SCHEDULE

10.08.2014
G/1 
16:00 
Switzerland --
Russia
F/1 
18:00 
Slovak Republic --
Romania
F/2 
18:00 
Sweden --
Latvia
E/2 
19:00 
Georgia --
Tbilisi, GEO
Sports Palace
Czech Republic
A/1 
19:15 
Iceland --
Reykjavik, ISL
Laugardalshöll
Great Britain
B/1 
19:15 
Bulgaria --
Samokov, BUL
Arena Samokov
Netherlands
D/1 
19:30 
Belarus --
Denmark
E/1 
19:30 
Portugal --
Hungary
C/2 
20:00 
Poland --
Germany
C/1 
20:20 
Austria --
Schwechat, AUT
Multiversum
Luxembourg
D/2 
20:30 
F.Y.R. of Macedonia --
Belgium
B/2 
20:45 
Israel --
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Montenegro
13.08.2014
E/3 
18:00 
Czech Republic --
Portugal
E/4 
18:00 
Hungary --
Georgia
F/4 
18:00 
Romania --
Sweden
A/2 
19:00 
Great Britain --
London, ENG
Copper Box Arena
Bosnia and Herzegovina
G/2 
19:00 
Russia --
Italy
C/4 
19:30 
Luxembourg --
Poland
B/4 
19:30 
Netherlands --
Groningen, NED
MartiniPlaza
Israel
D/4 
19:30 
Denmark --
Horsens, DEN
Forum Horsens
F.Y.R. of Macedonia
F/3 
20:15 
Latvia --
Riga, LAT
Arena Riga
Slovak Republic
C/3 
20:20 
Austria --
Schwechat, AUT
Multiversum
Germany
D/3 
20:30 
Belgium --
Charleroi, BEL
Spiroudome
Belarus
B/3 
21:00 
Montenegro --
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Bulgaria
17.08.2014
D/6 
15:00 
Belgium --
Charleroi, BEL
Spiroudome
Denmark
E/5 
16:00 
Portugal --
Georgia
E/6 
18:00 
Czech Republic --
Hungary
F/5 
18:00 
Slovak Republic --
Sweden
C/6 
19:00 
Germany --
Trier, GER
Arena Trier
Luxembourg
B/5 
19:15 
Bulgaria --
Israel
D/5 
19:30 
Belarus --
F.Y.R. of Macedonia
A/3 
20:00 
Bosnia and Herzegovina --
Tuzla, BIH
JP SKPC Mejdan
Iceland
F/6 
20:15 
Latvia --
Riga, LAT
Arena Riga
Romania
C/5 
20:20 
Austria --
Schwechat, AUT
Multiversum
Poland
G/3 
20:30 
Italy --
Switzerland
B/6 
21:00 
Montenegro --
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Netherlands
20.08.2014
E/7 
18:00 
Hungary --
Portugal
E/8 
18:00 
Czech Republic --
Georgia
F/7 
18:00 
Romania --
Slovak Republic
A/4 
19:00 
Great Britain --
London, ENG
Copper Box Arena
Iceland
G/4 
19:00 
Russia --
Switzerland
C/7 
19:30 
Luxembourg --
Austria
D/7 
19:30 
Denmark --
Horsens, DEN
Forum Horsens
Belarus
B/7 
20:00 
Netherlands --
Leiden, NED
Vijf Meihal
Bulgaria
C/8 
20:00 
Germany --
Bonn, GER
Telekom Dome
Poland
F/8 
20:15 
Latvia --
Riga, LAT
Arena Riga
Sweden
D/8 
20:30 
Belgium --
Charleroi, BEL
Spiroudome
F.Y.R. of Macedonia
B/8 
21:00 
Montenegro --
Podgorica, MNE
Sports Center Moraca
Israel
24.08.2014
C/9 
14:00 
Germany --
Austria
E/9 
16:00 
Portugal --
Czech Republic
F/10 
18:00 
Sweden --
Boras, SWE
Boräshallen
Romania
F/9 
18:00 
Slovak Republic --
Latvia
E/10 
19:00 
Georgia --
Tbilisi, GEO
Sports Palace
Hungary
B/9 
19:15 
Bulgaria --
Montenegro
D/9 
19:30 
Belarus --
Belgium
A/5 
20:00 
Bosnia and Herzegovina --
Great Britain
C/10 
20:00 
Poland --
Koszalin, POL
Koszalin Arena
Luxembourg
D/10 
20:30 
F.Y.R. of Macedonia --
Denmark
G/5 
20:30 
Italy --
Russia
B/10 
20:45 
Israel --
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Netherlands
27.08.2014
E/12 
18:00 
Hungary --
Czech Republic
F/12 
18:00 
Romania --
Latvia
E/11 
19:00 
Georgia --
Tbilisi, GEO
Sports Palace
Portugal
F/11 
19:00 
Sweden --
Boras, SWE
Boräshallen
Slovak Republic
A/6 
19:15 
Iceland --
Reykjavik, ISL
Laugardalshöll
Bosnia and Herzegovina
C/12 
19:30 
Luxembourg --
Germany
D/12 
19:30 
Denmark --
Horsens, DEN
Forum Horsens
Belgium
B/12 
20:00 
Netherlands --
Leiden, NED
Vijf Meihal
Montenegro
C/11 
20:00 
Poland --
Austria
G/6 
20:00 
Switzerland --
Bellinzona, SUI
Palabasket
Italy
D/11 
20:30 
F.Y.R. of Macedonia --
Belarus
B/11 
20:45 
Israel --
Rishon Le Zion, ISR
Beit Maccabi
Bulgaria