SCOREBOARD

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. TUBORG PILSENER SPORT CLUB44/0328/2618
2. WEST PETROM ARAD41/3287/3235
3. TEKELSPOR ISTANBUL41/3297/3285
Tekelspor   West Petrom
9686
33-16   19-27   19-24   25-19  
West Petrom   Tuborg Pilsener SC
7082
12-17   22-21   22-21   14-23  
Tuborg Pilsener SC   Tekelspor
7867
23-24   10-17   22-10   23-16  
West Petrom   Tekelspor
8160
27-16   14-16   23-17   17-11  
Tekelspor   Tuborg Pilsener SC
7483
23-17   18-16   16-25   17-25  
Tuborg Pilsener SC   West Petrom
8550
25-10   17-8   26-17   17-15  
 TeamPW/LF/APts
1. FENERBAHCE SK ISTANBUL43/1360/2957
2. BC FERSPED RABOTNICKI42/2277/2936
3. CSU ASESOFT PLOIESTI41/3265/3145
Fenerbahçe SK   CSU Asesoft Ploiesti
10468
20-11   28-18   35-18   21-21  
CSU Asesoft Ploiesti   BC Fersped Rabotnicki
6046
14-4   15-14   16-13   15-15  
BC Fersped Rabotnicki   Fenerbahçe SK
9187
27-16   14-18   21-22   17-23   12-8  
CSU Asesoft Ploiesti   Fenerbahçe SK
7189
12-16   19-27   15-26   25-20  
BC Fersped Rabotnicki   CSU Asesoft Ploiesti
7566
17-16   25-15   11-18   22-17  
Fenerbahçe SK   BC Fersped Rabotnicki
8065
27-20   13-16   17-16   23-13  
 TeamPW/LF/APts
1. ELMA APOEL NICOSIA43/1355/3097
2. HAPOEL MESHEK WINGS GALIL ELYON43/1321/3107
3. ENAD AYIOS DOMETIOS40/4280/3374
Elma Apoel   Hapoel Meshek Wings
8884
24-13   19-29   23-27   22-15  
Hapoel Meshek Wings   ENAD
8274
23-22   18-17   25-21   16-14  
ENAD   Elma Apoel
6496
25-24   19-19   14-18   6-35  
Hapoel Meshek Wings   Elma Apoel
8582
25-22   21-16   14-18   25-26  
Elma Apoel   ENAD
8976
17-29   32-22   15-11   25-14  
ENAD   Hapoel Meshek Wings
6670
18-22   16-14   22-14   10-20  
 TeamPW/LF/APts
1. KERAVNOS KEO NICOSIA42/2339/3246
2. PIZZA EXPRESS APOLLON LIMASSOL42/2335/3396
3. DINAMO ERBASU BUCHAREST42/2323/3346
Keravnos Keo   Dinamo Erbasu
8472
32-24   14-17   25-19   13-12  
Dinamo Erbasu   Pizzaexpress Apollon Limassol
8378
20-22   27-11   16-17   20-28  
Pizzaexpress Apollon Limassol   Keravnos Keo
79102
21-33   19-25   18-21   21-23  
Dinamo Erbasu   Keravnos Keo
8780
14-26   27-15   33-10   13-29  
Keravnos Keo   Pizzaexpress Apollon Limassol
7386
21-19   8-24   21-22   23-21  
Pizzaexpress Apollon Limassol   Dinamo Erbasu
9281
23-18   21-25   26-22   22-16  
Conference Play-Offs
Pizzaexpress Apollon Limassol   Tuborg Pilsener SC
7184
17-22   26-19   8-26   20-17  
Game 1: Tuborg Pilsener SC - Pizzaexpress Apollon Limassol 77-61
Play-off standings0 - 2
Fenerbahçe SK   Hapoel Meshek Wings
8380
21-17   26-21   22-16   14-26  
Game 1: Fenerbahçe SK - Hapoel Meshek Wings 99-58
Game 2: Hapoel Meshek Wings - Fenerbahçe SK 95-89
Play-off standings2 - 1
BC Fersped Rabotnicki   Elma Apoel
8177
20-20   16-19   17-14   14-14   14-10  
Game 1: Elma Apoel - BC Fersped Rabotnicki 93-100
Play-off standings2 - 0
West Petrom   Keravnos Keo
5975
16-16   17-12   18-27   8-20  
Game 1: Keravnos Keo - West Petrom 84-70
Play-off standings0 - 2

Semi Finals

Tuborg Pilsener SC   Fenerbahçe SK
8467
21-19   26-16   22-15   15-17  
BC Fersped Rabotnicki   Keravnos Keo
9675
22-19   20-23   21-15   33-18  

Finals

Fenerbahçe SK   Keravnos Keo
9994
20-24   25-27   24-25   30-18  
Tuborg Pilsener SC   BC Fersped Rabotnicki
8078
27-20   22-18   19-28   12-12