SCOREBOARD

Preliminary Round I
Gustino Schnitzelpl.   BBC Etzella
6258
39-27   23-31  
First game: BBC Etzella - Gustino Schnitzelpl.   69 - 63
BBC Etzella wins 127 - 125
Fidefinanz   BCSS Namur
6468
18-28   46-40  
First game: BCSS Namur - Fidefinanz   77 - 64
BCSS Namur wins 145 - 128
Preliminary Round II
BCSS Namur   BBC Etzella
7637
34-20   42-17  
First game: BBC Etzella - BCSS Namur   69 - 64
BCSS Namur wins 140 - 106
WBC Jezica   SC Tirana
9571
45-38   50-33  
First game: SC Tirana - WBC Jezica   53 - 118
WBC Jezica wins 213 - 124
Dynamo   Dzu-AD
8270
47-39   35-31  
First game: Dzu-AD - Dynamo   89 - 110
Dynamo wins 192 - 159
BC Red Star   Horizont
02
First game: Horizont - BC Red Star   2 - 0
MGS Apollon   MiZo Pecsi VSK
7676
42-42   34-34  
First game: MiZo Pecsi VSK - MGS Apollon   75 - 46
MiZo Pecsi VSK wins 151 - 122
Universitatea   GTU
5541
27-23   28-18  
First game: GTU - Universitatea   59 - 75
Universitatea wins 130 - 100
Societa Ginnastica   Elitzur Holon
7959
34-27   45-32  
First game: Elitzur Holon - Societa Ginnastica   60 - 64
Societa Ginnastica wins 143 - 119
Galatasaray   BC Split
7259
34-31   38-28  
First game: BC Split - Galatasaray   75 - 65
Galatasaray wins 137 - 134
Challes Savoie   Amocom
8181
39-41   42-40  
First game: Amocom - Challes Savoie   63 - 69
Challes Savoie wins 150 - 144
Lotus München   MTK Polfa
7987
43-43   36-44  
First game: MTK Polfa - Lotus München   104 - 65
MTK Polfa wins 191 - 144
SCP   Forssan Alku
10372
55-37   48-35  
First game: Forssan Alku - SCP   91 - 98
SCP wins 201 - 163
Preliminary Round III
CB Godella   BCSS Namur
9827
54-12   44-15  
First game: BCSS Namur - CB Godella   36 - 71
CB Godella wins 169 - 63
Dynamo   WBC Jezica
6060
36-37   24-23  
First game: WBC Jezica - Dynamo   73 - 74
Dynamo wins 134 - 133
MiZo Pecsi VSK   Horizont
6073
27-35   33-38  
First game: Horizont - MiZo Pecsi VSK   60 - 78
MiZo Pecsi VSK wins 138 - 133
Societa Ginnastica   Universitatea
9363
51-28   42-35  
First game: Universitatea - Societa Ginnastica   49 - 76
Societa Ginnastica wins 169 - 112
Challes Savoie   Galatasaray
7668
46-29   30-39  
First game: Galatasaray - Challes Savoie   73 - 70
Challes Savoie wins 146 - 141
SCP   MTK Polfa
9065
44-32   35-28   11-5  
First game: MTK Polfa - SCP   111 - 92
SCP wins 182 - 176

Semi-Final Round

 TeamPW/LF/APts
1. SOCIETA GINNASTICA COMENSE108/2835/62718
2. CB GODELLA108/2810/67218
3. CHALLES SAVOIE BASKET105/5668/66615
4. SCP RUZOMBEROK105/5776/77615
5. DYNAMO KIEV104/6731/76714
6. MIZO PECSI VSK PECS100/10623/93510
Dynamo   MiZo Pecsi VSK
11285
59-42   53-43  
Societa Ginnastica   Challes Savoie
9359
36-36   57-23  
CB Godella   SCP
9270
48-42   44-28  

Final Four

Societa Ginnastica   SCP
8572
55-30   30-42  
CB Godella   Challes Savoie
7463
37-28   37-35  
Challes Savoie   SCP
7252
40-30   32-22  
Societa Ginnastica   CB Godella
5866
27-29   28-26   3-11  

FINAL STANDINGS

 Team
1.flagCB Godella
2.flagSocieta Ginnastica

STATISTICS

Points

Elena Khoudachova

Challes Savoie
Born : 10.07.1965
Height: 1.95

Avg: 24.8

NameAvg.
1.Khoudachova, E. 24.8
2.Jonkuté, I. 20.6
3.McClain, K. 19.8
4.Mujanovic, R. 19.5
5.Kurtinaitiené, D. 18.8

Rebounds

Katrina Felicia McClain

CB Godella
Born : 19.09.1965
Height:

Avg: 11.6

NameAvg.
1.McClain, K. 11.6
2.Mujanovic, R. 9.9
3.Sukharnova, O. 9.3
4.Kurtinaitiené, D. 7.3
5.Khoudachova, E. 7.2

Assists

Corinne Benintendi

Challes Savoie
Born : 06.02.1963
Height:

Avg: 5.1

NameAvg.
1.Benintendi, C. 5.1
2.Bielikova, I. 2.9
3.Dovgalyuk, O. 2.3
4.Zasulskaya, N. 2.2
5.Junyer Genover, A. 2.0