SCOREBOARD

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. CLUBE ATLETICO QUELUZ64/2512/47210
2. SAOS JDA DIJON BOURGOGNE63/3514/5029
3. JA VICHY AUVERGNE63/3503/5409
4. UNIAO DESPORTIVA OLIVEIRENSE62/4509/5248
JA Vichy Auvergne   UD Oliveirense
9896
27-33   20-20   25-15   26-28  
Clube Atletico   SAOS JDA Dijon
9889
17-23   18-20   29-18   21-24   13-4  
SAOS JDA Dijon   JA Vichy Auvergne
9678
23-20   22-14   26-28   25-16  
UD Oliveirense   Clube Atletico
9372
30-17   18-19   23-16   22-20  
JA Vichy Auvergne   Clube Atletico
8078
26-21   12-27   22-21   20-9  
SAOS JDA Dijon   UD Oliveirense
9866
25-21   29-12   17-22   27-11  
SAOS JDA Dijon   Clube Atletico
6079
22-19   20-19   8-21   10-20  
UD Oliveirense   JA Vichy Auvergne
9377
27-21   21-14   24-24   21-18  
JA Vichy Auvergne   SAOS JDA Dijon
9881
32-18   19-22   28-17   19-24  
Clube Atletico   UD Oliveirense
8978
30-20   21-9   16-21   22-28  
Clube Atletico   JA Vichy Auvergne
9672
23-24   25-11   29-16   19-21  
UD Oliveirense   SAOS JDA Dijon
8390
17-19   10-25   27-20   29-26  
 TeamPW/LF/APts
1. OVARENSE AEROSOLES64/2518/50710
2. HYERES TOULON VAR63/3504/5019
3. SC KEFLAVIK63/3585/5799
4. CAB MADEIRA62/4514/5348
SC Keflavik   Ovarense Aerosoles
11399
29-19   23-23   31-24   30-33  
CAB Madeira   HTV Basket
11192
25-25   31-21   31-22   24-24  
Ovarense Aerosoles   CAB Madeira
8277
20-12   16-22   27-22   19-21  
HTV Basket   SC Keflavik
10791
31-27   24-20   21-20   31-24  
SC Keflavik   CAB Madeira
9988
21-23   20-16   32-20   26-29  
HTV Basket   Ovarense Aerosoles
7480
31-19   20-17   11-15   12-29  
HTV Basket   CAB Madeira
7360
19-17   9-16   25-12   20-15  
SC Keflavik   HTV Basket
8278
27-29   17-17   18-23   20-9  
CAB Madeira   Ovarense Aerosoles
7081
23-24   12-20   20-19   15-18  
Ovarense Aerosoles   SC Keflavik
9993
28-23   24-19   22-16   25-35  
CAB Madeira   SC Keflavik
108107
24-17   34-29   19-32   31-29  
Ovarense Aerosoles   HTV Basket
7780
26-14   20-21   17-19   14-26  
Conference Play-Offs
CAB Madeira   Clube Atletico
7788
15-31   24-22   13-18   25-17  
Game 1: Clube Atletico - CAB Madeira 89-70
Play-off standings0 - 2
UD Oliveirense   Ovarense Aerosoles
6986
18-23   19-19   23-19   9-25  
Game 1: Ovarense Aerosoles - UD Oliveirense 77-75
Play-off standings0 - 2
SC Keflavik   SAOS JDA Dijon
91106
27-31   22-23   16-25   26-27  
Game 1: SAOS JDA Dijon - SC Keflavik 104-92
Play-off standings0 - 2
HTV Basket   JA Vichy Auvergne
8983
22-24   20-19   30-19   17-21  
Game 1: HTV Basket - JA Vichy Auvergne 98-96
Game 2: JA Vichy Auvergne - HTV Basket 82-74
Play-off standings2 - 1

Semi Finals

Clube Atletico   Ovarense Aerosoles
7767
18-18   29-12   16-18   14-19  
HTV Basket   SAOS JDA Dijon
7785
13-25   27-19   16-25   21-16  

Finals

HTV Basket   Ovarense Aerosoles
8074
12-19   24-20   24-20   20-15  
Clube Atletico   SAOS JDA Dijon
115126
10-31   36-23   26-22   27-23   16-27  

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. BC SUMYKHIMPROM21/1197/1573
2. BC GALA BAKU 21/1157/1973
BC Sumykhimprom   BC Gala
12270
25-14   28-22   29-19   40-15  
BC Gala   BC Sumykhimprom
8775
24-21   27-17   17-16   19-21  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO MOSCOW REGION22/0177/1664
2. ARSENAL TULA20/2166/1772
Arsenal   Dynamo Moscow Region
9394
24-21   30-21   17-23   22-29  
Dynamo Moscow Region   Arsenal
8373
23-19   16-17   24-21   20-16  
 TeamPW/LF/APts
1. KHIMIK65/1550/46011
2. BC NEPTUNAS63/3521/5429
3. TARTU ROCK62/4505/5408
4. EURAS EKATERINBURG62/4542/5768
BC Neptunas   Khimik
8987
23-32   27-13   17-23   22-19  
Tartu Rock   EURAS
10087
21-17   30-24   22-24   27-22  
Khimik   Tartu Rock
9552
24-12   27-11   20-10   24-19  
EURAS   BC Neptunas
9695
21-14   22-13   24-32   19-27   10-9  
Khimik   EURAS
10481
28-17   31-22   22-25   23-17  
Tartu Rock   BC Neptunas
8369
29-5   14-26   22-25   18-13  
EURAS   Tartu Rock
10797
18-18   33-34   26-29   30-16  
Khimik   BC Neptunas
9278
18-17   29-29   29-13   16-19  
BC Neptunas   EURAS
9795
22-27   26-17   26-30   23-21  
Tartu Rock   Khimik
8489
20-18   20-15   21-19   14-23   9-14  
BC Neptunas   Tartu Rock
9389
22-22   29-14   23-30   19-23  
EURAS   Khimik
7683
17-30   21-16   15-21   23-16  
 TeamPW/LF/APts
1. BC VALMIERA RUJIENA64/2508/50610
2. AVTODOR SARATOV64/2498/50410
3. BC SIAULIAI62/4507/4578
4. BC TTÜ/A.LE COQ62/4481/5278
BC Siauliai   BC Valmiera Rujiena
6774
20-12   12-15   20-24   15-23  
BC TTÜ/A.Le Coq   Avtodor
7383
12-18   20-18   20-19   21-28  
BC Valmiera Rujiena   BC TTÜ/A.Le Coq
9190
24-15   16-21   24-17   16-27   11-10  
Avtodor   BC Siauliai
7066
21-14   18-15   19-23   12-14  
BC Valmiera Rujiena   Avtodor
9384
27-14   21-19   32-29   13-22  
BC TTÜ/A.Le Coq   BC Siauliai
7675
18-19   19-15   26-19   13-22  
BC Valmiera Rujiena   BC Siauliai
8077
16-18   23-27   26-20   15-12  
Avtodor   BC TTÜ/A.Le Coq
8771
BC Siauliai   Avtodor
11278
32-18   29-17   21-19   30-24  
BC TTÜ/A.Le Coq   BC Valmiera Rujiena
9281
26-20   16-18   25-23   25-20  
BC Siauliai   BC TTÜ/A.Le Coq
11079
29-22   26-27   27-12   28-18  
Avtodor   BC Valmiera Rujiena
9689
25-21   30-20   23-26   18-22  
Conference Play-Offs
Avtodor   BC Sumykhimprom
9787
25-23   14-16   26-27   32-21  
Game 1: BC Sumykhimprom - Avtodor 75-82
Play-off standings2 - 0
BC Neptunas   Dynamo Moscow Region
7883
22-32   11-20   14-11   31-20  
Game 1: Dynamo Moscow Region - BC Neptunas 79-68
Play-off standings0 - 2
Khimik   Arsenal
7587
14-21   17-23   23-15   21-28  
Game 1: Khimik - Arsenal 102-73
Game 2: Arsenal - Khimik 86-67
Play-off standings1 - 2
BC Valmiera Rujiena   BC Gala
9988
23-18   23-24   26-15   27-31  
Game 1: BC Valmiera Rujiena - BC Gala 81-93
Game 2: BC Gala - BC Valmiera Rujiena 96-102
Play-off standings2 - 1

Semi Final

BC Valmiera Rujiena   Dynamo Moscow Region
8891
11-27   29-20   24-21   24-23  
Arsenal   Avtodor
92107
19-27   26-18   19-32   28-30  

Finals

BC Valmiera Rujiena   Arsenal
90110
34-25   22-30   21-28   13-27  
Dynamo Moscow Region   Avtodor
9688
24-24   33-19   25-20   14-25  

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. TUBORG PILSENER SPORT CLUB44/0328/2618
2. WEST PETROM ARAD41/3287/3235
3. TEKELSPOR ISTANBUL41/3297/3285
Tekelspor   West Petrom
9686
33-16   19-27   19-24   25-19  
West Petrom   Tuborg Pilsener SC
7082
12-17   22-21   22-21   14-23  
Tuborg Pilsener SC   Tekelspor
7867
23-24   10-17   22-10   23-16  
West Petrom   Tekelspor
8160
27-16   14-16   23-17   17-11  
Tekelspor   Tuborg Pilsener SC
7483
23-17   18-16   16-25   17-25  
Tuborg Pilsener SC   West Petrom
8550
25-10   17-8   26-17   17-15  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SK ISTANBUL43/1360/2957
2. BC FERSPED RABOTNICKI42/2277/2936
3. CSU ASESOFT PLOIESTI41/3265/3145
Fenerbahçe SK   CSU Asesoft Ploiesti
10468
20-11   28-18   35-18   21-21  
CSU Asesoft Ploiesti   BC Fersped Rabotnicki
6046
14-4   15-14   16-13   15-15  
BC Fersped Rabotnicki   Fenerbahçe SK
9187
27-16   14-18   21-22   17-23   12-8  
CSU Asesoft Ploiesti   Fenerbahçe SK
7189
12-16   19-27   15-26   25-20  
BC Fersped Rabotnicki   CSU Asesoft Ploiesti
7566
17-16   25-15   11-18   22-17  
Fenerbahçe SK   BC Fersped Rabotnicki
8065
27-20   13-16   17-16   23-13  
 TeamPW/LF/APts
1. ELMA APOEL NICOSIA43/1355/3097
2. HAPOEL MESHEK WINGS GALIL ELYON43/1321/3107
3. ENAD AYIOS DOMETIOS40/4280/3374
Elma Apoel   Hapoel Meshek Wings
8884
24-13   19-29   23-27   22-15  
Hapoel Meshek Wings   ENAD
8274
23-22   18-17   25-21   16-14  
ENAD   Elma Apoel
6496
25-24   19-19   14-18   6-35  
Hapoel Meshek Wings   Elma Apoel
8582
25-22   21-16   14-18   25-26  
Elma Apoel   ENAD
8976
17-29   32-22   15-11   25-14  
ENAD   Hapoel Meshek Wings
6670
18-22   16-14   22-14   10-20  
 TeamPW/LF/APts
1. KERAVNOS KEO NICOSIA42/2339/3246
2. PIZZA EXPRESS APOLLON LIMASSOL42/2335/3396
3. DINAMO ERBASU BUCHAREST42/2323/3346
Keravnos Keo   Dinamo Erbasu
8472
32-24   14-17   25-19   13-12  
Dinamo Erbasu   Pizzaexpress Apollon Limassol
8378
20-22   27-11   16-17   20-28  
Pizzaexpress Apollon Limassol   Keravnos Keo
79102
21-33   19-25   18-21   21-23  
Dinamo Erbasu   Keravnos Keo
8780
14-26   27-15   33-10   13-29  
Keravnos Keo   Pizzaexpress Apollon Limassol
7386
21-19   8-24   21-22   23-21  
Pizzaexpress Apollon Limassol   Dinamo Erbasu
9281
23-18   21-25   26-22   22-16  
Conference Play-Offs
Pizzaexpress Apollon Limassol   Tuborg Pilsener SC
7184
17-22   26-19   8-26   20-17  
Game 1: Tuborg Pilsener SC - Pizzaexpress Apollon Limassol 77-61
Play-off standings0 - 2
Fenerbahçe SK   Hapoel Meshek Wings
8380
21-17   26-21   22-16   14-26  
Game 1: Fenerbahçe SK - Hapoel Meshek Wings 99-58
Game 2: Hapoel Meshek Wings - Fenerbahçe SK 95-89
Play-off standings2 - 1
BC Fersped Rabotnicki   Elma Apoel
8177
20-20   16-19   17-14   14-14   14-10  
Game 1: Elma Apoel - BC Fersped Rabotnicki 93-100
Play-off standings2 - 0
West Petrom   Keravnos Keo
5975
16-16   17-12   18-27   8-20  
Game 1: Keravnos Keo - West Petrom 84-70
Play-off standings0 - 2

Semi Finals

Tuborg Pilsener SC   Fenerbahçe SK
8467
21-19   26-16   22-15   15-17  
BC Fersped Rabotnicki   Keravnos Keo
9675
22-19   20-23   21-15   33-18  

Finals

Fenerbahçe SK   Keravnos Keo
9994
20-24   25-27   24-25   30-18  
Tuborg Pilsener SC   BC Fersped Rabotnicki
8078
27-20   22-18   19-28   12-12  

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. BASKET CLUB BONCOURT43/1334/2967
2. BVV ZS BRNO42/2320/3386
3. TSK WÜRZBURG41/3300/3205
BVV ZS Brno   BC Boncourt
8775
27-15   8-21   27-16   25-23  
BC Boncourt   TSK Würzburg
9056
24-12   23-13   23-18   20-13  
TSK Würzburg   BVV ZS Brno
9872
34-14   20-22   25-16   19-20  
BC Boncourt   BVV ZS Brno
9280
20-29   18-17   33-15   21-19  
TSK Würzburg   BC Boncourt
7377
21-20   20-13   18-21   14-23  
BVV ZS Brno   TSK Würzburg
8173
24-22   21-16   13-14   23-21  
 TeamPW/LF/APts
1. MITTELDEUTSCHER BC WEISSENFELS44/0344/2998
2. DEBRECENI VADKAKASOK42/2353/3406
3. BENETTON FRIBOURG OLYMPIC40/4306/3644
Benetton Olympic   Debreceni Vadkakasok
8293
27-26   15-27   21-20   19-20  
Mitteldeutscher BC   Debreceni Vadkakasok
7775
25-25   17-20   24-10   11-20  
Mitteldeutscher BC   Benetton Olympic
9673
23-24   25-11   26-22   22-16  
Debreceni Vadkakasok   Benetton Olympic
9986
23-26   22-19   28-20   26-21  
Debreceni Vadkakasok   Mitteldeutscher BC
8695
30-30   19-24   16-20   21-21  
Benetton Olympic   Mitteldeutscher BC
6576
15-29   15-15   23-12   12-20  
 TeamPW/LF/APts
1. KAPOSVÁRI KOSÁRLABDA KLUB43/1360/3217
2. MLEKARNA KUNIN NOVY JICIN42/2354/3526
3. KK HIRON ZAGREB41/3304/3455
Mlekarna Kunin   Kaposvári KK
8796
25-21   19-23   28-25   15-27  
Kaposvári KK   KK Hiron
9764
25-16   19-17   29-12   24-19  
KK Hiron   Mlekarna Kunin
7890
15-28   24-19   28-25   11-18  
Kaposvári KK   Mlekarna Kunin
9690
29-25   20-21   28-17   19-27  
KK Hiron   Kaposvári KK
8071
20-20   14-16   22-12   24-23  
Mlekarna Kunin   KK Hiron
8782
31-20   13-25   23-20   20-17  
Conference Play-Offs
KK Hiron   Mitteldeutscher BC
6791
16-27   19-22   18-19   14-23  
Game 1: Mitteldeutscher BC - KK Hiron 92-53
Play-off standings0 - 2
TSK Würzburg   BC Boncourt
9587
20-23   23-20   25-25   27-19  
Game 1: BC Boncourt - TSK Würzburg 82-95
Play-off standings2 - 0
Kaposvári KK   BVV ZS Brno
6476
15-15   13-20   17-27   19-14  
Game 1: Kaposvári KK - BVV ZS Brno 83-73
Game 2: BVV ZS Brno - Kaposvári KK 65-54
Play-off standings1 - 2
Mlekarna Kunin   Debreceni Vadkakasok
102110
22-24   20-25   33-26   21-21   6-14  
Game 1: Debreceni Vadkakasok - Mlekarna Kunin 88-77
Play-off standings0 - 2

Semi Final

Mitteldeutscher BC   TSK Würzburg
10783
25-21   21-23   28-16   33-23  
Debreceni Vadkakasok   BVV ZS Brno
8986
28-21   23-19   23-24   15-22  

Finals

TSK Würzburg   BVV ZS Brno
8495
25-17   23-28   15-18   21-32  
Mitteldeutscher BC   Debreceni Vadkakasok
9377
28-20   26-20   22-25   17-12  

Semi Finals

Mitteldeutscher BC   Dynamo Moscow Region
9588
30-28   17-16   17-21   31-23  
Tuborg Pilsener SC   SAOS JDA Dijon
7476
14-16   29-25   13-19   18-16  

Finals

Dynamo Moscow Region   Tuborg Pilsener SC
5394
14-26   8-18   16-25   15-25  
Mitteldeutscher BC   SAOS JDA Dijon
8468
16-19   23-10   21-23   24-16