
Lappeenranta wins 167 - 159
Ural Great   Ironi Elitzur
8567
19-17   25-12   18-19   23-19  
First game: Ironi Elitzur - Ural Great   69 - 90
Ural Great wins 175 - 136
Khimik   Apoel
9352
25-15   14-13   21-8   33-16  
First game: Apoel - Khimik   82 - 71
Khimik wins 164 - 134
Semi-Finals
Lappeenranta   Khimik
4971
14-9   19-20   10-17   6-25  
First game: Khimik - Lappeenranta   88 - 61
Khimik wins 159 - 110
Ural Great   Olympia
8465
21-12   24-13   21-26   18-14  
First game: Olympia - Ural Great   71 - 81
Ural Great wins 165 - 136
Finals
Ural Great   Khimik
7480
25-20   31-20   15-15   3-25  
First game: Khimik - Ural Great   67 - 80
Ural Great wins 154 - 147