SCOREBOARD

Conference Qualifying Round

 TeamPW/LF/APts
1. BC SUMYKHIMPROM21/1197/1573
2. BC GALA BAKU 21/1157/1973
BC Sumykhimprom   BC Gala
12270
25-14   28-22   29-19   40-15  
BC Gala   BC Sumykhimprom
8775
24-21   27-17   17-16   19-21  
 TeamPW/LF/APts
1. DYNAMO MOSCOW REGION22/0177/1664
2. ARSENAL TULA20/2166/1772
Arsenal   Dynamo Moscow Region
9394
24-21   30-21   17-23   22-29  
Dynamo Moscow Region   Arsenal
8373
23-19   16-17   24-21   20-16  
 TeamPW/LF/APts
1. KHIMIK65/1550/46011
2. BC NEPTUNAS63/3521/5429
3. TARTU ROCK62/4505/5408
4. EURAS EKATERINBURG62/4542/5768
BC Neptunas   Khimik
8987
23-32   27-13   17-23   22-19  
Tartu Rock   EURAS
10087
21-17   30-24   22-24   27-22  
Khimik   Tartu Rock
9552
24-12   27-11   20-10   24-19  
EURAS   BC Neptunas
9695
21-14   22-13   24-32   19-27   10-9  
Khimik   EURAS
10481
28-17   31-22   22-25   23-17  
Tartu Rock   BC Neptunas
8369
29-5   14-26   22-25   18-13  
EURAS   Tartu Rock
10797
18-18   33-34   26-29   30-16  
Khimik   BC Neptunas
9278
18-17   29-29   29-13   16-19  
BC Neptunas   EURAS
9795
22-27   26-17   26-30   23-21  
Tartu Rock   Khimik
8489
20-18   20-15   21-19   14-23   9-14  
BC Neptunas   Tartu Rock
9389
22-22   29-14   23-30   19-23  
EURAS   Khimik
7683
17-30   21-16   15-21   23-16  
 TeamPW/LF/APts
1. BC VALMIERA RUJIENA64/2508/50610
2. AVTODOR SARATOV64/2498/50410
3. BC SIAULIAI62/4507/4578
4. BC TTÜ/A.LE COQ62/4481/5278
BC Siauliai   BC Valmiera Rujiena
6774
20-12   12-15   20-24   15-23  
BC TTÜ/A.Le Coq   Avtodor
7383
12-18   20-18   20-19   21-28  
BC Valmiera Rujiena   BC TTÜ/A.Le Coq
9190
24-15   16-21   24-17   16-27   11-10  
Avtodor   BC Siauliai
7066
21-14   18-15   19-23   12-14  
BC Valmiera Rujiena   Avtodor
9384
27-14   21-19   32-29   13-22  
BC TTÜ/A.Le Coq   BC Siauliai
7675
18-19   19-15   26-19   13-22  
BC Valmiera Rujiena   BC Siauliai
8077
16-18   23-27   26-20   15-12  
Avtodor   BC TTÜ/A.Le Coq
8771
BC Siauliai   Avtodor
11278
32-18   29-17   21-19   30-24  
BC TTÜ/A.Le Coq   BC Valmiera Rujiena
9281
26-20   16-18   25-23   25-20  
BC Siauliai   BC TTÜ/A.Le Coq
11079
29-22   26-27   27-12   28-18  
Avtodor   BC Valmiera Rujiena
9689
25-21   30-20   23-26   18-22  
Conference Play-Offs
Avtodor   BC Sumykhimprom
9787
25-23   14-16   26-27   32-21  
Game 1: BC Sumykhimprom - Avtodor 75-82
Play-off standings2 - 0
BC Neptunas   Dynamo Moscow Region
7883
22-32   11-20   14-11   31-20  
Game 1: Dynamo Moscow Region - BC Neptunas 79-68
Play-off standings0 - 2
Khimik   Arsenal
7587
14-21   17-23   23-15   21-28  
Game 1: Khimik - Arsenal 102-73
Game 2: Arsenal - Khimik 86-67
Play-off standings1 - 2
BC Valmiera Rujiena   BC Gala
9988
23-18   23-24   26-15   27-31  
Game 1: BC Valmiera Rujiena - BC Gala 81-93
Game 2: BC Gala - BC Valmiera Rujiena 96-102
Play-off standings2 - 1

Semi Final

BC Valmiera Rujiena   Dynamo Moscow Region
8891
11-27   29-20   24-21   24-23  
Arsenal   Avtodor
92107
19-27   26-18   19-32   28-30  

Finals

BC Valmiera Rujiena   Arsenal
90110
34-25   22-30   21-28   13-27  
Dynamo Moscow Region   Avtodor
9688
24-24   33-19   25-20   14-25